Pirmadienis, 1 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus Gamta ir ekologija

Ar mūsų vaikai važinės elektromobiliais?

Tomas Deržanauskas, www.alkas.lt
2017-10-18 14:00:43
75
PERŽIŪROS
1
Ar mūsų vaikai važinės elektromobiliais?

Ar mūsų vaikai važinės elektromobiliais? | Pranešimo autorių nuotr.

Ar mūsų vaikai važinės elektromobiliais? | Pranešimo autorių nuotr.
Ar mūsų vaikai važinės elektromobiliais? | Pranešimo autorių nuotr.

Pasaulyje paklausa elektromobiliams auga dešimčia kartų sparčiau nei įprastiems automobiliams, o valstybės viena po kitos paskelbia, kada ir kaip apribos eismą vidaus degimo varikliais varomomis transporto priemonėmis. Vienos šalys iškart pritaiko kompensacijas elektromobilių pirkėjams, kitos (tarp kurių ir Lietuva) taiko lengvatas jomis važinėjant. Mūsų šalyje elektromobiliams leidžiama važiuoti viešajam transportui skirtomis juostomis, leidžiama nemokamai parkuotis ir įkrauti elektromobilį. Kokios priežastys gali lemti, kad jau artimiausiais metais elektra varomo transporto mūsų gatvėse smarkiai padaugės?Paprasta ekonomika: bent 5 kartus mažesnės išlaidos „kurui“ ir lengvatos keliaujant

Patys paprasčiausi skaičiavimai rodo, kad elektromobilio eksploatacija yra bent 5 kartus pigesnė nei įprasto automobilio. Pavyzdžiui, nuvažiuoti 300 km benzinu varomu automobiliu vidutiniškai kainuoja 23 eurus, skaičiuojant 7 l kuro sąnaudas 100 km, ir 1,10 Eur/l benzino kainą. Tuo tarpu, tokiam pačiam atstumui įkrauti elektromobilį (pavyzdžiui, Volkswagen e-Golf) atsieis iki 5 Eur, skaičiuojant, kad prireiks apie 50 kilovatų po 0,099 Eur/kW. Tačiau pravartu žinoti, kad daugelyje Lietuvoje esančių elektromobilių įkrovimo stotelių „pasikrauti“ galima nemokamai, tad kasdienės kelionės kainuos dar pigiau.

Be to, važiuojant elektromobiliu gerokai sutaupoma laiko didmiesčiuose, nes galima važiuoti viešajam transportui skirtomis juostomis. Taigi, kelionės piko metu gali užtrukti tiek, kiek važiuojant ne piko metu, kai kelias laisvas. Parkuoti elektromobilius, pavyzdžiui, net ir brangiausioje mėlynojoje zonoje Vilniuje taip pat nieko nekainuoja.

Tomas Deržanauskas, bendrovės „Moller Auto Savanoriai“ generalinis direktorius | Pranešimo autorių nuotr.

Ekologiškas ir tylus važiavimas

Pagrindiniu elektromobilių privalumu laikoma tai, kad jie neteršia oro.  Visus be išimties, pirmąkart įsėdusius į elektromobilį, nustebina ypač tylus važiavimas. Vairuojant elektromobilį girdėti tik padangų čežėjimas, jokių kitų garsų ir triukšmo elektrinis automobilis nekelia. Populiarindami žaliąjį transportą Vakarų europiečiai vis dažniau rengia akcijas, kai į sutartą vietą suvažiuoja elektromobiliai. Efektas visuomet garantuotas – tuo metu šalia esantys eismo dalyviai nuoširdžiai nustemba, nes eismo gausmas ir triukšmas staiga dingsta.

Saugumas, paprastesnė techninė priežiūra ir mažesnės draudimo įmokos

Naudodamiesi elektromobiliu sutaupoma ir draudimo reikmėms, ir remontui. Dėl jiems būdingos konstrukcijos, elektromobiliai yra nepalyginamai saugesni, tikimybė sprogti ar apdegti praktiškai lygi nuliui; jie paprasčiau ir pigiau taisomi. Tai, atitinkamai, sumažina ir draudimo paslaugų įkainius – tiek trečiųjų šalių, tiek privalomojo civilinės atsakomybės draudimo.

Pasaulio valstybės jau įvardino pereinamuosius laikotarpius  

Pastaruoju metu viena po kitos skirtingos šalys paskelbia, kokios trukmės laikotarpį suteiks vairuotojams pereiti prie ekologiškesnių transporto priemonių. Šį pavasarį Prancūzija pareiškė nuo 2040 m. uždrausianti  pardavinėti aplinką teršiančius automobilius; apie panašius planus iškart paskelbė ir Jungtinė Karalystė.

Prieš keletą savaičių apie rimtus ketinimus mažinti oro taršą pranešė Kinija. Didžiausią gyventojų skaičių turinti šalis svarsto uždrausti įprastas transporto priemones Pekine ir Šanchajuje nuo 2040 metų. Ketinimai palaipsniui taikyti apribojimus benzinu ar dyzeliu varomam transportui nuskambėjo ir Indijoje.

Norvegija elektromobilių naudojimą skatins dar sparčiau – jau nuo 2025 metų šioje šalyje bus leidžiama pardavinėti tik elektra varomus arba hibridinius automobilius. Beje, jau šiuo metu Norvegijoje „Moller Bil“ parduoda daugiau elektromobilių ir hibridinių automobilių, nei transporto priemonių su vidaus degimo varikliais. Tačiau tai, be abejo, nulemta ir itin stiprių mokestinių lengvatų. Olandija planuoja uždrausti benzininį ir dyzelinį transportą nuo 2025 metų, o kai kurios Vokietijos žemės – nuo 2030-ųjų. Panašu, kad jau artimiausiu metu šia tema bus pradėta kalbėti ir Europos parlamente.

Apsimokės pirkti elektrinius automobilius

Tokie žingsniai skatina ne tik vairuotojus keisti savo požiūrį į elektromobilius, bet ir pataiso pačių gamintojų tikslus. Pavyzdžiui, didžiausias pasaulyje automobilių gamintojas koncernas „Volkswagen“ prieš keletą dienų pranešė, kad iki 2030 metų visoms gaminamoms automobilių markėms pasiūlys ir po elektrinę versiją. Įvertinusi tiek pačių valstybių, tiek gamintojų skelbiamus tikslus, finansinių prognozių lyderė „Bloomberg“ numato, kad per artimiausią dešimtmetį susilygins elektra ir naftos produktais varomų automobilių kainos, o iki 2040 m. daugiau nei pusę naujai parduodamų transporto priemonių sudarys būtent elektromobiliai.  Taigi, žvelgiant į kaimyninių šalių ar didžiųjų pasaulio valstybių siekius, įmanoma, kad mūsų vaikai vairuos ir važinės jau ekonomiškesniais ir saugesniais automobiliais, mažiau terš gamtą, kvėpuos grynesniu oru ir girdės mažiau triukšmo.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Jokių nuolaidžiavimų dėl Astravo atominės elektrinės
  2. Paryžiaus susitarimo ratifikavimas – gera žinia ir Lietuvai, ir pasauliui
  3. Stiprėja bendradarbiavimas su Baltarusija valdant Nemuno baseiną
  4. Lietuvos politikas: Latvija ir Estija nesupranta, kad mes planuojam statyti pavojingą Atominę elektrinę
  5. J.Valatka. Skalūninės dujos: ar vėl lipame ant grėblio?
  6. Laikinoji Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo grupė: reikalingas Baltijos šalių susitarimas regiono saugumo klausimu
  7. Lietuvoje lankysis JAV Senatorių ir Atstovų Rūmų narių patarėjai
  8. Pirmą kartą Lietuvoje – pasaulinės Strateginio valdymo asociacijos konferencija
  9. Seime rengiama 31-oji Baltijos Asamblėjos sesija ir 18-oji Baltijos Taryba
  10. Lietuva – jaunų verslininkų šalis
  11. ES lyderiai davė politinį pritarimą euro įvedimui Lietuvoje
  12. Vilniuje vyks NATO karinio komiteto konferencija
  13. Ekspertai iš JAV sulaukė didelio verslininkų dėmesio
  14. Specialūs numeriai elektromobiliams sulaukė didelio dėmesio
  15. Dvišalis Lietuvos ir Lenkijos Prezidentų susitikimas: bendri iššūkiai reikalauja bendrų pastangų

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Tvankstas says:
    9 metai ago

    Važinės elito vaikai ir prie jų prisiplakę, nes bus dotuojamas kiekvienas mini-skardinukas bent 5000 eurų, kuriuos sumokės mokesčių mokėtojai.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Pasaulio esperantininkų kongresas vyks Kaune
Kalba

Pasaulio esperantininkų kongresas vyks Kaune

2026 06 01
VMU saugo vienas svarbiausių miško gyventojų – skruzdėles
Gamta ir ekologija

Kaip VMU saugo vienas svarbiausių miško gyventojų – skruzdėles?

2026 06 01
Atsakingai kūrenkite laužus ir naudokite kepsnines!
Gamta ir žmogus

PAGD: saugus poilsis prasideda nuo atsakingo elgesio

2026 06 01
Atidarytas naujos kartos elektromobilių įkrovimo parkas
Lietuvoje

Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas naujos kartos elektromobilių įkrovimo parkas

2026 06 01
Kavinė
Lietuvoje

Prasidedant sezoniniams darbams, priminimas darbuotojams ir darbdaviams

2026 05 31
Kaip neperlenkti lazdos vartojant vaistus nuo skausmo?
Gamta ir ekologija

Reikšminga dalis įsigytų vaistų taip ir lieka nepanaudoti

2026 05 31
Būstas
Lietuvoje

Būsto rinka ir šiemet išlieka aktyvi

2026 05 31
Tapytojos Marijos Teresės Rožanskaitės ir fotomenininkų Brolių Černiauskų paroda „Rešotai“
Istorija

M. T. Rožanskaitės ir Brolių Černiauskų parodoje – Rešotų lagerio tikrovė ir pasipriešinimas atminties naikinimui

2026 05 31
Vėjo jėgainės
Lietuvoje

Gyvenantys netoli vėjo elektrinių jau gali kreiptis kompensacijų

2026 05 31
Vilniuje vyks pasaulinis universitetinio teatro kongresas
Kultūra

Pirmą kartą Baltijos šalyse: Vilniuje vyks pasaulinis universitetinio teatro kongresas

2026 05 31
Piniginė, pinigai
Lietuvoje

Neišnaudojus neperleidžiamų mėnesių, vaiko priežiūros išmoka bus mokama trumpiau

2026 05 31
Liepos Žaidimų Pieva
Gamta ir žmogus

Vilniuje atsiras dar viena laisvalaikio erdvė

2026 05 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • Rimgaudas apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • +++ apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Pasaulio esperantininkų kongresas vyks Kaune
  • Kaip VMU saugo vienas svarbiausių miško gyventojų – skruzdėles?
  • PAGD: saugus poilsis prasideda nuo atsakingo elgesio
  • Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas naujos kartos elektromobilių įkrovimo parkas

Kiti Straipsniai

Atidarytas naujos kartos elektromobilių įkrovimo parkas

Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas naujos kartos elektromobilių įkrovimo parkas

2026 06 01
Vėjo jėgainės

Gyvenantys netoli vėjo elektrinių jau gali kreiptis kompensacijų

2026 05 31
Daiva Ulbinaitė ir diskusijos dėl žodžio laisvės Lietuvoje

D. Kuolys. Ar Daivos Ulbinaitės vedamas Seimas pavers Lietuvą antrąja Maskva?

2026 05 28
Prezidentūra |

Prezidentūroje – VGT posėdis

2026 05 27
Paukščiai

Per 25 metus Lietuva neteko daugiau nei pusės įprastų kaimo paukščių

2026 05 26
Baltijos šalių Prezidentai

Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovai aptarė Baltijos šalių oro erdvės saugumą

2026 05 21
Krašto apsaugos ministerija

Ministerija perka granatsvaidžius, sutarta dėl 17 mln. eurų vertės bendradarbiavimo

2026 05 21
Susitikimas Prezidentūroje

Prezidentas su finansų ministru aptarė ekonomikos aktualijas

2026 05 20
Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Investuojantiems į technologijas siūlomos mokesčių lengvatos

2026 05 20
Rimas Jankūnas PSO pandemijų susitarimo ir skaitmeninės kontrolės temų fone

R. Jankūnas. Ko­dėl svei­ka­tos sri­ty­je Lie­tu­va pa­si­rin­ko ben­drą ke­lią ne su JAV, bet su Ru­si­ja ir Ki­ni­ja?

2026 05 20

Skaitytojų nuomonės:

  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • Rimgaudas apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • +++ apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
  • Mikabalis apie Į liejyklą išlydėta Vytauto Didžiojo skulptūra
  • klaustukas apie Aplinkosaugininkai ragina atsisakyti balionų ir dangaus žibintų
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
L. Slušnys: Vaikų pažintis su sveika mityba turi prasidėti ūkiuose

L. Slušnys: Vaikų pažintis su sveika mityba turi prasidėti ūkiuose

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai