Steigiama dar viena partija – Nacionalinis susivienijimas (1)

Alks.lt, K. Tamašausko nuotr.

Alks.lt, K. Tamašausko nuotr.

Pernai gruodžio mėnesį pradėtos telkti naujos politinės partijos „Nacionalinis susivienijimas“ organizacinis komitetas išplatino pranešimą, kad kovo 7 d. ketina surengti steigiamąjį suvažiavimą. Suvažiavime ketinama patvirtinti kuriamos politinės  organizacijos įstatai ir pavadinimas,  Nacionalinio susivienijimo bendrijos programa, renkami jos valdymo organai.

Iniciatorių teigimu, „steigiamo sąjūdinio tipo politinio sambūrio strateginis tikslas – pakeisti tautos ir valstybės egzistencinę krizę sukėlusios ir Lietuvą išnykimo keliu link vedančios ligšiolinės raidos kryptį.“

„Įvairios pasaulio organizacijos jau skelbia, kad esame greičiausiai pasaulyje nykstanti tauta. Tai labiausiai paliečia jaunus ir darbščius, taigi keisti situaciją ir kurti geresnę Lietuvą galinčius žmones. Kartu tai vyksta taikos ir sąlyginės gerovės fone. Mūsų problemų priežastys gilesnės. Tai mentaliteto ir mirusios valstybinės sąmonės atspindys. Neatsitiktinai esame vienintelė šalis, oficialioje valstybės ilgalaikės raidos vizijoje („Globali Lietuva“) užsibrėžę tikslą išsivaikščioti pasaulyje. Šio mentaliteto negali pakeisti siauros reformos, paramos šeimoms politika ar panašios priemonės. Lietuvai būtinas esminis valstybės vykdomos politikos kryptį ir tikslus lemiančios  nacionalinės savimonės atsinaujinimas“, – rašoma partijos steigėjų išplatintame pranešime.

Kuriamos naujos politinės partijos – „Nacionalinio susivienijimas“ – iniciatoriai yra filosofas Vytautas Radžvilas ir politologas Vytautas Sinica.

Kaip žinia, politinis darinys pavadinimu „Nacionalinis susivienijimas“ jau buvo įkurtas tautininkų ir buvusių sąjūdininkų prieš 2012 m. Seimo rinkimus.

Tuomet į koaliciją – Nacionalinį susivienijimą „Už Lietuvą Lietuvoje“  buvo susivienijusios 4 politinės partijos – Tautininkų sąjunga, Centro partija, Socialdemokratų sąjunga, Tautos vienybės sąjunga bei visuomeninių organizacijų atstovai. 

Deja, Nacionalinis susivienijimas rinkimuose į Seimą, kėlęs tikslą pratęsti Sąjūdžio uždavinių įgyvendinimą, tesurinko 0,94 nuošimčio rinkėjų balsų ir liko 13-toje vietoje tarp rinkimuose dalyvavusių 18 partijų. Tuomet kaip ir dabar norinčioms patekti į Seimą koalicijoms būtina buvo gauti 7 nuošimčius balsų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Gubaris:

    Jeigu registruojasi kaip koalicija – 7 proc. Bet tai nebūtina taip registruotis. Daug atvejų – kelios partijos po vienu pavadinimu, tai 5 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: