Visuomenininkai ir Seimo nariai reikalauja, kad Prezidentė suteiktų pilietybę lietuvei Ž. Lukoševičiūtei (9)

Pilietinė akcija | tiesos.lt, A.Gabalytės nuotr.

Pilietinė akcija | tiesos.lt, A.Gabalytės nuotr.

Gegužės 9 d. Simono Daukanto aikštėje Vilniuje visuomenininkai surengė pilietinę akciją siekdami paraginti prezidentę Dalią Grybauskaitę kuo greičiau ištaisyti padarytą klaidą ir suteikti Lietuvos pilietybę lietuvei Žygimantei Lukoševičiūtei.

Visuomenininkus papiktino prezidentės D.Grybauskaitės atsisakymas suteikti pilietybę Lietuvoje gimusiai, užaugusiai ir mokslui išėjusiai merginai iš Musninkų. Šiuo metu jauna mergina turi tenkintis tik leidimu nuolat gyventi Lietuvoje, kurioje gimė ir augo.

„Gerbdami save, negalime susitaikyti su valdžios savivale – turime ją stabdyti, turime apginti Žygimantės pilietines teises“, – sakė protesto akcijos rengėjai.

Ragindami atkurti teisingumą valstybėje ir įteisinti Ž.Lukoševičiūtės Lietuvos pilietybę į Lietuvos Respublikos Prezidentę ir Pilietybės reikalų komisiją  šiandien oficialiai kreipėsi ir grupė Seimo narių.

Prašyme pabrėžiama, kad Ž. Lukoševičiūtė gimė Širvintų rajone prieš pat Lietuvai atkuriant Nepriklausomybę, mokėsi lietuviškoje Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje ir ją sėkmingai baigė. Tik dėl nepalankiai susiklosčiusių ir nuo jos nepriklausančių šeiminių aplinkybių, Žygimantė negalėjo pasinaudoti savo prigimtine teise turėti Lietuvos Respublikos pilietybę.

„Ž. Lukoševičiūtė savo viešuose pasisakymuose ir pokalbiuose su Seimo nariais yra ne kartą pabrėžusi savo lojalumą Lietuvos valstybei, norą tapti Lietuvos Respublikos piliete ir prisidėti prie savo Tėvynės klestėjimo“, – teigė šio kreipimosi iniciatorius Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys.

Seimo narys įsitikinęs, kad Žygimantė turi būti traktuojama, kaip lietuvių kilmės asmuo. Neabejotina, jog Lietuvos valstybė kyla iš lietuvių Tautos, todėl ir valstybės institucijos turėtų rodyti kuo didžiausią dėmesį ir jautrumą, sprendžiant su pilietybe susijusius klausimus.

„Pilietybės įstatymo 22 straipsnis nurodo keturias konkrečias ir aiškias priežastis, dėl kurių pilietybė nesuteikiama. Žygimantės atveju netinka nė vienas iš įstatyme minimų punktų, todėl Prezidentės D. Grybauskaitės sprendimas nesuteikti pilietybės, kai Žygimantė kreipėsi pirmą kartą į Pilietybės reikalų komisiją su prašymu, yra neteisingas“, – pabrėžė L. Balsys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Vijolė:

  Labai gailiuosi, kad kažkada balsavau už tą kaprizingą ponią. Man gėda.
  Žygimante, atleisk man už tai.

 2. emigrante:

  o kas ta Zygimante?Jeigu jau pats Balsys Piktasis vos ne rinkimu diena toki triusi is rankoves istrauke – reiskia toji pilietybe negrazinta nebe pagrindo.
  Nezinau istorijos,taciau jei merguzele i Lietuvos pilietyvbe nususluoste kojytes – lai lukteli siek tiek.
  Straipsnio autoriui gal deretu pradeti rasyti nuo problemos atsiradimo o jau tuomet aiskintis kas kaltas?

 3. mėsos:

  sako, kad MERGAITĖ nuskendo baseine

 4. Rasa:

  O siurbėlės, niekšai, bastūnų gauja!
  Diplomuotų valizų vežikai!
  Kai kur kai kas
  Net pavarde apsišarvojęs nauja!
  Be sąžinės kyšių lupikai!
  Į kūną nuodais įsisiurbus gija!..
  O trinkite baltas rankas!
  Gal titulus, garsą sau gauste,
  Dėmės nuo kaktos nenuplauste
  Ne vienas kai kas.

 5. Juozas:

  prezidento rinkimų debatuose pikta moterėlė atsisakė komentuoti šį faktą .Kaip manote, kodėl ? Todėl argumentų kaltinti Žygimantę trūksta .

 6. Liepa:

  Kaip suprasti tokį šalies vadovo poelgį: lietuviai Lietuvai nereikalingi? O koks ten slaptas kriterijus, kurio nepaviešino ir dėl kurio Žygimantei nesuteikta pilietybė? Tikiuosi, ne todėl, kad rankos nepabučiavo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: