Pasauliniuose vaistininkų apdovanojimuose įvertinta ir lietuvė (0)

Vaistų gamintojos UAB „Aconitum“ savininkė ir vadovė Rima Balanaškienė | Asmeninė nuotr.

Vaistų gamintojos UAB „Aconitum“ savininkė ir vadovė Rima Balanaškienė | Asmeninė nuotr.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje viename iš didžiausių ir garbingiausių pasaulio vaistininkystės renginių įvertinti mūsų šalies vaistininkystės verslo atstovai. Lietuvoje vaistų gamintojos UAB „Aconitum“ savininkė ir vadovė Rima Balanaškien spalio 13 dieną, buvo pripažinta Metų vadove (Excellence in Pharma: CEO of the Year) už naujoviškus sprendimus vaistų versle.

Lietuvos verslininkė vienintelė iš Baltijos šalių pateko į 17-ųjų garbingų vaistininkystės apdovanojimų „CPhI Pharma awards“ finalą kartu su tokių šalių vaistininkais, kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, Izraelis, Taivanas ir Indija. Visame pasaulyje vaistų gamybinių įmonių vadovėmis labai retai tampa moterys, o dar retesnė išimtis, kai jos gauna tokį apdovanojimą.

„Be galo džiaugiuosi, kad Lietuvos vardas pirmą kartą skamba pasauliniuose CPhI vaistininkystės apdovanojimuose. Mūsų įmonei didelė garbė būti finalininkų sąraše šalia pačių didžiausių pasaulio vaistininkystės kompanijų, tokių kaip Pfizer, Novartis, ar Merck,“ – sako Rima Balanaškienė.

Jau daug metų garsina Lietuvą vaistininkystės srityje

Nors pirmą kartą buvo įvertinta „CPhI“ (Convention on Pharmaceutical Ingredients) organizacijos, R. Balanaškienė jau beveik 30 metų dirba vaistininkystės srityje. Moteris vadovauja įmonei UAB „Aconitum“, kuri yra viena iš pirmaujančių vaistų pramonės įmonių Baltijos šalyse.

Per daugiau nei dvidešimtmetį darbo vaistų gamybos srityje įmonė sukūrė apie 500 įvairių gydymui skirtų gaminių (receptinių ir nereceptinių vaistų, maisto papildų), kurie importuojami ir naudojami 65 pasaulio šalyse. Šiuo metu kompanija žengia į biomedicinos bei gydomosios kosmetologijos sritis.

Įmonės gamyboje įdiegtos trys kokybės sistemos (GMP, RVASVT ir HALAL), naudojama tvari energija (geoterminė šildymo ir šaldymo sistema, saulės kolektoriai) – visa tai leidžia užtikrinti naujovišką ir tvarią vaistų gamybą.

Už savo indėlį vaistininkystės srityje R. Balanaškienė buvo įvertinta ir Lietuvoje, ir pasaulyje – 2016 m. ji pelnė Ūkio ministerijos įsteigtą „Verslios moters“ apdovanojimą; 2018 m. Apdovanota Europos Komisijos varžytuvėse „ES apdovanojimas moterims naujovių kūrėjoms“. Yra daugybės tarptautinių ir Lietuvos organizacijų narė. Rima Balanaškienė ne kartą buvo įvertinta kaip viena iš nedaugelio moterų, sėkmingai vadovaujanti vaistų gamybos įmonei (vos 20 proc. vaistų gamybos įmonių vadovų yra moterys).

Vienas iš didžiausių vaistininkystės renginių

„CPhI“ bene didžiausias vaistininkystės verslo metų įvykis visame pasaulyje, jame dalyvauja beveik 50 tūkstančių vaistininkystės srities žinovų iš 170 šalių. „CPhI“ kasmet rengia apdovanojimus 13 vaistininkystės sričių, kuriose yra įvertinami įmonės ir žmonės, kurie veda vaistų pramonę į priekį, savo darbe naudojamomis naujovėmis, technologijomis ir būdais. „CPhI Pharma“ apdovanojimuose galėjo dalyvauti visos vaistų gamybos ir biofarmacijos įmonės, užsiimančios vaistinių gaminių kūrimu, gamyba ir platinimu.

„Metų vadovo“ (Excellence in Pharma: CEO of the Year) kategorijoje buvo vertinami tokie bruožai: vadovaujamos įmonės finansiniai rodikliai, sukurtų gaminių našumas, vadovo vadovavimo įgūdžiai, tvarumas, dalyvavimas labdaringoje veikloje, įmonės pelningumas, naudojami darbo būdai ir kt. Rima Balanaškienė atitiko visus iškeltus reikalavimus. Tai ir lėmė garbingą vietą varžytuvėse.

Šiais metais kasmetinis renginys, kurio metu vyksta paroda, apdovanojimai ir konferencijos pirmą kartą istorijoje vyksta nuotoliniu būdu.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: