Vasario 27 d. Šilalės rajone ant Bilionių piliakalnio Varnių regioninio parko direkcija, Bilionių seniūnija ir Žemaičių kultūros draugijos nariai jau ketvirtus metus iš eilės paminėjo legendinį Pilėnų žygdarbį.
Pirmą kartą prieš 680 metus įvykusį Pilėnų didvyrių žygdarbį, paminėjo kryžiuočių metraštininkas Vygandas Marburgietis. Pasak jo 1336 m. vasario 25 d., kryžiuočiai su gausia kariuomene – 200 riterių ir 6000 paprastų karių po kelių dienų kovos sunaikino kunigaikščio Margirio ginamą Pilėnų pilį. Priešui įsiveržus į pilį ir tikintis didelio grobio teko nusivilti, pilies gynėjai užuot pasidavę į vergiją, savo noru pasirinko mirtį. Šis jų poelgis tapo lietuvių kovų su kryžiuočiais simboliu.
Ant Bilionių piliakalnio susirinkę minėjimo dalyviai pasitiko atjojančius šešis raitelius, tvirtai įsitaisiusius balnuose ant legendinių žemaitukų veislės žirgų, kurių palydai vadovavo bene garsiausias keliautojas Vaidotas Digaitis. Raiteliai buvo pasitikti skambant maršui kurį grojo Varnių ir Šilalės muzikantai. Apie istorinius įvykius, garsiausius žemaičių laimėtus mūšius ir apie Pilėnų didvyrišką žūtį minėjimo dalyviams papasakojo Bilionių gyventojas Zenonas Levickis.
Varnių regioninio parko kultūrologas Linas Šedvilas padėkos raštą įteikė Vaidotui Digaičiui, o Bilionių seniūnė Loreta Daukantienė išpildė buvusio bilionškio Vinco Petraičio prašymą ir perskaitė jo kūrybos eilėraštį skirtą žemaičiams.
Pasibaigus oficialiai minėjimo daliai, seniūnė pakvietė visus į piliakalnio papėdėje esančią etnografinę sodybą kurioje visi kas norėjo galėjo išbandyti ieties taiklumą, lanko stiprumą ar padainuoti su Šilalės rajono kultūros centro folkloro kolektyvu „Veringa“. Kalno papėdėje laukė dar viena pramoga „padėk draugui“, kurios dėka užrištomis akimis įsikibęs į virvę galėjai bandyti įveikti numatytą maršrutą. Ir mažiems ir dideliems pramogų užteko iki valios. Kad niekas nesušaltų visi galėjo atsigerti karštos arbatos ir pasivaišinti skaniu plovu kurį dovanojo Bilionių bendruomenė.
Pilėnus minėti reikalinga visur, tačiau žinoti kur įvykiai vyko iš tikrųjų ir kokie jie istorinio svarbumo Lietuvai yra būtina kiekvienam. Deja, per 26 Nepriklausomybės metus šia kryptimi anė krust. Tas pats yra ir su Vorutos bei Saulės mūšio vietomis bei kitais Mindaugo – Vytenių laikų įvykiais.