Tai išskirtinė pradinė mokykla Lietuvoje. Perkeltine prasme ją galima pavadinti „Rumšiškės“. Mokyklos viduje ir kieme galima pajusti per dvidešimt metų užaugintą etnografinę dvasią.
Dabar Alytaus valdžios sprendimu bandoma ją perkelti į kitą mokyklą.
Šiek tiek įnešiu aiškumo. Miesto valdžios yra užsakytas auditas, kuris yra registruotas net keliose vietose Kaune ir Alytaus rajono kaime. Atlikdami auditą, nesilankė mokykloje, sprendimas atliktas už akių. Tai sukėlė daugiau nei tūkstančio pasirašiusių žmonių pasipiktinimą. Gal ir būtų kokios nors naudos miestui, gal. Bet čia yra visai kas kita. Tai visai kitokia mokykla. Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įstatymą mokyklos yra skatinamos kurti etnokultūros tradicijas švietimo srityje, o ten kur yra sukurtos, šiuo atveju kone vienintelėje Dzūkijos regione, bandoma sunaikinti. Tai yra prieštaravimas įstatymui.
Sako, kad tegu būna tik skyrius prijungtas prie kitos mokyklos. Atsiprašau, ponai, bet istorija jau parodė: kai yra prijungiama įstaiga, ji nebetekdavo savo gyvasties net nelaukiant metų.
Čia tas pats kaip perkelti Rumšiškes į Akropolį ir po pusmečio rasime visišką „popsą“, kurio ir taip per akis. Ar to norime? Tikrai ne, svarbu tęsti tradicijas ir gerbti savo šalies istoriją, būti tėvynės patriotu. Taigi, vien dėl šio unikalaus dalyko būtų absurdiška naikinti ir taip mirštančias tradicijas. Kuo tada Alytus, Dzūkijos veidas, švietime gali būti įdomus Lietuvai, užsieniui? „Sakalėlio“ pradinė mokykla yra labai vertinama ir užsienio valstybėse, ko užsienyje nebelabai aptiksi – autentikos.
Mokykla išsiskiria iš kitų Pietų regiono mokyklų dėl etnokultūros, tautinių papročių ir amatų puoselėjimo. Mokyklos folkloro ansamblis „Sakalėlis“ nuo 2002 metų reprezentuoja ne tik mokyklą bet ir Alytaus miestą, dzūkų kraštą, yra žinomas ne tik respublikoje ir užsienio šalyse. Mokyklos iniciatyva 2015 m. Alytaus mieste buvo įkurtas Lietuvos etninės kultūros ugdytoją sąjungos Alytaus skyrius ir Alytaus miesto etninės kultūros mokytojų metodinė grupė, kuri vienija viso miesto etninės kultūros puoselėtojus, prisideda rengiant etninės kultūros olimpiados užduotis ir organizuojant.
Mokykla intensyviai savarankiškai teikia paraiškas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšoms pritraukti. 2015 m. buvo gautas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (dabar – Aplinkos projektų valdymo agentūra) finansavimas klimato kaitos specialiosios programos lėšomis finansuojamam projektui „Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos saulės elektrinės įrengimas“.
Kitas dalykas, apie mokytojų savijautą ir sveikatą. Nesukiškite į vieną klasę po trisdešimt vaikų. Yra įrodyta, kad nėra kokybės normaliai mokytis ar mokyti. Vaikai gauna mažiau dėmesio, išauga didesnis patyčių ar net smurto protrūkių skaičius.
Autorius yra Lietuvos Respublikos Seimo narys
Visi alytiškiai privalote priešintis ir išsaugoti etninės kultūros “Sakalėlį”. Įjunkite LRT į protestą, skambinkite atsakingiems už kultūrą, švietimą redakcijoms Kodėl taip vyksta? Todėl, kad neturite atstovų Taryboje nuo savo bendruomenių bei seniūnijų. Nes ateina į Tarybą pagal sąrašus- tai demokratijos pažeidimas, jei nėra atstovų nuo mažiausio administracinio- teritorinio vieneto – seniūnijos – taip uždaromas bendravimas su išrinktaisiais. Sąrašinių būriai rūpinasi tik savo ir artimųjų reikalais. Reikalaukime, kad Taryboje būtų renkami atstovai nuo seniūnijų ir bendruomenių. Belieka tik pakeisti rinkimų įstatymą.
Uždaryt kategoriškai trūkimas specelistų, mokytojai dirba tik su gerai besimokančiais vaikais kiti nurašyti.