Degaičių seniūnas atsisakė apdovanojimo kuriuo yra apdovanotas ir A. Bumblauskas (15)

Antanas-Kontrimas | wikipedija.org nuotr.

Antanas Kontrimas | wikipedija.org nuotr.

Gruodžio 27 d. „Telšių žinios“ pranešė, jog Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas atsisakė priimti jam skirtą atminimo ženklą „Už nuopelnus Žemaitijai“.

„Gruodžio 6 d. Lietuvos Respublikos Seimo narė, Laikinosios žemaičių grupės pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas Žemaičių muziejuje „Alka“ įteikė 63 atminimo ženklus „Už nuopelnus Žemaitijai“. Juos gavo asmenys už reikšmingus, išliekamąją vertę turinčius, įsimintinus darbus Žemaitijai, už nuopelnus ir pasiekimus įvairiose veiklose, stiprinančiose Žemaitijos tapatybę, istorinę atmintį, kalbą, Žemaitijos kaip istorinės Europos žemės gyvybingumą šiuolaikiniame pasaulyje.“ – rašo „Telšių žinios“.

Tarp įvardintų nusipelniusiųjų apdovanojimo buvo pagarsintas ir Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas, tačiau šventiniame renginyje jis dalyvauti negalėjo ir medalis tądien jam nebuvo įteiktas. O kai gruodžio 19 d.  A. Kontrimui buvo norėta perduoti šį atminimo ženklą jis šio apdovanojimo atsisakė pareiškęs: 

Antanas Kontrimas atsisakė apdovanojimo | tzinios.lt nuotr.

Antanas Kontrimas atsisakė apdovanojimo | tzinios.lt nuotr.

„Kadangi tokiu pat ženklu yra apdovanojamas ponas Alfredas Bumblauskas, kuris naikina Žemaitiją. Kai mes buvome teisme, jis, uždėjęs ranką ant Konstitucijos, prisiekė sakyti teisybę ir pasakė, kad tokios žemaičių tautos nėra, Žemaitijos nebuvo ir nė būti negali, o į mano komentarą dar atšovė: „Jei dar čia kalbėsi, aš pasakysiu, kad Žemaitija už Kauno.“ Ir dabar jam yra įteikiamas ženklas „Už nuopelnus Žemaitijai“. Man, kaip tikram žemaičiui, jis padarė gėdą, ne tik spjovė man į tarpuakį, bet ir apspjovė visą Žemaitiją. Todėl aš oficialiai atsakau priimti šitą apdovanojimą. Aš nenoriu stovėti ant vieno laiptelio su šiuo žmogumi. Ačiū širdingai už apdovanojimą!“ – A. kontrimo žodžius cituoja „Telšių žinios“.

A. Kontrimas yra pagarsėjęs kaip stipriausios barzdos planetoje savininkas kilnojantis barzda alaus statines, maišus su grūdais, televizijos žvaigždes…  1999 m. tiesioginėje televizijos laidoje jis pasiekė tokiu būdu pakelto svorio rekordą Lietuvoje – 32 cm ilgio barzda pakėlė 49,95 kg svorį. Tais pačiais metai barzda pakėlęs 54 kg svėrusią televizijos žvaigždę Eglę Bučelytę, tą rekordą pats ir pagerino.

2001 m. varžybose Joniškyje A. Kontrimas pasiekė pasaulio rekordą – barzda pakėlė 61,3 kg svėrusią merginą. Pirmasis kėlimo barzda pasaulio rekordas įrašytas į Gineso rekordų knygą. Savo paties rekordą gerino kelis kartus. Naujausias pasiekimas (2007 m.) – 63,2 kg.

2009 m. rugpjūčio 18 d. A. Kontrimas buvo išrinktas Degaičių seniūnu, Telšių rajone.

Kategorijos: Istorija, Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

15 komentarų

 1. Pagarba nekonformistui Kontrimui...:

  Pagarba Kontrimui, doram, vetybiškam žemaičiui…Panieka bumblauskams, mažyliams, valatkoms ir Ko, galingesnių LR kaimynų užpakalių bučiuotojams ir supuvusios,Lietuvą smaugiančios, oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos (ONS) palaikytojams..

 2. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Apdovanojimo atsisakymas yra stiprybės ženklas. Tokia stiprybe pasižymėjo ir Algirdas Patackas. Visi kas gavo D.Grybauskaitės apdovanojimus ir neatsisakė yra penktos kolonos, hibridinių stribų garbintojai. Laikas paskubėkite atsisakyti D.Grybauskaitės apdovanojimų…..

 3. Dar YRA VYRŲ Lietuvoje!:

  P A G A R B A ir A Č I Ū !
  Tamsta – Lietuvos jaunimui pavyzdys!

 4. antanas:

  Pagarba Kontrimui. O A. Bumblauskas nėra tas , kuris būtų didelis Lietuvos patriotas. Jį galima palyginti su Tomu Venclova.

 5. Kuršis:

  Nemėgstu Bumblausko, bet šįkart jis teisus. Ko jau nebuvo, tai nebuvo ir taškas.

 6. Iš tiesų:

  Aukštybių Valdove, apsaugok lietuvius nuo bumblauskinių pseudoistorikų.

 7. Anna:

  Pons Antanai. Tikras Žemaitis esat. Gerai čia užsispyrėt. O istoriniai veikalai turi tendensiją būti perrašomi. Ne išimtis ir Žemaitijos istorija. Turim truopnių Žemaitijos mylėtojų: Benediktas Jankauskas, Jurijus Lipovka, Edvardas Statkevičius, Rimantas ir daugelis kitų.Knygos rašomos. Tuoj apšvies naują kartą

 8. Pagonis:

  Kuršiui – žemėlapius pavartyk , tikrai atrasi Žemaitiją. Nuo faktų niekur nepabėgsi. Buvo yra ir bus Žemaitija.

 9. senasis druvis:

  Lietuviai, latviai, prūsai ir jotvingiai – viena tauta. Ir tik aplinkybės praeity taip lėmė, kad kad ši viena tauta yra šiandien išskaidyta, turi skirtingą praeitį ir gyvena skirtingose valstybėse. Na, o barzdotas žemaitis kuria atskirą tautą. Tik Klaipėda – Lamata, ne žemaitija; Kuršas – ne žemaitija; Skalvija ir Sūduva – ne žemaitija; Žiemgala – ne žemaitija. Kai kurių žemaičių separatizmas ir bukumas knisa juodai. Laikas Lietuvoje atkurti tikrus žemių vardus – Kuršas, Lamata, Skalvija, Nadruva, Sūduva, Dainava, Sėlija, Žiemgala ir Žemaitija, kaip kad broliai Latvijoje yra išsilaikę. O pas mus kažkokie naujadarai apie kažkokius dzūkus, suvalkiečius, aukštaičius ir t.t.

 10. jo:

  Šiuo klausimu Bumblauskas tiesą pasakė. Dar Vytautas Didysis 1420-03-11 laiške imperatoriui Sigizmundui išsklaidydamas panašias priešų demagogijas išaiškino, kad yra viena tauta – lietuviai, jis rašė, kad Aukštaitija ir Žemaitija „yra ir visada buvo viena ir ta pati Lietuvos žemė, nes yra viena kalba bei tie patys gyventojai.“ Vytautas Didysis aiškino: „Bet kadangi žemaičių žemė yra žemiau, todėl ir vadinama Žemaitija, nes taip lietuviškai yra vadinama žemesnė žemė. O Aukštaitija iš žemaičių žiūrint, aukštesnė žemė.“ Aukštesnė ir žemesnė čia reiškia kryptį pagal Neries upės tėkmę, kur Neries žemupys ir toliau, ten jau buvo vadinama Žemaitija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: