Pirmadienis, 16 kovo, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Vilniuje įvyko nevienareikšmiškai vertinama eisena prieš smurtą

www.alkas.lt
2017-01-21 19:05:43
47
PERŽIŪROS
5
Eisenos dalyviai | soc. tinklų nuotr.

Eisenos dalyviai | soc. tinklų nuotr.

Sausio 21 d. Vilniuje surengta nevienareikšmiškai vertinama eisena „Sister March Vilnius“, kuria siekta atkreipti dėmesį į smurto problemą šalyje. Dalyvavo vaikų ir moterų teises ginančios bendruomenės ir pritariantys žmonės.

Apie 120 žmonių šeštadienį dalyvavo Vilniaus centre vykusiose eitynėse „Sister March Vilnius“.

Pasak rengėjų, agresyvus elgesys prieš moteris ir vaikus yra viena iš pagrindinių visuomenės sveikatos problemų, o šiuo renginiu siekiama paskatinti netoleruoti smurto.Panašios eisenos šį šeštadienį buvo ir kitose šalyse.

Eisenos priekyje žygiavo edukologė, darželių „Vaikystės sodas“ steigėja Austėja Landsbergienė. Ji laikė plakatą su užrašu „Auginkime vaikus saugioje aplinkoje“.

Kituose plakatuose buvo matyti užrašai: „Apginkime tvirtas mergaites ir tvirtus berniukus nuo smurto“, „Pašaukimo pedagogai už saugią vaikystę“, „Raunama gėlė greičiau neauga“, „Tik mylinti ir palaikanti aplinka augina vaiką žmogumi“ ir kiti.

Nors eisenos rengėjai teigia, kad siekia atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris ir vaikus, neslepiama, kad „Sister March Vilnius“ sumanymas pagal Vašingtone vykstančios eisenos „Women’s March“ pavyzdį bei yra visame pasaulyje tą pačią dieną vykstančių šios akcijos palaikymo eisenų dalis.  Portalas propatria.lt atkreipė dėmesį į tai, kad šios akcijos internetiniame tinklalapyje anglų kalba rašoma: „Paskutinės rinkimų kampanijos retorika įžeidė, demonizavo ir grasino daugeliui mūsų – įvairių statusų imigrantų. Musulmonai ir įvairių kitų tikėjimų žmonės, taip pat žmonės, identifikuojantys save kaip LGBTQIA, čiabuviai, juodaodžiai ir rudaodžiai, neįgalieji, seksualinių nusikaltimų aukos ir mūsų bendruomenės kenčia ir yra išsigandusios.“

Taip pat pridedama: „Moterų teisės yra žmogaus teisės, nepaisant šių moterų rasės, etniškumo, religijos, imigracijos statuso, seksualinės tapatybės, gender išraiškos, ekonominio statuso, amžiaus ar neįgalumo. […] Mes privalome sukurti visuomenę, kurioje moterys – taip pat ir juodaodės, čiabuvės, nepasiturinčios, imigrantės, neįgalios, musulmonės, lesbietės, sutrikusios seksualinės tapatybės ir transeksualės – būtų laisvos ir turėtų galimybę rūpintis savo šeimomis, kad ir kaip šios šeimos sudarytos.“ [čia ir kitur paryškinta propatria.lt].

„Sister Marches“ eisenos visame pasaulyje žinomos kaip eisenos, palaikančios neribojamus abortus iki pat gimimo, lytinį švietimą, genderizmo sklaidą, homoseksualų bei transeksualų „teises“, nelegalų gyvenimą svetimoje šalyje ir protestuojančios prieš D.Trampo išrinkimą JAV prezidentu.

„Ar etiška vaikus įtraukti į tokias akcijas, neinformuojant jų tėvų ir pačių vaikų apie tikruosius šių eisenų tikslus? Ar žmonės, dalyvausiantys eisenoje Vilniuje, žino, kad savo dalyvavimu protestuos prieš demokratiniuose rinkimuose išrinktą naująjį JAV prezidentą, kad parems nelegalią imigraciją, „teisę“ į neribojamus abortus iki pat kūdikio gimimo bei teisę laisvai susikurti savo „gender tapatybę“, pasirenkant vieną iš keliasdešimt „lyčių“?

Galiausiai, ar Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis, debatuose su Ramūnu Karbauskiu prieš rinkimus pasakęs, kad pritaria teiginiui, jog žmogaus gyvybė prasideda nuo jos pradėjimo akimirkos, pritaria tokiems savo žmonos Austėjos Landsbergienės įkurtos mokyklos renginių tikslams Lietuvoje propaguoti idėjas, niekaip nesutampančias su oficialia TS-LKD partijos ir absoliučios daugumos Lietuvos gyventojų pozicija?“, –  klausia propatria.lt.  

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Pasaulyje milijardas moterų patiria smurtą (nuotraukos)
  2. M. Majauskas: Siekiant sumažinti vaikų savižudybių riziką – būtina kova su smurtu prieš vaikus
  3. T. Bružaitė. Konvencija dėl smurto prieš moteris: prie ko čia vyskupai? Kodėl Vyriausybė tyčiojasi iš NVO?
  4. Įvyko D. Trampo ir V. Putino telefoninis pokalbis
  5. Prie Seimo rengiamas piketas už tėvų teisę auklėti vaikus
  6. Prezidentė į pasitarimą kviečia tris ministrus ir generalinį komisarą
  7. L. Balsys: D. Trampo politiką parodys jo veiksmai, o ne rinkimų kampanijos kalbos
  8. A. Butkevičius sulaukė nuraminančio skambučio iš JAV
  9. Seimas patikslino pareigūnų prievartos naudojimo reglamentavimą
  10. L. Veličkaitė. Angelė Nelsienė – nepailstanti kovotoja už Baltijos valstybių nepriklausomybę ir saugumą
  11. Vengrija stengsis uždaryti G. Soroso finansuojamas organizacijas
  12. Donaldas Trampas prisiekė 45-uoju JAV prezidentu (tiesioginė transliacija, video)

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 5

  1. S says:
    9 metai ago

    Iškrypęs Landsbergių verslas…

    Atsakyti
  2. Petras says:
    9 metai ago

    Landsbergistai nenuleidžia garo, bet jų įtaka sumenko ir tai džiugina:)

    Atsakyti
  3. Arguss says:
    9 metai ago

    Kaop ir nevienareikšmiški eisenos organizatoriai.

    Atsakyti
  4. LosAngeles says:
    9 metai ago

    Cha cha cha, stai ir islindo yla is… Cituojame: ‘..taip pat žmonės, identifikuojantys save kaip LGBTQIA… musulmonės, lesbietės, sutrikusios seksualinės tapatybės ir transeksualės…kad ir kaip šios šeimos sudarytos..’ ir t.t. Kad ir kur ‘spjausi’, visur tas pats: teises vienu, teises kitu (nelegaliu emigrantu!!!, seksualiai neapsisprendusiu…) tik vat apie teises tu kuriems tai uzkraunama ant kaklo nutylima. Bent jau pas mus. Stai Svedijoje, kadangi jie toliau ‘pazenge’ jau netylima, atviru tekstu aiskinama kad svedai turetu integruotis i Svedijos visuomene!!! Cia aisku ne smurtas, cia rupestis 🙂
    Ir labai idomus momentas: protestuoti pries demokratiskai isrinkta kitos salies prezidenta!!! Tai demokratija jau ne ‘vertybe’ ar Amerikoje ivyko ne demokratiski rinkimai??? Ir is tiesu ar visi suprato pries ka jie protestuoja? Rimtas klausimas, zinant nudienos aplinkybes ir visas tas ‘juodasias technologijas’, verciantis labai suabejoti teigiamu atsakymu. Tikrai ta mergaite zaliu paltuku suprato pries ka protestuoja? Tikrai smoningai protestavo pries demokratiskai isrinkta svetimos salies prezidenta? Sukiai grazus, o kas uz ju slypi?
    Saugokies vilku aveliu kailiuose. Is darbu (ne zodziu) juos pazinsite

    Atsakyti
  5. LosAngeles says:
    9 metai ago

    Hm… i tema apie ivykusias eisenas pasaulyje
    h t t p : / / w w w .blacklistednews.c o m/Ex-WSJ_Reporter_Finds_George_Soros_Has_Ties_To_More_Than_50_%22Partners%22_Of_The_Women%E2%80%99s_March/56420/0/38/38/Y/M.html

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Lūžis sunkiajame transporte: lietuviškas biometanas – jau pigesnis už dyzeliną
Lietuvoje

Lūžis sunkiajame transporte: lietuviškas biometanas – jau pigesnis už dyzeliną

2026 03 14
Knygos gimimo paslaptys atsivers Lietuvos nacionaliniame muziejuje: „Knygų slibinas“ kviečia išgirsti fantastinį pasakojimą
Kultūra

Knygos gimimo paslaptys atsivers Lietuvos nacionaliniame muziejuje: „Knygų slibinas“ kviečia išgirsti fantastinį pasakojimą

2026 03 14
Žemės ūkio rūmai
Etninė kultūra

Kaziuko mugė vyksta ir Kaune – su pagarba papročiams ir Žemės ūkio rūmų šimtmečiui

2026 03 14
Įteikti 12-ieji VLKK apdovanojimai1 2026
Kalba

Įteiktos dvyliktosios „Sraigės“ už lietuvių kalbos puoselėjimą

2026 03 14
A. Lukošiūnienė apdovanota „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“
Lietuvoje

A. Lukošiūnienė apdovanota „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“

2026 03 14
Susitikimas Vyriausybėje
Lietuvoje

Susitikime Vyriausybėje – aktualūs žemės ūkio klausimai

2026 03 13
Simonas Bartkus
Lietuvoje

Lietuvos oro uostai ieško naujo vadovo

2026 03 13
Degalinė
Lietuvoje

Liberalai aiškinsis degalų kainų pagrįstumą

2026 03 13

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Achmedas Zakajevas, Inna Kuročkina apie nacionalinio išsivadavimo judėjimus ir sovietinius demokratus apie M. Kundrotas. Penktoji kolona patriotine uniforma
  • +++ apie S. Buškevičius. Kodėl visa nacionalinė žiniasklaida tyli dėl šio įvykio? PAPILDYTA
  • +++ apie J. Vaiškūnas. D. Trampas spaudžia ne Putiną, o Ukrainą
  • Kęstutis K.Urba apie J. Vaiškūnas. D. Trampas spaudžia ne Putiną, o Ukrainą

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • J. Vaiškūnas. D. Trampas spaudžia ne Putiną, o Ukrainą
  • Į amžinybę iškeliavo ilgametė Lietuvos Edukologijos universiteto docentė Marija Pečiukonenė (Slavėnaitė)
  • 5G namų interneto įsitikinimai, kuriuos metas pamiršti
  • S. Buškevičius. Kodėl visa nacionalinė žiniasklaida tyli dėl šio įvykio? PAPILDYTA

Kiti Straipsniai

Jonas Vaiškūnas: Kiek dar liesis kruvina nafta?

J. Vaiškūnas. D. Trampas spaudžia ne Putiną, o Ukrainą

2026 03 15
Vyras prie kompiuterio stebi žiniasklaidos pranešimus apie karą Irane ir Rusijos karinius veiksmus

A. Navys, M. Sėjūnas. Karo prognozės ir informacinių balionų atakos

2026 03 08
Donaldas Trampas ir Si Dzinpingas - tarp jų Irano vėliava

A. Medalinskas. Kodėl Trampo politikoje Iranas yra tik tarpinė stotelė? (I)

2026 03 08
Izraelio ir JAV smūgiai Iranui 2026 02 28

JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas

2026 02 28
Donaldas Trampas Maskvos ir Niujorko bokštų fone

V. Sutkus. Chaoso agentas Volandas Trampas

2026 02 16
Markas Rubijas Miuncheno saugumo konferencijoje sako kalbą

M. Rubijas. Negalime vadinamosios pasaulinės tvarkos toliau kelti aukščiau gyvybinių mūsų tautų interesų

2026 02 15
D. Trampo „Taikos taryba“

K. K. Urba. D. Trampo „Taikos taryba“ – geopolitinės galios testas

2026 01 29
Migracija Lietuvoje

J. Nedzveckas. Apsisprendimo valanda: ar JAV rems lietuvius be Lietuvos valstybės?

2026 01 29
JAV kariai, D. Trampas, V. Putinas, Lietuva

S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai

2026 01 29
Donaldas Trampas ir Džonas Koulas

EP narys P. Gražulis siūlo 2026 m. Nobelio taikos premiją skirti D. Trampui ir Dž. Koului už Baltarusijos politinių kalinių išlaisvinimą

2026 01 26

Skaitytojų nuomonės:

  • Achmedas Zakajevas, Inna Kuročkina apie nacionalinio išsivadavimo judėjimus ir sovietinius demokratus apie M. Kundrotas. Penktoji kolona patriotine uniforma
  • +++ apie S. Buškevičius. Kodėl visa nacionalinė žiniasklaida tyli dėl šio įvykio? PAPILDYTA
  • +++ apie J. Vaiškūnas. D. Trampas spaudžia ne Putiną, o Ukrainą
  • Kęstutis K.Urba apie J. Vaiškūnas. D. Trampas spaudžia ne Putiną, o Ukrainą
  • Mickėyus Mousėas apie S. Buškevičius. Kodėl visa nacionalinė žiniasklaida tyli dėl šio įvykio? PAPILDYTA
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Kauno sav. nuotr.

Miestiečiai rinks pavadinimą naujajam Kauno koncertų centrui

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai