A. Zolubas. Mero Šimašiaus didelis viešosios tvarkos pažeidimas (9)

Raudonais dažais apipiltas sostinės Lukiškių aikštėje stovintis monumento „Laisvės kalva“ fragmentas | LRT.lt nuotr.

Raudonais dažais apipiltas sostinės Lukiškių aikštėje stovintis monumento „Laisvės kalva“ fragmentas | LRT.lt nuotr.

Rusišką patarlę „Против лома нет приема, кроме, как другого лома“, į lietuvių kalbą išversčiau „Prieš laužtuvą tėra būdas – kitas laužtuvas“. Kam prisireikė aptarti tokį necivilizuotą kovos būdą?

Pasirodo, kai vandalizmą ar net šventvagystes provokuoja valdžios (kalbu apie Vilniaus merą Šimašių), piliečiai nebepaiso formalios vertybių apsaugos, patys imasi vykdyti teisingumą necivilizuotai, vandalizmo, tačiau išprovokuoto, būdu.

Policija pranešė nustačiusi moterį, įtariamą sekmadienį raudonais dažais apipylusią sostinės Lukiškių aikštėje stovintį monumento „Laisvės kalva“ fragmentą. Vilniaus apskrities policijos duomenimis pranešta, kad tą pačią dieną apie 14 val. nenustatyta moteris apipylė „Laisvės kalvos“ maketą raudonos spalvos dažais. Padarytas nuostolis tikslinamas – laukiama, kol informaciją apie tai pateiks Vilniaus savivaldybė.

Policija skelbia nustačiusi pažeidėją ir iškvietusi ją į komisariatą. Pradėta administracinio nusižengimo bylos teisena dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo. Memorialo fragmentas Lukiškių aikštėje pastatytas praėjusią savaitę.

Čia dera atkreipti dėmesį, kad pats „Laisvės kalva“ fragmentas bei jos pievelės teritorija už fragmento yra išdėstyti ant šventinto Laisvės kovų Memorialo Relikvijoriaus ir informacinių apie Relikvijoriaus turinį granito plokščių. Toks „Laisvės kalvos“ išdėstymo projektas pristatomas visuomenei. Taigi su mero leidimu Lukiškių aikštėje leista vykdyti vandalizmui ir šventvagystei prilygstantį aktą, didelį viešosios tvarkos pažeidimą.

Kadangi akibrokštas iš mero pusės Lukiškių aikštėje yra pasikartojantys (leista pagrobti kapsulę su relikvijomis, plokštes su relikvijų sąrašais), siūlau jam, prisiėmus didelį viešosios tvarkos pažeidimą, kreiptis į policijos komisariatą su prašymu skirti jam nusikaltimą atitinkančią baudą bei tramdyti savo begėdišką elgesį, o moters poelgį dėl čia aptartos padėties vertinti kaip pilietiškumo apraišką.

Kategorijos: Akiračiai, Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Dainius Razauskas:

  Pritariu. Reiktų surengti viešą balsavimą dėl tokios interpretacijos ir gal kokių žingsnių imtis, kas išmano visuomeninio-teisinio veikimo būdus…

  • Žemyna:

   Čia pat „Alko” pirmojo psl. kairiojoje skiltyje antra nuo viršaus yra (AČIŪ Alkui!) –
   APKLAUSA: Kaip vertinate eksponuojamą Laisvės kalvos maketą Lukiškių aikštėje?
   o iš ten nuoroda į, kaip suprantu, savivaldybės psl. „Made in Vilnius”.
   Ten ir pabalsuosite, ir komentarą paliksite.
   (Labai nudžiugino, berods, Diena.lt apklausa: 100% prieš krūvą už tvoros ir prieš pačią tvorą.)

   Bet tai dar ne viskas. Pono Š. energija dar neišsemta:
   Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos plėtros konkursas sulaukė dvylikos projektų
   – diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/sv-jokubo-ligonines-teritorijos-vilniuje-pletros-konkursas-sulauke-dvylikos-projektu-932820
   Gal ir ne šiaip ta SIENA aikštėn brukama? Gal pagrindinė jos paskirtis – savimi uždengti vaizdą į Jokūbo ligoninę ir bažnyčią. Kad nesimatytų, kaip nusikalstamai ten elgiamasi, kaip stiklo „mūrai” kyla paveldo teritorijoje? Tuoj Vilnius atrodys lyg visas nuo konvejerio nuleidžiamais serijinės gamybos „šedevrais” apstatytas. „Architektūros” INDUSTRIJA”, kai kažkas „Respublikoje” parašė.

 2. Lietuvis patriotas:

  O kam čia rusų kalbą kišate? Mes juk Lietuvių tauta.

 3. Žemyna:

  AČIŪ gerb. Autoriui už jo pastaba!
  Kaltinti p. Astrą – kone tas pat, kas kaltinti „neteisingu elgesiu” Miško brolius, o ne tuos, kas pats priverstinai sukėlė jų atitinkamą atsaką į įsibrovėlių smurtą bei žudynes!
  Žmogus ne robotas, ne kiekvieno nervai gali atlaikyti tiek laiko trunkančią įtampą. Tartum koks sadistas tyčiotųsi iš savo aukų. Kiekvieną rytą pabudęs tik ir spėliok, ką dar ponas Š. iškrėtė, kiek dar gėdos Vilniui ar net Lietuvai užtraukė? Tartum koks Mauglis, netyčia įkritęs į civilizaciją. Tai ar p. Astra dėl to kalta, kad ponas Š. Lietuvos kalbos ir istorijos nesupranta, tik nežinia iš kokios moralės džiunglių atsineštą savąją?

 4. stasys:

  Autorius nutrina ribą kur prasideda ir baigiasi teisė politikuojant apie Lietuvos istorine atmintį . Šimašius irgi dėl to peikiamas tik jam niekas nesiūlo kabinti pilietiškumo ordino ..o gaila. Dar juokingiau kad ta siūlo padaryti pačiam Šimašiui ? Tai jau cinizmas ..į problema žiūrint .

 5. Žemyna:

  Bunkerį dažais apliejusi mokytoja: Tokia buvo mano saviraiška
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/bunkeri_dazais_apliejusi_mokytoja_tokia_buvo_mano_saviraiska/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: