2025 m. gegužės 12 d. Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) Taryba oficialiai pripažinuo, kad Rusija yra atsakinga už 2014 m. liepos 17 d. įvykusį „Malaysia Airlines“ lėktuvo MH17 numušimą virš Rytų Ukrainos.
Šis išpuolis nusinešė 298 žmonių gyvybes, tarp jų – 196 Nyderlandų piliečių. ICAO sprendime teigiama, kad Rusija pažeidė Čikagos konvenciją, draudžiančią naudoti ginklus prieš civilinius orlaivius.
MH17 lėktuvas, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, buvo numuštas virš teritorijos, kontroliuojamos prorusiškų separatistų.
Tyrimai atskleidė, kad lėktuvas buvo numuštas rusiška „Buk“ raketa, paleista iš prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos.
2022 m. Nyderlandų teismas nuteisė du Rusijos piliečius ir vieną Ukrainos separatistą už šį nusikaltimą, tačiau Rusija atsisakė juos išduoti.
Tais pačiais metais Nyderlandai ir Australija pateikė skundą ICAO dėl Rusijos veiksmų, o 2023 m. ICAO Taryba pripažino savo kompetenciją nagrinėti šį klausimą.
Nors ICAO neturi priverstinės galios, jos sprendimas turi didelę moralinę ir diplomatinę reikšmę. Nyderlandų užsienio reikalų ministras Kasparas Veldkampas pabrėžė, kad šis sprendimas yra svarbus žingsnis siekiant teisingumo žuvusiems ir jų artimiesiems bei siunčia aiškią žinią, kad tarptautinės teisės pažeidimai nebus toleruojami.
Artimiausiomis savaitėmis ICAO Taryba svarstys, kokiu būdu Rusija turėtų atlyginti padarytą žalą. Nyderlandai ir Australija siekia, kad Rusija pradėtų derybas dėl kompensacijų.
Šis ICAO sprendimas yra reikšmingas tarptautinės bendruomenės pastangų laikyti Rusiją atsakinga už MH17 numušimą rezultatas. Jis taip pat pabrėžia būtinybę užtikrinti civilinės aviacijos saugumą ir laikytis tarptautinės teisės normų.
Lietuvai, kaip ICAO nare, svarbu palaikyti tarptautines pastangas užtikrinti teisingumą ir atsakomybę už tokius nusikaltimus. Šis sprendimas primena apie būtinybę stiprinti tarptautinę teisę ir užtikrinti, kad tokie atvejai nepasikartotų ateityje.
Parengta pagal BBC, Reuters, usnews.com, newsukraine.rbc.ua ir kt. šaltinius
Tai laikais, kai Kremlius pradėjo savo „taikią ir teisingą spec. operaciją”, tų vietų gyventojai bėgo iš ten kas kur – vieni link Ukrainos Vakarų, kiti į Vakarus. Žinoma, buvo, kas ir į „motinėlę Rusiją”* bėgo. Buvo, ir ten pat vietoje, ar jau Rusijoje, okupantės pusėje su ginklu reikštis ėmė…
Gerai paieškojus, gal dar įmanoma rasti nuotrauką, darytą šūvio į lėktuvą bei lėktuvo kryčio metu. Tragedijos akimirką nufotografavo (nufilmavo?), berods, iš tų vietovių besitraukę ukrainiečiai. Joje matėsi pora namų, už jų giraitės (ar miško) medžiai ir dangus. Nuo stipraus vėjo gūsio palinkusių medžių vainikai rodė kryptį, iš Kijevo (kaip teigė Kremlius), ar iš Rusijos pusės buvo šauta. Tad ten gyvenę, ar bent buvoję, bei pro ten iš apšaudomų gyvenviečių besitraukusieji bet kada galėjo paliudyti, iš kur šauta.
Tačiau Vakarų nepamokė net tai, – net tas įžūlus Kremliaus žmogžudžių melas, žvelgiant vaikiškai tyru Kremliaus pajaco žvilgsniu, nei Vakarų piliečių prarastos gyvybės.
…………………
* Rusų tautybės gyventojai? Kolaborantai? Gal kas domėjosi – ar po 2022 m. Kremlius nemobilizavo ir jų į karą prieš Ukrainą?
Toks paprastas klausimas – o kam reikėjo Rusijai numušti civilinį orlaivį?
Labai paprastas atsakymas . 1 versija; parodyti kokie ”žiaurūs banderovcai”. 2 versija; norėta numušti Ukrainos karinį transporto orlaivį. O, pamatę ką padarė , nusikaltėliai buvo baisioj panikoj.
,,Tačiau Vakarų nepamokė net tai” – Vakarai, t. y. Vakarų valstybes užgrobusi komunistinė oligarchija, kuria ,,socializmą”, t.y. vykdo šliaužiantį švabinį Didįjį perkrovimą Kinijos pavyzdžiu. Ir tame Rusija yra jų strateginė sąjungininkė. Projektas ,,ES nuo Lisabonos iki Vladivostoko” neatšauktas.
ES valstybės neužgrobia kitos valstybės teritorijos, nesprogdina raketomis ir bombomis gyvenamųjų namų ir jų gyventojų kitoje valstybėje, kaip kad daro rusija Ukrainoje.
Aš ir nesakau, kad sprogdina – jos to paties tikslo siekia nekarinėmis priemonėmis. Tai nusprendė Europos kompartijų suvažiavimas Berlyne dar 1972 metais.
Tikrai ne. Švabiniam projektui būtent Rusija ir yra klūtis. Kinija taip pat, nes ji neketina paklusti vakarų globalistų diktatui. O, kad Kinijoje daug švabinių elementų, t.y. visuomenės kontrolės, tai jų tokia visuonent, mentalitetas.
Pritariate? tv3.lt/naujiena/uzsienis/vaitkus-pasirode-minske-pasakojo-apie-neteiseta-prezidenta-nauseda-ir-naikinama-lietuva-n1419877?priority=6
Jei švabinį projektą suprasim plačiau, ne kaip Vokietijos bandymą atkurti Šventąją Romos imperiją, o kaip kominterno architektų planą sukurti vieną imperiją, tai vietiniai diktatoriai, kaip ir tautos, aišku, yra tam kliūtis. Bet kliūtys tam ir yra, kad jas įveiktų tie, kas jas įveikti pajėgia. Tokie žaidėjai kinijas ir tarybų sąjungas sukuria, o kai reikia išardo ar sujungia.
Mano manymu, kad kinijos ir tarybų sajungos įpėdinės mokosi iš istorijos ir ant to paties grėblio nelipa. Ir galiių santykis keičiasi. Nors, aišku, visaip dar gali būti.