Vasariški orai į gamtą traukia ne tik poilsiautojus, bet ir pažeidėjus (0)

Rubikių ežeras | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Rubikių ežeras | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Pirmąją rugpjūčio savaitę Aplinkos apsaugos departamentas apie galimus pažeidimus gavo 508 pranešimus.

Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 46 kartus, du kartus daugiau nei praėjusią savaitę. Apie medžioklės – 15 kartų. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 31 kartą, netinkamo atliekų tvarkymo – 27, nuotekų – 17, vandens taršos – 19, oro taršos – 23, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 8, vandens transporto priemonių – 24, neteisėtų kirtimų – 7 kartus.

Praėjusią savaitę į autoįvykius pakliuvo 164 laukiniai gyvūnai, dėl kitų įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 74 kartus. Paskutinę liepos savaitę PPS tokio pobūdžio pranešimų buvo gavęs 189 ir 104.

Šiltos vasaros dienos prie vandens telkinių pritraukia ne tik poilsiautojus, bet ir ekstremalaus sporto gerbėjus, kurie neteisėtose vietose plaukioja vandens motociklais. Tauragės rajone, Balskų kaime, Šilutės aplinkosaugos pareigūnai sulaikė 5 tokius pažeidėjus.

Ne darbo metu pareigūnai, reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, vyko 59 kartus. Apie žvejybos pranešimus buvo pranešta 16 kartų, iš jų 14 pranešimų pasitvirtino. 8 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus, pusė jų pasitvirtino. Apie taršą buvo gauti 11 pranešimų, pasitvirtino 5 pranešimai. Pranešimų apie vandens transporto pažeidimus buvo gauta 10, pasitvirtino 5 pranešimai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: