Profesorius Davidas Passigas „Lietuva jau dabar turėtų susirūpinti savo išlikimu“ (11)

www.alkas.lt

prof. Davidas Passigas

prof. Davidas Passigas

Liepos 4-5 dienomis Vilniuje vyksiančiame Pasaulio lietuvių ekonomikos forume (PLEF) žinomas futuristas JAV Minesotos Universiteto Prof. dr. Davidas Passigas (David Passig)  kartu su kitais garsiais Lietuvos ir užsienio verslininkais bei mokslininkais svarstys mūsų šaliai ateityje gresiančias rizikas ir galimus jų sprendimo būdus. D.Passigas įspėja Lietuvą apie jau artimiasiais dešimtmečiais jai kilsiančius iššūkius.

Pasak mokslininko, didžiausias iššūkis, su kuriuo ateityje susidurs tiek Lietuva, tiek visas pasaulis – sparčiai senkantys energijos ištekliai. Ir tai turės įtakos ne tik šalių ekonominei gerovei, bet ir kels įtampą tarp valstybių. „Energetinis badas tiesiogiai veiks besikeičiantį jėgų balansą pasaulyje. Tokios mažos, neturinčios pakankamai energijos resursų šalys kaip Lietuva, turėtų vengti įsitraukti į bet kokius tarpvalstybinius konfliktus, nes tai keltų grėsmę valstybės išlikimui,“ – sako prof. dr. D. Passigas. Jo nuomone, Lietuvai būtų racionalu jau dabar pradėti rūpintis alternatyviais energijos ištekliais, pavyzdžiui, efektyviu saulės energijos panaudojimu.

Futuristo teigimu, pasaulio laukia radikalūs pokyčiai – per ateinantį šimtmetį mūsų planeta pasikeis labiau nei per pastaruosius 5 tūkst. metų. „Jau dabar vykstantis progresas daugeliui mūsų kelia nuolatinį stresą ir norą, kad para pailgėtų bent viena valanda, – pastebi profesorius. – Deja, šis noras ir liks tik svajone, todėl žmonijai teks išmokti greitai bei sėkmingai įsisavinti naujausias technologijas ir efektyviai išnaudoti kiekvieną milisekundę.“

Anot prof. dr. D. Passigo, žvelgiant į ateitį, nerimą kelia ir besikeičianti demografinė situacija, lemsianti įvairius socialinius ir ekonominius disbalansus. “Žmonių populiacija ateityje tik mažės – po šimtmečio pasaulyje bus vos 5-6 milijardai gyventojų, – sako prof. dr. D. Passigas. – Turime jau dabar ieškoti sprendimų, nes juos rasti užtruks, žinant, kad populiacijos mažėjimą lemia dešimtys veiksnių.”

Apie ateities Lietuvą globalaus pasaulio kontekste forumo metu taip pat diskutuos JAV kompanijos „Thermo Fisher Scientific“, neseniai įsigijusios „Fermentą“, viceprezidentas Alanas Malus, bendrovės “Get Jar” įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs, Europos verslo laikraščių asociacijos (EBP) paskelbtas “Europos metų vadovu 2011”, kiti sėkmingi verslininkai bei mokslininkai.

Kategorijos: Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

11 komentarų

 1. Žygis:

  Eilinis straipsnis – gasdukas. Viskas bus blogai.

 2. Algis:

  Galbut negazdinantis straipsnis, o verciantis susimastytiti, gal ir ner taip blogai kaip raso, bet reikia stengtis, kad nebutu dar blogiau, kad butu tik geriau…

 3. vitoox:

  Gal geriau tie f.u.turistai
  “pasifuturina” savose salyse,
  kur amerikej ‘Maisto talonelius’
  jau gauna beveik 45 mln amerikenu.

  Mums tereikia:

  SUSIVIENYTI ir
  NELEISTI
  PARDUOTI ZEMES
  LIETUVOS.

 4. savas:

  susimąstyt galima,bet LIETUVA labai retai turėjo 3000000 gyventojų,prieš I ir II pasaulinius karus buvo apie 2000000,buvom rusinami,trememi ir ką išlik,NEVERKIM,KURKIM,MYLĖKIM,NEPASIDUOKIM GLOBALIZMO BLIZGUČIAMS,DOMĖKIMĖS ISTORIJA,MITOLOGIJA,KALBA,SENA RELIGIJA,ETNOKULTŪRA,RASKIME SAVE TADA IR LIETUVĄ ATRASIM VISAI KITĄ.

  • žinia:

   Lietuva turėjo (valdose),
   ir
   lietuvių pasaulyje (visame)
   dabar:
   DU SKIRTINGI ir nesusiję matai,
   – nuo mongolų ordų dalies atbloškimo ant Persijos-Kaukazo
   bei duoklių Alandų salose rinkimo ir kuršių rėmimo atbloškiant danų vikingus
   iki pat nepaaiškinamosios 1569 m. unijos,ir dabar
   (kai kurie iš vaikų vaikaičių po 1795 m.
   užnykimo kiek primiršę iki 1904 m. draustą viešai
   vartoti savo kalbą) dar apie 10 milijonų gyvybių po pasaulį esam pasklidę;
   ir eksrusų Aleutuose, ir naujatremtinių Tasmanijoje, ir Charbino, ir Maroko erdvėse pakrantėse
   (apie ES ir ne Es Europines ardves net neišskiriant. Gyvename.
   Kai pritruks maisto, tai ir prisimins, – ir kalbą, ir žodį, ir aruodus, sėją, bendas ir uogynus, medžioklę.
   Lietuviškai. Energija, jos ištekliai – tai šalutinis, su ekonomika nieko bendra neturintis veiksnys
   (tik su pato-gumu); raidos bangos iškelia ir nubloškia… O valgyti norisi NUOLAT 🙂

   • Kemblys:

    ‘žinia’ rašo: “O valgyti norisi NUOLAT”

    Jei tautiečiai nebus apjungti bendros pasaulėžiūros, valgys vienas kitą!
    Romuviai ėmėsi atkurti protėvių pasaulėžiūrą, bet nesugeba. Kol kas tik apeigas vaidina. Būtų įdomu, gal kas turi minčių kaip taisyti dabartinę mūsų pasaulėžiūrą? Palygintume, viens kito klaidas pabaksnotume. Manau jau visiems aiški alkas.lt ateitis. Merdėti galite ilgai, jei iš esmės nepersitvarkysite.

    • “Romuviai ėmėsi atkurti protėvių pasaulėžiūrą, bet nesugeba. Kol kas tik apeigas vaidina”
     Ėmėsi atkurti, bet, deja, neįtiko tamstai. O tai gal pats imsitės atkūrinėti ir apeigas atlikinėti tik teisingai? Gal tamsta sugebėsit?
     “Manau jau visiems aiški alkas.lt ateitis. Merdėti galite ilgai, jei iš esmės nepersitvarkysite”
     Kadangi esate pripažintas aukčiausios kategorijos baltiškojo etno ekspertas , tai romuviai, manau, būtų labai dėkingi išgirsti apie tą tikrąją tiesą ir teisingą pasaulėžiūrą iš jūsų arba kitaip pasakius-pagal jus. Va, tada ir “Palygintume, viens kito klaidas pabaksnotume”

 5. Algis:

  Pritariu savam :)as tai ir darau ir kituose zadinu svento azuolyno giles nubusti ir nebijoti buti savimi…

 6. Algis:

  Šiandien 2011 07 04 vyko Vilkaviškyjio kultūros namuose kažkokstais renginys, aš jame nedalyvavau, nes ejau is jogos treniruociu, bet buvo labai gerai girdėti kai renginio vedančioji paklausė dukart iš eilės jaunimo ar mylite savo tėvyne, nezinau kiek tenai žiūrovų buvo priėją, bet po paklausimo buvo atsakymai pavieniai ir tie patys silpni tarsi dvasia juose būtų palūžusi, norėjau įeiti į salę, bet durys buvo užrakintos, o bučiau pasakęs, jeigu tik toks silpnas atsakymas tada mes pamerkti, bet buciau dar ir pridūręs, jeigu dar tuose silpnai atsakiusiuose bent kibirkstėlė rusena mūsų tautos unies, tai dar galima tas kibirkstis įžiebti iki didžioz ugnies, nes jieškoti stiprybes išminties ir visų kitų dalykų tik mūsų šaknyse visa tai yra… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: