Krūtų pavidalui ir dydžiui įtakos turi nėštumas, genetika ir, žinoma, gyvenimo būdas. Vienoms moterims lengviau susitaikyti su savo kūnu ar jo pokyčiais, o kitoms – ne.
Jaučiamas nepatogumas dėl didelės krūtinės veikia moterų psichologinę sveikata ir gali sumažinti pasitikėjimą savimi. Atsižvelgiant į tai, straipsnyje pateikiami būdai, galintys sumažinti krūtinę.
Plastinė operacija
Atsakyti į klausimą, kam reikia krūtų mažinimo, galima labai paprastai. Didelės krūtys gali sukelti skausmą pečių, kaklo ir nugaros srityse.
Dėl svorio spaudimo daromo nugaros raumenims ir stuburo diskams, prastėja laikysena. Tad krūtų mažinimas reikalingas toms moterims, kurios jaučia diskomfortą ir skausmą aukščiau minėtose srityse.
Šiuo atveju, krūtų mažinimas estetinės plastikos chirurgijos klinikoje – vienas efektyviausių sprendimo būdų. Nuolatinė trintis po krūtimis neretai sukelia niežėjimą ir infekcijas.
Ypač šiltuoju metų laiku, kai kūnas išskiria didesnį kiekį prakaito. Tad profesionaliai atlikta operacija sumažina ne tik skausmą, bet ir infekcijų tikimybę.
Natūralūs būdai
Krūtys sudarytos daugiausiai iš riebalų, todėl jas galima nežymiai sumažinti ir natūraliais būdais. Svarbu priminti, kad krūtinės mažinimas natūraliais būdais užtrunka kur kas ilgiau nei plastinė operacija.
Visiems gerai žinomi natūralūs būdai, mažinantys bendrą kūno riebalų kiekį:
- sveika mityba;
- reguliarus fizinis aktyvumas.
Kūno riebalų keikis mažėja tuomet, kai suvartojamas mažesnis kalorijų kiekis. Patariama į mitybą įtraukti daug maistingų medžiagų turinčius maisto produktus, pavyzdžiui, daržoves, liesą mėsą ar žuvį.
Aišku, kartu patariama ir reguliariai užsiimti fizine veikla. Specialistai pataria kardiotreniruotes, kurių metu padažnėja širdies ritmas. Priklausomai nuo sveikatos ir fizinės būklės, galima bėgioti, plaukioti ar sportuoti su treniruokliais sporto salėje.
Visgi, patariama įvertinti gyvenimo būdą ir užimtumą. Į mitybą įtraukti maistingų produktų nėra sudėtinga, tačiau didžiausias iššūkis bus atsisakyti saldumynų užkandžiavimo.
Be to, reguliarioms treniruotėms reikia skirti nemažai laiko. Tad, jeigu stokojate laiko ir intensyviai dirbate, rekomenduojame kreiptis į profesionalius plastiko chirurgus.
Jeigu jau kuris laikas jaučiate nepatogumą dėl didelės krūtinės, drąsiai kreipkitės į specialistus. Patyrę gydytojai padės susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir dailias kūno linijas.
Tam, kad pavyktų pasiekti geriausių rezultatų, pooperaciniu laikotarpiu svarbu laikytis gydytojo nurodytų rekomendacijų. Žinoma, ne ką mažiau svarbi – sveika ir subalansuota mityba.