Patarimai keliaujantiems, kaip išsirinkti stogo bagažinę (0)

pixabay.com nuotr.

pixabay.com nuotr.

Nepaisant pakankamai didelio šiuolaikinių automobilių erdvumo, kartais gali pasirodyti, kad bagažinė yra per maža. Jeigu ruošiatės keliauti savo automobiliu ir planuojate atostogas su šeima, be abejonės jums pravers papildoma vieta daiktams. Paprasčiausias būdas padidinti vietą mantai – įsigyti stogo bagažinę. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį ją renkantis, pataria Varlė.lt automobilinės įrangos žinovai.

Automobiliui pritaikyti stogo skersiniai

Kiekviena bagažinė yra tvirtinama ant specialaus pagrindo, t. y. skersinių, kurie gali būti pagaminti iš aliuminio arba plieno. Beje, rinkoje siūlomi ir pripučiami stogo skersiniai. Nepaisant savo universalumo, jie turi nemažai apribojimų. Norint išsirinkti tinkamus  stogo skersinius, reikėtų vadovautis žiniomis – kas automobilio gamintojas, koks modelis, metai ir kėbulo tipas. Tam tikrais atvejais reikia atkreipti dėmesį į automobilio stogo sandarą. Tai tikrai svarbu, mat nėra stogo skersinių, tinkančių kiekvienam automobiliui. Galima išskirti tokius stogus:

  • su gamyklinėmis išilginėmis atramomis (angl. railing) (integruotomis arba tradicinėmis pakeltomis),
  • su fiksuojamaisiais taškais, t. y. tam tikrais lizdais skersiniams tvirtinti,
  • neturintis nė vieno iš anksčiau išvardintų požymių, kai skersiniai tvirtinami prie jo kraštų. Tokie stogai gali būti su lietaus latakais ir be jų, tad reiktų į tai atsižvelgti. Būtent nuo automobilio stogo požymių priklauso, kokius skersinius galima pritaikyti. Paprasčiausia būna tada, kai stogas yra su išilginėmis pakeltomis atramomis. Tai būdinga senesnių gamybos metų automobiliams.

Svarbu atkreipti dėmesį, kokia yra didžiausia leistina skersinių apkrova bei ką rekomenduoja turimo automobilio gamintojas. Paprastai ji būna nuo 50 kg iki 100 kg priklausomai nuo gamintojo ir modelio, todėl reikia rinktis atsižvelgiant į asmeninius poreikius.

Stogo bagažinės talpa

Galima rasti nuo maždaug 300 l iki 600 l talpos stogo bagažinių. Gamintojai siūlo plokščius ir plačius, taip pat kiek aukštesnius ir siaurus variantus. Stogo bagažinės formą vertėtų rinktis atsižvelgiant į planuojamą apkrovą ir aerodinaminį pasipriešinimą. Žemos aptakių formų bagažinės paprastai geriau susitvarko su oro pasipriešinimu, o tai turi įtakos mažesnėms kuro sąnaudoms.

Taip pat, pasak Varlė.lt žinovų, svarbu atsižvelgti į stogo bagažinės leistiną didžiausią apkrovą. Paprastai ji neviršija 75 kg. Be to, vertėtų pasirūpinti tolygiu krovinio paskirstymu. Sunkiausios jo dalys turėtų atsirasti per vidurį.

Renkantis stogo bagažinę, rekomenduojama pasidomėti, kokia didžiausia stogo apkrova, leistina automobilio gamintojo. Tai itin svarbu, jei planuojate vežti tikrai sunkius krovinius.

Dar vertėtų pasidomėti, ar joje yra tvirtinimo taškai, prie kurių pritvirtinsite krovinį. Nepritvirtintas ir laisvoje būsenoje paliktas krovinys stabdant gali nutraukti ar sulaužyti bagažinę. Norint kuo daugiau išnaudoti automobilio stogo bagažinės talpą, rinkitės modelį su kelionių krepšių rinkiniu. Tuomet galėsite būti tikri, kad krovinys tilps bagažinėje ir visiškai išnaudosite jos talpą.

Stogo bagažinės matmenys

Stogo bagažinės labai dažnai naudojamos slidžių ir snieglenčių pervežimui. Dėl to dažnas bagažinių gamintojas nurodo, kiek slidinėjimo įrangos galima gabenti konkrečioje stogo bagažinėje. Tačiau jos matmenis vertėtų rinktis atsižvelgiant ne tik į slidžių ilgį ar skaičių, bet ir automobilio gabaritus. Pasirinkus per ilgą bagažinę, gali būti sunku atidaryti bagažinės dangtį ar stebėti šviesoforą. Per plati bagažinė gali neleisti šalimais įtaisyti  dviračio ar slidžių laikiklių.

Vertėtų turėti omenyje tai, kad bendras bagažinės ilgis neturėtų būti didesnis nei automobilio stogas, o visiškam saugumui rekomenduojama rinktis 5–10 cm trumpesnę bagažinę.

Kaip pritvirtinti stogo bagažinę?

Norint pritvirtinti stogo bagažinę, dviračio, slidžių ar kitokius laikiklius, privalote turėti stogo skersinius. Tai dvi skersinės sijos, kurios yra pritvirtintos prie išilginių atramų, lizdų (fiksavimo taškų) arba stogo krašto. Pirkdami stogo bagažinę kartu su stogo skersiniais turėsite galimybę pritaikyti ir sureguliuoti tvirtinimo sistemą.

Ko gero, vienas gražiausiai atrodančių yra tvirtinimas T formos grioveliuose. Be to, tai labai tvirta sistema, todėl vairuojant nereikės nerimauti dėl braškėjimų ar bagažinės judėjimo keliaujant. Dar vienas patogus tvirtinimo būdas yra rankenėlėmis valdoma sistema. Ji leidžia pritvirtinti ar nuimti bagažinę be specialių įrankių, o tai labai patogu. Paprasčiausias stogo bagažinės tvirtinimo būdas, naudojamas biudžetinėse konstrukcijose, yra U formos kabės, kuriomis ir pritvirtinama stogo bagažinė.

Stogo bagažinės atidarymo būdas

Stogo bagažinės atidarymo būdas lemia naudojimosi patogumą. Aukštos kokybės stogo bagažinės paprastai pasižymi prieiga iš dviejų pusių. Tai itin svarbu plačiose stogo bagažinėse, kurias lengviau pakrauti iš abiejų automobilio pusių. Taip pat atkreipkite dėmesį į bagažinės dangčio amortizatorių. Visos šiuolaikinės stogo bagažinės turi užrakto sistemą, kuri saugo nuo atsitiktinio bagažinės dangčio atsidarymo bei staigių vagysčių. Tačiau gabenant vertingus daiktus, Varlė.lt žinovai nepataria jų palikti be priežiūros ilgesniam laikui.

Renkantis automobilio stogo bagažinę jokiu būdu negalima pamiršti apie naudojimosi saugumą. Stogo bagažinė yra toks įtaisas, kurį tiesiogiai veikia vėjas, didelės apkrovos, todėl renkantis šį daiktą svarbiausia turėtų būti kokybė. Medžiaga, iš kurios pagaminta bagažinė, turi būti kartu tvirta bei elastinga, padengta specialiu, nuo UV spindulių saugančiu, sluoksniu.

Ne paskutinėje vietoje yra stogo bagažinės dizainas, nes kelionės metu tai tampa neišskiriama automobilio dalis. Gamintojai siūlo įvairių formų bei spalvų modelius, atitinkančius kiekvieno norus ir poreikius.

Stogo bagažinė privalo turėti visus reikalingus naudojimą leidžiančius sertifikatus. Svarbiausias yra saugumo sertifikatas, kuris nusako tai, kas vyksta su stogo bagažine susidūrimo metu (angl. crash test). Stogo bagažinės lūžimas, įtrūkimas ar atsiskyrimas nuo automobilio stogo važiuojant dideliu greičiu gali sudaryti pavojingą situaciją, todėl rinkitės tik patikimų ir žinomų gamintojų modelius.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: