Pandemijos metu įsigyjamų šunų ir kačių skaičius, palyginti su praėjusiais metais, pastebimai išaugo – dirbti persikėlę į namus, gyvūnų mylėtojai ėmė svarstyti apie naują šeimos narį. Lietuviai gyvūnus noriai ima iš prieglaudų ar perka iš veisėjų.
Suaktyvėjusio poreikio auginti keturkojį mastą įrodo ir augantys skaičiai Gyvūnų augintinių registre – 2020-aisiais, nuo pavasarį prasidėjusio karantino iki dabar, buvo įregistruoti 1983 šunys ir 1161 katė. Palyginti su praėjusių metų tais pačiais mėnesiais, šunų skaičius išaugo 18,6 proc., kačių padaugėjo net 26,2 proc.
Pasak VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atstovės Daivos Miliauskienės, šiemet gyvūnų registravimas Lietuvoje ypač suaktyvėjo birželio, liepos, rugsėjo, spalio, lapkričio mėnesiais.
Didesnį susidomėjimą naminiais gyvūnais fiksuoja ir draudikai. Per karantiną ne tik išaugo registruojamų gyvūnų augintinių skaičius Gyvūnų augintinių registre, bet ir susidomėjimas šuns ar katės draudimu.
„Tiek veislinius, tiek nekilmingus šunis ir kates šeimininkai vis dažniau apdraudžia. O šiais metais toks poreikis išaugo kone dvigubai. Tai siejame su tuo, kad pandemija pakoregavo įpročius ir lietuviai pradėjo auginti daugiau naminių gyvūnų, taip pat su tuo, kad žmonės vis labiau rūpinasi tinkama jų priežiūra“, – sako draudimo bendrovės „If“ privataus turto draudimo produkto vadovas Tomas Sinkevičius.
Kaip rodo draudimo bendrovės statistika, šunų šeimininkai dažniausiai kreipiasi dėl staiga pablogėjusios savijautos, otito, ūmaus kepenų nepakankamumo, apsinuodijimo, šlapimo takų uždegimo, įvairių traumų. Kačių augintojai kreipiasi rečiau, nors katės taip pat neapsaugotos nuo įvairių ligų ir dažniausiai serga infekcinėmis, virusinėmis ligomis, peršalimu, sloga, pasitaiko ir traumų, ypač – nagų lūžių.
Per karantiną daugelis ėmė darbuotis nuotoliniu būdu, daugiau laiko praleidžia namie. Tokie pasikeitę įpročiai džiugina keturkojus – šeimininkai drauge su jais būna daugiau laiko, daugiau jo skiria ilgesniems pasivaikščiojimams lauke. Tad pasitaiko daugiau traumų ar įvairių ligų.
“šunų šeimininkai dažniausiai kreipiasi dėl staiga pablogėjusios savijautos, otito, ūmaus kepenų nepakankamumo, apsinuodijimo, šlapimo takų uždegimo, įvairių traumų. Kačių augintojai kreipiasi rečiau”
„susidomėjimą naminiais gyvūnais fiksuoja ir draudikai“ – hau tu fiks e braukn neil? „pandemija pakoregavo įpročius“ – Korekcija būtų gražus vardas. Paskutinis sakinys: „Tad pasitaiko daugiau traumų ar įvairių ligų“ – stiprūs šunėkai tampia senjorus, tie griūva, pagriūva, ir lūžis.