Mitinge pareikalauta nedelsiant sugrąžinti Kazio Škirpos alėjos pavadinimą (video, nuotraukos) (60)

Mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“ | Alkas.lt, T. Baranausko nuotr.

Mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“ | Alkas.lt, T. Baranausko nuotr.

Sausio 11 d. popietę Vilniuje, prie Karalius Mindaugo paminklo, įvyko mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“.

Mitinge pasisakė vyskupas Jonas Kauneckas, politikai Naglis Puteikis ir Arvydas Juozaitis.

Mitingo dalyviai vieningai pasmerkė neteisėtus Vilniaus miesto policijos veiksmus, šių metų sausio 3 d. sulaikant vieną iš protestuotojų prieš K. Škirpos vardo alėjos vardo panaikinimą ir bendru sutarimu priėmė rezoliuciją su 5 reikalavimais Lietuvos valdžiai:

 • Pašalinti iš pareigų policijos pareigūnę ir asmenis, nurodžiusius sulaikyti piliečius, kurie sausio 4 d. K. Škirpos alėjoje išreiškė pagarbą Lietuvos laisvės kovų dalyvių atminimui, genocido aukoms ir Lietuvos valstybingumui – Lietuvos Respublikos valstybinei vėliavai;
 • Siekiant atkurti istorinę tiesą ir teisingumą bei visuomenės santarvę ir ramybę, nedelsiant grąžinti K. Škirpos alėjos pavadinimą;
 • Atleisti iš užimamų pareigų uolų sovietinį kolaborantą, Užsienio reikalų ministrą L. Linkevičių, nuosekliai vykdantį Kremliaus ir Lietuvos priešų užsakytą ir jiems naudingą antilietuvišką valstybinę istorijos politiką;
 • Vilniaus miesto merui ir Tarybai nedelsiant nenutraukus propagandinio hibridinio karo prieš Lietuvos valstybę ir neįvykdžius teisėtų piliečių reikalavimų, jų valdžios įgaliojimai privalo būti panaikinti, Vilniuje įvedant specialųjį valdymą iki bus surengti nauji sostinės mero ir Tarybos rinkimai.

Primename, jog šį mitingą surengti aktyvius visuomenininkus paakino didelio visuomenės pasipiktinimo sulaukę Vilniaus policijos veiksmai, kuomet sausio 3 d. Vilniaus policija be būtino pagrindo sulaikė lietuvių kalbos mokytoją Astrą Genovaitę Astrauskaitę už tai, kad ši K. Škirpos alėjoje, neatsiklausus visuomenės pervadintoje Trispalėvės alėja, mojavo Lietuvos Respublikos Valstybinę Vėliavą… Uždaryta į grotuotą policijos automobilio kabiną su šunimis ji buvo nuvežta į policijos nuovadą ir apklausta taikant prievartą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

60 komentarų

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Gaudentas Aukštikalnis, garbinantis Tautos bei Lietuvos priešą Vytautą Landsbergį,
  netinkamas vedantysis.

 2. Vakare visi žiurim "Panoramą"!:

  Nacionalinis rodys išsamų reportažą.

 3. Laumėjantis:

  Deja mitingas buvo nelabai gausus, ir iš tautininkų dalyvavo gal tik pusantro žmogaus. Ir kaip nevykusiai atrodė truputį atokiau stovėję trys žmogėnai su neužmirštuolėmis.

 4. Gabrielė:

  AČIŪ organizatoriams ir pasisakusiems. Kaip buvo paminėta mitinge – jei teisieji tylės mes pralaimėsime.

 5. ŽEMAITIS:

  Tuščias mitingas. Už ką ar prieš ką jūs protestavote?
  Juk niekas nedraudžia turėti, vaikščioti su vėliava. Galiu kad ir tris kartus Gedo prospektu su ja praeiti – niekam neužkliūsiu. Esu tuo tikras.
  Tik kam to reikia?
  Man iš viso keista ta lietuvių kalbos mokytoja. Kas jai nepatinka, ko ji niršta. Kaip kažkas iš kolegų sakė – štai sunkaus ir stresuoto pedagogų darbo pasekmės.
  Atkreipkite dėmesį – didelė dalis padagogų vyresniame amžiuje turi vienokių ar kitokių problemų. Ne išimtis ir dėstytojo darbas. Jau anksčiau buvo blogai, o dabar – visai prastai – krūviai didžiuliai, nuolatinis stresas, įtampos, bemiegės naktys. O visą tai turi pasekmes. Tad štai prieš ką reiktų protestuoti. Kad žmonės vieną kart turėtų normalesnes darbo sąlygas, mažesnius krūvius ir laisvalaikį! Tuomet jie nebebus pikti ir pervargę, bus gerokai laimingesni.

  • stasys:

   Ta pati ir aš sakau .. kam tas spektaklis su trispalvės vėliava .? Tam kad to mitingo metu galėtu pakalbėti A.Juozaitis ir N.Puteikis ? ..tai ta pati LRT- ė su ribotu mastymu , tik iš kiemo pusės . O kokie reikalavimai tam mitingui suformuluoti ? pirmas punktas iš karto kertasi su teise ir ta visą renginį paverčia beprasmiu .. kam pateiksi to mitingo reikalavimus ? policijos Komisarui ? . Ta ka ten pliurpia N.Puteikis apie reglamentuota jėgos panaudojimą policijos ..po šiai dienai guli stalčiuose nes jo neįmanoma pritaikyti ekstramaliomis situacijoms iškilus tuo pačiu nesukėlus tiems policininkams pavojaus gyvybei ..

   • Julijonas:

    Tiesiog IGNORE žemaičiui, stasiui. Nei su tautos menkintojais, nei su idiotais diskutuoti neverta.

    • Gabrielė:

     Nenumenkinkit Šimašiaus vaidmens. Visai ne mokytojos dėka, mitinge turi proga pakalbėti Juozaitis, Puteikis, Kauneckas. Čia Šimašiaus ir Linkevičiaus nuopelnas, kad mokytoja valstybine vėliava mojuoja, o patriotiškai nusiteikę žmonės renkasi ir mitinguoja. Kas jei ne Šimašius su šimašistais iššaukė šią grandinę Ivykių? Taigi, ačiukas, valdoviukai, kad suteikėte progą Puteikiui ar Juozaičiui, ar kitiems patriotiškai nusiteikusiems susitelkti. Žiūrėk plačiau Stasiuk, Žemaičiuk.

     • stasys:

      Viskas teisingai Gabriele išreikšti nepritarimą tokiems Šimašiaus ir policijoms veiksmams ta teise garantuoja Konstitucija ir toje dalyje viska pritariu . Tik reikalavimai keliami nesilaikant teisės aktu . Na negalį policijos vadovas atleisti policininkės neatlikęs vidinio patikrinimo su tokiomis padarytomis ‘klaidomis’ ., o ir Astra Genovaitė ne moralinės etikos pavyzdys .:)

  • Gustavas:

   Žemaiti iš didžiųjų raidžių. Ar neturi vardo? Kiekvieną rytą per televizija LRT žiūriu žinias. Kartais ten parodo tautiečių keliavusių po svetimus kraštus nuotraukas, kur klausiama, kokioje šalyje jos darytos. Vedančioji vis paklausia iš kur skambinat, koks jūsų vardas. Dauguma atsako iž Alytaus, iš Marijampolės, iš Kauno, iš Vilniaus, iš Panevėžio ir t.t., bet nesako iš Dzūkijos, iš Suvalkijos, iš Aukštaitijos.Ir niekada neišgirdau iš Plungės, iš Telšių, iš Alsėdžių. Vienas atsakymas iš Žemaitijos. Ar taip būtina? Žemaitių pinigai, žemaitių pasas. Kažkokie išskirtiniai.Ar neskaldom Lietuvos?

 6. > Žemaičiui ir stasiui:

  Žemaiti ir stasy,pateikėte tipišką sovietuko mąstymą.Kas jums nutiko?

 7. Gražina:

  Labai gaila, kad mažai lietuvių susirinko… Gal vėlai paskelbta. Suprantu, kad žmonės turėjo kitų reikalų, kad dalis sirgo ar persirgo (kaip aš) insultą, bet tai mažuma. Dauguma tik kalbomis Lietuvą myli. Dabar ko gero nelabai eitų Lietuvos ginti, jei net į mitingą, skirtą ginti Lietuvos Respublikos Vėliavą ir jos gynėjus nuo blogų policininkų, nematė reikalo ateiti.

 8. Panorama:

  Aš jūsų nerodžiau – vadinas jūsų nėra. A aišku?

 9. Getas:

  Nesusirinko, nes tik ką po Švenčių neatsigavę ir sutapo daug renginių: bėgimas Laisvės gynėjams atminti, rytoj Gynėjų dienos minėjimas, poryt Seime Laisvės premijos įteikimas Įžymiajam Kentrai ir t.t. Jei nebus vykdomi reikalavimai bus dar daugiau mitingų ir išvardinti asmenys bus atleisti, mitingai tęsis kol bus atstatytas teisingumas – K. Škirpos alėja ir nuteistas gen. Vėtros memorialinės lentos daužytojas, nes prokuratūra atnaujino bylą. Konstitucijos saugotojas yra Prezidentas ir Gen prokuroras.

 10. Klausimėlis:

  O geras klausimas, ar ne? –
  Aistė Gedvilienė. Kiek dar Tomaševskio-Skvernelio sąjunga terorizuos valstybę?
  – delfi.lt/news/ringas/politics/aiste-gedviliene-kiek-dar-tomasevskio-skvernelio-sajunga-terorizuos-valstybe.d?id=83241439#cxrecs_s

  • Manau, kad Tomaševskis čia per menka figūra, kai Skvernelis tris valandas už uždarų durų “kuždasi” su Lenkijos Kačinskiu, o Pranskietis Žečpospolitos datų minėjimo proga Lenkijos ordinus pelno… Rinkimai ant nosies – nematyti Skvernelio ir Pranskiečio veikiančių išvien Lenkijos kryptimi būtų rinkėjų žioplystė…

 11. Vytautas:

  Mitingo jokia žiniasklaida nerodė. Manau, kad suveikė laisvos spaudos cenzūra.

  • Žemyna:

   Nenustebino.
   Mes – „nematomi”

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Reikia veikti nuosekliai ir n_e_s_k_a_i_d_a_n_t jėgų bei (su)tvarkyti tik ir tik vieną vietą – Lrt. Pamatytumėm daugiatūkstantinius mitingus.
   Be Lrt sąjūdis – netikras.
   Kada renkamės prie komunistuojančių gaujų okupuotos Lrt, kad išjungti burokevičininkų grybauskinių (bei panašių) komunistinę propagandą ir pradėti naudoti ją pagal paskirtį Tautos ir Lietuvos labui?
   *
   Reikia vado žodžio.
   _____________________
   Užvaldytoji Lietuva
   2020 sausio 12

   • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

    (papildymas)
    Svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje
    *
    Lrt taryba – be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
    Lrt taryba – be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
    Lrt – laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
    Lrt – Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
    Lrt – Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Kol Lrt yra okupuota,
   mums reikalinga kasdieninė tiesioginė “Atgimimo banga 2” su “VideoAlkas” youtube sklaida. Jonai Vaiškūnai, ar pritartumei?
   Lenkų patriotai turi wRealu24 (bei dar kitus) ir mums reik panašiai veikti kaip jie veikia.

 12. Pirmiausiai dėl neteisėtų policijos veiksmų derėjo reaguoti Seimui, Prezidentui. Juk mojuoti savo šalies vėliava minint valstybės istorines datas nėra joks pažeidimas. Taigi priežasties policijos vykdytiems veiksmams nebuvo. Tačiau dėl to iš šių Aukščiausiųjų valstybės valdžių nė balselio nesigirdėjo. Taigi šiuo atveju būtent jos deramai neatlieka valstybės valdymo veiksmų – nevykdo valstybės valdymo pareigos, tad visuomenės protestai reikštini Valdžioms tiesiogiai reikalaujant konkretiems asmenims vykdyti savo pareigas – tinkamai valdyti valstybę arba atsistatydinti. Dabar tie mitingai atrodo tarsi būtų organizuojami neišmanėlių arba savanaudiškai pasinaudojant susidariusiomis progomis… Antai N. Puteikis rado reikalą pakalbėti mitinge, kai jam kaip Seimo nariui pirmiausiai derėjo klausimą dėl policijos veiksmų neteisėtumo kelti Seime – imantis Seimui priklausančių parlamentinės kontrolės organizavimo veiksmų. Nieko to nėra daroma!… Žodžiu, tokio neišmanėliško lygio mitingai kompromituoja juos pačius kaip tokius…

 13. Vilma:

  Vytautui. Naivuolis, ar nežinai, kad vadinamas Nacionalinis transliuojas rodo tik Valinsko auksinius bepročius ir Dviračių žinias, kurių tikslas viską išjuokti ir išniekinti. Nuolat kala, kad Lietuvoje viskas blogai ir bus dar blogiau. Tu esi mažas ir niekam neįdomus. Taip nuolat į smegenis kalama – EMIGRUOK, būk pasaulio, bet ne Lietuvos lietuvis, klausykis angliškos muzikos ir nedrįsk būti atsidavęs savo Tėvynei, nes būsit išjuokti.

 14. Vytautas:

  Tai kas žurnalistams įveda cenzūrą? Juk tikrai ne vidinis balsas. Gal baimė prarasti tą vadinamą žurnalisto darbą? Bet jei negali pasakoti tai, kas dabar svarbu žmonėms, tai koks tu žurnalistas. Okupacijos metais, kai Laisvės lyga surengė mitingą prie Mickevičiaus paminklo, nors su neigiamais komentarais, bet parodė, o dabar tyla. Žurnaliūgos, ko bijote?

 15. Vilma:

  Reikia prašyti, kad Amerikos balsas atnaujinti transliacijas, nes „Nacionalinis“ transliuojas yra bailys, pataikaujantis globalistams. Jis neinformuoja tautos apie tautai gresiantį pavojų, apie lietuvybės naikinimo apraiškas.

 16. Romas:

  Geras pastebėjimas, žurnalistų baimė, žiniasklaidos parsidavimas valdžiai yra didžiausia kliūtis bet kokiai pažangai.
  Jau gyvename 21- ame amžiuje, bet žmonių baimė vis dar išlieka svarbiausiu faktoriumi. Kas turi valdžią, tam ir tarnaujama.

  Jeigu nors kiek valdžios turėtų piliečiai (tauta), tai situacija pasikeistų. Reikia to siekti.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   (galiojantis įstatymas)
   “4. Suvereninė Lietuvos v a l d ž i a priklauso T a u t a i”
   Pakelkim galvas, lietuviai.
   __________________________________________
   Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 vasario 16 deklaracija

 17. Esant demokratijai, valdžios gauname pagal įstatymus – ją rinkdami… Bėda ta, kad nesiorganizuojame, neturime ką be iki šiol valdžioje buvusiųjų naujai į tą valdžią rinkti. Štai artėja Seimo rinkimai, ar ieškome, turime savo aplinkumoje tinkamų žmonių, kuriuos derėtų rinkti į Seimą ir kurie sutiktų ar būtų raginami kandidatuoti. Matyt, ne. Taigi ta prasme tinkamai neatliekame būtinų namų darbų iki rinkimų, kas ir sąlygoja, kad valdžia po rinkimų tampa pavesta valdyti negebantiems ar tiems patiems valdžiusiems savanaudžiams asmenims. Taip rinkimų būdu kiekvienam priklausanti teisė valdyti perduodama patekusiems į Seimą asmenims. Štai, kad ir vakar mitinge buvo puiki proga pasirodyti naujiems kandidatuosiantiems į Seimą, iki šiol dar viešoje politikoje nesireiškusiems asmenims. Tas nebuvo daryta. Kodėl?!… Juk visa tai, ko mitinge yra reikalauta iš valdžios, būtų galima atlikti ją turint patiems.

 18. Romas:

  Be skirtumo kurių asmenų visuomenės mažuma gaus valdžią.

  Jeigu visuomenės dauguma (paprasti piliečiai) liks tuščiomis rankomis ( kaip dabar ), be jokių poveikio priemonių naujai išrinktiems, tai viskas liks, kaip buvę…
  Žurnalistai į tautą nesidairys, jos interesų nepaisys. Jie tarnaus naujai išrinktiesiems…

 19. Visuomenė nėra esanti jau taip visiškai tuščiomis rankomis išrinktųjų atžvilgiu. Antai, yra galimybė surinkus 50 tūkst. parašų teikti Seimui Rinkimų įstatymo pakeitimą, nustant atskiro Seimo nario ar net viso partijos sąrašo, pagal kurį yra išrinkti, atšaukimą.

  Kas dėl LRT valdymo ir žurnalistų tarnysčių išrinktiesiems, tai taip pat yra galimybių demokratiniams pasikeitimams. Pirmiausiai reikalinga įkurti LRT auditorijos asociaciją ir pasiekti Visuomenės informavimo bei LRT įstatymų pakeitimų, nustatant, kad į LRT tarybą, sudaromą iš 12 asmenų, šiai asociacijai priklauso teisė atstovais į Tarybą deleguoti 4-5 asmenis.

  Tap pat reikalinga konstitucinio rango, nepavaldi nė vienai iš valstybės valdžių teisingumo pareigūnų priežiūrą ir kontrolę atliekanti valstybės valdžios institucija, kurios vadovybę rinktų visuomenė visuotinuose rinkimuose.
  Tokie pakeitimai gilintų valdžių atskyrimą ir slogią atmosferą valstybėje pakeistų iš esmės. Taigi nėra jau taip beviltiška…

  • Žemyna:

   Viena tokia surinktų parašų krūva, turinti balsavimo referendume statusą(!!!), jau guli patikimai palaidota Seimo stalčiuje. Susidaro įspūdis, jog turi tokiems specialų stalčių su užrašu ,,Šiukšlių dėžė”. Du mėnesius parašų rinkimui, galima sakyti, jog gyvenome gatvėje. Bent jau mano tušinukų (pirktų mūsų prekybcentriuose) rašalas stingo, nes jau nešilta buvo.

   • Dėl ko tie parašai buvo rinkti ir dėl ko jie išbrokuoti?…

    • Žemyna:

     Ne, jie nebuvo išbrokuoti. Juos, matyt, nežinoma mistinė jėga ištrynė iš seimūnų atminties. Gal koks NSO buvo nusileidęs ant jų galvų?.. Kai būdavo primenama, Seimo bebrų ausis paslaptingas kurtumas užguldavo.
     Rinkti jie, kad iš didžiulės valstybės pasų bei kt. asm. dok-tų dalies nebūtų išmesta valstybinė kalba: mišrių santuokų su užsieniečiais atveju iš pasų ir santuokos liudijimų; vaikų gimties liudijimuose; iš leidimų gyventi, iš kt. dok-tų užsieniečiams apsigyvenus LT. Taip pat ji nebūtų išmesta iš piliečių registrų ir iš visų kitų duomenynų, klasės dienynų ir t.t.. T.y., kad, originalūs asmenvardžių įrašai neišstumtų valstybinės kalbos, bet atsidurtų greta jos, kitame lape; kad visi pareigūnai, tarnautojai, darbuotojai, bet kokie piliečiai matytų ne tik originalią grafinę formą, bet ir skambesį žinotų.
     Parašai rinkti ant VRK parašų rinkimo lapų, buvo surinkta ar ne per 72000 parašų, dalį jų, kaip visada VRK išbrokavo, bet pripažinta daugiau negu 50 tūkst.
     Tie parašai turi referendumo statusą. Teoriškai. Tačiau dabar jau visi 3K, + SS, + GL, +VP turi svarbesnių, asmeninių planų ir interesų?
     VL visgi buvo teisus – kuolelių kalėjai netrukdomai darbuojasi, šliaužianti reokupacija sėkmingai stumiasi pirmyn naujųjų mūsų pačių „Saulės nešėjų” artinama…

 20. Romas:

  Apie šituos (teorinius) niuansus daugumas žmonių net nėra girdėję. O ką jau kalbėti apie jų praktinį pritaikimą. Kad ir tie 50 tūkst. parašų kiekvienu atveju atskirai? Tiek surinkti neįmanoma…
  Kiek susirinko žmonių į šį protesto mitingą?

  Piliečių teisė ATSTATYDINTI apsivogusį, blogai dirbantį, kitaip susikompromitavusį, bet kurios valdžios institucijos pareigūną, turi būti PASTOVI, nerenkant jokių parašų.
  Atsidariau “valdžios puslapį”, susiradau sostinės mero pareigybę ir ties Šmašiaus pavarde (kaip šiuo atveju – neaišku kam dirbančio) pastačiau – minusiu ką. Jeigu tokių minusiu kų susirinko daugiau nei palaikančių pliusiu kų – jis laisvas….
  Paprasta ir visiems aišku. Jau vien esant tokiai galimybei visi valdžios pareigūnai, žurnalistai ir tas pats Šimašius dirbtų kitaip… Jie paisytų visos tautos intereso.

  Visa esmė tame, kad bet kokią valdžią – visuomenės mažumą (atskirus asmenis) galima nupirkti, šantažuoti, įbauginti. Kas ir daroma. Tuo tarpu visų piliečių – neįmanoma…

 21. Vytautas:

  Romai,
  Atsidariau “valdžios puslapį”, bet nerandu kur paspausti minusą merui Š. Parašykite žingsnis po žingsnio ką reikia spausti, kad nueiti.

  Gal išbandykime šią minusavimo galimybę?

 22. O nusipirkti Šimašius pliusiukų arba kad kitas “užfundyti” jam minusiukų – neišeitų…

 23. Romas:

  Kalbu apie IDĖJĄ, kurią dar reikia įgyvendinti, įteisinti.
  Kol kas yra tik konstitucinė nuostata, kad Lietuvos suverenitetas priklauso Tautai.

  Kaip trumpiausią kelią į tikrą (tiesioginę demokratiją) – į pilietinę visuomenę įsivaizduoju taip:
  Tokie politikai, kaip A. Juozaitis, N. Puteikis, kurdami naują tautinę partiją, į jos programą įtraukia tiesioginės demokratijos IDĖJĄ, kaip svarbiausią tikslą. O laimėję rinkimus, šią IDĖJĄ įteisina…

 24. Raimis:

  Mitinge dalyvavo vysk. Kauneckas. Įdomu, kiek krikdemų dalyvavo? Gal šaulys Saudargas buvo?

 25. Vytautas:

  Gal žinote kokie yra būdai atstatydinti merą Š.?

  • Manau, kad stipresnė priežastis merui atstatydinti galėtų rastis, jeigu būtų tęsiamas visuomenės reikalavimas, kad šalia naujos, visuomenės pastangomis pritvirtintos Vėtros atminimui skirtos lentos, būtų sugrąžinta ir neteisėtai nuimta buvusioji, o Šimašius to nevykdytų. Juk ji dėl tokių Šimašiaus veiksmų yra tapusi istoriškai dar vertingesnė, kelianti didesnį visuomenės susidomėjimą. Tokiu atveju Skvernelis būtų priverstas sustabdyti Šimašiaus ir Tarybos įgaliojimus ir skirti savo atstovą Vilniaus savivaldybei valdyti iki naujų rinkimų.

 26. Po Konstitucijos 2 straipsnio, nustatančio, kad suverenitetas priklauso Tautai, toliau joje eina 4 str, sakantis, kad Aukščausią suverenę galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus. Pagal jos 5 str. tais išrinktais atstovais vykdančiais valstybės valdžią yra Seimas, Respublikos prezidentas ir Vyriausybė, Teismas. Taigi Tauta priimdama Konstituciją suverenių galių vykdymą pavedė šioms institucijoms, t.y. įtvirtino, kad ją vykdo per demokratiškai išrinktu atstovus, pati sau pasilikdama referendumu spręsti tik svarbiausius Valstybės ir Tautos gyvenimo klausimus (9 str.). Žiūrint sistemiškai, tokia yra konstitucinė Tautai priklausančių suverenių galių vykdymo realybė.

  Lietuvoje tiesioginės demokratijos IDĖJOS galimybė dar yra tokia pat utopija, kokia buvo komunistų vykdyta komunizmo statyba. Taigi, manytina, kad Juozaitis su Puteikiu, ėmęsi tos IDĖJOS įgyvendinimo, savo partijos programos turiniu išrodytų politiškai panašūs į Lietuvą mulkinusius Burokevičius…

 27. Kitas praeivis:

  Susirinko 40 žmonių ir nusprendė kas tautos dydvyriai , gatvių keitimo ir politinių reikalavimų. Šiaip Lietuvišką pasą turi daugiau kaip 3 milijonai.

 28. Romas:

  “…toliau joje einantis 4 str. sakantis, kad Aukščiausią suverenę galią Tauta vykdo tiesiogiai arba…” – “Kažin”.
  Reiškia pirmas (tiesioginis) variantas įrašytas 4 -me konstitucijos straipsnyje. O dabar (kol,kas) gyvename pagal antrąjį (atstovų) variantą.

  Labai panašiai, dar antikinėje Graikijoje ( apie demokratiją ), kalbėjo ir Aristotelis, išskirdamas dvi jos formas (variantus):
  – pirmas, kai hienos valdo asilus
  – antras – pilietyja
  Prie kurio varianto gyvename dabar spręsti kiekvienam savarankiškai.

  O kas dėl paralelės su komunizmu, tai į jį daug panašesnė dabartinė mūsų Sistema, nei mano siūloma tiesioginės demokratijos IDĖJA.
  Nes anuomet valdė partinė nomenklatūra, o dabar – oligarchinė. Abiem atvejais – visuomenės mažuma. O visuomenės dauguma (irgi abiem atvejais) – ne prie reikalų. Rezultate apgauta ir apkvailinta…
  Anuometinė Sistema vadinosi “tarybų valdžia”, bet kas tada tarėsi su anos valstybės piliečiais?
  Dabartinė (mūsų) Sistema vadinasi “demokratija”, bet piliečiai toks pats – Niekas, kaip ir anuomet. Abiem atvejais melas ir apgavystė…
  Nes abiem atvejais valdo visuomenės mažuma, o dauguma lieka asilų vietoje.

  Tuo tarpu mano siūlomos IDĖJOS atveju valdžią turinti mažuma yra kontroliuojama daugumos (piliečių).
  Tai ištirpins jų ABEJINGUMĄ ir NEVILTĮ. Suteiks pasitikėjimą, savigarbą.

  • Žemyna:

   Anuometinė Sistema vadinosi “tarybų valdžia”, bet kas tada tarėsi su anos valstybės piliečiais?
   Dabartinė (mūsų) Sistema vadinasi “demokratija”, bet piliečiai toks pats – Niekas, kaip ir anuomet.
   Išvada – ir tada, ir dabar valdžią užgrobę tie patys sistemūnai arba jų palikuoniai… Sistemakratija?

 29. Suvereno atliktas Konstitucijos nusistatymas taip pat yra Tautos savęs valdymo veiksmas. Kokią tvarką Tauta Konstitucijoje nusistato pagal ją save ir privalo valdyti. Tauta yra vienetas (teisės subjektas), o ne kažkoks darinys iš daugumos ir mažumos. Valdo ne mažuma, o demokratiškai išrinktas Konstitucijos nustatytas asmenų skaičius. Teisė turi savo logiką, o politika savo. Skaitant vienus ir kitus tekstus jų reikalinga laikytis, priešingu atveju gaunasi taip, kaip šiuo atveju pačiam – emocijos…

  • Vytautas:

   Kaip Tauta (teisės subjektas) gali nušalinti visai Tautai kenkiantį vieno miesto merą?

   Kaip Tauta (teisės subjektas) gali iš save vadinančio “Nacionalinio” transliuotojo pareikalauti rodyti visai Tautai necenzūruojamas naujienas?

   • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

    Visa tai padaryti galima tik nušalinus per 30 metų taip ir neišjungtus komunistus, nors tai galima padaryti vienu ypu. Galima būtų detaliau paaiškinti, bet alkas.lt cenzūros nepraeis.

 30. Vytautas:

  Nesuprantu. Prezidentą nušalinti įstatymai yra, o kažkokio Š. – ne. Ar taip gali būti?

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Gal ts-lkd mafijozo Dainiaus Bardausko nušalinimo atvejis būtų pamokanti Š nušalinimui.
   r e s p u b l i k a.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/kupiskio_merui_ir_kulturos_centro_vadovei_skirtos_kardomosios_priemones/
   ir
   r e s p u b l i k a.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/kupiskio_rajono_merui_iki_balandzio_10_dienos_pratestas_nusalinimas_nuo_pareigu

 31. Vytautas:

  Rodoma reklama “LRT ieško sprendimų”. Ar LRT paieškos būtų nušalinti merą, kiršinantį Lietuvoje tautas ir niekinantį didvyrių atminimą?

  Nurodytoje svetainėje ht tps://respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/kupiskio_merui_ir_kulturos_centro_vadovei_skirtos_kardomosios_priemones/ rašoma, kad Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė skyrė kardomąsias priemones ĮTARIAMIESIEMS valdininkams, tačiau akivaizdu, kad Vilniaus meras kiršinana Lietuvoje tautas ir jau paniekino didvyrių atminimą. Jo poelgį Seime įvertas kaip vandalo žr. ht tps://w ww.youtube.com/watch?v=nT40x6Z4DRs

 32. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Tautos priešui Remigijui Šimašiui dera tremtis iš Lietuvos, bet (jei be sparnuotų svajonių) jei tikroviškiau veiktiant, tai užtektų tiesiog nušalinimo nuo pareigų ir (gal) užtektų asmeniui ar nevyriausybinei organizacijai bendradarbiauti (sąveikauti) su kaltintoju (su prokuroru). Taip – nieko nekainuoja. Tik reik turėti š veiklų klaidos – antivalstybinės, korupcinės ir tt.

 33. antanas:

  Kokia policijos pareigūnų reakcija po mitingo, ar buvo nubausta pareigūnė rusė ir jai patarimus ar nurodymus davęs pareigūnas, su kuriuo pareigūnė konsultavosi ryšio priemonėmis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: