V.Tomaševskis į politinę kovą kviečia ir vaikus (video) (16)

V.Tomaševskis ir J.Narkevičius | delfi.lt A.Solomino nuotr.Mitingu ir streikais grasinantys Lietuvos lenkų atstovai į politines kovas įtraukia ir moksleivius. Šie kviečiami neiti į pamokas, keletas tautinių mažumų moksleivių trečiadienį buvo Seime, kur spaudos konferencijoje klausėsi Seimo nario Jaroslavo Narkevičiaus bei europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio skundų dėl esą bloginamos tautinių mažumų situacijos.

V.Tomaševskis: mano sūnus dalyvaus streike

Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas V.Tomaševskis ironizavo, kad situacija kaip sovietmečiu – valdžia teisi ir viską daro žmonių labui. Įstatymo priėmimą jis laiko politiniu sprendimu, bloginančiu tautinių mažumų padėtį.

Pasak V. Tomaševskio, suvienodinti lietuvių kalbos egzamino nedrįso net sovietai. „Vienintelis tikslas – politinis – kovoti su tautinių mažumų mokykla. Klausimas, kodėl tai norima daryti. (…) Tautinių mažumų mokykla konkurencinga, iš jų į aukštąsias įstojo daugiau abiturientų negu iš mokyklų, kuriose mokoma valstybine kalba. 2010 m. į aukštąsias įstojo 72 proc.“, – dėstė V. Tomaševskis.

V. Tomaševskis tvirtino kaip tėvas palaikantis streiką ir jo sūnus dalyvaus streike. Pasak politiko, tai dėl to, kad jo vaikas nebegalės iki 12-os klasės mokytis gimtąja kalba.

„Priimtas politinis sprendimas, politinis įstatymas, kuris liečia švietimą, nors švietimas turi būti apolitiškas. Dabar kita pusė – tautinių mažumų tėvai, mokiniai – turi gintis. Gintis reikia įvairiomis priemonėmis, tame tarpe ir politinėmis“, – į DELFI klausimą, ar į politiniams tikslams pasiekti nėra naudojami vaikai, atsakė LLRA lyderis.

V. Tomaševskis į politinę kovą kviečia ir vaikus | delfi.lt A.Solomino nuotr.

V. Tomaševskis į politinę kovą kviečia ir vaikus | delfi.lt A.Solomino nuotr.

Tėvų atstovas: įvedamas dvikalbis mokymas

Rugsėjo 2-ąją akciją prie Prezidentūros organizuojančio Lietuvos lenkų mokyklų tėvų forumo pirmininkas Miroslavas Šeibako tikino, kad nauja Švietimo įstatymo redakcija smarkiai pablogina tautinių mažumų mokyklų situaciją.

Pasak M. Šeibako, įstatyme mokyklos, kuriose dėstoma lietuvių kalba, pastatomos aukščiau tautinių mažumų mokyklų.

Lenkų netenkina ir lietuvių kalbos egzamino suvienodinimas jau po dvejų metų – esą per porą metų tautinių mažumų moksleiviai nespės išmokti programos, kurią lietuviai įsisavina per 12 metų. M. Šeibako teigimu, įstatymas iš principo keičia mokyklų funkcionavimą – esą įvedamas dvikalbis mokymas, mat kai kurie dalykai turi būti privalomai dėstomi lietuvių kalba.

Naują Švietimo įstatymą tėvų atstovas vadino diskriminaciniu ir tvirtino, kad tėvai dėl to netylės.

Jam antrino dviejų moksleivių mama Alina Sobolevska, tvirtinusi, kad vienodą egzaminą ateityje galėtų laikyti tik dabartiniai pirmokai. „Kodėl dabar mano vaikas (vienuoliktokas – DELFI) dabar turi kentėti? Aišku, jis išlaikys egzaminą, jis gerai mokosi, stengiasi, bet jis dabar neturi tiek laiko skirti lietuvių kalbai – gal matematikai, gal fizikai. O dabar jis turi labai daug laiko skirti lietuvių kalbai, kad įstotų į lietuvių aukštąją mokyklą, nemokamą vietą“, – kalbėjo A. Sobolevska.

Po mitingo neteko darbo?

Vienas streiko organizatorių Albertas Narvoišas tvirtino, kad streikas ir mitingas rengiami tėvų, mokinių ir absolventų iniciatyva. Pasak A. Narvoišo, mokiniai į pamokas gali neiti dieną, gali ir daugiau.

„Nėra taip, kad visa mokykla neateis. Yra žmonių, kurie labai nusivylę tuo įstatymu, yra žmonių, kurie nusivylę, bet bijo kažkokių santykių. Juk dabar visuomenė šiek tiek įbauginta, kad kažkas gali būti, kažkas atsitiks“, – teigė A. Narvoišas.

Jo teigimu, kiek truks streikas, priklausys nuo to, ar valdžia pradės diskutuoti su visuomene apie priimtą įstatymą.

Seimo nario J. Narkevičiaus teigimu, mitingą ir streiką finansiškai parėmė tėvas, kuris, dalyvavęs mitinge prie Švietimo ir mokslo ministerijos, esą buvo priverstas išeiti iš darbo. J. Narkevičiaus tikinimu, vyras darbo neteko po to, kai darbdaviai jį išvydo nuotraukoje DELFI portale.

Parlamentaras taip pat tvirtino, kad dėl pakeistų valstybinės kalbos ugdymo programų sąlygų kai kurių vienuoliktokų tėvai ketina kreiptis į teismą.

Tuo metu švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius trečiadienį pareiškė, kad Lietuvos lenkų politikai bauginimais ir spaudimu mokyklų vadovams ar mokytojams mėgina supriešinti Lietuvoje gyvenančius skirtingų tautybių žmones.

DELFI primena, kad pagal priimtą Švietimo įstatymą, tautinių mažumų mokyklose plečiamas mokymas lietuvių kalba, nuo 2013 metų nebeliks atskirų lietuvių kalbos brandos egzaminų tautinių mažumų atstovams ir tiems, kuriems lietuvių kalba gimtoji.

Kilus nepasitenkinimui, tautinių mažumų mokyklos apdalytos nuolaidomis: šįmet jos gaus 21 proc. didesnius mokinio krepšelius, bus papildomai aprūpintos vadovėliais, vasarą tautinių mažumų mokytojams surengti papildomi kvalifikacijos kursai, numatytos brandos egzamino vertinimo lengvatos.

Žiūrėkite spaudos konferencijos „Dėl mitingo prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros, skirto apginti tautinių mažumų mokyklas ir tautinių mažumų mokinių ir tėvų paskelbtą streiko akciją“ video įrašą:

Dalyvavo: Seimo narys Jaroslavas Narkevičius, Europos Parlamento narys Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos lenkų mokyklų tėvų forumo pirmininkas Miroslavas Šeibako ir abiturientai. (2011 08 31, 12.00)

Kategorijos: Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Algis:

  tegu maziau lenkakalbiai verksliana kaip lenkams yr iprasta, o tai tegu priima kaip isuki ismokti Lietuviu kalba, nes kiek zinau lenkai stipriai pritinginti tauta yr, net ir vienoij dainoij yr tokie zodziai, o is dainos zodziu neismesi tai skambetu taip soka lenkas apie suda sitaip rodo savo buda ir taip toliau… 🙂

 2. Tautis:

  Manau konservatoriai dar kartą nusilenks Tomašievskiui.

 3. Ku Klux Klan:

  pritinginti ir nevalyva tauta.

  Afgane puko vadas chocholas apie lenkaites taip sakydavo “…губы накрашены а пи*да воняет…”…

  labai taiklus pastebėjimas

 4. Vlmantas Rutkauskas:

  V. Tomaševskis tvirtino kaip tėvas palaikantis streiką ir jo sūnus dalyvaus streike…

  Nepaisant šių dabartinių Lietuvių žydčionistinio ir religinio mentaliteto lenkizme mentaliteto, Baltai ir jų savų Dievų religija – beišlieka mūsuose visuomet nepigiame okupaciniame miliardizme ir ypatingai sunkiame žydčiodoktrizme- jų okupaciniame išlikime – “lietuviškai” pasimelsti.

  Tad tebenepopuliariai sakau : gana žydčionybistinio LIT žydnoso – Lietuvai.

 5. Getautas:

  Tas įstatymas tam ir reikalingas, kad kuo Mažiau Tomušių, Norkų, Sabulių, … taptų Tomaszewskiais, Narkewicziais ir Sobolewskiais. Na Norvaišas tai tikrai yra tikras lenkas, čia tai jau nieko neprikiši 🙂

 6. Iš šalies:

  Kada Tomaševskis ir Narkevičius išmoks valstybinę kalbą ir šnekės, nedarkydami jos?

 7. Arvydas Damijonaitis:

  1.Okupantus rusus ir okupantus lenkus vienija politika ignoruoti tarptautinę teisę,įzuoliuti Lietuvą tarptautinių arbitražų erdvėje.2.Okupantai visuomet turi savo parankinius provokatorius,kurie okupacinius padarinius primeta Lietuvos pusei.Tomaševskiai yra tokių provokatorių pavyzdžiai.3.Dėl sostinės Vilniaus okupacijos,dėl akivaizdžių genocidinių nusikaltimų požymių Lietuvos pusė privalo kreiptis į tarptaitinį arbitražą.4.Rusija niekšiškai išnaudoja Vilniaus lenkišką okupaciją,kaip priemonę “SKALDYK IR VALDYK”,stato atomines elektrines Lietuvos pasienyje.5.Lietuviai,čečėnų pavyzdžiu ,gali tapti “teroristais”,nes ir Rusija ir Lenkija brutaliai pažeidžia lietuvių teisę GYVENTI..

 8. Arvydas Damijonaitis:

  INFORMACIJA: LIETUVOJE NĖRA LENKŲ TAUTINĖS MAŽUMOS,YRA LIETUVOS
  LENKŲ BENDRUOMENĖ IR LENKIJA..Baltarusijoje tuteišų (“lenkų”)
  bendruomenė yra Batkos išdraskyta.Apie ” asimiliaciją” čia tuteišai
  nekalba. Matomai tuteišų bendruomenei Baltarusijoje rusiškos spec
  tarnybos paskirsto kitas nei Lietuvoje funkcijas..Teisiškai Lietuvoje
  negali būti įvardinta “lenkų tautinė mažuma”.Yra Lietuvos lenkų
  bendruomenė.. Lenkija yra lenkų valstybė,todėl Lietuvoje negali būti
  lenkų tautinės mažumos,kaip ir lietuviai negali turėti tautinės mažumos Lenkijoje.. .Čia prasideda politikų
  sukčiavimas,provokacijos.Tomaševskiai drąsiai manipuliuoja
  antilietuviškais stereotipais,sušaudė lietuvišką Draučių kaimelį.Yra
  įrodymų,kad signataro R.Ozolo sūnų prie Vilniaus žiauriai nužudė
  pritvinkęs neapykanta lietuviams fanatikas pasiutlenkis
  tuteišas…Lietuviai ,lyg medžiojami tetervinai,nereaguoja į
  pasiutlenkių siautėjimą Rytų Lietuvoje..20 Vilniaus lenkiškos
  okupacijos ir 50 rusiškos okupacijos metų gerokai išplovė lietuviams
  smegenis,jie tapo tetervinais,abejingais savo likimui…Arvydas
  Damijonaitis

 9. Arvydas Damijonaitis:

  Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos,kaip ir Lenkijoje negali būti lietuvių tautinės mažumos .Lietuvoje yra LENKŲ,RUSŲ,ŽYDŲ BENDRUOMENĖS,TOTORIŲ IR KARAIMŲ TAUTINĖS MAŽUMOS.Lietuva neprivalo finansuoti lenkų mokyklas,tai lenkų tautinės bendruomenės funkcijos.Buvusių okupantų lenkų ir rusų bendruomenės tiesiog paveldėjo okupacijos metu turėtas privilegijas – valstybės finansuojamas rusakalbes ir lenkiškas mokyklas.Kyla grėsmė lietuvių gyvybinei erdvei – rusai ir lenkai,turėdami savo valstybėse didžiules teritorijas,Lietuvoje turi privilegijas,kurių, buvę lietuvių tautos genocido vykdytojai,neturėtų turėti..

 10. Arvydas Damijonaitis:

  Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos,yra lenkų bendruomenė ir lietuvių kilmės „tuteišai“.
  INFORMACIJA: Politinių organizacijų tautinius pavadinimus (lenkų rink.akcija, rusų aljansas) butina uždrausti. Buvusių okupantų privilegijos stebina pasaulį. Valstybė išlaiko 80 lenkų mokyklų,kuriose tuteišai mokomi lenkų kalbos. Pasaulyje nėra analogų šiai lietuviškai kvailystei – lietuviai išlaiko okupantų lenkų lenkiškas mokyklas..Lenkiškas mokyklas privalo išlaikyti lenkų bendruomenė. Lenkiškų,rusiškų mokyklų finansavimas iš valstybės biudžeto – okupacijos paveldas..Tuteišių atkaklus lenkinimas yra dalies lietuviško genofondo naikinimas…

 11. Arvydas Damijonaitis:

  INFORMACIJA:J.Pilsudskis – niekingiausias lietuvių kilmės lenkų politikas. Kokiu teisiniu pagrindu Jaltos konferencija atidavė
  paranoikui J.Stalinui visą Rytų Europą? Kokiu teisiniu pagrindu
  Prūsijos gyventojai,apie 1,5 milijono senių,vaikų 1944 m buvo
  masiškai išžudyti?Tai yra karo nusikaltimai,neturintys senaties
  termino.Taip ir Vilniaus okupacija,buvo J. Pilsudskio suderinta su
  Vokietija,mainais už Dancigo koridorių. Lenkija teisiog buvo
  “įspirta” į Lietuvą.J.Pilsudskis buvo Vokietijos slaptai
  angažuotas.J.Pilsudskio Lenkija leido vokiečiams realizuoti Dancigo
  koridoriaus idėją ,todėl J.Pilsudskis yra vienas iš niekingiausių
  Europos politikų,klastingai okupavęs Rytų Lietuvą,mainais atidavęs
  vokiečiams Lenkijos pajūrio sritis. Arvydas Damijonaitis

 12. Arvydas Damijonaitis:

  Lietuvių kilmės “tuteišių” lenkinimas lenkiškose ( lietuvių išlaikomose ) mokyklose – galima registruoti didžiausios kvailystės Gineso rekordu.
  INFORMACIJA: Buvusių okupantų privilegijos stebina pasaulį. Lietuva išlaiko 80 lenkų mokyklų,kuriose tuteišai mokomi lenkų kalbos,lenkinami..Lenkiškas mokyklas privalo išlaikyti lenkų bendruomenė,kadangi Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos. Lenkiškų,rusiškų mokyklų finansavimas iš valstybės biudžeto – okupacijos paveldas..Tuteišių klastingas lenkinimas yra dalies lietuviško genofondo naikinimas,lietuvių savižudybė

 13. ESMĖ:

  Dėl informacijos pateikimo Lietuvos lenkų bendruomenei. Blokuoti informaciją galima pvz.susitarūs su DELFI berniukais.Sovietinės okupacijos rėmėjai yra visur,ypač jų gausu Delfi,kuri akivaizdžiai blokuoja informaciją apie J.Pilsudskį, vokiečių agentą, kuri lenkai, matomai, garbina už tai,kad atidavė vokiečiams Lenkijos pajūrio sritis( Dancigo koridorius) mainais už Rytų Lietuvos okupaciją. Sovietinės okupacijos metu Rytų Lietuvos “tuteišai” grafoje “tautybė” rašydavo -rusas. Žlugus sovietinei rusų imperijai, tuteišai grafoje “tautybė” rašo- lenkas.Tikisi iš Lenkijos pinigėlių ,intrigų, vėliavėlių ? Neraštingi provokatoriai tomaševskiai net į Europarlamentą pakliuvo. Matome kaip elgiasi Lietuvos parazitai,gaila,tenka su jais bendrauti.Tokių parazitų įtakoje blokuojama informacija Lietuvoje.Tai svarbi problema.

 14. ESMĖ:

  Neraštingi tomaševskiai naudojasi gyventojų neraštingumu,remiasi absoliučiais durniais..
  Antivalstybinis “Kurier Wilenski” blokuoja ir naikina komentarus apie Rytų Lietuvos okupacinius padarinius. Pavyzdžiui, jau sunaikino komentarus, kuriuose buvo pateikta informacija apie vokiečių agentą lenkų generolą J.Pilsudskį, kuris atidavė vokiečiams lenkų pajūrio teritorijas (Dancigo koridorius) mainais už Rytų Lietuvos okupaciją, grubiai sulaužė Lenkijos-Lietuvos Suvalkų sutartį.Lenkų bendruomenė dezinformuojama, būtinas VSD tyrimas ir kontrolė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: