Sekmadienis, 6 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Azerbaidžano ambasadorius: Karas galėtų baigtis ir šiandien (video)

www.alkas.lt
2020-10-20 13:58:40
37
Tamerlanas Garayevas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Tamerlanas Garayevas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Tamerlanas Garayevas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Tamerlanas Garayevas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

2020 metų rugsėjo 27 dieną atsinaujinę susirėmimai yra nuožmiausi Kalnų Karabache ir aplinkinėse teritorijose nuo 1994 metų. Žuvusieji skaičiuojami dešimtimis, sužeistieji – šimtais. Žūsta taikūs gyventojai, tarp jų ir vaikai. Daugiau nei tūkstantis žmonių neteko savo namų.

Azerbaidžanas sako, kad karą, kuris tęsiasi tris dešimtmečius, galima sustabdyti ir šiandien. Tam reikalinga tik viena sąlyga – kad  Armėnijos armija paliktų Azerbaidžano teritoriją.

Apie besitęsiantį karą ir padėtį Kalnų Karabache – pokalbis su Azerbaidžano Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Tamerlanu Garayevu.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vėl plieskiasi karas tarp Azerbaidžano ir Armėnijos dėl Kalnų Karabacho (video)
  2. „Azerbaidžano reportažai“: Lietuvos ambasadorius Azerbaidžane – Lietuva čia atpažįstama (nuotraukos, video)
  3. ,,Azerbaidžano reportažai“: Susitikimas pabėgėlių kaime (nuotraukos, video)
  4. „Azerbaidžano reportažai“: Kaip atrodo frontas (II dalis) (nuotraukos, video)
  5. „Azerbaidžano reportažai“: Ko nežinome apie šiuolaikinį islamą? (nuotraukos, video)
  6. „Azerbaidžano reportažai“: Kaip atrodo frontas? (nuotraukos video)
  7. „Azerbaidžano reportažai“: Ir nafta gali gydyti (nuotraukos, video)
  8. „Azerbaidžano reportažai“: Ten žydai gyvena tris tūkstančiu metų… (nuotraukos, video)
  9. „Azerbaidžano reportažai“: Vicepremjeras Ali Hasanovas – turime būti istorijos mokiniai (nuotraukos, video) (I)
  10. „Azerbaidžano reportažai“: Parlamento vicepirmininkė – Karabacho klausimas turi būti išspręstas kuo greičiau (nuotraukos, video)
  11. R. Lapaitis. Azerbaidžano vyriausybės apdovanojimą skiriu visai savo komandai
  12. Viena minutė Azerbaidžano sostinėje Baku.
  13. Kovos Karabache: Azerbaidžanas žada tinkamai reaguoti į visus provokuojančius Armėnijos veiksmus (video, nuotraukos)
  14. „Azerbaidžano reportažai“: Vicepremjeras Ali Hasanovas – turime būti istorijos mokiniai (II)
  15. Arūno Sartanavičiaus nuotraukose – „Dinamiškasis Azerbaidžanas“ (nuotraukos, video)

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 37

  1. ŽEMAITIS says:
    5 metai ago

    Kodėl “Alkas” visuomet stengiasi išklausyti tik agresoriaus pusę?
    Kalnų karabacho gyventojai yra ARMĖNAI, tai senosios Armenijos žemės, tad šiuo atveju Karabacho gyventojai ir turėtų apsipręsti būti jiems nepriklausomais, jungtis prie Armėnijos ar prie Azerbaidžano.
    Tad baikite vieną kart proteguoti agresoriaus nuomonę! Greitai “Alke” ir Turkijos ambasadoriai dėstys savo poziciją, kad “Araratas visuomet buvo Turkijos”…

    Atsakyti
    • KARABACHO VIZIRIS says:
      5 metai ago

      Karabacho armėnų separatizmas lygintinas su Vilniaus krašto lenkų analogišku separatizmu.

      Atsakyti
      • Žemyna says:
        5 metai ago

        Taip, situacija tam tikru atžvilgiu panaši.
        Tiek armėnai toje žemėje, tiek baltai Europos platybėse daug tūkstančių metų gyveno, tiek armėnai, tiek lietuviai – labai senos tautos.
        Slavai į baltų žemes atkeliavo ir jas užgrobė palyginti neseniai,
        o kaip tautos ir tautinės valstybės jie visiški paaugliai, su paaugliams būdingomis savybėmis, paverčiančiomis porą iš jų itin nemaloniais – sunkiai sugyvenamais, nuolat priekabiaujančiais, pavojingais kaimynais, kuriems visi aplink kažką skolingi.
        Lygiai, kaip Turkija azerus, taip ir mūsų kaimynėlės kvailina ir išnaudoja paribių gyventojus kaip įrankius savo interesams pasiekti.

        Atsakyti
        • KARABACHO VIZIRIS says:
          5 metai ago

          Kalbate apie pirmapradį Karabacho armėniškumą, bet mokslas (ne azerbaidžanietiškas, bet juolab ir ne armėniškas) rodo kitaip. Karabachas įėjo į dešinekrantės Kaukazo Albanijos sudėtį, o jo vėliau armenizuoti gyventojai anksčiau priklausė skirtingoms kaukazietiškoms etninėms grupėms. Albanų bažnyčia irgi anaiptol ne visada priklausė Armėnų bažnyčiai (Jūs gi pats puikiai tai žinote). Ir kaip tada paaiškinsite šiuo metu nugramdytą užrašą ant sovietinio paminklo Karabacho Mardakerto rajone, kuris skelbė, jog šis paminklas 1978 m. pastatytas armėnų persikėlimo iš Persijos į Karabachą 150 – mečio progą? T.y., 1978 metais Kalnų Karabache, Maragos gyvenvietėje, buvo pastatytas paminklas armėnų perkėlimo iš Persijos į Rusijos užkariautą Užkaukazę 150-mečiui įamžinti. 1828 metais atsikėlėliai ėmė kurtis naujoje vietoje ir pavadino kaimą Maraga todėl, kad daugiausia jų atsikraustė iš Pietų Azerbaidžano Maragos srities.

          Atsakyti
        • KARABACHO VIZIRIS says:
          5 metai ago

          Ginčas dėl to, kas pirmiau apsigyveno tame pačiame krašte – armėnų ar azerbaidžaniečių protėviai – yra visiškai beprasmis, nes bet kuris atsakymas nesuteikia vienai pusei teisės savavališkai keisti valstybės sienų ir atlikti šioje teritorijoje etninį valymą, o būtent taip su rusų pagalba Karabache pasielgė armėnai. Taip neturetų būti, nes tada visos valstybės pradės „gerinti“ savo sienas silpnesnių kaimynų sąskaita – juk nėra amžinų etninių teritorijų ir amžinų etninių sienų, visur kažkada kažkas buvo kitaip, ir beveik visur pasieniuose yra tautinių mažumų. Skirtingų tautų etnogeneze ir apskritai etnologija rodo, kad tautos (etnosai) atsiranda, miršta ir kitaip kinta. Nei armėnai, nei turkai, nei azerbaidžaniečiai nėra išimtis. Persidengia ir skirtingų tautų vadinamosios “etninės teritorijos”. Armėnai irgi nėra tos teritorijos “amžini” autochtonai, nes prieš tai ten gyveno nachų – dagestaniečių kalbinės šeimos kalba kalbėję urartai. Todėl vienintelė išeitis – gerbti nusistovėjusias ir tarptautiniu mastu pripažintas valstybių sienas ir netoleruoti agresorių veiksmų.

          Atsakyti
    • KARABACHO VIZIRIS says:
      5 metai ago

      Kai okupuojate Karabachą ir 7 gretimus regionus su etniniu valymu, tai yra „tautos apsisprendimo teisė“. О kai po 30 metų bevaisių derybų bandai jėga išvaryti okupantą, tai yra „genocidas“. Žiūrėk, kad nesupainiotum!

      Atsakyti
    • KARABACHO VIZIRIS says:
      5 metai ago

      Armėnų tauta jau apsisprendė. Jie turi Armėnijos valstybę. Dabar jie nori dar kartą apsispręsti ir kurti antrą armėnų valstybę. Аr čia nekvepia įžūlumu?!

      Atsakyti
  2. Tadas says:
    5 metai ago

    Gal gerbiamasis žemaitis tegu istorija pasidomi ir tada bus aišku kas agresorius ?

    Atsakyti
  3. Žemyna says:
    5 metai ago

    Ar ne nuo 1-jo PK metais jaunaturkių surengto armėnų genocido laikų K. Karabachas virto Azerbaidžano nuosavybe? O genocidą surengė specialiai tuo tikslu iš kalėjimų paleisti ir į vieną organizaciją suburti kriminaliniai nusikaltėliai. Vėliau tą ,,gerąją praktiką” perėmė ir Hitleris, ir Stalinas (Baltijos šalyse ir kitose ,,iskonno RU zemli”).

    Atsakyti
    • ŽEMAITIS says:
      5 metai ago

      Be abejo kad taip, Žemyna.
      Tadas čia visai neseną sovietmečio istoriją prisimena, kuomet armėnų apgyvendintas kalnų Karabachas buvo padovanotas Azerbaidžano TSR. Jo istorinė atmintis tik tiek tesiekia.
      Galėčiau pateikti rimtesnius šaltinius, bet tam kartui pakas ir Vikipedijos. Štai ką joje apie Kalnų Karabacho istoriją yra rašoma:
      “Seniausi regiono gyventojai buvo įvairios autochtoninės ir migrantų gentys, daugiausia ne indoeuropiečiai. Regioną nuo maždaug VI a. pr. m. e. ėmė kolonizuoti armėnai. Regioną įjungus į Armėnijos karalystę, regionas buvo pavadintas Arcachu ir čia sukurta atskira administracinė provincija, egzistavusi iki IV a. Tada regionas buvo prijungtas prie Kaukazo Albanijos, tačiau tautinė sudėtis nepasikeitė, nes daugumą čia sudarė armėnai, ir regionas buvo vienu iš armėnų krikščionybės centrų.”

      Taigi, jau apie 2 600 metų toje teritorijoje gyvena armėnai. Net ir azerai nėra tų ikiindoeuropietiškų genčių, gyvenusių dar anksčiau palikuonys.
      Bet tai jau nesvarbu – jokių abejonių, kad tai armėnų tautos žemės, o Azerbaidžanas nori jas dar kartą okupuoti.

      BET MAN ŠIUO ASPEKTU ĮDOMIAU KAS KITĄ. Matau, kad Alke atsirado gana tendencingas musulmonų azerų gerbėjas, kuris jau ne pirmu straipsniu bando paneigti armėnų teisę į Kalnų Karabachą. Jau gal trečias straipsnis, kuris atspindi Azerbaidžano ar Turkijos poziciją. Ir nei vieno, kuris pristatytų šio krašto istoriją bei armėnų lūkesčius. Labai nustebčiau, jei taip tendencingai būtų elgiamasi kokiame DELFI. Lietuvos ryte ir pan., bet kai tai daroma “Alke” – tai jau visai nebesuvokiama…
      KAS JUMS ATSITIKO???

      Atsakyti
      • Ženyna says:
        5 metai ago

        Priešingai. Labai gerai, kad žinome, ką kita pusė mąsto, planuoja, kuo grindžia. Tai padeda.

        Atsakyti
        • ŽEMAITIS says:
          5 metai ago

          Žemyna, patikslinkit savo vardą. O tai klaidelės nepastebėsit, kompiuteris įsims kaip “Ženyną” 🙂

          Atsakyti
          • Žemyna says:
            5 metai ago

            Ačių! Oi, ne – ačiū!
            Taip ir šiuo atveju buvo – visus mokau ,,doveriaj, no provariaj”, o pati pastebėjau, kai jau vėlu buvo.
            Ko gero, mane saulės halas paveikė, kurį Alkas, beje, nuo mūsų nuslėpti taikosi.

      • KARABACHO VIZIRIS says:
        5 metai ago

        Lietuvos pseudoistorikai ir pseudopatriotai mėgsta pasakoti standartinę kremlinų dainelę – esą Karabachą padovanojo azerams Stalinas. Čia panašiai kaip ir Abchaziją bei Pietų Osetiją Sakartvelui, Vilnių ir Klaipėda Lietuvai, o galiausiai ir Krymą Ukrainai. Ai, dar Suomija yra labai negera, nes 1939 m. nepriėmė “dovanų” ir atsisakė įsileisti karines bazes. Na tiesiog įdomi ta Rusijos kaimynystė – visada visiems kaimynams jie viska tik dovanoja, tik parceliuoja, tik visais rūpinasi… Ir jūsų sakiniai sukurpti pagal tą patį lekalą ir demagogijos posmai skamba labai panašiai…

        Atsakyti
    • KARABACHO VIZIRIS says:
      5 metai ago

      Armėnų genocidas labai opus ir ginčytinas klausimas, kaip ir Lietuvos žydų genocidas.

      Atsakyti
      • Žemyna says:
        5 metai ago

        Armėnai išžudyti SAVO ETNINĖJE žemėje, įsiveržusių į jas svetimšalių nusikaltėlių. Tada dalis jų žemių taip ir liko okupuotos.
        Žydai ir lietuviai žudyti LIETUVIŲ ETNINĖJE žemėje įsiveržusių svetimšalių okupantų.

        Atsakyti
        • KARABACHO VIZIRIS says:
          5 metai ago

          Iki XIX a. pabaigos daug šimtmečių armėnai gyveno Osmanų imperijoje be jokių problemų. Juos ir jų tikėjimą saugojo sultono valdžia ir įstatymai. Armėnai sudarė daugumą Turkijos pirklių ir kitų turtingiausių žmonių, jų buvo net tarp sultono patarėjų ir ministrų. Nesąmonės prasidėjo, kai XIX a. pabaigoje armėnų šovinistai sugalvojo sukurti “švarią armėnišką teritoriją”, kurioje jie galėtų įkurti savo valstybę. Skirtingai nuo Balkanų tautų (graikų, serbų, bulgarų), irgi kovojusių prieš turkų valdžią, armėnai neturėjo vientisos etninės teritorijos, jie gyveno susimaišę su turkais, kurdais, graikais, gruzinais, aisorais, žydais ir kt., todėl jie pradėjo žudyti kaimynus musulmonus (ir ne tik) ir palaikė įsiveržusią į Turkiją rusų kariuomenę. Štai ir nukentėjo už išdavystę. I pasaulinio karo metais, siekiant apsaugoti turkų kariuomenės užnugarį nuo išdavikiškų armėnų sukilimų, buvo nutarta perkelti juos toliau nuo Rusijos sienos ir fronto linijos į šiaurės Siriją ir Iraką (Mesopotamiją). Dėl prastai organizuotos tremtinių apsaugos daug armėnų žuvo nuo kerštaujančių kurdų genčių antpuolių. Žuvo 300 000 žmonių (bet ne 1,5 arba net 2,5 mln., kaip tvirtina armėniška propaganda). Nebuvo ir jokio specialaus plano naikinti armėnus, nebent tokiu laikytume sprendimą iškelti juos iš Rytų Anatolijos. Taigi, armėnai išdavė savo bendrapiliečius, karo metu palaikydami Tėvynės Turkijos amžiną priešą – rusus. Armėnų buržuazija, kuri gyveno daugiausia šalies vakaruose (ypač tuometinėje sostinėje Istanbule – Konstantinopolyje) nenukentėjo niekaip. Žodžiu, kas nori, pats gali pasidomėti, nes girdint tik armėnų riksmą pilnos tiesos nesužinosi niekad.

          Atsakyti
  4. ŽEMAITIS says:
    5 metai ago

    Galbūt čia tokia akla neapykanta Rusijai? Armėnija – jos sąjungininkė (tiesiog geopolitiniame kontekste ji neturi kitos išeities). Tad “priešo draugas mums taip pat priešas”.
    Suprantu, ir aš tikrai nesu putlerinės Rusijos gerbėjas. Visur prirašiau aibes komentarų, smerkiančių šią agresyvią šalį. Ne kartą rašiau, kad Rusijai reiktų taikyti gerokai griežtesnes sankcijas (dėl Krymo aneksijos ir pan.) nei dabar yra taikomos. Tačiau kažkaip man proto pakanka ir emocijas valdau, kad nesuversti visko vargšei Armėnijai. Ne Armėnija kalta dėl Rusijos veiksmų, o sąjungininkė su šia šalimi yra tik todėl, kad yra apsupta priešų ir neturi kitos išeities.

    Atsakyti
    • KARABACHO VIZIRIS says:
      5 metai ago

      Čia turiu teisinius faktus, kurių ir su pjūklu neišpjausi: a) Dar 1993 metais JTO saugumo taryba vienbalsiai priėmė 4 rezoliucijas (Nr. 822 (1993), 853 (1993), 874 (1993) и 884 (1993), kur Armėnija pripažįstama okupante Kalnų Karabache. Už tai yra balsavusi ir Lietuva. Ten reikalaujama besąlygiškai išvesti armėnų kariuomenę iš suverenios valstybės teritorijos. b) Europos Tarybos parlamentinė asamblėja (balsuojant „už“ ir Lietuvos atstovams) priėmė rezoliuciją Nr. 1416 (2005). Ten primenama, kad kad Armėnija yra okupavusi ženklią dalį Azerbaidžano teritorijos (ne tik Kalnų Karabachą – iš viso apie 20 proc. teritorijos). Europos Taryba įvardijo Armėniją kaip valstybę agresorę, kuri okupavo 20 % Azerbaidžano teritorijos dalį. Rezoliucijoje konstatuota,, kad Armėnija okupuotose teritorijose vykdė etninius valymus. Ten dar kartą raginama išvesti armėnų pajėgas iš okupuotų žemių. Beje, Lietuvos Respublikos vadovai ir diplomatai, visuose susitikimuose su Kaukazo kolegomis nurodo, kad pripažįsta Azerbaidžano teritorinį vientisumą. Kalnų Karabacho situaciją galima drąsiai lyginti su Krymo, Abchazijos ar Pietų Osetijos.

      Atsakyti
      • ŽEMAITIS says:
        5 metai ago

        Pjūklu nepjausim. Asmeniškai man gilus dzin, ką kokie veidmainiai nusprendžia. Tokių pat veidmainių dėka ir Komunistinė Kinija, prieštaraujant Tarptautinės teisės normoms, buvo į JK priimta (išstumiant iš JK Kinijos Respubliką (Taivaną).
        Tai nieko neįrodo. Gaila, kad už tokius sprendimus balsuoja ir Lietuva. Būčiau Lietuvos atstovas JT – tai net jei ir man nurodytų balsuoti – vadovaučiausi sąžine ir nebalsuočiau. Tegul atleidžia iš pareigų – bet savigarbą išlaikysiu.
        Nereikia įrodinėti to, ko nebuvo ir pritraukinėti faktų. Iš istorijos puikiai žinome, kad jau daugiau kaip prieš porą tūkstantmečių buvo Armėnų valstybė, kuri užėmė gerokai didesnes teritorijas, nei dabartinė ir Kalnų Karabachas buvo jo dalis.
        Tad jei nejaučiate simpatijos Rusijai (kaip ir aš), vis tiek neišliekite savo tulžies ant armėnų. Juos ir taip, panašiai kaip žydų tautą, likimas ne kartą nuskriaudė.
        Tad ne azerus, o armėnus šiuo klausimu reikia remti. Ir remsim!

        Atsakyti
        • Žemyna says:
          5 metai ago

          + + + !!!

          Atsakyti
  5. ŽEMAITIS says:
    5 metai ago

    O gal Tadą suklaidino tai, kad ilgą laiką Armėnija (apimdama ir Kalnų Karabachą ir dar daugiau teritorijų į pietus nuo jos) buvo periodiškai okupuojama įvairių kalifatų, seldžiukų ir pan. Okupantai su armėnais visais laikais elgėsi brutaliai, tačiau jie vis tiek sugebėjo išlaikyti savo armėnišką bei specifinį krikščionišką tapatumą.
    Tad, Tadai, ar musulmonų seldžiukų okupacijos metai, ar sovietinė dovana Azerbaidžano TSR – tai dar ne pagrindas ignoruoti armenų teises į savos Tėvynės laisvę.
    Lietuva taip pat kažkada buvo unijoje su Lenkija, vėliau okupuota carinės Rusijos, SSRS. Tačiau tai nereiškia, kad netriėjome teisės tapti nepriklausomais. O koks Putleris rusijoje iki šiol abejoja tokia mūsų teise… TAD GAL NENUSILEISKIME IKI JO LYGIO?

    Atsakyti
  6. Pajūrietis says:
    5 metai ago

    Iš kur tautiniai profesionalūs (!) politologai ir komentatoriai (skirtumo tarp jų – jokio) semiasi žinių apie šį susidūrimą, taip pat ir apie kitus – kitose pasaulio vietose? Iš archyvų (sėdi ten dieną naktį?) ar iš interneto? Aišku, kad iš interneto. Ar galima pasitikėti internetu (turiu galvoje būtent politinius klausimus), įskaitant Vikipediją? Manau, kad ne.

    Atsakyti
    • ŽEMAITIS says:
      5 metai ago

      Galima pasitikėti. Ir ne vien Vikipedija. Suprantu, kad detelės (ypač lietuviškoje Vikipedijoje) gali būti pateikiamos ir netiskliai, tačiau esminiai dalykai parašomi teisingai.
      Beje, angliškame Vikipedijos variante rašoma panašiai. O ji tikrai patikima. ir tai ne vien mano nuomonė. Dauguma akademinės bendruomenės narių šiais laikais informacijos paiešką pradeda angliškoje Vikipedijoje. O tik po to viską detalizuoja kitose publikacijose.
      dar neteko gridėti, kad ką nors angliša Vikipedija būtų nuvylusi. O ir jos publikacijos, nors gerokai supaprastintos ir pritaikytos paprastam skaitytojui, informacijos semiasi iš rimtų šaltinių.
      O 1 t. pr. Kr. gyvavusios Senosios Didžiosios Armėnijos istorijos jūs nepaneigsit kalnų karabacho teritorija pilnai priklausė jai. Tai senosios armėnų gyvenamos žemės, o azebaidžaniečiai, apgyvendinę Karabacho pakraščius, buvo atėjūnai.

      Atsakyti
  7. ŽEMAITIS says:
    5 metai ago

    Atkreipkite dėmesį – kitas portalas – DELFI jau objektyviau pristato situacija ir gina armenų teises:
    https: // www. delfi. lt/ multimedija/kalnu-karabachas/laiskai-is-kalnu-karabacho-nugriaudejo-reaktyvines-raketos-smerc-i-sleptuve-per-kelias-sekundes.d?id=85506789
    tad šį kartą “Alkui” yra iš ko pasimokyti objektyvumo.

    Atsakyti
    • Pajūrietis says:
      5 metai ago

      Žiniasklaida yra tik verslas, jei tai UAB-ai. Akcininkai. Pinigų darymas. Na, kaip tai nesuprantama? Užmokama ir paskelbiama. Užmokama ir sudirbama. Užmokama ir išaukštinama.

      Atsakyti
  8. Kęstutis says:
    5 metai ago

    Valstybių istorija žemėlapyje per 16 min apimanti 3000 metų.
    http://www.technologijos.lt/n/mokslas/geografija/S-56775

    Atsakyti
    • Pajūrietis says:
      5 metai ago

      Pažiūrėjau. Bet kiek tai tiesa, kiek spėlionės, kiek politiniai žaidimai?

      Atsakyti
    • ŽEMAITIS says:
      5 metai ago

      Ačiū, Kęstuti už pasidalintą nuorodą. Buvo įdomu.

      Atsakyti
  9. Valdas says:
    5 metai ago

    Четко и просто. Браво. Справедливость и международное право на стороне Азербайджана!

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      5 metai ago

      Sveikinu…

      Atsakyti
  10. Žemyna says:
    5 metai ago

    Rytoj ryte LRT apie konfliktą kalbės. Tik nenugirdau, per TV+, ar radiją.

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      5 metai ago

      Bent jau LRT žurnalistė pasakojo, jog Armėnijos pusėje yra kažkoks ne itin veiklus, ne naujųjų technologijų vienetas, o Turkija iš Azerbaidžano teritorijos veikia labai aktyviai, naujausia technika. Labai aktyviai dronais bombarduoja.
      Žodžiu, belieka ABI tautas užjausti, nes jų teritorijose abiejų tautų gyvybių kaina dvi galingos valstybės tarpusavio konfliktus sprendžia, jų abiejų gyvenamas teritorijas naudoja karinėms pratyboms – išbando čia savo technologijas, jų ,,darbo našumą” ir kovų strategijas.
      Ko gero, taip visą sovietmetį ir nuo 1990 m. Turkija kiršina abi tautas, puoselėdama savo interesus, tarp jų ir siekį atsiimti Kaukazą. O kodėl JI turėtų pirkti iš RU bei kitų naftą ir mineralinius vandenis, jei šie jai gali priklausyti, ji pati galėtų jais prekiauti ir net Europai ,,deguonies badą” parūpinti?!!…

      Atsakyti
  11. Vėl žūtys says:
    4 metai ago

    Susirėmimuose su Armėnija žuvo 7 Azerbaidžano kariai
    – respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/kitos_pasaulio_naujienos/susiremimuose_su_armenija_zuvo_7_azerbaidzano_kariai/

    Atsakyti
    • Pajūrietis says:
      4 metai ago

      Gaila, kad žuvo, bet, labai atsiprašau, mes turime labai didelių savų problemų. Nesu girdėjęs, kad Azerbaidžianas ar Armėnija dabar būtų oficialiai pareiškę, kad palaiko Lietuvą. Kiek mes galime pergyventi dėl viso pasaulio, neturėdami nė žalio supratimo, kas kur vyksta ir kodėl? Mums viskas įdomu, dėl visko pergyvename, o kas tuo metu darosi panosėje? Tik dėmesys atitraukiamas nuo Lietuvos. O gal galimai ir tyčia tas dėmesys atitraukiamas. Čia bendrai, jokiu būdu ne Jums taikau 🙂

      Atsakyti
      • Pajūrietis says:
        4 metai ago

        Žemynai: straipsnis euronews com „Decathlon stops kayak sales in Calais and Dunkirk after migrants use them in bid to reach UK“.

        Atsakyti
        • Klausimėlis: says:
          4 metai ago

          Tai paties verslo sumanymas, ar valdžia kietai patarė? Jei paties verslo sumanymas – tai pagarba.
          Štai tai yra veiksmingas būdas ,,nutraukti žmonių kančias pasienyje” – jie neturi jame atsirasti, gerbiamieji Žmogaus ,,teisių” gynėjai. Šios ,,teisės” – nauja plėšikavimo forma. Jaunų tvirtų, trenuotų alfonsų gauja su visa siena įvirsta į tavo namus ir reikalauja būti aprūpinti. Tiesa, dekoruoja savo būrį keliomis nėščiomis moterimis su vaikais (gal apsvaigintą atveža? – Parodykite sveiko proto besilaukiančią, kuri tam ryžtųsi!)

          Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Šiauliai
Kultūra

Šiauliai kvies jungtis į šventinę bendrystę

2025 07 05
A. Stulginskiui skirta paroda
Istorija

Istorinėje Prezidentūroje atidaroma A. Stulginskiui skirta paroda

2025 07 05
Baltijos esperantininkų dienos Kaune | Lietuvos esperantininkų sąjungos nuotr.
Kalba

Baltijos esperantininkų dienos Kaune

2025 07 05
„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ | Facebook nuotr.
Kultūra

„Tautiška giesmė“ sekmadienį skambės visoje Lietuvoje: skelbia giedojimo vietų sąrašą

2025 07 05
Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir tautiškos giesmės diena kviečia į Kernavę | Rengėjų nuotr.
Istorija

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir tautiškos giesmės diena kviečia į Kernavę

2025 07 05
šiauliai„Saulės žiedas“ 2025.
Etninė kultūra

Tarptautinė folkloro šventė „Saulės žiedas“ Šiauliuose tęsiasi – miestas alsuoja pasaulio folkloro ritmais

2025 07 05
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai | Paveldo komisijos nuotr.
Architektūra

Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo

2025 07 05
Apytalaukio dvaro rūmai | Wikipedia.org nuotr.
Architektūra

Paveldo komisija nepritarė Apytalaukio dvaro išbraukimui iš Neprivatizuotinų buvusių dvarų sodybų sąrašo

2025 07 05

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Ruslanas Bortnikas, Vadimas Gerasimovičius apie Ukraina gali nugalėti Rusiją net be JAV: pagrindinis vaidmuo tenka Europai
  • Aleksandras Dubinskis apie Hagoje – istoriškai jautrus NATO viršūnių susitikimas: dėmesio centre – Ukraina, Irano krizė ir Trampo grįžimas
  • Saimonas Cipis apie Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo
  • Apie PL-LT sieną apie Ukraina gali nugalėti Rusiją net be JAV: pagrindinis vaidmuo tenka Europai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • I. Giniotis. Karaliaus Vilhelmo kanalas
  • 4 dalykai, kuriuos būtina apgalvoti imant paskolą būstui
  • D. Razauskas: Kas išvaduos iš baudžiavos? Tik Dievo sūnus
  • Kaip karštomis naktimis užtikrinti kokybišką miegą?

Kiti Straipsniai

JAV smūgiavo Iranui 2025-06-22

JAV smogė Irano branduoliniams objektams: D. Trampas skelbia „karo pergalę“, pasaulis baiminasi eskalacijos

2025 06 22
Ūkininkų protestas

Prie Seimo – ūkininkų protestas dėl mokesčių (nuotraukos)

2025 06 19
Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Ukraina gali nugalėti Rusiją net be JAV: pagrindinis vaidmuo tenka Europai

2025 06 11
Vilniaus viršūnių susitikimas | alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus viršūnių susitikime – dėmesys gynybai (nuotraukos)

2025 06 02
Ukrainos dronų ataka Rusijos gilumoje | Alkas.lt koliažas

Rusijos „Perl Harboras“: susprogdinti bombonešiai, sąmyšis Maskvoje ir Stambulo derybų kortos

2025 06 01
Užsienio reikalų ministerija

Rusijai įteikta nota dėl atakų prieš Ukrainos gyventojus

2025 05 27
Pasiruošimas Vokietijos brigados inauguracijai | alkas.lt A. Sartanavičiaus nuotr

Sostinėje – Vokietijos brigados inauguracija (nuotraukos)

2025 05 22
Vytautas Rubavičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

V. Rubavičius. Moskovijos ordos parado geopolitika

2025 05 11
Prezidentas pagerbė Tomo Valentėlio atminimą

Prezidentas pagerbė Ukrainoje žuvusio savanorio atminimą

2025 04 23
Prezidentas pagerbė žuvusių ukrainiečių atminimą

Prezidentas pagerbė Krivoj Roge žuvusių ukrainiečių atminimą

2025 04 10

Skaitytojų nuomonės:

  • Ruslanas Bortnikas, Vadimas Gerasimovičius apie Ukraina gali nugalėti Rusiją net be JAV: pagrindinis vaidmuo tenka Europai
  • Aleksandras Dubinskis apie Hagoje – istoriškai jautrus NATO viršūnių susitikimas: dėmesio centre – Ukraina, Irano krizė ir Trampo grįžimas
  • Saimonas Cipis apie Valstybės išlaidos auga, o Sporto rūmų ateitis – vis dar be sprendimo
  • Apie PL-LT sieną apie Ukraina gali nugalėti Rusiją net be JAV: pagrindinis vaidmuo tenka Europai
  • Rimgaudui apie Istorinėje Prezidentūroje atidaroma A. Stulginskiui skirta paroda
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
sam.lt nuotr.

Seimas svarstys kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projekt

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai