Bus išleistas pašto ženklų rinkinys skirtas seniesiems pašto keliams (0)

Išleidžiama pašto ženklų serija seniesiems pašto keliams | Lietuvos pašto nuotr.

Išleidžiama pašto ženklų serija seniesiems pašto keliams | Lietuvos pašto nuotr.

Birželio 12 d. Lietuvos paštas išleis A. Gudyno kurtų pašto ženklų rinkinį „Europa. Senieji pašto keliai“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 25 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyks Vilniaus pašte, adresu Gedimino pr. 7, birželio 12 d, penktadienį.

Viename pašto ženkle vaizduojamas buvusio Tauragės pašto pastatų kompleksas su užeigos namais. Tai vienas seniausių istorinių pastatų mieste, pradėtas statyti dar 1840 m. Iki šiol pastatų fasaduose tebėra išlikę ryškūs XIX a. architektūros bruožai, o ryškiausi jų matomi ant užeigos namų

pastato. Ši pašto stotis žymi dar ir tuo, kad 1843-iaisiais čia pakeliui į Paryžių stabtelėjo pailsėti žymusis prancūzų rašytojas Onorė de Balzakas, užeigos namuose jis parašė laišką savo būsimai žmonai Evelinai Hanskai. Į Europos filatelijos istoriją Tauragės paštas įėjo 2008 m., kai Šveicarijoje, Lugano mieste vykusiame aukcione buvo išparduodama filatelistui Paolo Bianci priklausiusi pašto ženklų ir vokų kolekcija – brangiausias aukcione buvo laiškas, 1857 m. gruodžio 31 dieną išsiųstas būtent iš šio Tauragės pašto.

Kitame pašto ženkle vaizduojamas laiškas, 1841 m. siųstas iš Švenčionių į Maskvą. Iliustracijoje galima matyti tam laikmečiui būdingus antspaudus bei kitus ranka rašytus siuntimui reikalingus rekvizitus.

Kasmet, vieną kartą per metus visoje Europoje ir kai kuriose kitose šalyse leidžiama pašto ženklų serija, kurią sieja bendra tema. Pavyzdžiui, pernai tema buvo nacionaliniai paukščiai – Lietuvoje išleisti pašto ženklai su baltaisiais gandrais. Šiais metais pasirinkta senųjų pašto kelių tema. Paprastai tokie ženklai išleidžiami iki gegužės 9 dienos, tačiau dėl pandemijos šiais metais pašto ženklų leidimas buvo šiek tiek atidėtas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: