Antradienis, 19 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Driskiai sprunka iš Krymo keltais

Rusijos agresijos apžvalga 2023 05 01

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra, www.facebook.com, www.alkas.lt
2023-05-01 22:18:55
239
PERŽIŪROS
5
Ukrainos gynėjas | facebook.comGeneralStaff.ua nuotr.

Ukrainos gynėjas | facebook.comGeneralStaff.ua nuotr.

Geopolitinė padėtis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečią kartą per mėnesį labai ilgai kalbėjosi su telefoninių pokalbių magistru Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu. Pokalbis truko daugiau nei valandą. V. Zelenskis išsamiai nušvietė padėtį fronte, jos perspektyvas gegužės-birželio mėnesiais ir prioritetinius Ukrainos gynybos pajėgų poreikius.

Valstybių vadovai aptarė pasirengimą Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, kuriame bus priimti sprendimai dėl saugumo garantijų Ukrainai ir pradėta Ukrainos pakvietimo į Aljansą procedūra.

Šnekoriai apsikeitė labai svarbia informacija, padėkomis ir pagyromis vienas kitam.

Skeptiškai vertiname Makrono pomėgį rengti demonstratyvius pokalbius su pasaulio valstybių lyderiais. Ypač turint galvoje, kad kaip pažymi „Bloomberg“, Prancūzijos prezidento bandymai pasitelkti Kinijos diplomatinę pagalbą buvo nesėkmingi.

Netrukus po šios kelionės Paryžius sulaukė dar vieno Pekino smūgio – skandalingo Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje pareiškimo, kuriame jis suabejojo Ukrainos ir Baltijos šalių suverenumu.

Tačiau net jei Makrono ėjimai ir pastangos duoda priešingų nei tikimasi rezultatų, Prancūzijos rinkėjai teigiamai įvertina Emanuelio manieras, šypseną, kostiumą ir kulionikus (sąsagas).

Toks šiandien pasaulis. Politinę informacinę erdvę valdo liaudis, išaugusi ant primityvių komiksų ir madų žurnalų bei serialų.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas sureagavo į buvusios Vokietijos kanclerės Angelos Merkel žodžius, kuriais ji savo politiką Rusijos atžvilgiu pavadino teisinga.

Jis paragino Merkel liautis teisintis ir eskaluoti karo temą. „Jei negalite ištaisyti praeities klaidų – tiesiog nustokite teisintis ir skatinti agresorių“, – apibendrino politikas.

Mes vėl drįsime sau leisti būti ciniškais: o kur Merkel laikais buvo Podoliakas ir kaip elgėsi Kijevas? Badyti pirštu į Vakarų klaidas galima tik tokiu atveju, jei pats jų metu buvai neklystantis.

Tuo tarpu Lietuva, jos užsienio politiką atstovavę ir atstovaujantys diplomatai ir politikai garsiai ir viešai priekaištavo Berlynui dėl vadinamosios „Berlyno linijos“, Nord strymų bei kitos kruvinos draugystės su Kremliumi epizodų. Deja, Vilniaus tuomet niekas neklausė.

2014 m. Rusijai pradėjus agresiją prieš Ukrainą, A. Merkel vadovaujama Vokietija išplėtė ekonominį bendradarbiavimą su Rusija, buvo pradėtas tiesti dujotiekis „Nord Stream 2“, kurį Vokietijos žiniasklaida vėliau pavadino didžiausia pastarųjų metų šalies gėda.

O 2008 m. aukščiausiojo lygio susitikime A. Merkel priešinosi, kad Ukrainai būtų pateiktas konkretus veiksmų planas dėl stojimo į NATO, ir iki pat paskutinių savo darbo dienų asmeniškai blokavo bet kokią karinę pagalbą Kijevui.

Reikšmingi postūmiai

Rusai naktį į Ukrainą paleido 18 raketų. Šalies oro gynybos pajėgos numušė 15 iš jų. Ataka prasidėjo 02.30 val. nakties, okupantai atakavo Ukrainą iš strateginių lėktuvų – devynių Tu-95 ir dviejų Tu-160. Oro pavojaus sirenos kelias valandas gaudė visoje Ukrainoje.

Kijevo miesto karinės administracijos vadovas Serhijus Popko pranešė, kad, preliminariais duomenimis, oro gynybos pajėgos sunaikino visas Kijevo oro erdvėje buvusias teroristų raketas ir nepilotuojamus orlaivius. Informacijos apie aukas ir gyvenamųjų namų ar infrastruktūros objektų sunaikinimą nėra.

Driskiai pagaliau suprato, kad tiltas per Kerčės sąsiaurį tapo itin pažeidžiamas didelio tikslumo ir tolimojo nuotolio ginklų, kuriuos jau turi Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Būtent todėl rusai skubiai įrenginėja keltų perkėlą.

Teigiama, jog šiuo metu veikia šeši keltai, tačiau jų vargiai pakaks perkelti tūkstančius demoralizuotų driskių namo.

Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas susitiko su JAV pajėgų Europoje vadu generolu Kristoferiu Kavoliu. Pokalbyje ypatingas dėmesys buvo skirtas būtinybei aprūpinti Ukrainą įvairia ginkluote ir oro gynybos sistemomis.

Pranešama, jog kovos rytiniame Bachmute „labai intensyvios“, sekmadienį per nacionalinę televiziją sakė Ukrainos kariuomenės atstovas spaudai Mykyta Šandyba. „Rusijos kariuomenė stengiasi užimti miestą iki gegužės 9 d. Šiuo metu jiems tai nepavyksta“, – sakė jis.

„Jie naudoja artileriją, minosvaidžius ir tankų apšaudymą, kad sunaikintų miestą. Dažnai mūšiai su jais yra artimo kontakto mūšiai. Naikiname priešą šaulių ginklais ir granatomis, o ne artilerija“.

Ukraina teigia, kad kontroliuoja pagrindinį tiekimo į Bachmutą „gyvybės kelią“, kuris jungia miestą su Časov Jaro miestu, esančiu šiek tiek daugiau nei 17 km į vakarus.

Dešimt mėnesių trunkantis Bachmuto šturmas antrąja pasaulio karine galia besivadinančiai Rusijai turėtų būti gėda, o ne pergalės simbolis.

Tačiau driskiai nebūtų driskiai – jiems svarbu užropoti ant lavonais nugultų griuvėsių, gerti vodkę ir girtų šunų balsais bliauti „roscvetali jabloni i gruši…“.

Prieš numatomą Kijevo kontrpuolimą Rusijos kariuomenė pakeitė aukščiausio rango generolą, atsakingą už logistiką. Rusijos gynybos ministerijos pranešime teigiama, kad M. Mizincevą pakeitė Aleksejus Kuzmenkovas – buvęs Nacionalinės gvardijos pareigūnas.

Šios rokiruotės greičiausiai yra Putino panikos priepuoliai, atiduodant strategiškai svarbius postus į patikimų šakalų – Rusijos nacionalinės gvardijos vado Viktoro Zolotovo auklėtinių rankas.

Trumpai

„Wagner“ karinės grupės vadas, Putino virėjas Jevgenijus Prigožinas pareiškė, kad po „trumpo laiko“ organizacija nustos egzistuoti. „Wagner“ laikas esą eina į pabaigą ir netrukus nustos egzistuoti. Mes įeisime į istoriją“, – pareiškė recidyvistas.

Melas. Tiksliau, transformacijos pradžia. Kremlius jokiu būdu neatsisakys didžiulius pelnus nešančios karinės formuotės, kuri užtikrina grobiamuosius imperijos žygius Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Lotynų Amerikoje.

Čekijos prezidentas Peteris Pavelas aptars su parlamentu Krymo totorių deportacijos 1944 m. pripažinimą genocido aktu. Pasak Pavelo, Krymo totoriai jau labai seniai, dar nuo Stalino valdymo laikų, patiria Rusijos priespaudą.

Tautos atstovai kreipėsi į Čekijos prezidentą jo vizito Ukrainoje metu, kad Čekija prisijungtų prie daugelio šalių, pasmerkusių Krymo totorių deportaciją 1944 m. kaip genocido aktą.

Būtų teisingiausia Krymo totorius pagaliau gražinti namo, ir gražinti jiems teisėtus namus – Krymą.

Lietuvoje

Nesiliauja erzelis dėl Lietuvoje apsistojusių, gyvenančių ar priklydusių rusų, ukrainiečių, baltarusių ir kitų karo audrų nublokštų žmonių. Lūžta ietys dėl privalomo lietuvių kalbos mokymosi ir mokėjimo.

Nenorime veltis į diskusijas, tačiau pastebėsime paprastą dalyką: kiekvienas save gerbiantis lietuvis, vykstantis į užsienio šalį pasirūpina bent jau pasikalbėjimų žodynėliu.

Paprasčiausiai tam, kad svečioje šalyje galėtų jaustis geriau ir pademonstruoti vietiniams gyventojams deramą pagarbą.

Lietuvoje yra pabėgėlių, kurie gyvena du, o kartais ir dešimt metų, tačiau nesimoko lietuviškai ir neišlemena „ačiū – laba diena“, nes mūsų šalyje esą visi kalba rusiškai, todėl čia galima jaustis kaip namie.

Bet Lietuva – tikrai nėra Maskvos priemiestis, todėl mums kyla pagrįstas noras tokius „kaip namie“ besijaučiančius atvykėlius palydėti į tikruosius namus.

Lietuva nėra Rusija, kaip ir nėra Ukraina ar Baltarusija. Jei gyveni čia keletą metų, privalai gebėti susikalbėti lietuviškai bent jau turisto lygmenyje. O jei jautiesi čia kaip namie, kaip Rusijoje, tai esi proputiniškas imperialistas, Lietuvą laikantis carinės imperijos dalimi.

Beje, toks imperializmas būdingas ir ne vienam vadinamajam Putino opozicijos atstovui.

Tik rusų visuomenės švietimas – kitų tautų istorijos, kalbų, kultūros, literatūros mokymas, gali pakeisti šią viduramžiuose užstrigusią Maskovijos piliečių mąstyseną.

Nes jei dešimtis metų Vakaruose gyvenantis rusas moka vieną vienintelę kalbą ir vos-ne-vos išlemena „vat du ju synk ebaut zys“ – toks atsilupėlis mentaliai gyvena Rusijoje, vadinasi, jam nėra vietos civilizuoto pasaulio dalyje.

Ypatingas ačiū rėmėjams: DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Mūsų darbo tęsimui itin svarbi visų jūsų parama. Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw

Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Krymo išvadavimui pasiruošta. Bus išlaisvintas ir Mariupolis
  2. Minint ketvirtąsias Krymo okupacijos metines, Lietuvoje susikūrė Ukrainos Krymo draugų grupė
  3. Putinas susimovė
  4. Europos Sąjunga didina gynybos pramonės pajėgumus
  5. Ar mes, vakarai, galime išeiti už mąstymo dėžutės ribų?
  6. Kodėl pasirodė žinia apie „Nord stream“ sprogdinimą?
  7. Ordai trūksta šaudmenų
  8. Ukraina stiprina gynybą Bachmute
  9. Ukraina tęsia pasirengimą aktyviems veiksmams
  10. Ukraina ruošiasi pavasario puolimui
  11. Šiais metais Ukraina gaus 252 vakarietiškus tankus
  12. Rusijoje nerimas dėl laukiamo Ukrainos kontrpuolimo
  13. Nauja NATO strategija: atmetama net laikina Baltijos šalių okupacijos galimybė
  14. Kijevo planuose – smūgiai rusams Sirijoje
  15. Okupantai pradėjo evakuaciją

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 5

  1. Kolonistų dalia :( says:
    3 metai ago

    Kai prieš „referendumą” juos ten atskraidino bei atvežė (rašė, jog ~250 tūkst.?), ko gero, žadėjo gyvenimą rojuje, tik pabalsuok, kaip priklauso…

    Atsakyti
  2. Bartas says:
    3 metai ago

    Taigi . Pabalsavo rankomis, kaip priklauso , “krym naš” . Už tai dabar balsuoja kojomis, palikdami “radnuju gavan”.

    Atsakyti
  3. Rimgaudas says:
    3 metai ago

    Mintis, kad Lietuvoje reikia išleisti trumpą viename tomelyje telpantį kasdienį rusų – ukrainiečių – lenkų – lietuvių kalbų žodynėlį yra labai gera. Švietimo ministerijai, įskaitant elektroninį variantą, derėtų tuo nedelsiant pasirūpinti.

    Atsakyti
  4. Romas says:
    3 metai ago

    O šalia savos nacionalinės kalbos, mokant ir neutralią tarptautinę (esperanto) kalbą, atkristų ne tik kalbinės problemos, bet ir daugelis konfliktų.

    Atsakyti
    • Alančių kaimelis says:
      3 metai ago

      Esperanto, Volapiuk, Interlingva , Solmido netapo ir netaps pasaulinėm kalbom. O laiko tapimui tai buvo ! O štai arabai, negrai , indėnai sakė\rašė : Tai baltųjų kolonizatorių sukurtos kalbos —-nenorim jujų , sakant.

      Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vilniuje nuskambėjo „Sidabriniai balsai“ – paaiškėjo stipriausi šalies vokaliniai ansambliai ir solistai
Kultūra

Vilniuje nuskambėjo „Sidabriniai balsai“: paaiškėjo stipriausi šalies vokaliniai ansambliai ir solistai

2026 05 19
Sveikata
Lietuvoje

Kauno ligoninėje – ieškiniai dėl ,galimai neteisėto darbo užmokesčio mažinimo

2026 05 18
Oro uostas
Lietuvoje

Vilniaus oro uoste rengiamos civilinės saugos pratybos

2026 05 18
Lietuvoje vieši Švedijos Karalius
Lietuvoje

Prezidentas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Švedijos Karaliumi

2026 05 18
Būstas
Lietuvoje

Gyventojai jau rytoj kviečiami teikti paraiškas paramai būstui įsigyti

2026 05 18
Laurynas Kasčiūnas
Lietuvoje

Siekiama suvienodinti lietuvių kalbos mokymo apimtis

2026 05 18
Linas Jonauskas
Lietuvoje

Siūloma grąžinti ankstesnę gyvenamųjų namų statybos tvarką soduose

2026 05 18
Artūras Skardžius
Lietuvoje

Audito komitetas kreipėsi į prokuratūrą dėl viešo intereso gynimo

2026 05 18
Santakos tiltas
Lietuvoje

Kaune link pabaigos artėja Santakos tilto statybos

2026 05 18
Sveikata
Lietuvoje

Keičiasi kai kurių sveikatos paslaugų teikimo tvarka regionuose

2026 05 18
Nacionalinis kultūros forumas
Kultūra

Vilniuje vykęs Nacionalinis kultūros forumas permąstė kūrybiškumo ir talento sampratą

2026 05 18
LNDM Prano Domšaičio galerija
Kultūra

J. Mikševičiaus pasauliai P. Domšaičio galerijoje

2026 05 18

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie  S. Tumėnas. Kodėl savo kalbą vėl varome iš Lietuvos?
  • Rimgaudas apie Prezidentas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Švedijos Karaliumi
  • Mikas apie  S. Tumėnas. Kodėl savo kalbą vėl varome iš Lietuvos?
  • +++ apie  S. Tumėnas. Kodėl savo kalbą vėl varome iš Lietuvos?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • V. Šiaudinis. Lietuvių tautos kovos už Lietuvos nepriklausomybę
  • Vilniuje nuskambėjo „Sidabriniai balsai“: paaiškėjo stipriausi šalies vokaliniai ansambliai ir solistai
  • S. Buškevičius. Rusija galėtų grįžti į „Eurovizijos“ konkursą
  • Kauno ligoninėje – ieškiniai dėl ,galimai neteisėto darbo užmokesčio mažinimo

Kiti Straipsniai

Stanislovas Buškevičius, už nugaros homofilai ir homofilės iškreiptais veidais ir su rusiška atributika

S. Buškevičius. Rusija galėtų grįžti į „Eurovizijos“ konkursą

2026 05 18
ResearchGate

A. Guogis. Kas įdomu ar neįdomu tyrėjams socialiniame tinkle ResearchGate?

2026 05 18
Lietuvių kalbos abėcėlė

 S. Tumėnas. Kodėl savo kalbą vėl varome iš Lietuvos?

2026 05 17
Dainius Žalimas Europos Parlamente, koliaže pavaizduoti byrantys eurai ir Baltarusijos opozicijos vėliavos spalvos

V. Sinica. Demokratizacijos pinigai

2026 05 16
„Eurovizija“ 2022

„Eurovizijai“ – 70: nuo papirktos komisijos iki didžiausio boikoto

2026 05 16
Zigmas Vaišvia referendume teikiamos Konstitucijos pataisos dėl grynųjų pinigų

Teismas sustabdė VRK „atsirašinėjimą“

2026 05 16
Lietuvos prezidentas su protesto nota

A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime

2026 05 15
Politinis koliažas apie statutinių pareigūnų sveikatos reikalavimus, lyties tapatybės klausimą ir vidaus tarnybos saugumą

V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?

2026 05 15
Saulius Poderis viešai paskelbė, kur, jo manymu, paslėpti Vytauto Didžiojo palaikai

Saulius Poderis viešai paskelbė, kur, jo manymu, paslėpti Vytauto Didžiojo palaikai

2026 05 14
Sovietmečio pogrindinis atsišaukimas, rašomoji mašinėlė ir Romo Kalantos portretas antisovietinio pasipriešinimo kontekste

A. Butkus. Vieno atsišaukimo istorija

2026 05 13

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie  S. Tumėnas. Kodėl savo kalbą vėl varome iš Lietuvos?
  • Rimgaudas apie Prezidentas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Švedijos Karaliumi
  • Mikas apie  S. Tumėnas. Kodėl savo kalbą vėl varome iš Lietuvos?
  • +++ apie  S. Tumėnas. Kodėl savo kalbą vėl varome iš Lietuvos?
  • Mikas apie  S. Tumėnas. Kodėl savo kalbą vėl varome iš Lietuvos?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
freepik.com nuotr.

Prasimanymai ir tiesa apie transporto aukcionus: kaip išlošti?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai