N. Venckienė suimta 2 mėnesiams (video) (5)

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 8 d. Kauno apylinkės teismas (KAT) į Lietuvą iš JAV lapkričio 6 d. pargabentai garsiai kovotojai su pedofilija, buvusiai Seimo narei Neringai Venckienei skyrė dviejų mėnesių suėmimą. Buvo nuspręsta palikti galioti Kauno apylinkės teismo dar 2015 m. rugsėjo 17 d. nutartimi N. Venckienei paskirtą kardomąją priemonę – dviejų mėnesių suėmimą.

Po garsios visą Lietuvą sudrebinusios ir ne vieną gyvybę nusinešusios Garliavos istorijos Lietuvos teisėsaugininkai N. Venckienei buvo pateikę net 39 kaltinimus, tarp jų – teismo sprendimo nevykdymas, neteisėtos informacijos rinkimas, mažametės dukterėčios tvirkinimas ir kt., tačiau JAV teisėsauga, išduodama leidimą jos ekstradicijai, realiais pripažino tik keturis iš jų. Tad šiuo metu N. Venckienė suimta tik dėl to, kad, esą, nevykdė teismo sprendimo, pasipriešino valstybės tarnautojui, trukdė antstolio veiklai ir nežymiai sutrikdė sveikatą pareigūnui…

KAT išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad „iš nukentėjusiųjų parodymų, teismų sprendimų ir specialisto išvados nustatyta, jog yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad įtarimai N. V. pareikšti pagrįstai. Byloje esančių duomenų visuma, kardomosios priemonės terminas nustatytas atsižvelgiant ne tik į byloje esančius duomenis, bet ir į suėmimo pagrindą – įtariamoji gali bėgti, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo“.

Nustatydamas kardomąją priemonę teismas atsižvelgė į tai, kad įtariamoji žinodama, jog yra traukiama baudžiamojon atsakomybėn ir susipažinusi su jai įteiktu pranešimu apie įtarimą, išvyko JAV, kur esą slapstėsi 6 metus, kol buvo sulaikyta. Todėl, pasak teismo, yra ypatingai didelė galimybė, kad N. Venckienė gali ir toliau slapstytis, todėl esą švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis nebūtų galima užtikrinti jos nepertraukiamo dalyvavimo teismo procese.

Šią nutartį N. Venckienės advokatė ketina per 20 dienų apskųsti Kauno apygardos teismui.

Spaudos konferencija Kauno apylinkės teisme:

Žurnalistų klausimai spaudos konferencijoje:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: