Pagal žurnalo „Reitingai“ sudaromą nacionalinį švietimo ir aukštojo mokslo institucijų reitingą, Vilniaus universitetas (VU) išlieka geriausiu universitetu Lietuvoje. Šiemet VU jame surinko 69,75 taško iš 100 galimų ir yra geriausiai vertinamas darbdavių, o VU studentai – vieni geidžiamiausių darbuotojų rinkoje.
VU šių metų reitinge ypač vertinamas mokslo, meno ir sporto veiklos bei personalo pasiekimų srityje ir alumnų kuriamos pridėtinės vertės ir darbdavių vertinimo srityje.
Mokslo, meno ir sporto veiklos bei personalo pasiekimų srityje VU išsiskiria gausiausiomis socialinių, gamtos ir humanitarinių mokslų publikacijomis. Skaičiuojant šiuos rodiklius buvo remtasi Lietuvos mokslo tarybos, Nacionalinės švietimo tarybos ir universitetų duomenimis.
Šių metų reitinge, kaip ir pernai, VU buvo geriausiai įvertintas darbdavių. Jų apklausa parodė, kad 59 proc. teigiamai vertina VU studentų paruošimą darbo rinkai, absolventų žinias ir gebėjimus. Todėl VU alumnai yra vieni geidžiamiausių darbuotojų darbo rinkoje, o jų gaunamas vidutinis metinis atlyginimas po studijų yra vienas didžiausių.
Antroje vietoje valstybinių universitetų reitingų lentelėje yra Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, pernai jis buvo trečias. Aukštų įvertinimų universitetas pasiekė pagal Alumnų kuriamos pridėtinės vertės ir darbdavių vertinimų (21,4 iš galimų 25 taškų), Studentų ir studijų (20,7 iš galimų 25 t.), Esamo ir ateities akademinio personalo kriterijus (7,2 iš galų 10 t.). Pagal Mokslo, meno ir/ar sporto veiklos bei aukščiausių akademinių pasiekimų kriterijų LSMU – trečias valstybinių universitetų dešimtuke.
Į trečią iš ketvirtosios vietos per metus pakilo Vytauto Didžiojo universitetas. VDU buvo labiausiai įvertintas už mokslo, meno arba sporto veiklą ir personalo pasiekimus (9,36 taško) bei už alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus (22,24 taško). Pagal šiuos kriterijus universitetui buvo skirta atitinkamai 2 ir 3-4 vietos Lietuvoje.
Ketvirtoje reitingų lentelės vietoje atsidūrė Kauno technologijos universitetas. 2022-aisias jis buvo antras.Penktoje vietoje, kaip ir pernai, pozicijas išlaikė Vilnius TECH universitetas.
Nuo 2014 m. žurnalo „Reitingai“ sudaromas nacionalinis aukštųjų mokyklų reitingas skelbiamas du kartus per metus (gegužę ir gruodį). Lietuvos aukštosios mokyklos nacionaliniame reitinge buvo vertinamos ir anksčiau. Visą tą laiką VU išliko šalies reitingų viršūnėje.
Ne kažkoks reitingas, o įvertinimas, vertinimas. Nyku.
Kai mano karta mokėsi ir studijavo, mūsų žinios vertintos 1 – 5 pažymiais (nuo kuolo iki penketo). Tada mūsų trikalbėje mokykloje irgi pasitaikydavo, kad ketvertukininką klasės pirmūnu vadino. Nes kiti tik trejetus su dvejetais gaudavo…
Džiugu, kad VU, kaip ir dera sostinei, yra geriausiu universitetu šalyje.
Pritariu: viskas, kas geriausia, turi būti tik sostinėje. Alytus, Šiauliai, Kupiškis? Nejuokaukite. O aš niekaip netikiu tokiais įvertinimais. Spėju, kad jie galimai politizuoti ir pan.
Tai, kas Vilniuje yra geriausia, nėra iš kitur atimta, kaip galima suprasti iš paties. Viskas yra paties Vilniaus sukurta. Tuo ir didžiuokimės juo tokiu kaip šalies sostine.
Tai, kas Vilniuje yra geriausia, nėra iš kitur atimta, kaip galima suprasti iš paties. Viskas yra paties Vilniaus sukurta. Tuo ir didžiuokimės juo tokiu kaip šalies sostine.
Visos Lietuvos sukurta – ne tik „paties Vilniaus“.
VU yra Vilniuje, tokiu atveju, kalbant apie rezultatus šalyje, metaforiškas išsireiškimas “Vilniaus sukurta” yra visiškai logiškas, o sakant “Lietuvos sukurta” – būtų neaišku kas tuo norėta pasakyti…