L. V. Medelis. Akcijinis tortas valdžiai, elitui ir likusiems (25)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Šiandien galime sakyti, kad šešiasdešimties  mokslo ir kultūros veikėjų kreipimasis į šalies vadovus dėl Lenkų rinkimų akcijos antivalstybinės veiklos liko be atgarsio. Gal būt, išskyrus premjero viešą pasakymą, kad  šalinti LLRA  iš koalicijos nėra pagrindo. Iš tiesų tai atsakymas iš esmės.

Akcininkai savo vado lūpomis kreipimosi autoriams paskelbė atkirtį, pavadintą „Buvusios sovietų nomenklatūros nacionalizmas ir chameleonizmas“.  Manykim, premjero frazė Akcininkų stovykloje buvo sutikta aplodismentais.  Nieko netikėto ir nederėjo tikėtis, nieko ir neįvyko. Užtat aukšto rango politikai iš kaimyninės valstybės, atvyko pagelbėti susimokėti baudą mūsų šalies piliečiui ir mūsų šalies įstatymų pažeidėjui. Svečiai, apgobti žiniasklaidos dėmesiu, lankėsi „lenkiškuose“ rajonuose, susitiko su Lietuvos valstybės tarnautojais ir auklėjo Lietuvos lenkų moksleivius  priešiškumo savo tėvynei dvasia. Surengta konferencija Seime. Lyg akli, lyg nesuprasdami, koks atvirai ciniškas yra kišimasis į valstybės vidaus reikalus, kokia parama šiuo vizitu teikiama Lietuvos lenkų ir lietuvių kiršintojams  plačiomis šypsenomis juos pasitiko Seimo nariai L. Balsys, M. Adomėnas, B. Bradauskas, M.Zaščiurinskas, G. Kirkilas ir, be abejo, visas Akcininkų aktyvas.

O juk Šalčininkų savivaldybės administracijos vadovas nėra politinis kankinys, kaip mėginama pavaizduoti nuo Vilniaus iki Briuselio – jis tik, kaip koks pėsčiasis, žengęs į gatvę degant raudonam šviesoforo signalui, nubaustas elementariausia 100 Lt administracine bauda. Kas bando pravirkdyti pažangiąją Europą?

Lenkų rinkimų akcijos veiksmai šiandien primena smulkaus kriminalinio elemento elgseną. Jei sučiupo, niekada neprisipažink; žiūrėdamas į akis meluok ir niekada neišsižadėk, ką pasakei anksčiau; skųskis, kad tave mušė, grasino ar kitaip skriaudė, ir skųskis visiems, kam tik gali. Jau prieš keletą metų spaudoje ir interneto portaluose buvo rašyta apie, kaip sakoma, gerbiamo Akcininkų vadeivos kriminalinę praeitį. Ar tokią patirtį galima perkelti į politinę areną? Galima. Patikėkim: jei vagis įkišo ranką į jūsų kišenę ir negavo į dantis, jis netrukus įkiš ranką ir į kitą.  Jeigu pats paduosite jam dešimtinę, jis atims piniginę ir elgsis vis grubiau. O jeigu siūlysitės į draugus ar imsite atsiprašinėti, verkti – ak, mes abu kalti, susėskime ir pakalbėkime, – pats galite likti ir  be dantų,  ir apspjaudytas. Tokia yra paprasto kriminalinio elemento psichologija.

Sakoma – LLRA savo reikalavimais pažeidžia Konstituciją, įstatymus, skatina juos pažeidinėti kitus, kursto tautinę nesantaiką, vėl grasina valstybei autonomija Rytų Lietuvoje…

Reakcija? Nėra. Kaip Akcija  geležine ranka laiko mūsų politikus, kad jie tarsi vandens į burną prisiėmę? LLRA atstovai pažeidžia duotą Seime priesaiką. Ar jų  kolegos politikai priesaikos nepažeidžia, tylomis pritardami Akcininkų veiklai?

Pritaria ir pateisina. Viena LSDP lyderių Irena Šiaulienė, kalbėdama Lietuvos radijo „Aktualijų studijoje“ vasario 7 dieną duetu su oficialia Akcininkų Seime vadove Rita Tamašiūniene entuziastingai gynė Tomaševskio skelbiamą „tiesą“, kad Seimo rinkimuose dalyvavo ne Akcijos, Rusų aljanso ir Lietuvos liaudies partijos koalicija, o viena LLRA, atseit, „tik“ priėmusi  į savo sąrašą minimų politinių organizacijų narius. Toks tad yra atsakymas į Šešiasdešimties reikalavimą panaikinti Akcininkų partijos Seimo narių įgaliojimus, t.y. šiurkščiai pažeidus Seimo Rinkimų įstatymą. Yra paskaičiavimų, kad laikantis įstatymo, LLRA ne tik nebūtų peržengusi 7 proc. rinkėjų balsų barjero, bet net nebūtų patekusi į Seimą.

Šiame fone net juokingai skamba Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko G.Kirkilo raginimą vėl susėsti ir kalbėtis abiem pusėms. Dar būdamas premjeru, o ir dabar,  Kirkilas sėdo ir stojosi, stojosi ir sėdo į tą paslaugiai vis pakišamą akcijinį tortą („dialog, dialog i jeszcze raz dialog”). Iš to pasisėdėjimo Lietuvai daugiau bėdos nei naudos, kaip ir iš L. Linkevičiaus atsiprašymo. Beveik tuo pat metu Seimo pirmininkės pavaduotojas Akcininkas  J.Narkėvičius, vienas aukščiausių mūsų šalies pareigūnų, saugiai sėdėdamas Lenkijoje, pagrasino valstybei net karu, „Vilnietiško Maidano“ riaušėmis. Klausimas, kam tai naudinga, lieka atviras. Klausimas, kokios valstybės patriotas yra Narkevičius būtų kvailas.

Užtat taikytojų vis atsiranda. Štai, bene prieš keletą metų įkurto kitokių intelektualų ir visuomenės veikėjų  Lietuvos Jerzy Giedroycio (Ježio Giedroico?, Giedraičio?) dialogo ir bendradarbiavimo forumo valdybos nariai taip pat pasirašė kreipimąsi į šalies vadovus ragindami įvykdyti LLRA  reikalavimus priimant Tautinių mažumų įstatymą bei nevartoti skaldančios visuomenę retorikos. Kreipimasis adresuotas premjerui A.Butkevičiui, opozicijos lyderiui A. Kubiliui, užsienio reikalų ministrui L.Linkevičiui ir, žinoma, pačiam V.Tomaševskiui… Pareiškime nė žodeliu nepaminėti Akcininkai, tačiau  švelniai bei kiek bauginamai užsiminta apie galimai puikų sugyvenimą gadinančius artėjančius rinkimus ir jų „skaldančią retoriką“ bei su Lenkija susijusius „labai svarbius mūsų valstybei strateginius“ (užsiminta,  galinčius strigti),  projektus.  Jokiame kitame kontekste Lietuvos lenkai neminimi, todėl galima įsivaizduoti, jog mūsų gyvenimas verste užverstas įvairiausiomis ir su kitomis tautomis susijusiomis problemomis. Tuo tarpu savo įkūrimo deklaracijoje Forumas skelbė, jog rūpinsis, „kad mūsų šalių visuomenės nuomonei būtų užtikrinta sąžininga informacija, padėsianti geriau pažinti vieniems kitus“. Galima manyti, kad visas Forumas ką tik iškrito iš medžio, nes nieko nemato, negirdi ir tarytum psichikos sutrikimų varginamas žmogelis blokuoja savyje visą nuotaiką gadinančią realią, „sąžiningą informaciją“.

To maža, Forumo valdybos pirmininkas bene bus nukritęs nuo aukščiausios šakos: istorikas, aštuonerius metus vadovavęs Lietuvos istorijos institutui, Alvydas Nikžentaitis portalui lrt.lt šiomis dienomis sakė daug dirbantis  ir bendraujantis su lenkų kilmės Lietuvos piliečiais, kurie teigia Lietuvoje besijaučiantys labai nesaugiai, įsivaizduoja gyvenantys kone karo sąlygomis. „Matome, kad situacija yra paaštrėjusi, įtampos lietuvių bei lenkų kilmės Lietuvos piliečių (ar lietuvių kilmės lenkų?- aut.) santykiuose yra per daug. Mūsų pareiškimu buvo siekiama parodyti, kad ne visi lietuviai lenkų tautinės grupės atžvilgiu yra nusiteikę priešiškai“, – naujienų portalui LRT.lt pasakojo jis.

Matyt, lenkų kilmės piliečiai tuntais bėga ir skundžiasi nepakenčiamu gyvenimu tik Nikžentaičiui, nes iš kitur tokių skundų nesigirdi. Ir Akcininkai apie tokius dalykus kol kas nebuvo girdėję, nes be jokių abejonių kiltų pasaulinio garso„šauksmas ir dantų griežimas“. Dabar sužinojo. Iš Nikžentaičio…

Politologas R.Lopata Nikžentančiui pritaria: „Belieka pasirinkti, ar kovoti su tariamais priešais lenkais Lietuvoje, ar toliau kurti strateginius santykius, kurie padėtų lietuviams it lenkams (paryškinta mano – aut.) tolti nuo Rytų globos“. Kokia išvada? Nekovoti. Nekovoti reiškia maloniai pasitikti Lenkijos  parlamentarus, puikiai žinant, kaip „pagerins“ Lenkijos ir Lietuvos santykius dovanos teisės pažeidėjui šitų„taikos“ pasiuntinių piniginėse.

Pinigų nemokėsime“, – sakė Seimo pirmininkės pavaduotojas J.Narkėvičius. – „Sieksime, teisiškai reglamentuoti mažumų kalbų vartojimą mūsų šalyje“. Tad, jeigu Seimo pirmininkės pavaduotojas toliau špyga bado valstybę, gal niekas nieko iš valdančiųjų tarpo negirdėjo apie Šešiasdešimties reikalavimus?

Skaitytojau, beveik kiekvienas klaustukas šiame rašinyje  reiškia abejonę. Arba įtarimą. Žinai – gimę šliaužioti tėvynės neturi. Kieno pusėje yra Prezidentė, buvę ir esamas Vyriausybės vadovai, įstatymų leidėjai? Tu turi teisę klausti. Kaip kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis.

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

25 komentarai

 1. Tomas:

  23 meus Lietuvą alinusios chroniškų kleptomanų gaujos, suspėjusios persivadinti partijomis (Dekanidzės gauja neužsiregisreavo partija ir buvo sunaikinta) perėjo į Lietuvos valstybės galutinio dezintegravimo ir sunaikinimo stadiją: viskas išvogta, tad reikia išparduoti žemę ir sunaikinti įkalčius. Vagys, žinia, neturi dorovinių nuostatų, Gariūnų banditas lenkas banditui lietuviui yra artimesnis, nei doras tautietis lietuvis.
  Manau, kad pagrindinis Lietuvos naikinimo strategas ir rėmėjas yra JAV(Z.Bzežinskio pasisakymai), siekianti panaudoti Lenkiją, kaip įrankį Rusijos sunaikinimui. Pamenu, kaip tomaševskio gauja piketavo prie JAV ambasados ir skundė Lietuvą. Mums jokiu būdu negalima pasiduoti JAV skatinamai rusofobinei propogandai, lietuvių ir rūsų tautų kiršinimui, ir tarnauti Lenkijai pagalbininku, siekiant jos neofašistinė valdžios puoselėjamo imperinio intereso-Lenkijos imperijos sukūrimo “nuo jūros iki jūros”. Manau, kad Lietuvai yra nenaudinga kištis į Ukrainos valstybės vidaus reikalus ir talkinti Lenkijos imperialistams.

  • Buržuazinis nacionalistas:

   Aš taip pat turiu labai daug įtarimų, kad euromaidanas yra finansuojamas Lenkijos imperialistų siekiant suskaldyti Ukrainą į 2 dalis – rytinę ir vakarinę. Po to būtų bandoma vakarinę Ukrainą inkorporuoti į Lenkiją iš pradžių per įvairias asociacijas su ES. Ukrainai sudarius sutartį su ES Lenkija taptų “europinės” kultūros nešėja Ukrainai, žinoma nepamiršdama vakarų Ukrainoje prikabinėti lenkiškų gatvių ir miestų pavadinimų bei sulenkinti vakarų Ukrainos gyventojų pavardžių. Vakarų Ukraina būtų verčiama steigti lenkiškus darželius, mokyklas ir universitetus… Būtų sukurta Lenkų Ukrainoje Rinkimų Akcija, kuri teisėtais ir neteisėtais būdais būtų prakišta į vakarų Ukrainos valdymo organus. O į Narkevičiaus žodžius reikia įsiklausyti – jis kartais, galbūt, to nenorėdamas atskleidžia Lenkijos imperialistų planus. Štai kalbėdamas apie lenkų Lietuvoje ir lietuvių santykius atskleidė, kad kiršinant lenkus ir lietuvius siekiama išvaryti visus lietuvius iš Vilniaus krašto.

 2. tampax'as:

  yra klaidų, todėl straipsnis nesutvarkytas, daug emicijų, kurias Akcijiniai gali lengvai pašiepti…

 3. Jotvingis:

  “Alvydas Nikžentaitis portalui lrt.lt šiomis dienomis sakė daug dirbantis ir bendraujantis su lenkų kilmės Lietuvos piliečiais, kurie teigia Lietuvoje besijaučiantys labai nesaugiai, įsivaizduoja gyvenantys kone karo sąlygomis.”

  Labai abejoju, kad autonomininkai Lietuvoje “besijaučiantys labai nesaugiai”. Priešingu atveju, nesiskelbtų, kad jie su Lietuva jau “gyvena kone karo sąlygomis”, bet, priešingai, tyliai dirbtų prieš Lietuvą nukreiptą savo ardomąjį darbą. O kalbėti apie lojalių valstybei Lietuvos lenkų gyvenimo nesaugumą yra tiesiog absurdas.
  Beje apmaudu, kad Nikžentaitis nenori matyti skirtumo tarp lojalių Lietuvai lenkų kilmės Lietuvos piliečių ir piktavalių autonomininkų, siekiančių Lietuvos teritoriją suskaldyti pagal joje gyvenančias tautybes, su kuriais, paties Nikžentaičio žodžiais tariant, “jis daug dirbantis ir bendraujantis”.

 4. Gražina:

  Tie, kurie nori Lenkijos Lietuvoj, tegu palieka Lietuvą. Tegu su jais kraustosi ir kiti, vadinantys save lietuviais ir nelietuviais , kuriems nesvarbi Lietuva ir jos žmonės. Tokie, kaip Linkevičius, garbės Lietuvai nedaro. Mūsų bus mažiau, ir visi Lietuvos piliečiai, nesvarbu kokios tautybės jie būtų, bet mylintys Lietuvą ir dirbantys jos gerovei!

 5. JPRST:

  Pagrindinė problema santykiuose su lenkais yra tai, ką vadinti problema. Lietuviai tvirtina, kad lenkai problemų neturi, lenkai atvirkščiai, tvirtina, kad problemų yra ir per 20 metų jos tik gausėja. Ryšium su tuo maža pastabėlė. Jeigu iš tiesų būtų taip kaip tvirtina lenkai, situacija Lietuvoje būtų labai panaši į Lenkijos, kur per 20 metų tautinių bendrijų skaitlingumas sumažėjo 5 (PENKIS) KARTUS. Lietuvoje gi atvirkščiai, lenkų, procentaliai palyginus su lietuviais, skaičius ne tik nesumažėjo, bet dar ir PADIDĖJO.
  Vis dėlto vieną problemą lenkai tikrai turi, tai tomaševskio smegenys. Tiksliau lenkų tikėjimas, kad jas jis turi.

 6. Tuteiša:

  Puikiai viskas išdėstyta. reikia siųsti šį straipsnį į visas redakcijas, kad žurnalistai, diskutuodami su tutakų fašistais, turėtų argumentų.
  Išsiųsti visiem seimo nariam, kad prasiplėštų akis.

 7. Europa Tai Jėga:

  Europos Sajungoje negali būti ksenofobijos ir diskriminacijos, lenkai turi turėti lygias teises su lietuviais ir kitų tautybių asmenimis, engdami tautines mažumas mes paminam Europines vertybes. Rūsčiais kovos už toleranciją metais daktarė Nida perspėjo pasaulį dėl radikalių jėgų augimo “Fašizmas slepiasi kiekvienuose namuose, po kiekviena lova, kiekvienoje knygoje, iš pradžių jis nusiaubia žmonių protus o paskui miestus, valstybes ir žemynus nusinešdamas milijonų žmonių gyvybes” (N.Vasiliauskaitė, Raštai, 31t, 969psl)

 8. markas:

  Kuo atviriau lenkų šovinistai veikia, tuo geriau. Šitaip bus atgaivinti jau apmirę mūsų Tautos audiniai. Reikalas tame, kad Lietuvių Tautą be jokio pasipriešinimo įmanoma sužugdyti tik savųjų sadomėnų rankomis. Tyliai, ramiai, nepastebimai, runkeliams vis labiau grimztant į savo asmeniniais poreikiais, išgyvenimais apribotą pasaulėlį. Tam pajungtos žiniasklaidos priemonės, kurios slopina žmonių sąmoningumo lygį kvaršindamos galvas išgalvotais tikslais, siekiais, europietiškomis tapatybėmis, belyčio gyvenimo privalumais ir t. t. Visa tai veikia. Tačiau visai kas kita, kai atsiranda lenkiškasis veiksnys. Čia jau akių neapdumsi. Čia prasideda sritis, kurios negali suvaldyti, nuspėti jokia visagalė visakontroliuojanti sistema. Nors jie bando. Patyliukais, žiniasklaidai nutylint įvykdyti dar vieną liberanalinį aktą: paaukoti Lietuvių Tautos kūną ir kraują – teritoriją. Deja, lenkų grobuonis pernelyg užsivedė, įkaito nuo tokio pernelyg lengvai prieinamo mūsų valdžių liberanališkumo ir visai pametė galvą – pamiršo sau būdingą atsargumą: cytackos jau nebekabina lietuviško gatvės užrašo, narkėvičiai ima grasinti maidanu, o Lenkijos šovinistai atvažiuoja ir atvirai papirkinėja mūsų valstybės tarnautoją… Svarbiausia, kad dėl mūsų parsidavėlių nesugebėjimo dozuoti, t. y., palaipsniui didinti lenkiško užkrato plitimą, jis plinta nevaržomai, chaotiškai, spontaniškai. O tai gali sukelti tiesioginį susidūrimą. Ir po to nebenuspėjamą, spontanišką Tautos reakciją. Liberanalinių sumaniai supančiota Tauta akimirksniu sutraukliotų pančius ir tada – apsaugok, Dangau, liberanalinius.

 9. ras:

  Esmine klaida!
  Lenkai nevikdo antivalstybines veiklos! Lenkai nori atkreipt ES biurokratu demesi i tai kas aplamai vyksta lietuvoje, kaip dirba musu teisesauga ir t.t

 10. Reimundas:

  Kur dar yra tokia niekinga, be savigarbos valstybės valdžia ,leidžianti toliau viceministrauti poniai,išvadinančiai prezidentę melage,nepripažįstančią valstybinės kalbos valstybės,kurios piliete yra[o gal jau atsisakė?],kuriai lietuviška lentelė skersai gerklės.Kas tai,negi tas prakeiktas baudžiauninko nuolankumas?

 11. tikra tiesa:

  tikra tiesa, kodėl negirdi socdemai, darbiečiai ir paksininkai??
  Kiek galima tyčiotis iš mūsų valstybės ir jos įstatymų??

 12. Deimantas:

  Lietuva nesilaiko europiniu standartu tautiniu mazumu apsaugos srityje. LLRA protestas per iskilminga sausio 13 posedi atkreipe demesi i isisaknijusias problemas:
  – Lietuva neratifikavo Europos regioniniu ir tautiniu mazumu kalbu chartijos, nors Europos Parlamentas ragino tai padaryti dar liepa 2013 metu.
  – Lietuva nesilaiko Tautiniu mazumu apsaugos pagrindu konvencijos, nors ja pasirase ir ratifikavo.
  – Lietuva pazeide Lietuvos-Lenkijos sutarti, tautiniu mazumu apsaugos skyriu.
  – Lietuva ignuoroja ESBO pranesimus apie tautiniu mazumu teisiu pazeidimus Lietuvoje.
  – Panaikintas tautiniu mazumu istatymas ir nepriimtas naujas.
  – Naikinamas tautiniu mazumu svietimas.
  – Draudimas pavardziu rasymo originalo kalba.
  – Sunkinamas bei vilkinamas zemes grazinimas teisetiems savininkams (Pagrinde Vilniaus rajone, bet ne tik).
  – Drakoniskos baudos uz dvikalbes lenteles, nors tai leidziama Lietuvos pasirasytos konvencijos straipsniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: