Anykščiuose bus pagerbta viena iš nedaugelio Lietuvos moterų, kandidatavusių į Lietuvos Respublikos Prezidentus (1)

Felicija Bortkevičienė (1873 - 1945)

Felicija Bortkevičienė (1873 – 1945)

Gegužės 8 d. Troškūnuose (Anykščių r.), amžino poilsio vietoje, o paskui Troškūnų vienuolyno salėje bus pagerbta iškili Lietuvos moteris, spaudos darbininkė ir politikė, viena iš nedaugelio Lietuvos moterų, kandidatavusių į Lietuvos Respublikos Prezidentus Felicija Bortkevičienė. Renginį organizuoja Lietuvos kolegijų bibliotekų asociacija (LKBA),  Lietuvių kalbos draugijos (LKD) Panevėžio skyrius ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Šiemet esame tarp kelių jubiliejinių datų. 2013-aisiais minėjome Felicijos Bortkevičienės 140-ąjį jubiliejų, kitąmet spalio 21 d. sukaks 70-osios jos mirties metinės. Minint 110-ąsias Spaudos atgavimo metines ir 10-ąsias Felicijos Bortkevičienės kalbos premijos metines būtų nedovanotina nepaminėti ir neprisiminti nenuilstamos spaudos darbininkės, „Lietuvos ūkininko“ ir „Lietuvos žinių“ redaktorės, visuomenininkės ir žmonių gelbėtojos, visą savo gyvenimą skyrusios tautos gerovei Felicijos Bortkevičienės.

Teisininkas Balys Paramskas, ilgą laiką dirbęs drauge su F. Bortkevičiene  „Varpo“ bendrovėje ją apibūdino taip: „F.Bortkevičienė, kaip ir G.Petkevičaitė, M.Pečkauskaitė ir Lazdynų Pelėda, buvo viena iš tų Lietuvos bajoraičių, kurios savo likimą surišo su lietuvių tauta. Ir ne vien tik save pasiskelbusi lietuve ir grįžusi prie prosenelių atsižadėtos lietuvių kalbos, bet ir pasiaukojamai dirbusi mūsų tautai, prisirišusi prie jos tiek viltingų bei šviesių prošvaisčių metu, tiek sunkiomis bei tragiškomis dienomis“.

Renginio rengėjai kviečia pagerbti Feliciją Bortkevičienę gegužės 8 d. Troškūnuose, uždegant ant jos kapo žvakelę bei padedant gėlės žiedą, paskui susirinkus Troškūnų vienuolyno salėje pasidalinti apie ją prisiminimais.

Renginio programa:

Felicija_Bortkevičienė (3)

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: