Apie pagrindines senovės baltų tikėjimas nuostatas Komentaras TV laidoje kalbasi žurnalistė Giedrė Gorienė ir Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas, Romuvos vaidila Jonas Vaiškūnas.
www.alkas.lt
Apie pagrindines senovės baltų tikėjimas nuostatas Komentaras TV laidoje kalbasi žurnalistė Giedrė Gorienė ir Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas, Romuvos vaidila Jonas Vaiškūnas.
ne kalėjimas o kalėdojimas,kalendravojimas. kalėdodavo ubagai,dabar ir kunigai.kaliada,kutja,velykos ne mūsų žodžiai.šveskim saulėgrįžą, su švente visus.
tiksliai
Lietuvių žodžių – kol, kolei, pa-kol, kol kas ir pan.- šaknis kol-, turi laiko prasmės požymį ir yra gimninga su lotynų žodžiu ‘calendar’ tiek garsiškai, tiek prasme, žymint laiko trukmes. Be abejonės tą liet-/lot- šaknį kol-/kal- turime Kalėdų/baltar. Koliada pavadinime.
Kas dėl Kalėdų susiejimo su kalėjimu, tai kalėjimo bausmė taip pat matuojama laikų. Laikrodžiai ,skaičiuodami laiką, jį pažymi varpo dūžiais, valandas pasako mušdami, kaldami atitinkamą dūžių skaičių.
Atsižvelgus į visa tai Kalėdų pavadinimas laikytinas sudurtiniu žodžiu iš kol-/kal- + -ėda/-enda, kas reikštų “laiko ėjimą, jo vienų metų trukmės pabaigą, vilties, kad laimingai eitų toliau, išreiškimą.
Tik ką pasibaigė Šv. Mišios Išlaužo bažnyčioje. Nuostabiai giedojo Judita Leitaitė.
• Protėvių slaptieji ženklai: kaip didžiąsias šventes sutikdavome anksčiau
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/proteviu-slaptieji-zenklai-kaip-didziasias-sventes-sutikdavome-anksciau/
• Algimantas RUSTEIKA: Laiptai į dangų
– respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/algimantas-rusteika-laiptai-i-dangu/
(Tekstas labai suaugusiems – tiems, kieno ir anūkai jau gerokai ūgtelėję.)
• Lietuvos vyriausiasis Senelis Kalėda: Iš Seimo gavome daug „dovanėlių“ ir dar gausime
– respublika.lt/lt/naujienos/ruosiamos_naujienos/tv_publika/lietuvos-vyriausiasis-senelis-kaleda-is-seimo-gavome-daug-dovaneliu-ir-dar-gausime/
Gera laida, įdomios ir pagrįstos mintys. Naudingai praleistas laikas.
valgau, valgau ir meldžiuosi, meldžiuosi, meldžiuosi (kad dėl persirijimo greitosios nereikėtų kviesti). Sveikinu prekybininkus su viršpelniais. Ištirpęs sniegas plūsta į jūrą, kad tik neužlietų mano dušinės su itališku marmuru.
Va štai tos kalbos apie Dievą ir „Vėliną“ („velnias“ atseit sutrumpintai ) yra gryniausia klastotė, ir tai tikroji velniava, tikras blogis, niekšybė, bjaurastis ir tradicijos išdavystė.
Gerai kad gerb.Jonas prisipažino esąs fizikas o ne lituanistas.už tai ir gavosi kalėdų kalėjimas,vėlių vėlinas.o iš tikro kalbėjima,kalbėjimas ir nusikalbėjimas.nepiktai.
Ir aišku, „velnias“ ir „vėlė“ etimologiškai turbūt susiję, tačiau nei velnias nėra kiek nors geras, nei vėle būti gerai (užtrukti nebrandžiai, plaikstytis čia vargšei be reikalo, vėluoti). Yra kažkoks romuviečių prietaras, greičiausiai su njūeidžine uodega, neva protėviai negalėjo BLOGIO nei įsivaizduoti, nei įasmentinti. Žinoma, blogis gali būti piktas, silpnas, bejėgis (išties toks ir yra), juokingas, tačiau vis tiek.
Ir Velnias, jeigu jau „vėlių globėjas“, tai toks savotiškas. Galbūt vėlė dėlto ir vėlė, kad patekusi (duokDie laikinai) į Velnio pinkles. Kaip išsipančioti? Ką pasakysit?
Ant Juodojo vandens triušio metų slenksčio. 2022-ųjų sėkmės ir nesėkmės
– respublika.lt/lt/naujienos/ruosiamos_naujienos/respublika/ant-juodojo-vandens-triusio-metu-slenkscio-2022-uju-sekmes-ir-nesekmes/
Vakarykštėse vakaro žiniose (berods, LRyto Reporteryje) pamačiau reportažo iš teismo salės pabaigą – apie Masiulio ir TV pergalę teisme.
Katras teismas buvo nesąžiningas – užviręs ir tiek metų tempęs šią teiseną, nes stengėsi įrodyti, ko nebuvo, ar šis, paskelbęs Masiulio ir Kurliandskio nekaltumą?
Bet kuriuo atveju tai pamoka – kai nesi privatus asmuo, galvok, kas tau dera, o kas ne, kol esi viešas asmuo, pristabdyk arklius. Bet, jei niekaip netrivoji , jei esi savo įgeidžių vergas, traukis iš politikos, iš valstybės/savivaldybės tarnybos, ir pan. Žodžiu, būk vyras, tvirtai laikyk stuburą, arba eik šalin.