Vilniuje bus paminėtas 1941 m. Birželio sukilimas (12)

Dokumentinio filmo „Pavergtųjų sukilimas“ | DVD viršelis

Birželio 23 d., antradienį, 15 val. Vilniuje iš Nepriklausomybės aikštės (nuo Seimo rūmų) Gedimino prospektu pajudės šventinė baikerių vilkstinė. Baikeriai pagerbę kovotojus už Lietuvos laisvę – istoriniai atminčiai svarbiose vietose padės gėles bei uždegę atminimo žvakeles: 1) prie paminklo Lietuvos tremtiniams ir politiniams kaliniams Gedimino pr., šalia Genocido aukų muziejaus; 2) Šimtmečio rate Lukiškių aikštėje; 3) prie Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentos T. Vrublevskio g. Atlikę šią apeigą motociklininkai grįš į Nepriklausomybės aikštę. Čia 16 val. prasidės iškilmingas Birželio sukilimo 79-ųjų metinių minėjimas.

Atkartojant 1941-06-23 įvykių seką, 16 val., aidint Karinių pajėgų orkestro atliekamam himnui, Nepriklausomybės aikštėje bus iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava ir prisiminti  Birželio sukilimo didvyriai. Įvyks trumpas karių orkestro ir Antakalnio progimnazijos moksleivių koncertas. Visiems minėjimo dalyviams bus įteikti padėkos raštai su renginiui skirta simbolika bei kiti atminimo ženklai. Šventės dalyviai bus pavaišinti kareiviška koše, arbata ir saldumynais.

„2020 – 06 – 23 Lietuva minės 1941m. Tautos (Birželio) sukilimo 79-ąsias metines. Šis, daugelį metų visomis priemonėmis tiek raudonojo okupanto, tiek jiems pataikaujančių prisitaikėlių gramzdintas į užmarštį mūsų tautai nepaprastai svarbus istorinis įvykis kasmet tampa populiaresnis ir savo iškilminga dvasia nenusileidžia Gedulo ir Vilties, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios bei Lietuvos Kariuomenės dienos minėjimams. Po metus (1940-1941) trukusios pačios žiauriausios bolševikinės okupacijos, mūsų tautos sūnūs ir dukros, pasikliaudami tik savo narsa ir jėgomis, sugebėjo išvyti nekenčiamą okupantą ir nors trumpam (1941.06.22-28) atstatyti Lietuvos valstybingumą bei dėl savų politikų ir aukščiausių kariuomenės vadų kaltės prarastą nepriklausomybę“, – rašoma Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos (LLKS) išplatintame kvietime į minėjimą.

KVIETIMAS i svente 2020.06.23

Tą pačią dieną 18 val. T. Kosčiuškos g. Nr. 1, Vilniuje įvyks ir 1941 birželio sukilimo ir Vilniaus išvadavimo nuo sovietinių okupantų minėjimas. Būtent šioje vietoje, prie buvusios miesto areštinės, 1941 metais prasidėjo Sukilimas. Šioje vietoje lietuviai kariai bei paprasti vilniečiai pradėjo sukilimą, iškėlė lietuvišką trispalvę Gedimino bokšte ir dar sykį išvadavo Lietuvos sostinę.

Minėjime metu pasisakys istorikai ir visuomenės veikėjai. Bus pagerbti Sukilimo didvyriai, priminta kuo ši vieta yra svarbi Lietuvai, Vilniui, Užupiui. Skambės Sukilimo laikų patriotinės dainos. Minėjimą rengia Užupio bendruomenė, remiama Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos.

104310706_10158549988967716_6646431212496422999_o

„1941 m. birželio sukilimo kovos Vilniuje yra neapgristai pamirštos. Kiekviena valstybė pagerbia savo didvyrius žuvusius už jos nepriklausomybę. Keista bet užribyje lieka, jokiose valstybinėse programose ir vadovėliuose neminimas svarbus istorinis įvykis,  kad 1941  birželio 23 d. sukilę Lietuvos kariai Gedimino bokšte iškėlė trispalvę. Tik valstybės priešai gali nenorėti to prisiminti. Tikiuosi, kad deramo valstybinio pagerbimo mūsų birželio kovų didvyriai sulauks bent jau Birželio sukilimo 80-mečio išvakarėse“ , – sako, minėjimo rengėjas Sakalas Gorodeckis 1941 Birželio sukilėlių kuopos vado Stasio Gorodeckio sūnus, Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas.

1941 metų Birželio 22-28 Sukilimas įėjo į Lietuvos nepriklausomybės kovų istoriją, nes sukilėliai išlaisvino Lietuvą nuo sovietinės okupacijos ir buvo atstatyta Lietuvos Respublikos Konstitucijos veikla.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: