Klaipėdos tarybos narys atkakliai siekia dvikalbystės uostamiestyje (13)

„Sojuz russkich Litvy“ ir „Jedinaja Rossija“ derina veiksmus 2011 m. Kaliningrade | sojuzrus.lt nuotr.

„Sojuz russkich Litvy“ ir „Jedinaja Rossija“ derina veiksmus 2011 m. Kaliningrade | sojuzrus.lt nuotr.

Į Klaipėdos miesto tarybą išrinktas Lietuvos rusų sąjungos (LRS) (Sojuz russkich Litvy) atstovas Viačeslavas Titovas ryžtingai siekia, kad uostamiestyje būtų įteisinta dvikalbystė – ne tik valstybinė lietuvių, bet ir rusų kalba, rašo „Klaipėda“.

Jis norėtų, kad prie ant pastatų pakabintų lentelių, kuriose užrašyti gatvių pavadinimai, atsirastų papildomos, kuriose vietovardžiai būtų užrašyti rusų kalba. Dar jis siekia, kad valdiškose įstaigose rusakalbiai įvairių prašymų, pavyzdžiui, gauti socialinę pašalpą, formas galėtų pildyti gimtąja kalba.

„Klaipėdoje gyvena labai daug rusų, todėl mano siūlymų pagrindinis tikslas yra tas, kad jiems būtų patogiau. Nelabai suprantu, kaip galima gyventi taip, kaip dabar, juk ne viduramžiai“, – dienraščiui „Klaipėda“ sakė V.Titovas.

Šio tikslo politikas siekia jau ne vienerius metus – tai jau tapo ir jo rinkimų arkliuku, patraukiant rusakalbius rinkėjus. Paklaustas ar nemato, jog jo siūlymai prieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams, atsako, kad jis nenori pakeist valstybinės kalbos, o tik palengvinti gyvenimą kitakalbiams.

„Legaliai veikiančios Lietuvoje tiek rusų, tiek ir lenkų nacionalistinės partijos  į savo programas drąsiai įtraukia Lietuvos Respublikos įstatymams ir Konstitucijai prieštaraujančius tikslus nes į tai pro pirštus žiūri mūsų valstybės teisėtvarkos ir saugumo struktūros. Šių nacionalistinių partijų keliami neteisėti  reikalavimai akivaizdžiai yra palaikomi ir skatinami suinteresuotų užsienio šalių – Lenkijos ir Rusijos oficialios valdžios. Viešai skelbiama, kad partija „Sojuz russkich Litvy“ kuria bendrus projektus ir  derina savo veiksmus su valdančiąja Vladimiro Putino partija „Edinaja Rossija“ („Vieningoji Rusija“)“, – V.Titovo pareiškimus komentavo Alkas.lt redaktorius ir apžvalgininkas Jonas Vaiškūnas.

Donatas Smalinskas, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas sakė, kad vietovardžiai registruojami tik valstybine lietuvių kalba. Versti į kitą kalbą gatvės pavadinimo kaip vietovardžio negalima, neleidžiama ir nebūtina. Kalbant apie valstybės įstaigoms pateikiamus dokumentus, reikia pasakyti, kad susirašinėjama valstybine kalba. Prašymų formos yra nustatytos ir jos turi būti pildomos lietuviškai. Kita kalba galima pateikti tik laisvos formos prašymą, jei žmogus kuo nors nepatenkintas, tačiau jis nagrinėjamas valstybine kalba ir atsakymas į jį pateikiamas lietuviškai.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Marta:

  gal kas nors papasakokit ar istorinę knygą apie kalbos draudimo laikotarpį Lietuvoje, o ir vėlesnį tautos rusinimą, taip pat Klaipėdos krašto gyventojų naikinimą tiek nacių, tiek rusų, padovanokite tokiems Titovams, Paleckiams ir panašiems “kovotojams”, atsiprašant. Kad žinotų, kad tai ką mes pagaliau per du šimtus metrų išsikovojom, nebeketinam nei vieno nep[rieteliaus kaimyno pageidavimu atiduoti.

  Jei tokios išsamios knygos apie nuoseklų lietuvių rusinimą nėra, tai reikia kuo greičiau ją parašyti ir išdalinti tiek “mažumoms” tiek užsienio ambasadoms, kad pagaliau visi glušai užsičiauptų kartą ir visiems laikams.

  Jeii rūpinamasi į raudonąją knygą įrašyti nykstantį gyvūną, tai lietuvių tyčia naikinamą tautą, garbingą tautą, kuri niekada neengė kitas tautas, nelipo joms ant galvos, bet gynė, tokią tautą reikia juolabiau išsaugoti. Nes jos dinastija buvo geriausia Eur opoje, nes jops kalba seniausia Europoje … ir dar daug nes…

 2. Tampax'as:

  Panūdai daug komentuoti, nes negaliu tylėti. Šalčinininkų rajone kelia galvas lenkai, nepaisydami vietovardžių rašymo įstatymo, Klaipėdoje suaktyvėjo kiti okupantų palikuonys… Kas liks iš Lietuvos?Mums reikia burtis, vyrai ir moterys, nes po 20 m. mūsų nebebus ne dėl emigracijos, o dėl atėjūnų antplūdžio…

  • Arūnas Rasakevičius:

   Po 20 metų jau gal kinų, indų ar arabų raštu rašysim… Pasaulyje milijardas badauja ir tiek pat stokoja gėlo vandens… o dar kiek dykuma virtusio naudingo dirvožemio… O Lietuva vis dar kaip neregėtas rezervatas…

  • Lamatas:

   kodėl suaktyvėjo ,gal jaučia silpnumą.Silpnumą pačiame viršuje , ir būtent dėl kalbų vartojimo .Lietuvoje gi net ministrai skiriami ir egzaminuojami ,ne pagal pagal profesinį pasirengimą ,o pagal kalbos žinojimą.Tik deja ne lietuvių kalbos .Tai kodėl nepabandyti paspausti -gal pavyks

 3. rugis:

  pritariu Martai. Teisingi žodžiai. Kai Lietuva išvažiuoja, suaktyvėjo okupantų palikuonys, žino , nebus kam apginti, niekadėjai taikosi atsikąsti po gabalėlį . Drąskomos iš vidaus Lietuva ir Latvija turėtų apsijungti -TAPTI viena valstybe, tos pačios etno šaknys. ČIA NATURALIAI ATSIRASTŲ DVIKALBYSTĖ – lietuvių ir latvių! ………..reikia veikt – kol nevėlu…

 4. Tuteiša:

  Štai ką reiškia mokyklos svetimų valstybių kalbomis, ugdančios svetimų valstybių patriotus su Lietuvos piliečio pasu kišenėje.

 5. Vilmantas Rutkauskas:

  Klaipėdos miesto tarybos nariai tą ruskį balvoną galėtų ir apramint.

 6. nesuprantu:

  is kur toks pasipiktinimas, kam ausint burnas?
  O ka Patackas pasake? Teisybe pasake… tad ramybes visiems 🙂

 7. Egle:

  Baisu………..
  Esu Klaipediete, cia gimiau ir augau bet rusiskai taip ir neismokau ir nesiverziu mokytis juk esu Lietuvoj….. Jau taip tautinems mazumoms pilna privilegiju ir pan. Uzsimane sau ‘rusisku pavadinimu’. O dar formas pildyt rusu kalba nori. O tai kad formas priimantys tas ‘formas’ rusiskai nekalba tai apie tai nepagalvojo? Nuo kada rusu kalba privaloma visiems?. Nelemtai uzsilikot Lietuvoj tai ir kalbekit lietuviskai.
  Kol studijavau uzsieny buciau as papurkstavus kad man leistu lietuviskai rasyt, tuoj pat butu isspyre lauk. Atsipeikekit mieli rusakalbiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: