D.Grybauskaitė švelnina toną dėl Referendumo ar pataikauja rinkėjams? (30)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, r.dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, RDačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė dalia Grybauskaitė atsakydama į klausimą, kaip vertina iniciatyvą dėl referendumo žemės pardavimo draudimo užsieniečiams, sako kad dirbama žemė pirmiausia turi priklausyti Lietuvos piliečiams.

„Lietuvos žemė turi priklausyti visų pirma Lietuvos žmonėms, ir būtinas įstatymas, kuris užtikrintų saugiklius, kaip ir visose europinėse valstybėse padaryta jau seniai, kad žemė, ypač dirbama, pirmiausia priklausytų tos šalies piliečiams. Manau, kad vienokiu ar kitokiu būdu tai Lietuvos Vyriausybė ir Seimas užtikrins“, – penktadienį Vilniuje žurnalistams sakė prezidentė.

Perklausta, ar tai reiškia, kad ji nepritaria referendumui dėl Konstitucijos pataisų, D.Grybauskaitė atsakė: „Aš taip nesakiau“.

„Aš pasakiau, kad Lietuvos dirbamoji žemės ūkio paskirties žemė pirmiausia priklausytų Lietuvos piliečiams, kokia tai forma bus padaryta, nesvarbu, svarbu rezultatas, kad ta žemė būtų Lietuvo žmonių rankose“, – sakė šalies vadovė.

Anksčiau šalies vadovė yra sakiusi, kad referendumo organizatoriai nuslėpė apie Lietuvos įsipareigojimus Europos Sąjungai (ES) leisti žemės pardavimą užsieniečiams, tačiau pažymėjo, kad valdžia pavėlavo įvesti saugiklius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: