Nors šiandien trūksta skiepų nuo gripo, SAM planuose – vakcinos nuo koronaviruso užsakymai (1)

Koronavirusas | sam.lt nuotr.

Koronavirusas | sam.lt nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis Lietuva yra prisijungusi prie Europos Komisijos iniciatyvos, pagal kurią Lietuva galės įsigyti skiepų nuo koronaviruso. Šiuo metu Lietuva yra apsisprendusi dėl skiepų kiekio iš farmacijos kompanijos „Astra Zeneca“ įsigijimo. Dėl skiepų kiekių iš kitų dviejų gamintojų, su kuriais sutartis yra pasirašiusi Europos Komisija, sprendimai bus priimami artimiausiu metu. Ateityje sutartys dėl skiepų įsigijimo gali būti pasirašytos ir su kitais gamintojais.

Dar rugpjūčio pabaigoje Lietuva nusprendė įgyti skiepus pagal sutartį su farmacijos kompanija „AstraZeneca“. Pagal išankstinę pirkimo sutartį Lietuvai tenkančių  skiepų skaičius iš bendrovės „Astra Zeneca“ siekia 1,86 mln. skiepų dozių.

Pagal sutartį su skiepus kuriančia kompanija „Janssen Pharmaceutica NV“, Lietuvai yra numatytas skiepų kiekis, leidžiantis paskiepyti 1,24 mln. gyventojų. Artimiausiu metu, bendradarbiaujant su kitomis valstybėmis, bus ieškoma sprendimų, ar šį kiekį galima mažinti iki pirminėms gyventojų grupėms skiepijimui reikalingo kiekio.

Pagal sutartį su „Sanofi-GSK“ Lietuvai galimų išpirkti skiepų kiekis – 1,872 mln. skiepų. Šiuo metu kol kas nėra nuspręsta, ar būtent toks kiekis ir bus įsigytas. Koks kiekis bus perkamas po pasitarimo su žinovais The YouTube ID of Insert video URL or ID here is invalid. spręs Vyriausybė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Vidinis Balsas:

    Artėja tokie pinigai, kad Dieve padėk . Godumas visiškai atėmė protą ? Kiek dar reikės numarinti žmonių, kad įtikinti, jog tik šventi skiepai išgelbės ? Sėkmės liaudies gynėjai …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: