Kaune, Neries ir Nemuno santakoje bus primintas prievartinis Žemaitijos krikštas (239)

Lapkričio 17 d., 16 val. Kauno baltų bendruomenė Kauno Santakos Romuva kviečia ateiti į šventvietę prie Ugnies aukuro įkurto Kaune, Neries ir Nemuno santakoje. Kauno santakos romuvos narys Benas Jankausjas pasakos apie 1413 m. prievartinį Žemaitijos krikštą.

Nemuno ir Neries santakos Aukuro telkiami žmonės jau treti metai ketvirtadieniais 18 val. kuria santakos aukuro Amžinąją Ugnį.

„Šiemet sukanka 600 metų, kai paskutiniame nekrikštytame Europos krašte Žemaitijoje oficialiai įvesta krikščionybė. Sykiu  tai yra data, kai baltiška dvasia buvo oficialiai pradėta naikinti, tačiau  kartu pradėta ir laiko atskaita, kai Žemaitijos žmonės perėjo į dvasinį pogrindį ir sunkiomis sąlygomis saugojo prigimtinę pasaulėžiūrą, atnešdami ją per papročius, tautosaką, gyvenseną iki šių dienų. Tai tikrai nemažesnis  amžių žygdarbis ir dėsninga  400 metų pasipriešinimo ir kovų prieš krikščionybės įvedimą tąsa. Todėl šie metai yra ypatingi žemaitiškos gelminės dvasios ir Žemaitijos pagerbimo metai“, – sako Kelmės romuvos vaidila Valdas Rutkūnas šiemet Kelmės rajone, Kražiuose ant garsaus Medžiojkalnio alkakalnio surengęs Žemaičių vienybės dienai skirtą iškilmingą III Baltų krivulę.

R.Pakerio nuotr.

R.Pakerio nuotr.

Kauno Santakos Romuva šių metų liepos mėnesį pažymėdama žemaičių vienybės dieną Žemaitijai simboliškai sugrąžino baltišką ugnį. Romuvos nariai plaukė Nemuno ir Dubysos upėmis pakartodami 1413 m. kunigaikščių Jogailos ir Vytauto kelią laivais iš Kauno į Žemaitiją.  Ant Žemaitijos piliakalnių ir alkakalnių, ten kur Vytautas su Jogaila pakeliui naikino šventvietes, prievarta krikštydami žemaičius, romuviai atkūrė ir įžiebė aukurus atplukdyta Šventąją Ugnįmi.

Šventoji Ugnis | Kauno romuvos nuotr.

Šventoji Ugnis | Kauno romuvos nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: