V. Stundys. Lenkų rinkimų akcijos Lietuvoje elito neišsenkančios pastangos ir premjero bejėgiškumas (25)

Alkas.lt koliažas

Alkas.lt koliažas

Pastarųjų dienų įvykių seka intensyvi, klostosi nuoseklus scenarijus. Lenkų rinkimų akcijos Lietuvoje elitas, eilinėje rudens sesijoje nesugebėjęs „prastumti“ antikonstitucinio Tautinių mažumų įstatymo, pakilo į kovą. Tiesa, jis nėra izoliuotas, nėra vienišas: tyliai remia koalicijos partneriai, simptomiškos sąsajos su rytų kaimyno deklaracijomis.

Sausį V. Tomaševski spaudos konferencijoje paskelbė, kad Lietuva neįvertino jų įnašo Nepriklausomybei. Užuomina į sudėtingą mūsų istorijos metą – supraskit, netapome penktąja kolona. Tam kartui. Tada už Kovo Lietuvą iš jų elito balsavo vos vienas kitas, kiti susilaikė. Taip atsirado sovietinio Tautinių mažumų įstatymo korekcija, kviečianti atsikvošėti, sustoti, netapti sovietinių imperialistinių jėgų instrumentu, pasiūlytos nuolaidos pilietybei įgyti. Priėmus Konstituciją, tas įstatymas akivaizdžiai jai prieštaravo, bet akcijos elito nuostatos liko okupacinio laiko gniaužtuose, jis vis dar savęs nesuvokia kaip pilietinės visuomenės dalies, vis eskaluoja atskirumo politiką. Elitas nenori prarasti savo įtakos ir jam nusispjaut, kad jų „ginamiesiems“ reikia gyventi Lietuvoje, reikia čia savo sėkmės istoriją kurti.

Šių metų Sausio 13-osios minėjime Lenkų rinkimų akcijos Lietuvoje elitas iš Seimo salės vorele išdūlino, paskelbus, kad kalbės Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis. Tai, suprask, akcijos elito protestas. Vėliau akcijos pagrindinis akcininkas melagingai paaiškins, kad „jis buvo tas, kuris tą įstatymą panaikino“. Susipainiota ir laike, ir įvykiuose, ir teisėje.

Vilniaus apygardos teismo paskirtoji piniginė bauda dėl neteisėtų dvikalbių lentikių išjudino procesą – jis įvairiakryptis. Lenkų rinkimų akcijos Lietuvoje elitas susitelkė. V. Tomaševski Europos Parlamente guodėsi, kad juos (suprask – elitą) diskriminuoja, net deda baudas. Mūsų Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutriko – pone Tomaševski, jūsų politikos tikslas yra diskredituoti Lietuvą. Tiksliai, aiškiai ir suprantamai – šios akcijos elitas tik to tesiekia, mulkina visus, vedžioja už nosies, kaitina žmonių emocijas. Beje, diskredituoti – tai griauti, mažinti pasitikėjimą, garbę ir autoritetą.

V. Tomaševskis LRT pokalbyje atsidūrė dėmesio centre ir čia pažėrė krūvą fantastiškai painių įžvalgų. Svarbiausia – jis ginasi nuo savo valstybės. Paradoksas – gyvenu Lietuvoje ir netikiu nei jos Konstitucija, nei jos teismais, nei kuo nors kitu. Regis, akcijos elitas visiškai save devalvavo ir diskreditavo: negalima gyventi valstybėje negerbiant jos teisės, jai nepaklūstant.

Netrukus Lietuvoje prabyla šios akcijos antrasis ešelonas – spygteli Renata Cytacka, viceministrė, kurios kuklų namuką puošia neteisėta dvikalbė lentikė: melagė, melagė… Valstybės biurokratijos viršūnėlėse vyksta protu neaprėpiami dalykai. Ir švietimo ir mokslo viceministrė Edita Tamošiūnaitė, be atodairos stūmusi diskriminacinį lietuvių kalbos brandos egzaminą, dar, atrodo, vis dirbanti. Nepriklausomos valstybės demokratija kaskart šioje kadencijoje įgyja keisčiausių grimasų, bet premjerui valstybės tarnybos prestižas ir jos lojalumas valstybei yra sunkiai įkandamas dalykas – jam terūpi valdžios skeptras? Ar nepakeliamai sunku derinti partnerių interesus? Tiesa, ir Valstybės politiko elgesio kodeksas primena, kad pagarba savo valstybei yra politiko veiklos principas: vadovautis Konstitucija ir teise, didinti pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis. Akcijos elitui šitai nė motais – jis reikšmingesnis už bet ką. Arba taip destruktyviai veikti jis yra įsipareigojęs, pasižadėjęs.

Bene paraleliai nuskamba žinutė, Gedimino Kirkilo paleista (jis vadovauja Lietuvos ir Lenkijos parlamentarų asamblėjai, kuri, nepaisant santykių „perkrovimo“ deklaracijų ,nei karto šioje kadencijoje taip ir neįvyko), kad pastaraisiais mėnesiais bus revizuojama Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinė sutartis. Revizuoti – peržiūrėti. Kas bus peržiūrima, tikslinama? Lieka paslaptis – elitui nuraminti? Kad kažką darysime, bet ta Prezidentė ir opozicija trukdo. Tik šios grupės vadovas interviu TV patikslino, kad bus siekiama įvertinti abiejų pusių darbus. Tiesa, jis pamiršo, o gal net nežinojo, jog darbai dar praeitoje Seimo kadencijoje yra aptarti ir aprašyti. Taigi revizuoti ar įvertinti? Kas ir kam rūpi? Lieka neaišku, nepaaiškinta.

Neeilinės Seimo sesijos pabaigoje „įspūdingą“ kalbą išklojo Seimo vicepirmininkas Jaroslavas Narkevičius, Lenkų rinkimų akcijos elito atstovas. Ji žiniasklaidoje paskleista straipsnyje „Tarptautinės bendruomenės klaidinimas diskredituoja Lietuvą“. Jis dėsto, kokios tarptautinės organizacijos ką paskelbia apie lenkų mažumos padėtį Lietuvoje. Atrodytų, įspūdinga, tačiau iš esmės – ta pati demagogija. Taip, tos organizacijos kalba ne apie teisių pažeidimus, bet apie tai, kad, jų požiūriu, nustojus galioti senajam Tautinių mažumų įstatymui 2010 m., lieka teisinė spraga. Tegaliu priminti, kad ir teisės profesionalai nesutaria, ar reikia atskiro įstatymo, jei Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos nuostatos integruojamos į specialiuosius įstatymus.

Visai pagrečiui Rusijos diplomatijos vadovas ir žiniasklaida išplatina žinią, kad Rusija kurs rusiškų standartų mokyklas Baltijos valstybėse ir kitur. Koks įspūdingas Lenkų rinkimų akcijos Lietuvoje ir Rusijos užsienio reikalų ministro Lavrovo pastangų derinys! Kiek primena Sausio dienas. O jei Kijevo Maidaną pridurtume, tai paveiksliukas pilnėtų. O dar „įkrautų“ mūsų politikų sapalionės ir keliama sumaištis, tai supranti, kad Sausis tebesitęsia, takoskyros gyvos ir nuolat palaikomos…

Beje, tas pats vicepirmininkas neeilinės sesijos finale deklaruoja ir ištikimybę koalicijai, džiaugiasi, kad ji dalykiškai sprendžia jų keliamas problemas. Tiesa, nutyli, kokias ir kaip. Gal apie sutarties revizavimą galvojama? Bet tas akcijos elito atstovo pareiškimas primena ištikimybės koalicijai deklaraciją. Turbūt nebeištvėrė koalicijos vedlys premjeras ir bus pagrasinęs, kad tokio elito talkos visai nereikia, kad galima be jų išsiversti? Būtų gerai, kad viešai ir garsiai, nes kitaip tai tik rodo taikstymąsi ir ciniškos, nepagarbios teisei elgsenos toleravimą. O akcijos elito veiksmų ir kalbų legalumo bei legitimumo vertinimas yra teisėsaugos ir specialiųjų tarnybų rūpestis.

Bet tuoj pat tas elito vedlys pareiškia, kad dar kovą senasis Tautinių mažumų įstatymas atgims. Pareiškia, kaip jau įprasta, po koalicijos politinės tarybos posėdžio pirmadienį. Lietuvos reikalus tvarko ne Vyriausybė, o kažkoks politbiuras. Gali suabejoti, ar mes dar turime konstitucinę Vyriausybę? Ar dar yra jos vadovas, galintis suvaldyti savo koalicijos partnerius(es)? Koalicijos bendrai daro kas ką nori: šantažuodami siekia savo siaurių interesų. Tokios Vyriausybės ir koalicijos nesame dar turėję.

Posąjūdinės politikų kartos laikysena akivaizdi: tarnauti ne viešybei, bet partiniam interesui, naudai, kuri duotų politinę grąžą. Ar šios kadencijos daugumos elitas suvokia savo elgsenos ilgalaikes pasekmes, nėra tik retorinis klausimas. Esame ties esminio apsisprendimo briauna – ar pasiduosime populistiniam tariamam globėjiškumui, kad elitas viską sutvarkys, ar būsime savarankiški savo valstybės kūrėjai? Tai klausimas mums visiems.

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

25 komentarai

 1. Nepolitikas:

  Neprotingo autoriaus propaganda ir kiršinimas. Manau vykdo Landsbergio užsakymą, kad lenkai susilaikytu balsuoti referendume. „Lenkų rinkimų akcijos Lietuvoje elitas“ – koks tai „elitas“? paprasčiausiai melagiai ir politikieriai, kaip ir kiti : Kubilius, Landsbergis, Paleckis ir t.t. Kiekvienas turi savo arkliuką(Landsbergis- sovietinį ir rusišką, Paleckis iškastruotą socialistinį ir t.t.). Autorius varo : „sovietinio Tautinių mažumų įstatymo“, ar tais laikais buvo sovietinė santvarka? Idiotizmo viršūnė: „ tarnauti ne viešybei, bet partiniam interesui, naudai, kuri duotų politinę grąžą.“ Tarnauti reikia Tautai, o ne išgalvotai „viešybei“ – Briuseliui?

  • N:

   Lenkai ir taip referendume nebalsuos. Jiems patis LLRA praplaus smegenis, kad jei bus galima parduoti žemę, tai jos Vilniaus krašte supirkimui Lenkija duos milijardą zlotų ir “Wilno będzie nasze”.

   • Nepolitikas:

    Balsuos. Jog Seime balsavo už referendumą – tai faktas.

    • N:

     Tai galima įvertinti kaip savotišką būdą paspausti, pagąsdinti koalicijos partnerius dėl lenkų reikalų. Šiaip jiems būtų geriau, kad leistų žemę pardavinėti. Supirktų ne tik aplink Vilnių, bet ir Suvalkijoje arčiau sienos,

     • Alvydas:

      Jau supirko. Apie Lazdijus.

     • Nepolitikas:

      „Tai galima įvertinti kaip savotišką būdą paspausti…“, bet galima vertinti ir kitaip. Kiek vertintuoju tiek ir vertinimo rezultatu. Manau kad jų kriterijus yra kitkas. Žemė lenkai – Lietuvos piliečiai turi ir dabar, tie lenkai iš Lenkijos gali perversti pinigus savo giminėms ir tie pripirks jiems žemės. Tačiau gyventi lenkiškai Lietuvoje, jie negali(nėra dvigubos pilietybės, lietuvių kalba – valstybinė kalba ir t.t.). Todėl jų tikslas yra autonomija. O autonomiją pasiekti(net per „savotišką būdą paspausti“ seimą) jie negali – reikia pakeisti Konstituciją, bei sulaukti KT „pritarimo“. Realiai- ne realu. Tačiau bandyti tą per referendumą, visai „neblogą“ idėja(kaip jiems gali atrodyti), o gal dauguma pritars? Jog viskas priklauso nuo įmestų pinigų kiekio į reklamą. Todėl verkiant, po šito referendumo, reikalinga konstitucinę nuostatą, draudžianti finansuoti partijos, ar organizacijos iš „užsienio“ – tik Lietuvos piliečių

      • Nepolitikas:

       narių įnašai. Ir viskas atsistoja į savo vietas. Jog tik Tautos „nariai“ gali laisvai vienytis į organizacijos, partijos ir t.t..

       • N:

        Autonomijai žemės supirkimas neprieštarauja. Priešingai, jei dalis žemės dar ir priklausys Lenkijos piliečiams, o ne Lietuvos taip vadinamiems lenkams, tai dar svaresnis argumentas autonomijai bus.

        • Nepolitikas:

         Jeigu paskaitytumėt atidžiau mano komentarą tai tokią nesąmonę -„Autonomijai žemės supirkimas neprieštarauja.“, neparašytumėt. Aš neparašiau, kad tai prieštarauja autonomijai. Žemės supirkimas autonomijai neprieštarauja, bet ir „dar svaresnis argumentas autonomijai nebus!” Kadangi autonomija yra Lietuvos Respublikos piliečių valia, o ne Lenkijos piliečių noras, jog nupirkęs Lietuvos žemę(jeigu taip įvyktu) automatiškai Lietuvos pilietybę neįgyjama ir valstybės valdyme „naujakuriai“ nedalyvauja.

 2. Tata:

  bunda, jau bunda konservatoriai/krikščionys. O kas tą laužą kurstė? Ar LLRA “7 proc.” ne jų laikais pareguliuoti? Ar jų kadencijoj lentukės nekabojo?

 3. Idomus dalykas – kada ponas Stundis priklause valdanciai koalicijai – ne karta teko kalbetis, siulyti, kad keisti padeti. Nebuvo daroma nic nieko, nei su mokymo programomis, nei su informacija nei kito. O Kubiliaus patarejas viesai dziugaudavo, kad neva yra ypac laimingas, kad tomasevskiai laimi. O dabar ponas Stundis prabilo. Turbut iki sekanciu rinkimu kampanijos pradzios. Sitas dviveidiskumas bei perspektivos matymas tik kadencijos begyje – biaurai nezmoniskai atrodo.

  • Gerbiamas Ryšardai, Valentinas Stundys gana nuosekliai laikosi nuomonės kurią dėsto šiame rašinyje. Tad nereikėtų jo užsipulti. Jo partijos kolega A.Kubilius tikrai vienu metu buvo visiškai LLRA pusėje ir savo pažadais ir darbais, tačiau, manau, kad ir politikai turi teisę klysti, bręsti ir taisytis. To nuoširdžiai tikiuosi. Gal jau bent šiuo klausimu galime būti vieningi?

 4. priešiški veiksmai:

  Visi veiksmai suderinti dviejų nedraugiškų valstybių sostinėse, LLRA yra vykdytojai veiksmų nukreiptų prieš Lietuvos valstybingumą. Straipsnyje sudėti pagrindiniai akcentai. Vyriausybė turi daryti skubius sprendimus dėl koalicijos nutraukimo su lenkais.

 5. Laiku pasakyta:

  Stundys šiuo metu ieško būdų, kaip sustabdyti lenkų siautėjimą, aišku, partijoje viską lemia kubiliaus aplinka, kuri buvo labai palanki LLRA, o Adomėnas, Alekna net derėjosi dėl koalicijos su lenkų akcija Vilniaus miesto savivaldybėje.
  TS-LKD taryba jokio pasmerkimo nepaskelbė lenkams dėl sausio 13-osios aukų pažeminimo pradėjus kalbėti V. Landsbergiui, bet išplatino dar vieną pareiškimą šmeižiantį žemės referendumą.
  Jiems brangesnė priešiška lenkų akcija , negu 300 000 Lietuva mylinčių piliečių.
  Konservatoriams geriau lenkai, negu žemės gynėjai.
  Nepamirškim, juk greitai rinkimai.

 6. albinas:

  Nusibodo girioj stumbrą varinėti,
  Nusibodo tavo sakalus penėti!
  Jei medžioti, tai medžioti –
  Nuožmų vanagą kryžiuotį
  Priešo žemėj.

  O jums nenusibodo?

  .

 7. vytas:

  “V. Tomaševskis LRT pokalbyje atsidūrė dėmesio centre ir čia pažėrė krūvą fantastiškai painių įžvalgų. Svarbiausia – jis ginasi nuo savo valstybės. Paradoksas – gyvenu Lietuvoje ir netikiu nei jos Konstitucija, nei jos teismais, nei kuo nors kitu. Regis, akcijos elitas visiškai save devalvavo ir diskreditavo: negalima gyventi valstybėje negerbiant jos teisės, jai nepaklūstant.”

  Galima taip gyventi gyvenant kalėjime.

 8. Teissingos mintys. Man labai keista ir nesuprantama premjero pozicija. Nejaugi jis čia neįžvelgia kenkėjiškos veiklos, kurią vysto ši nacionalistinė partija? Visi jų argumentai – nulio verti. Tegul ponas Butkevičius paklausia pono Valdemaro:” Prašau, nurodykite vaalstybę (išskyrus Lenkiją), kurioje geriau rūpinamasi lenkų tautine bendrija, nei Lietuvoje”.

 9. Kažin:

  Manau, kad tas “bejėgiškumas” yra abiejų – Premjero ir Stundžio – per 20 metų nepriėmusių jokio konkretaus valdymo sprendimo Lenkijos kišimuisi į vidaus reikalus atsikratyti.
  Apskritai seniai laikas pereiti nuo pamokslų Lenkijai “skaitymo” ar jos lyg pono meldimo prie Lietuvos valstybės valdymo veiksmų, nesižvalgant į Lenkiją, gyvenant savo gyvenimą, tarsi, Lenkija Lietuvai niekuo ypatingu neegzistuotų.
  Lietuvai užtenka bendrumų su ES, NATO, visokios strategijos paisančios Lenkijos yra Lietuvai prapultis, šią grėsmę Lietuvai, jai dedantis su Lenkija, yra išsakęs dar Oskaras Milašius.
  Taigi Stundį, pakišk Premjerui konkretų valdymo sprendimą, paskelbk jį viešai ir kartu su visuomene spausk dėl jo įgyvendinimo Premjerą, ministrą, Grybauskaitę. Politiniai plepėjimai visiems yra jau tiek įgrisę kaip didžiausia demagogija, tuštybė. Juk žmonės ne darželinukai, kuriems be saiko galima dantis užkalbinėti.

 10. aistis:

  Kol bestuburiai Lietuvos premjerai ir seimūnai pataikavo lenkams, jie ATKŪRĘ PRIEŠKARINĘ ARMIJOS KRAJOVOS POGRINDINĘ VEIKLĄ LIETUVOS RESPUBLIKOJE NUO 1992 METŲ , GAUDAMI IŠ AMERIKOS LENKŲ MILIJONINES IR PO TRIS TONAS MEDIKAMENTŲ KASMETINES PARAMAS POLONIZACIJOS VEIKLAI IR KARINIŲ STRUKTŪRŲ ĮSITVIRTINIMUI LIETUVOJE (Vilniaus ir Mažeikių kraštuose) , okupavę visa lietuviškas mokyklas Vilniaus krašte,visą valdžią Vilniaus apskrityje ir beveik Vilniuje, taip ir kuria progas, kaip įsikūrus savo autonomiją ir atsiskyrus nuo Lietuvos. JUk kasmet prie Varšuvos veikiančiame Armijos krajovos kariniame centre po 120 Vilnijos lenkų – pogrindininkų mokoma, kaip kurti perversmą Lietuvoje, jei reikės ir ginkluotą. Ką veikia mūsų Vyriausybė ir Saugumo tarnybos, kariuomenės žvalgyba? Kodėl leidžia Lietuvoje veikti kitataučių kariuomenės pogrindiniams dalniams? Kur sandėliuojami tie medikamentai, siunčiami iš Amerikos? Kokie Armijos krajovos ŠIMTAMEČIAI IR VYRESNI veteranai REMIAMI IŠ AK VETERANŲ RĖMIMO FONDO, VEIKIANČIO AMERIKOJE? KUR TIE MILIJONAI DOLERIŲ PATENKA? KODĖL NIEKAS TUO NESIRŪPINA? KODĖL LEIDŽIA SAUVALIAUTI IMPERIALISTAMS?

 11. arvydas damijonaitis:

  Dėl klaidinančio termino „lenkų TAUTINĖ MAŽUMA“
  (turi būti TAUTINĖ BENDRIJA, TAUTINĖ GRUPĖ):
  1.Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos, yra lenkų tautinės grupės bendruomenė, nes terminas „tautinė mažuma” tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka. Tuo tautinės grupės iš esmės skiriasi: Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės, turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija – 40 milijonų, Rusija – 150 milijonų, Izraelis – 8 milijonai gyventojų), negali kitose valstybėse turėti „tautinės mažumos“ statusą;
  2.Buvusių okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės tuteišai, kurie kalba ne lenkiškai, “poprostu“. Tai yra GINESO REKORDAS (Guinness world record). Pvz., USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, Rusijoje – tik 8 lenkiškos biudžetinės mokyklos;
  3.Lenkiškų mokyklų valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės tuteišių diskriminacijos faktas, lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai;
  4.Kodėl Lietuvos „piliečiai lenkai“ lengvai pasiduoda provokacijoms, kodėl negerbia Lietuvos įstatymų? Kas juos klaidina?
  5. Vilniuje,1994 m. balandžio 26 d. pasirašyta Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos draugiškų santykių ir gero bendradarbiavimo sutartis prieštarauja (1995 m.vasario 1 d. Strasbure priimtai) Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai. Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijos 21 straipsnis: „ Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams“. Konvencija ,numato tautinių mažumų ,t.y. tik tautinių grupių, neturinčių išorinės valstybės, apsaugą, kitaip būtų pažeisti pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Lenkų bendrija Lietuvoje negali turėti „tautinės mažumos“ statusą, nes tai grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei, t.y. prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams. Lenkijos vulgarus agresyvumas yra reali tikrovė – lietuviai nežudo lenkų, nebuvo okupavę Varšuvos, nebuvo užėmę trečdalį Lenkijos teritorijos.
  6.Būtina įpareigoti LR Seimą ir Vyriausybę sustabdyti 1994 m. balandžio 26 d. pasirašytą sutartį, kuri prieštarauja minėtai 1995 m. vasario 1 d. tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai, ir pasirašyti naują, PAKOREGUOTĄ sutartį.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

 12. arvydas damijonaitis:

  Arvydas Damijonaitis Kopija VSD
  Kalvarijų g. Vilnius

  JOS EKSCELENCIJAI LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTEI
  LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMUI
  LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBEI
  PAREIŠKIMAS
  2014-02-28 ,Vilnius
  DĖL KLAIDINANČIO TERMINO „LENKŲ TAUTINĖ MAŽUMA“
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės, turinčios išorines tautines valstybes (Lenkija – 40 milijonų gyventojų, Rusija – 150 milijonų, Izraelis – 8 milijonai), negali kitose valstybėse turėti „tautinės mažumos“ statusą, kitaip pažeidžiami pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Buvusių okupantų privilegijos: lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės tuteišai, kurie kalba ne lenkiškai, o ,,poprostu“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz., USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, Rusijoje – tik 8 lenkiškos biudžetinės mokyklos.
  1994 m. balandžio 26 d. Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos draugiškų santykių ir gero bendradarbiavimo sutartis prieštarauja Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai (1995 m. vasario 1 d., Strasbūras). Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijos 21 straipsnis: „Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams“. Lenkų tautinė bendrija Lietuvoje negali turėti „tautinės mažumos“ statusą, nes tai grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei.
  Būtina įpareigoti LR Seimą ir Vyriausybę sustabdyti 1994 m. balandžio 26 d. pasirašytą sutartį, kuri prieštarauja 1995 m. vasario 1 d. tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai, ir pasirašyti naują, PAKOREGUOTĄ sutartį.

  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

 13. arvydas damijonaitis:

  Tomaševskis -neraštingas niekingas ruskelis,kuriantis Lietuvoje lenkų “autonomiją”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: