Į Lietuvą atvežta koronaviruso „gaudyklė“ (2)

pixabay,org nuotr.

pixabay,org nuotr.

Į Lietuvą atvežta pažangi Vokietijoje pagaminta termovizinė kamera, kuri gali būti panaudota siekiant stabdyti koronaviruso (SARS-CoV-2) ar kitų epidemijų plitimą šalyje. Bendrovė „Telia“ pirmąją tokią kamerą Lietuvoje yra pasiruošusi neatlygintinai perduoti naudotis atsakingoms tarnyboms, jei bus toks poreikis.

„Reaguodami į nerimą keliančias žinias, į Lietuvą atvežėme termovizinę kamerą, kuri epidemijų metu gali tapti nepamainomu karščiuojančių žmonių pirminiu detektoriumi oro uostuose, muitinėse ar bet kurioje kitoje vietoje, kurioje yra didelis iš svetur atvykstančių žmonių kiekis. Iki šiol tokios kameros Lietuvoje nebuvo naudotos ir tikimės, kad šį įrankį galės išbandyti ir juo pasinaudoti specialistai“,  ̶  sako „Telia“ vaizdo stebėjimo sprendimų vadovas Saulius Kalašnikovas.

Vokietijos gamintojo „Mobotix“ termovizinė kamera yra infraraudonųjų spindulių imtuvas su radiometrijos funkcija, kuri savo matymo lauke vienu metu gali matuoti temperatūrą 84 tūkstančiuose taškų. Tai reiškia, kad šis įrenginys yra 84 tūkstančiai vienu metu veikiančių termometrų. Šiluminė kameros rezoliucija siekia vos 0,05 °C laipsnio ir pagal gamintojo numatytą paskirtį tinka pirminiam žmonių kūno temperatūros nustatymui nuotoliniu būdu.

Papildomai „Telia“ atliko kameros kalibravimą ir matavimus, kurie parodė, kad prietaiso patikimumo lygmuo siekia net 95 procentus.

„Vilniaus metrologijos centro laboratorijoje atlikome kameros kalibravimo testą su juodojo kūno temperatūros etalonu nustačius 38,5 °C laipsnių temperatūrą. Matuojant iš 4-5 metrų atstumo, kameros paklaida siekė nuo 0,2 C iki 0,4 C laipsnio. Tiesa, nors tai yra didelis fiksuojamų rodmenų tikslumas, kuris leidžia efektyviai aptikti karščiuojančius žmones nuotoliniu būdu, tačiau tai jokiu būdu nėra medicinos diagnostikos prietaisas ir jo panaudojimas yra tik išskirtinai pirminiam galimos ligos aptikimui“,  ̶  pasakoja S. Kalašnikovas.

Jis pažymėjo, kad matuoti keleivių temperatūros kilus koronaviruso grėsmei iš karto ėmėsi daugelio Azijos ir Europos šalių oro uostai. Tačiau techniškai tai daroma skirtingai – nuo kiekvieno keleivio tikrinimo medicinos įstaigose naudojamais nuotoliniais termometrais iki pažangių vaizdo stebėjimo sprendimų netrikdant ir neužlaikant keliaujančių žmonių. Tokios sistemos sumontuotos, pavyzdžiui, Pietų Korėjos oro uostuose. Ten keleivių patikra vykdoma tuo pačiu principu, kurį siūlo bendrovės „Telia“ turima įranga.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Vidinis Balsas:

    Manau, jog geno inžinerija pasiekė tokį lygį, kad gali sukerti virusą bet kokiam geno tipui. Sukūrė ir lietuviams ?

  2. Vidinis Balsas:

    Ir: sakoma, kad dažnai užsikrėtę tuo karonės virusu, neturi padidėjusios temperatūros, temperatūros matavimas neturi jokios prasmės. Tai kam visa tai ? Verslas yra verslas ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: