N. Puteikis: Jei būtų perskaičiuoti rinkėjų balsai Deltuvos pietinėje apygardoje, antrajame rate gali atsidurti K.Krivickas (9)

Naglis Puteikis | Alkas.lt nuotr.

Naglis Puteikis | Alkas.lt nuotr.

VRK atstovams sekmadienį perskaičiavus Deltuvos pietinės rinkimų apygardos Upninkų apylinkės rinkėjų balsus nustatyta, kad net 9 negaliojantys biuleteniai buvo neteisingai įskaityti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS ) kandidato Juozo Varžgalio naudai. Tai sudaro daugiau nei 10 procentų visų toje apylinkėje J. Varžgalio gautų balsų. Valstiečių kandidato balsų po perskaičiavimo sumažėjo nuo 83 iki 74. Tokia pati padėtis susidarė perskaičiavus ir šios apylinkės daugiamandatės balsus – čia taip pat buvo nustatyta, kad LVŽS neteisingai buvo įskaičiuoti 8 negaliojantys biuleteniai. Todėl viso LVŽS sąrašo gautų balsų sumažėjo 8 procentais – nuo 102 iki 94.

Deltuvos pietinės apygardos rinkimų komisijos protokole įrašyta, kad J. Varžgalys Upninkų apylinkėje gavo 83 balsus, tačiau perskaičiavimo paaiškėjo, kad iš tiesų gavo 74, viso LVŽS sąrašo buvo priskaičiuoti 102 balsai, o po perskaičiavimo liko 94. Deltuvos pietinės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė yra LVŽS deleguota D. Mackonienė, o Upninkų apylinkės rinkimų komisijos pirmininkė yra taip pat LVŽS deleguota Rūta Devalgienė.

„Panašu, kad į balsadėžę sąmoningai įmesta krūva neantspauduotų biuletenių, kurių absoliuti dauguma skirta LVŽS kandidatui J. Varžgaliui ir LVŽS sąrašui. Iš viso Deltuvos pietinėje apygardoje yra 28 apylinkės. Aptikus tokį reikšmingą neatitikimą šioje vienoje apylinkėje ir perskaičiavus balsus ir tiksliai nustačius rinkėjų išreikštą valią visose likusiose apylinkėse galutinis rinkimų rezultatas šioje apygardoje gali esmingai pasikeisti. Pvz., jei likusiose 27  apylinkėse taip pat būtų aptikti tokie neatitikimai ir paaiškėtų, kad vidutiniškai po 9 balsus neteisėtai buvo priskaičiuota J. Varžgalio naudai, kaip tai po perskaičiavimo nustatyta Upninkų apylinkėje, tai jis prarastų 243 balsus ir tada buvęs trečias K. Krivickas taptų antru ir paaiškėtų, kad būtent jis rinkėjų valia pateko į antrąjį ratą , o ne valstiečių atstovas, nes po sekmadienio dienos perskaičiavimo juos skiria vos 139 balsai“ – sakė balsų perskaičiavimą stebėjęs Centro partijos – Tautininkų (CP-T) pirmininkas, Seimo narys Naglis Puteikis.

CP-T VRK komisijai prieš keletą dienų buvo pateikusi prašymą perskaičiuoti rinkėjų balsus Deltuvos pietinės apygardos (Nr. 61) Upninkų rinkimų apylinkės rinkėjų balsus nurodydama, kad šioje apylinkėje sugadinti – negaliojantys biuleteniai sudaro daugiau nei 10 procentų nuo visų biuletenių. Sugadintų biuletenių kiekis šioje apylinkėje trigubai viršijo Ukmergės apygardos ir visos Lietuvos vidurkį. Tokia statistinė anomalija sudarė prielaidas manyti, kad rinkėjų balsai čia galėjo būti suskaičiuoti netiksliai ir tokiu būdu rinkėjų rinkimuose išreikšta valia nėra nustatyta tiksliai ir teisingai.

Deltuvos pietinės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguota atstovė, D. Mackonienė buvo kategoriškai atsisakiusi perskaičiuoti balsus ir tvirtino, kad visi balsai iki vieno suskaičiuoti tiksliai ir teisingai ir jų komisijos galutinis protokolas su rinkimų rezultatais tiksliai fiksavo rinkėjų valią. Tačiau VRK sprendimu, šį sekmadienį, spalio  18 d., Upninkų apylinkės rinkėjų balsai, stebint CP-T pirmininkui N. Puteikiui vis dėlto buvo perskaičiuoti Vilniuje, VRK patalpose.

Perskaičiavus vos vienos Upninkų apylinkės balsus paaiškėjo, kad Deltuvos pietinės rinkimų apygardos komisijos protokolas neatitinka rinkėjų valios. Jame nėra tiksliai ir teisingai nustatyta ir įrašyta rinkėjų valia. Tik po Upninkų apylinkės balsų perskaičiavimo rinkėjų valia buvo nustatyta tiksliai ir teisingai. Paaiškėjo, kad LVŽS kandidatui J. Varžgaliui neteisingai priskaičiuotų balsų kiekis buvo reikšmingai didelis – sudarė daugiau nei 10 procentų visų toje apylinkėje jo gautų balsų. Taip pat buvo nustatyta, kad LVŽS sąrašui neteisingai buvo įskaičiuoti 8 negaliojantys biuleteniai tai yra daugiau nei 8 procentai visų toje apylinkėje gautų balsų. Jeigu tokios pat klaidos ir neteisingas rinkėjų valios suskaičiavimas po perskaičiavimo būtų nustatytas ir kitose 27 tos apygardos apylinkėse – rinkimų rezultatai šioje apygardoje esmingai pasikeistų ir antrajame rinkimų rate rinkėjų valia iš tiesų turėtų atsidurti ne LVŽS atstovas J. Varžgalys, o CP-T iškeltas K. Krivickas.

„Siekdami, kad būtų tiksliai ir teisingai nustatyta ir suskaičiuota visos Deltuvos pietinės rinkimų apygardos rinkėjų rinkimuose išreikšta valia ir būtų pašalinti visi ženklūs neatitikimai ir net galimi tyčiniai rezultatų klastojimai, kurie buvo nustatyti perskaičiuojant Upninkų apylinkės balsus, reikalaujame VRK komisijos nedelsiant perskaičiuoti visus Deltuvos pietinės (nr.61) rinkimų apygardos visų apylinkių rinkėjų balsus. Jeigu rytojaus, trečiadienio, posėdyje VRK atmes mūsų reikalavimą perskaičiuoti visus Deltuvos pietinės apygardos rinkėjų balsus, tą pačia dieną kreipsimės į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kuris privalės išnagrinėti mūsų skundą per 48 valandas. Šis teismas šiuose rinkimuose jau parodė, kad yra demokratijos pusėje priimdamas sprendimą, kad VRK ir LRT debatai pažeidė demokratijos principus, todėl net neabejoju, kad ir šiuo atveju teismas apgins demokratiją ir įpareigos VRK tiksliai ir teisingai nustatyti rinkėjų išreikštą valią“ – teigė N. Puteikis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: