Iš daugiau nei milijono Lietuvos gyventojų laikomų kačių ir šunų paženklintas vos kas penktas. Vis dėlto gyventojai šiemet savo kates ir šunis ženklina ir registruoja noriau, mat nuo šių metų gegužės paženklinti kates ir šunis tapo privaloma.
Įsigaliojus privalomam kačių ir šunų ženklinimui šių metų gegužę kačių buvo paženklinta ir užregistruota vienu tūkstančiu, o šunų – net pustrečio tūkstančio daugiau, negu tą patį mėnesį prieš metus.
Birželį skaičiai augo dar labiau – kačių paženklinta pusantro tūkstančio daugiau, o šunų – 3,5 tūkst. daugiau, nei tą patį vasaros mėnesį prieš metus.
Per penkis mėnesius nuo privalomo gyvūnų ženklinimo įsigaliojimo paženklinta beveik 12 tūkst. kačių, daugiau kaip 22 tūkst. šunų ir 30 šeškų.
Rugsėjo mėnesio duomenimis, iki šiol Lietuvoje daugiausia užregistruota šunų – 136 205, kačių – 62 738, o šeškų – 411.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas naminių gyvūnų šeimininkus ragina neatidėlioti šių procedūrų – iki kitų metų gegužės visi jie turi būti paženklinti ir užregistruoti.
„Gyventojai savo gyvūnus ženklina vis aktyviau, tačiau tempai galėtų būti ir didesni žinant, kad naminių kačių ir šunų Lietuvoje gali būti apie milijoną.
Kita vertus, matyti, kad žmonės tampa vis atsakingesni ir supranta, kad katei ar šuniui po oda įterpta mikroschema gali labai padėti, jei, pavyzdžiui, šis pasimestų.
Neabejoju, kad ženklinimo mastai ir toliau augs, o tuos, kurie dar to nepadarė, kviečiu suskubti, neatidėlioti procedūros paskutinei dienai“, – sako žemės ūkio ministras K. Navickas.
Primename, kad katės, šunys ir šeškai, atvesti iki šių metų gegužės ir nepaženklinti mikroschemomis, privalo būti paženklinti iki ateinančių metų gegužės.
Šią gegužę ir vėliau atvesti gyvūnai turi būti paženklinti per 4 mėnesius nuo jų atvedimo. Kitam savininkui ar laikytojui gali būti perduoti tik paženklinti ir registruoti gyvūnai.