Prof. G. Michelinis pristatys lietuvių kalbos pranašumus (video) (38)

prof. Gvidas Mikelinis | kf.vu.lt, J. Kirkučio nuotr.

prof. Gvidas Mikelinis | kf.vu.lt, J. Kirkučio nuotr.

Sausio 7 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks italų kalbininko prof. dr. G. Michelinio paskaita „Lietuvių kalbos pranašumas kai kurių „didžiųjų“ Europos kalbų atžvilgiu“.

Viena seniausių, viena sudėtingiausių, balsinga ir maloni ausiai, konservatyvi. Šie ir daugybė kitų tiek jausmingų, tiek istoriškai ir moksliškai pagrįstų apibūdinimų skiriama lietuvių kalbai. Nors lietuvių kalba greičiausiai netaps universalia bendravimo priemone, padėsiančia bet kurioje pasaulio šalyje, italų kalbininka sprof.  Gvidas Mikelinis (Guido Michelini), ne vienerius metus tyrinėjantis lietuvių kalbą ir puikiai kalbantis lietuviškai, savo pavyzdžiu įrodo, kad lietuvių kalba užsieniečiui gali būti labai įdomi, patraukli ir artima.

Prof. G. Mikelini yra Lietuvos mokslų akademijos užsienio narys, Lietuvių katalikų mokslo akademijos narys akademikas, 1970–1974 m. Bolonijos universitete studijavo klasikinę filologiją, 1975–1976 m. Vilniaus universitete (VU) – baltų kalbotyrą. 1981 m. VU apgynė mokslų kandidato disertaciją „Teksto lingvistika ir indoeuropiečių prokalbė: pasyvas“, 1988 m. – daktaro disertaciją „Laiko, veikslo ir nuosakos kategorijos ir jų funkcionavimas baltų kalbose“.

1978–1987 m. G. Mikelinis dėstė Milano katalikų universitete, 1987–1994 m. – Potencos universitete. Nuo 1994 m. dirba Parmos universitete, kur dėsto ir baltų filologiją. 1979 m. Vilniaus universiteto, 1993 m. ir 1995 m. Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas. 2000 m. Klaipėdos universitetas jam suteikė garbės daktaro vardą.

Kalbininkas tiria senovės lietuvių kalbos paminklus, nagrinėja prūsų kalbos problemas. Jam nesvetima ir vertėjo duona: 1990 m. į italų kalbą išvertė Antano Baranausko „Anykščių šilelį“ (La selva di Anykščiai), o 1991 m. – „Sibiro lietuvių dainas“ (Canti lituani dalla Siberia). Italų ir lietuvių spaudoje paskelbė straipsnių Lietuvos istorijos, lietuvių ir italų ryšių klausimais.

2019 m. rugsėjį išėjo naujausioji G. Michelinio knyga – „Linguistica generale“ („Bendroji kalbotyra“).

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

38 komentarai

 1. GARBĖ LIETUVIŲ KALBAI ir italui GVIDUI MIKELINI! O kaip įvertinti ir įvardinti Lietuvos profesūrą, kuriai jau prieš gerus 10 metų, buvo pranešta, kad : “SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA – YRA ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI????!!!!

 2. Kada apie šį PASAULINĮ ATRADIMĄ BUS PRANEŠTA PASAULIUI????!!!!

 3. rasa:

  Prof. G. Michelinis kalbės apie lietuvių kalbos pranašumus. Ačiū. O kas pakalbės apie lietuvių tautos bruožą – nepilnavertiškumo kompleksą. Jo atsiradimo priežastis ir skausmingas pasekmes. Prieš 6 metus būrelyje žmonių paminėjau, kad lietuvių kalba artimiausia sanskritui. Buvau išbarta ir apkaltinta didybės manija, o vėliau tas ,beje, kultūros žmogus atsiuntė man tylų atsiprašymo laiškelį. Tikrai reikia užsieniečių pagalbos.

  • Stebėtojas:

   Kai kurie kalbininkai (ne Lietuvos, aišku!) teigia, kad lietuvių kalba yra netgi senesnė už sanskritą… 🤗

  • Tvankstas:

   Sanskritakalbiai atskilo nuo lietuviakalbių kamieno prieš 12 tūkst. m. (genetiniai tyrimai).
   Esu dalyvavęs keliuose tokiuose pokalbiuose, tai visada aršiausiai mane puolė lietuviai ir lenkai.
   Kitakalbiai netekdavo žado ir, kaip sąžiningi žmonės, nesiimdavo vertinti, tik išklausydavo.
   Kaip prancūzas amo neteko, kai paaiškinau, kad ‘ecouter’ yra iš ‘išklausyti’.

 4. Vidinis Balsas:

  Niekas neabejoja, jog Lietuvių kalba yra baltosios rasės pradžiakalbė. Mįslė tik: kaip galėjo būti pirmoji kalba pati sudėtingiausia ? Kaip tai atrodo Darvinizmo akivaizdoje ? Kaip paaiškinti ?

  • Stebėtojas:

   Tamsta tiki Darvinu?! Aš, pvz , tikiu Aukščiausiu Protu, o ne tuo pseudo mokslininku, kurį daugelis laiko aferistu… O kodėl, beje, pirmoji Žemėje žmonių kalba turėjo būti primityvi?! Jie juk buvo žmonės, o ne beždžionės!

  • Žemyna:

   Gal ne tiek ji buvo sudėtinga, kiek mūsų protai kuo toliau, tuo žemiau smunka? Vien kiek isterijos sukėlė siūlymas mokytis ir laikyti matematikos mokslų egzaminą, mokytis chemijos! Ir ne tik lepūnėliai vaikeliai „patyrė traumą” nuo tokio „sadistinio reikalavimo”, bet naujosios kartos tėveliai. Apie tokius dalykus, kaip matematikos ar kt. tiksliųjų mokslų filosofiją ir pan. jie jau nė girdėję nebuvo ir tai jau ne ta karta, kuri NORI girdėti, kurią tai sudomino!
   Ar ne „Kultūros savaitės” komentare kažkas išsakė nuomonę, jog žmogaus protui vis labiau kenkia technologijų pažanga, net ir tai, kad dabar sugedusį daiktą išmetam, o ne galvas sukam, ieškom tokios lit-ros, kaip namų meistro ABC ir pan., nes stengiamės jį pataisyti, savo piršteliais krapštomės, meistraujame. O kai viso to nereikia, kai nuėjai į parduotuvę ir naują įsigijai, geba mąstyti ilgainiui silpsta, nes nereikalinga, žmogus nesinaudoja smegenimis ir degraduoja kaip homo sapiens.
   Ne žmogus pats sukūrė, o Kūrėjas jam įdavė gatavus kalbos pamatus. Todėl ji tiesiog negalėjo būti primityvi – joje buvo perteiktos pagrindinės žinios apie pasaulį, Kūrėja, pagrindinės taisyklės, kaip saugiau naudotis tuo Gėriu, kuris jam buvo patikėtas. Todėl ir kalbos struktūra buvo tobulai sukurta, kiekvienas žodis savarankiškas (jo nereikia ramstyti pagalbiniais žodeliais), kiekvienas ne tik save atskleidžia, bet ir daug papildomos informacijos suteikia.
   Ir ne kalba, o tik mes patys kalti, kad mūsų galvelės praranda gebą naudotis itin turtingomis jos galimybėmis, jos paradoksaliu trumpumu (žodis lyg ir ilgas, o galutinis tekstas, lyginant su tuo pačiu tekstu anglų k. yra žymiai trumpesnis, nors LK perteikia daugiau pačių subtiliausių minties viražų). Žiūrint į LKŽ, negali neapgailestauti, kad tiek žodžių apskritai nenaudojame, nors šiame sunkiai aprėpiamame lobyne rastume puikiausių pakaitalų net ir naujausiems technologijų atradimams lietuviškai pavadinti, apibūdinti. Tik reikia skirti save nardymui to žodžių vandenyno gelmėse.

   • Žemyna:

    Na, iš tiesų – yra žodžio „liemuo”, o tas liemuo tik vikst „uodegėle” (galūne, priesaga), tik krypt „galvele” (priešdėliu) ir viskas, ir iš esmės pakinta „liemens” prasmė, pakinta visas „scenovaizdis”, kuriame vyksta juo nusakomas veiksmas, būklė, ar kt. mintis. Menkutis žodžio pokytis sukuria turtingą sceninį vaizdą, kuriame ir aplinka, ir veikėjo savijauta, ir veiksmo dažnis, ir jį aprašančio požiūris į matomą vaizdą, veiksmą ir pan. O „sumodernintos” kalbos net visu ar ir dviem sakiniais to ir tiek neatspindės… Kad ir su judėjimu, ėjimu susiję žodžiai – kiek judesio atspalvių kiekviename to paties žodžio variante slypi, kiek toks turi sau pakaitinių žodžių, vis plačiau aprėpiančių ir aprašomą „sceną”, ir veikėją! Kad ir štai – kiek bus tokių kalbų, kur keliais žodžiais TAIP apsakys visą sceną – „Tai jau pardainavai?!!”. Prašom, please… 🙂 Anglui čia nė „ramsčiai” nepadės, kuriais žodį iš visų pusių paramsto… Ir kai pažiūri į mūsų spaudoje skelbiamus užsienio k. vertimus, kai jie ir gramatines konstrukcijas perkelia į lietuviškus sakinius, ir sakinio struktūrą… Vargo vakarienė. Tingu skaityti tiek balastinių žodžių…

    • Julijonas Vidiniam balsui:

     Lyg ir labai gudrus klausimas – kodėl pirmoji kalba tokia sudėtinga? Bet toks klausimas tik parodo, kad į kalbą žiūrima labai siaurai, tamsuoliškai. Daugeliui atrodo, kad kalba tik bendravimo priemonė ir jokių funkcijų daugiau neatlieka… Paskaitykite Maceiną, kai kurios mintys galbūt nugramzdins jus į gilesnius pamąstymus…galbūt…

  • Žemyna:

   Ne tik abejojančių yra, bet yra ir suinteresuotų kuo greičiau išnaikinti menkiausius jos pėdsakus Žemėje.
   O ar galime būti tikri, kad Darvinas buvo teisingai suprastas ir aiškinamas? Ar nėra galimybės kitaip tai suprasti? Kadangi Kūrėjo sumanymas buvo sukurti tobulą gyvą padarą – kūrybingą, mąstantį, daug gebantį, reikia manyti, jog jis išbandė įvairias gyvybės formas, „treniravosi”, kad iš visų atrinktų būsimam žmogui tobuliausias detales, jo funkcines galimybes. Todėl ir ši Žemė, ir gyvybė joje su įv. rūšimis – ne pirmas Jo laboratorijoje bandinys. Kol galiausiai pasiekė planuotos konstrukcijos, funkcijų, protavimo lygio ir tarpusavio suderinamumo padarus ir jų pasaulį, kuris veiks kaip perpetuum mobile. Todėl iš tiesų Žemė su visa gyvybe joje galėjo prasidėti ir būti sunaikinta daugybę kartų, galėjo pradėti kad ir nuo uodų, sliekų. Beždžionė galėjo būti jau paskutinė bandymų pakopa prieš nusprendžiant imtis žmogaus „surinkimo” iš jau kituose gyvūnuose išbandytų ir pasiteisinusių „detalių”?
   Klaidas taisykite patys – jau tingiu skaityti, ko čia prifilosofavau, kiek klaidų privėliau… 🙂

  • Tvankstas:

   Nebuvo ir nėra pirmoji kalba sudėtingiausia.
   Matant nama ir lietuvių kalbos bendrus ryšius, darosi aišku, kad per 70 tūkst. metų žmogus netapo protingesnis, tik užsiimdamas daugybe dalykų, vis labiau supaprastino iki prastumo kalbas – naujokes per paskutinius 2-3 tūkst. metų.
   Darvinizmas ? Klastotė mulkinti protą.

   • Kęstutis:

    Per paskutinius 10000 metų žmogaus smegenų tūris vidutiniškai sumažėjo 1/10… 2010 metų atradimas… Kitas dalykas, jog neapleidžia jausmas, jog kažkada lietuvių kalbos prokalbė buvo bendrinė kalba daugeliui tautų ir mūsų protėviai ją gavo tvarkingai sudėliota, su visomis taisyklėmis, panašiai kaip dabar anglų. Tarp 70 tūkst. metų ir 10 tūkst. metų turėjo būti aukšto lygio civilizacija, nes per daug išlikę įvairių aukštų technologijų gaminių ar kitokių pavyzdžių???

    • Žemyna:

     O? Nebuvo šovę į galvą? Viskas, kas netilpo į protą, NSO ir kosmoso svečiams buvo prirašoma. Kad ir Meksikoje (ar gretimoje šalyje) rastas, kaip manoma, kosmodromas…
     Taigi, gali ir taip būti, jog gyvename ne PAžangos, bet ATžangos epochoje… Kol galiausiai kažkokiais mikrobais virsime?

     • Tvankstas:

      Tikriausiai 1984 m. vasario ar kovo mėnesį į VISI buvo atvažiavęs Grigorij Grečko, kosmonautas, kosmonautų rengimo centro direktoriaus pavaduotojas.
      Gal 4 ar 5 valandas kalbėjo, dar kažkiek atsakinėjo į klausimus.
      Kas klausėsi, tai nuo tos dienos tikrai išsivadavo nuo NSO, ateivių ir panašių fantazijų.
      Vien nuskristi į Marsą įmanoma, bet kosmonautas per mėnesį netenka 2 nuošimčių kalcio iš kaulų, tai negalės išlipti ir pasivaikščioti, ką jau kalbėti apie grįžimą į Žemę.
      Kylant ar leidžiantis perkrovos didžiulės, siekia 10 kartų didesnis svoris – vietoj 70kg bent 700kg, paprastam mirtingajam neatlaikomos.
      Dėl dirbtinai sulaikomų ir sunaikinamų išradimų, tai gal 10 mln. gyventojų Žemėje užtenka mokymo ir mokslinei veiklai, pažangai, visi kiti reikalingi kaip vartotojai – gyvuliai, taip per narko – sodomiją stumiami į naująją laukiniją.
      Lietuvai joks universitetas nereikalingas, užteks artimiausių Paryžiuje, Londone (netgi vokiečių visai tautai nenumatytas joks universitetas, kaip ir rusų tautai).
      Instrukcijos ateičiai duotos narkotikų dainiaus A. Huxley ‘New Brave World’, 1932 m. parašyta.

    • Tvankstas:

     Per 60 tūkst. metų iki TVANO buvo sukurta tikrai nuostabių technologijų ir gaminių, kurių nuotrupas pavyksta rasti ar atkasti.
     Paimkime Nojaus laivą iš Senojo Testamento. Aprašyti įspūdingi dydžiai, tai reiškia, kad laivyba, laivų statyba, medžiagų savybių žinojimas ir darbų technologijos buvo pasiekę tikrai aukštą lygį.
     19 amžiuje – 20 amž. pradžioje prie Ararato kalno sniegyno esančius laivo likučius aplankę tyrinėtojai aprašė nuostabaus dydžio medienos lentas, iš kurių buvo suręsti laivo šonai.
     Yra ir dabar nufotografuoti laivo likučiai, kai sniegas labiau aptirpsta šiltesnę vasarą.
     Grįžę iš ekspedicijų, spėję aprašyti, kažkaip labai greitai mirdavo ar žūdavo, o aprašai stebuklingai išgaruodavo.
     Ž…-bolševikai, kurdami Golemą, iš masono K.Atatiurko už Ararato kalną, Karsą, Ardahaną ir Artviną, išsireikalavo karinio laivyno praplaukimą per Bosforo sąsiaurį.
     Pasaulio Architektui nereikėjo Nojaus laivo tyrimų, kurie sustojo kone 100 metų.
     Dėl senųjų radinių. Labai daug yra klastočių, kuriomis bandoma įteigti ir išgarsėti bei iš to praturtėti, kaip pvz. Meksikoje rastos dinozaurų išvaizdos keraminiai gaminiai, kuriems netgi 30.000metų, o patikrinus paaiškėjo, kad užkasti gal 30 metų iki ‘atkasimo’.
     Turime suprasti, jei šiąnakt įsirėžtų į Žemę 7 kometos galvutės, kiltų TVANAS, tai po 3 atominių žiemų išliktų gal 1 žmogus iš 10tūkst., man būtų įdomu, ar atsirastų išlikėlis, sugebantis išlydyti plieną ir pasigaminti kirvuką ?
     Visa šiandienos elektronika ir kompiuterija teliktų pasakomis, perduodamos lūpomis iš kartos į kartą kaip mitai.
     Tęsti galėčiau ilgai, prieš 20 metų buvau sukūręs gal 100, gal 120 išradimų, įvairiose šakose, tiesiog liepsnojau vandeniniu varikliu, vandenine elektrine (vanduo kūrenamas abiem atvejais), vėjo turbinomis, kol supratau – už šiuos išradimus neabejotinai būsiu nugalabintas.
     Patentų sistema yra didelėms korporacijoms, o tokie, kaip aš, tėra žuvelė rykliui. Be to, dar reikia užsimokėti registravimą, kasmetinius mokesčius – parodija. Tam ir sukurta patentų SISTEMA.
     Pasidomėkite internete – visi vandens panaudotojai kurui staiga miršta, dingsta, išgeria sulčių ir krinta negyvi po pusvalandžio.
     N. Tesla pralenkė Žmonijos technologijas gal 200, gal 300 metų, suguldyta stalčiuose po užraktais.
     Japonai Genepac sukūrė 2008 m. vandeniu varomą automobilį – 1 litras vandenio 80 km ir greitis 80 km per valandą, automobiliukas Fiat Panda dydžio. (Yra Youtube)
     Ar dar gyvi tie kūrėjai ?
     A. Einstein reliatyvumo teorija nuo 1922 m. yra uždrausta tirti, kasmet 20-40 mokslininkų-kritikų yra uždaromi į psichiatrines ligonines ar nužudomi, jų darbai sunaikinami, tai per 100 metų susidaro bent 2000 aukų vardan A. Einstein genijaus.

    • Tvankstas:

     Noriu dėl anglų kalbos tarti atskirai.
     Kai Britanijoje kalba išlietuvėjo, suprastėjo iki prasčiokų lygio, tada atsiradusiai šviesuomenei buvo reikalinga sukurti taisyklingą kalbą, nusižiūrint į senąsias graikų ir liaudynų.
     Tas pat reiškinys matomas ir su kitomis kalbomis, tarp kitko, labai taikliai aprašė šiuos vyksmus G. Orwell ‘1984’.

     • Kęstutis:

      Visa Pietų ir Centrinė Amerika nusėta statiniais kurie istorikų priskiriami inkams, majams, bet jie tada tikrai neturėjo galimybių nei vieno akmeninio bloko perkelti ar pagaminti. Tas pats su Egiptu, tik tai kas rodoma turistams kaip ir galima įtarti technologijas kaltas+plaktukas, bet kiek daug ten palikta aukštųjų technologijų įrankių žymių. Vidurio Azija , Tailandas, Kambodža, Šri Lanka, Indija, Kinija, Japonija daugybė megalitinių statinių, o iš istorikų – kapų tyla ar nesąmonių kalbėjimas. You Tube pasižiūrinėju rusus LAI, indusą Praaven Mohan koks 2/3 vandenėlio pilstymas, bet tame tarpe tokių “vyšnių” ant torto parodo, kad belieka paklausti savęs – tai ar mes turim istorikus kaip mokslininkus, ar apskritai istoriją dar galime vadinti mokslu? O mano mintis tokia, jeigu tokių istorikų nepripažintų statinių pilna visuose žemynuose, tai ar nebuvo kažkuriuo metu žemėje aukšto lygio civilizacija kuri aprėpė visus žemynus, kurioje kalba buvo prižiūrima, tvarkoma, norminama kaip bendrinė? Jei taip, tai koks ryšys su Lietuvių kalba? Loginė išvada būtų tokia, jei dabar matome kalbų paprastėjimą, o civilizacija vystėsi nuo pirmykštės bendruomeninės iki dabar tiesine evoliucija, tada kyla klausimas – kam laukiniams sudėtinga kalba? Ko dabar tikrai nepastebėta kalbose pas laukinius Amazonės džiunglėse, jų kalbos primityvios, be laikų, be skaičių, viskas vos ne bendratimi…

      • Tvankstas:

       Dėkoju už nuorodas.
       Man labai patinka dalykiška donsmaps com.
       Tiesiog neaprėpiu savo laiku istorijos tarp 70 tūkst. metų iki 9605 m. prieš šiandieną.
       Peržvelgus vien Dolni Vestonice atkasenas, daugybė dalykų buvo prieš 25-28 tūkst. metų : audiniai, siūlai, adatos, košė ar duona, grūstuvas, …
       Pagaliau pieną Europoje pradėjo gerti prieš 22 tūkst. metų (pagal žmonių dantų apnašas) – tai ir gyvulininkystės neišvengiamas požymis.
       Turėkime omenyje, kad prieš 9605 m. Europa buvo nušluota Tvano, žmonių neišliko, visi atėjo iš Kaukazo kalnyno keliomis bangomis, taip pat iš Uralo (finai) kalnyno.
       Supraskime, kad Lascaux olą su piešiniais užnešė Tvano vanduo su dumblu, kuris per laiką po Tvano buvo nuardytas lietaus, kol atsivėrė skylė ir pavyko atrasti nuostabaus,-ių menininko,-ų darbus, prieš kuriuos lenkė galvą ir P. Picasso – maždaug ‘mes nieko naujo nesukūrėme’.

       • Kęstutis:

        Na kadangi naudojuosi savo “duomenų baze” tik kas galvoje, bet radęs patikslinsiu. Pvz. Rumunijoje berods 1986 metais rastas aliumininis “kirvukas” technologinė detalė taisyklingai sudėtingos geometrinės formos. Sluoksnis kuriame rado kirvuką apie 100 tūkst. metų. Tokių radinių tikriausiai galima būtų suskaičiuoti jei ne tūkstančiais, tai šimtais tikrai… Baalbeko šventyklos pamatai Libane, kai pamatų blokas virš 1000 tonų, o kirtavietė už 1,5 km. – kaip jį perkelti bekele? Apie Egipto piramides daug liekanų ant kurių žymės sudėtingų technologinių įrankių. Pietų Amerikoje daug sudėtingų statinių, neįkandamų jokiems inkams, kurių paskirtis visiškai neaiški – nei tvirtovės, nei šventyklos, nei kas kita. Jei būčiau susižymėjęs nuorodas – vardinčiau ir vardinčiau… Kitas klausimas, jog net keli sudėtingi gaminiai iš labai senų laikų turėtų keisti supratimą apie laipsnišką žmonijos tobulėjimą… Pasaulinis tvanas tikriausiai ne pirmas, bet matyt paskutinis žmonijos nuopolio įvykis… Prisiminiau Indijos šventyklą kurios kolonos 4m. tekintos iš vientiso akmeninio bloko, dabar dar tokių įrengimų neturime…

        • Tvankstas:

         Po Tobos ugnikalnio lava (pakraštyje, 2-3 metrų gylyje) rasti akmens kirvukai, naudoti prieš ugnikalnio išsiveržimą.
         Ne tai noriu pasakyti, bet labai daug technologijų yra su žmonėmis sunaikinta.
         Supraskime, jei japonų Genepac automobiliukus nuo 2008m. būtų pradėję gaminti, šiandien visas pasaulis pirktų tik vandeniu varomus.
         Tarp kitko, prasisunkė įdomi žinia – Leningrado blokados metu visi sunkvežimiai buvo pertvarkyti važiuoti vandeniu.

 5. Prieš 200 metų filosofas ir kalbininkas I.Kantas buvo pareiškęs:” Lietuvių kalbą reikia išsaugoti ateinančioms kartoms, kadangi jį turi RAKTĄ, kuris padės įminti – PRAEITĮ”.
  Prieš 90 metų Antanui Poškai lankantys INDIJOJE, Mahatma Gandis Poškai :”IŠPOŠKINO”-LIETUVIŲ KALBA SENESNĖ UŽ SANSKRITĄ!”
  56 metais rusų KALBININKAI AKADEMIKAI IVANOVAS IR TOPOROVAS (MASKVOJE) buvo pareiškę, kad :”Rusų kalba yra gimusi LIETUVIŲ KALBOS POKYČIŲ IŠDAVOJE”!
  SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA YRA ĮMINTAS – “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS” KURIAM JAU PER 450 000 metų!!!! Ir t,t,. ir t;t.
  Jau 20 metų stebiu ALKĄ! Taip ir norisi paklausti : KADA PRAREGĖSIME???!!!

  • Tvankstas:

   Alkas pradėtas 2011 metais, tai tegali būti 9 metai.
   Šumerų karalių sąrašui gali būti daugiausia 8 tūkstančiai metų, nes prieš 9605 metus prasiautė Žeme TVANAS, palikęs gal 1 žmogų iš 6 ar 10 tūkstančių žmonių.
   Dėl praregėjimo – kai mūsų anūkai kalbės angliškai Lietuvoje ir lietuvių kalba bus kalbinė archeologija.

 6. Tvankstas:

  J. de Rosales. Antrasis atsakymas A.Butkui ir S.M.Lanzai (79), Juratė Statkutė de Rosales, www alkas lt, 2012 05 02 17:36—— Po šiuo straipsniu pasisakymuose atsiųsiu dar daug pastebėjimų, kaip A. Butkus ir S. Lanza tiesiog iš neapykantos klastoja ‘moksliškai’ J. Statkutės de Rosales darbus, bus galima suvokti, kodėl taip tyčiotasi iš J. Basanavičiaus, Č. Gedgaudo ar dabar iš minėtos išeivės, kodėl ir kokia ‘metodika’ yra užgniaužiama naujos mintys, tas pat buvo ir su M. Gimbutienės darbais, kurie šiaip ne taip būnant pasaulio garsenybe vis tik buvo išspausdinti ir Lietuvoje (žr. R. Grigo pasisakymus).
  Labai retai naujus atradimus ar išradimus atlieka subrendę akademikai, tai yra jaunų specialistų ar ‘žmonių iš niekur’ pirmenybė tapti naujų idėjų ir minčių garvežiais.

 7. Rimgaudas:

  Gerb. R. Zubinai, astronomai žino, jog Visata pasižymi harmoningais vertimosi aplinkui vertimąsi dėsniais, bet Žemės santykiai su Saule dėl to nesikeičia.

 8. Gerbiamas Rimgaudai, jeigu mūsų astronomai pažintų ŽEMĖS ir SAULĖS sąveiką, jie pažintų ir TREČIĄJĮ BEI KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS! Dabar gi jie pažįsta tiktai M.Koperniko, prieš 500 metų, atrastus PIRMĄJĮ ir ANTRĄJĮ ŽEMĖS AŠIES JUDĖJIMUS!?
  Dar daugiau, jie piestu stotu prieš “KLIMATO KAITAI” metamus milijardus!?

 9. Rimgaudas:

  Gerb. R. Zubinai, jeigu parašytumėte į alkas.lt du straipsnius su iliustracijomis lėtam 5 min. skaitymui, supažindinant su 3-ia, o kitame straipsnyje ir 4-ta niekam nežinomomis Žemės ašies fizinio judėjimo teoremomis, tai manau, kad jos galėtų būti įdomios mokslinių temų skaitytojams, sulauktumėte komentarų.

 10. Gerbiamasis, Tamsta nori, kad po tiek padėtų pastangų GARBINDAMAS LIETUVĄ ir ATRADĘS TREČIĄJĮ bei KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS, pradėčiau pats save kasavoti?!
  Nesitikėjau, kad ALKAS galėtų siūlyti tokį sanderį ?! GĖDA ALKUI!!!

 11. Vidinis Balsas:

  Kitas klausimas: kaip, savaime suprantama, pati tobuliausia kalba privalo būti Dievo tautos. Bet, kaip žinia, hebrajų kalba tokia prasta, kad neįmanoma jokios įmantresnės minties išreikšti. Tai, jie pasidarė jidiš kalbą, kur aštuoni iš dešimties žodžių yra vokiški žodžiai. Kodėl dievo tautos kalba tokia primityvi, o lietuvių tokia tobula ? Kaip suvesti galus ?

 12. Vidinis Balsas:

  Nuoširdžiai užjaučiu Jus Romualdai. Lietuva jus iškeps ant laužo. Čia nebėra mąstančių.

 13. Man reikalinga ne užuojauta, bet kad PASAULIS, KAIP GALIMA GREIČIAU, PAŽINTŲ PROTĖVIŲ PALIKTA GAUSIĄ INFORMACIJĄ IŠ TOLIMIAUSIOS PRAEITIES, ir PASINAUDOTŲ JA ŽMONIJOS LABUI!!!!!

 14. Rimgaudas:

  Gerb. R. Zubinai, esu eilinis alkas.lt komentatorius, todėl Alko vardu nieko niekam nešneku. Dėl 3-io ir 4-to, kaip jūs manote, dėsnio tiesiog abiems daviau tokį pasiūlymą. Nei jums gėda dėl to, nei Alkui, nei man. Dėkoju.

 15. “Vidinis Balsas” klausia -“Kodėl dievo tautos kalba tokia primityvi o LIETUVIŲ – tokia tobula?”
  Pradėkime nuo žodžio SALIAMONAS? Jis kilęs nuo LIETUVIŠKŲ ŽODŽIŲ – SAULĖ – MĖNULIS – SALIAMONAS, pagal musulmonus – SULEIMANAS! Tai geofizinis laikotarpis buvęs nuo 1-jo t.pr.m.e. pradžios iki 500 m.p.m. e.!
  O kas buvo KAINAS ir ABELIS”? – galima sužinoti tiktai SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA! Biblija liudija – ABELIS – yra – aviganis, KAINAS – žemdirbys! Anot tos pačios Biblijos – Senojo Testamento, mes sužinome, kad ABELIS – simbolizuoja NUOŠLIAUŽAS ir sielius nuo kalnų; Kainas – TVANĄ! MOZĖ – taip pat simbolizuoja NUOŠLIAUŽAS NUO KALNŲ!! ir.t.t.
  Pasirodo, kad SENASIS TESTAMENTAS TAI – mūsų protėvių, nuolat ilgą laiko tarpą stebėjusių Žemėje vykstančių GEOFIZINIŲ PROCESŲ, SĄVADAS!!!
  Žydai, nežinodami šio šaltinio vertės ir prasmės, visus vardus jame surašė pagal save ir taip, mūsų mokslininkams, ne tiktai protus sujaukė, bet ir PRAEITIES PAŽINIMĄ ATĖMĖ!!!
  ALKE! PAŽINK (iš mano knygų!) MŪSŲ PRAEITĮ ir PRANEŠKI ŠIĄ ŽINIĄ PASAULIUI!!!

 16. Kitas praeivis:

  Klaipėdos krašto miestelio Smalininkų, Pašvenčio km. Klaipėdos kraštas tuo metu jau buvo okupuotas nacių ir sudarė sieną su Lietuva, kurią saugojo mūsų šautuvais ginkluoti pasienio policininkai. Rugpjūčio 23 pasklido Pašvenčio km. kalbos, kad vienas pasienio policininkas, eidamas sargybą prie sienos, pastebėjo atskrendantį lėktuvą iš Vokietijos pusės ir tuo momentu kai tas lėktuvas jau skrido į Lietuvos teritoriją, jis paleido iš kariško šautuvo šūvį ar du. Vieną dieną, sutikęs pasienio baro policijos viršininką Kundrotavičių, su tikslu išaiškinti tas kalbas užklausiau: “Ar tiesa, kad vienas pasienio policininkas apšaudė Ribbentropo lėktuvą, perskrendantį Lietuvos sieną?” Aš laukiau iš viršininko atsakymo, kad jis bus padaręs to sargybinio apklausinėjimą ir praneš man jo nuomonę, bet vietoje to jis man atsakė: “Žinai, jauni vyrai išsigalvoja visokių šposų”. Atsakė kiek nuleidęs galvą į žemę… Aš susidariau įspūdį, kad baro v-kas vengė visas smulkmenas pasakyti, kad tas įvykis nenueitų į Tauragę, pas rajono v-ką, ir nesudarytų Pašvenčio v-kui tarnybinių nemalonumų. Taip šis Ribentropo lėktuvo apšaudymas ir pasiliko paslaptis.

 17. Vidinis Balsas:

  Mielas, Romualdai, Pasauliui dabar žinios pranešinėjamos raketomis iš dronų. Tiesa niekam nebereikalinga. Protas, pažinimas, menas, filosofija … visa Baltosios rasės pasaulėžiūra ir gyvensena – į šiukšlyną. Europiečiai , nykstanti rasė, ant išnykimo ribos.

 18. Panašios pesimistinės situacijos Žemėje kartojasi periodiškai!
  Kultūros keisdavo ir kaičia viena kitą! Tai yra dėsninga!
  Mūsų protėviai pergyveno daugelį civilizacijų, vis, ateinančioms kartoms, palikdamos Ženklius pėdsakus!
  Šumerai paliko mums “KARALIŲ SĄRAŠĄ”, kuriam jau per 450 000 metų!
  Indų išminčiai liudija, kad protėviai PAŽINOJO ne keturis, kaip aš, bet ŠEŠIS (ar AŠTUONIS?) ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!
  KRIVIŲ KRIVAITIS VANDENORIS pasauliui paliko epus “ILIADA” ir “ODISĖJĄ”.
  Herodotas – “ISTORIJĄ”!
  Romos poetas OVIDIJUS, būdamas tremtyje PANONIJOJE (dabar – VENGRIJA), iš vietinių išminčių – mūsų protėvių, sužinojo tai – KAD ŽEMĖJE PERIODIŠKAI VYKSTA TAI – KAS MŪSŲ LAIKAIS YRA VADINAMA – KLIMATO KAITA !!!
  Pasirodo, kad tai kas vyksta mūsų laikais – yra LAIKINA!
  LIETUVIŲ gi KULTŪRA, ŠIOJE ŽEMĖJE, ŠAKNYS YRA ĮLEIDUSI AMŽIAMS!!!

  • Tvankstas:

   “Šumerai paliko mums “KARALIŲ SĄRAŠĄ”, kuriam jau per 450 000 metų!”
   Gerb. Romualdai, kaip tai galėjo atsitikti, jei po Tobos ugnikalnio išsiveržimo prieš 70-75 tūkst. metų liko 7 moterys iš Tanzanijos ir 1 vyras iš Kalahario dykumos ir jie susitiko Kalahario dykumos (pakraštyje ?) ? Išliko žmonių ir Kinijoje, kuriuos prieš 40-45 tūkst. metų sutiko ateiviai iš Afrikos.
   7 kometos galvutės smogė į Žemę prieš 9605 metus ir Žemėje liko 1 žmogus iš 6 ar 10 tūkstančių.
   Apie kokį karalių sąrašą galime kalbėti 450 tūkst. metų senumo ?

 19. Gebiamas Tvanksti, Jeigu Tamstai nepatinka komentaras mano knygoje “TVANAI – DIEVAI- CIVILIZACIJOS ” pateiktais šaltiniais, siūlau atsiversti knygą “MARIANAS BELICKIS” UŽMIRŠTAS ŠUMERŲ PASAULIS”, 35 psl. II.”TŪKSTANTMETĖS ISTORIJOS NUOTRUPOS”. (Tai pirminis šaltini!). .
  Nuoširdžiausiai linkiu Tamstai ne tiktai įdomaus bet ir turiningo bei naudingo skaitymo!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: