J. Vaiškūnas. Kas sustabdys Skvernelį? (68)

S. Skvernelis dosnia ranka Lenkijai padovanojo pranciškonų vienuolyną Vilniaus senamiestyje | Alkas.lt koliažas

S. Skvernelis dosnia ranka Lenkijai padovanojo pranciškonų vienuolyną Vilniaus senamiestyje | Alkas.lt koliažas

Valstybės valdoma Akcinė Bendrovė (AB) Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pietryčių Lietuvai už Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus pradėjo retransliuoti kaimynės Lenkijos TV kanalą „TVP Wilno“.

Ir tai jau šeštasis Lenkijos TV kanalas, kurių retransliacijas pietryčių Lietuvai, Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pastangų dėka, mūsų valstybė apmoka jau nuo 2018 metų gegužės. Štai tie kanalai: informacinis naujienų kanalas TVP INFO, pramoginis kanalas TVP POLONIA, pažintinis kanalas TVP HISTORIA ir 2 muzikiniai pramoginiai kanalai NUTA.TV bei POWER TV“, dabar dar ir „TVP Wilno“.

Telecentro paskelbtame žemėlapyje matome, kad naujojo „TVP Wilno“ kanalo retransliacija rėpia Vilniaus miestą, Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonus. Taip pat ji dengia dalį Ignalinos, Molėtų, Ukmergės, Širvintų, Vievio, Kaišiadorių, Elektrėnų, Trakų ir Alytaus rajonų. Kažkur jau matytas vaizdelis? Būtent, bemaž toks pats kaip ir 1920-1939-ųjų metų Lietuvą su Lenkijos atplėštomis rytų ir pietryčių Lietuvos teritorijomis.

Lenkijos kanalo „TVP Wilno“ sklaidos ir 1939 m. Lenkijos okupuotos Lietuvos teritorijos erdvės stebėtinai panašios | Alkas.lt žemėlapių sugretinimas

Lenkijos kanalo „TVP Wilno“ sklaidos ir 1920 m. Lenkijos okupuotos Lietuvos teritorijos erdvės stebėtinai panašios | Alkas.lt žemėlapių sugretinimas

Valstybės saugumo departamento (VSD) sekliai akylai stebintys rytų horizontus – nemato savos panosės ir pasmakrės. Jų nedomina didžiausio „strateginio partnerio“ Seimo senato užsakymu XX a. pabaigoje sukurta strategija kaip reiktų repolonizuoti buvusius prieškario Lenkijos pakraščius – „kresus“, persislinkus imperinės Rusijos sienoms į rytus.

Ir nors iš aukštų tribūnų labai daug kalbama apie informacinius karus ir jų grėsmes Lietuvai, bet pirmai progai pasitaikius, savo valstybės piliečius perduodame į svetimos valstybės politinių ideologų rankas ir dar iš Lietuvos iždo apmokame jų sąmonės perprogramavimą.

Kokią kultūrą, kokią istoriją, kokią meilę ir kokiai tėvynei Lietuvos piliečių sąmonėje diegs  Lenkijos informacinis ruporas Wilno nesunku numanyti. Juk iki šiol nė viena Lenkijos valdžia nėra pripažinusi 1920-1939-jų pietryčių Lietuvos okupacijos ir okupuotoje Lietuvos dalyje vykdyto žiauraus polonizavimo ir lenkų Armijos Krajovos vykdyto lietuvių genocido. Priešingai iš ideologinių politinių Lenkijos ruporų nuolat girdime, kad jokios Vilniaus krašto ir pietryčių Lietuvos okupacijos nėra buvę… tiesiog – Wilno nasze!

Ir jei Lenkijos TV retransliacija Lietuviškuose „kresuose“ bandoma gražiai pridengti tariamu siekiu „atitraukti žmones nuo rusiškų kanalų…“ (sąmoningai nepasakant, kad ir nuo lietuviškų)…, tai kokiais siekiais grindžiamos Skvernelio palaimintos nenuilstamos tomaševskininkų pastangos – leisti Lietuvos piliečiams pavardes ir vardus oficialiuose Lietuvos dokumentuose rašyti lenkiškais rašmenimis?… O gi tais pačiais siekiais kaip ir „TVP Wilno“ bangų – atitraukti pietryčių Lietuvos piliečius nuo Lietuvos ir pritraukti prie Lenkijos.

Juk dar prieš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pergalę (LVŽS) Seimo rinkimuose instrukcijas Lenkijoje gavęs S. Skvernelis, net nespėjęs apšilti kojų Ministro Pirmininko pareigose, 2017 m. atvirai ir demonstratyviai stojo prieš jį į Lietuvos premjero postą atvedusio Ramūno Karbauskio vadovaujamos partijos programą. Nepaisydamas LVŽS partijos rinkiminių nuostatų, pamindamas Konstitucinio Teismo ir Lietuvos Vyriausiojo Administracinio Teismo nutarimus, tuomet jis demonstratyviai parėmė opozicinių konservatorių pastangas ir net pats asmeniškai rinko parašus Andriaus Kubiliaus įstatymo projektui, kuriuo buvo siekiama, įteisinti asmenvardžių rašybą Lietuvos oficialiuose dokumentuose atsisakant įrašo valstybine kalba…

Tuo pat metu S. Skvernelis dosnia ranka Lenkijai padovanojo Vilniaus pranciškonų vienuolyną, Gdansko lenkų pranciškonų grupei „atkurdamas nuosavybės teises“ į šį vieną seniausių ir vertingiausių Lietuvos kultūros, istorijos ir architektūros paminklų. O juk tas „nuosavybės teises“ lenkų pranciškonai įgijo tuomet kai Lenkijos okupacinis režimas 1938 metais šį pastatų kompleksą perdavė Lenkijos pranciškonų konventualų nuosavybėn. Vadinasi šiuo sprendimu buvo įtvirtinti okupacijos padariniai.

Ironiška, kad būtent šiame viename didžiausių Lietuvoje vienuolyno ansamblių išsaugojusiame gotikinę architektūrą iki polonizacijos procesų įsigalėjimo XVIII a. buvo ir lietuviškos raštijos centras.

Lietuvos ministrų kabineto vadovas, svarbių politinių sprendimų priėmėjas, besišvaistantis Lietuvos paveldu, išduodantis Lietuvos valstybinę kalbą ir atiduodantis Lietuvos valstybės saugumo užtikrinimui strategiškai svarbius informacinius svertus į svetimas rankas yra labai rimta grėsmė nacionaliniam saugumui.

Jį būtina sustabdyti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

68 komentarai

 1. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Tai už Skvernelį ne ką prastesnis Seimo pirmininkas Pranckietis gavęs Lenkų ordiną, hibridiniai stribai gerai lenkams tarnauja.

 2. Antanas:

  Jo… Be komentarų. Graudu…😪

  • mociute:

   is tiesu, verkti norisi………. Lietuvos mokesciu moketoju islaikoma LTV net nesugeba bent trumpo reportazo parodyti bent is Zoliniu atlaidu Punske kur islaikytos, issaugotos nuo brutalaus netgi kai kuriu lenku kunigu spaudimo nuo neatmenamu laiku, simtmeciais ispuoseletos lietuviskos tradicijos kuriu tikrai daugiau niekur pasaulyje neimanoma gyvai pamatyti. Galetu p. Skvernelis ten apsilankyti ir pakalbeti su is visos Lenkijos i Punska per Zolines suguzejusiais lietuviais kurie cia atvyksta ne tik i Zoliniu atlaidus bet ir isgirsti ir pabendrauti Lietuviu kalba…….
   Teko tenai bendrauti su is Lodzes, Poznanes, Varsuvos, Krokuvosir t.t. atvykusiomis moterimis, pasipuosusiomis savadarbiais Lietuviu tautiniais rubais kurios su asaromis liejo savo ilgesi Lietuvai, musu kalbai ir paprociams. Jos pasakojo kad tenai kur jos gyvena net lietuvisko laikrascio ar zurnalo bei knygos nenusipirksi o atsisiusti is Lietuvos vyresnio amziaus zmonems yra labai sudetinga .Tai kodel Lenkijos lietuviams nesudaromos galimybes tureti bent viena lietuviska TV kanala ?
   Kazkaip tylu ir apie tai,kad Skvernelio pazadetiems Lietuviu namams Suvalkuose vis dar “tebeieskoma” ir niekaip “nesurandama” vietos Suvalkuose – senose Lietuvos etninese zemese? O Suvalkijai visai nereikalingi jokie lenku TV kanalai……

    • Tai įsirenk už savo pinigus atitinkamą anteną ir žiūrėk sau kokios Lenkijos ar Rusijos laidas jų kalbomis. Kodėl nori naudotis visų – valstybės – pinigais apmokamomis transliacijomis, juolab, kad kitai Lietuvos daliai galimybė naudotis tokia valstybės paslauga nėra suteikta. Todėl tai be kita ko yra ir Konstitucijos 29 str., nustatančio, kad privilegijos kalbos pagrindu yra negalimos, pažeidimas. Tokiu atveju dėl Vyriausybės nutarimo atitikimo Konstitucijai pagal jos 106 str. Respublikos Prezidentui derėtų kreiptis į KT . Tačiau jis tyli net ir ta prasme, kad visuomenei viešai nepaaiškina, kodėl šios pareigos kreiptis į KT dėl Vyriausybės sprendimo dėl Lenkijos valstybinių programų transliavimų už biudžeto lėšas atveju nevykdo.

 3. jurgis:

  Ruošiasi vėl užgrobti Rytų Lietuvą, o paskui – Vidurio? Kas gali paneigti…

 4. Romas:

  Labai reikalingas straipsnis, pagarba Jonui. Gaila, kad ta mūsų didžioji žiniasklaida parsidavusi…

 5. ExO:

  Informacija netiksli. Šįkart kalba ne apie retransliaciją, o apie visiškai naują darinį. Lenkijos televizijai suteikta galimybė kurti ir transliuoti laidas Lietuvoje atskiru kanalu Lietuvos televizijos vardu, LRT sukurta atskira grupė, apmokama (gal dalinai?) Lenkijos TV. Oficialiai tai ne Lietuvos lenkų televizija. Tuo būdu kitai valstybei suteikta galimybė Lietuvos vardu teikti informaciją, vykdyti kultūrinę ir propagandinę veiklą.
  htt ps://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1097921/i-lietuva-zengia-lenkijos-televizija-norime-atitraukti-zmones-nuo-rusisku-kanalu

  • Antanas:

   Dauguma tuteišų (vietinių) vis tiek žiūrės Rusijos TV, nes rusų kalba – tai vienintėlė kalba, kurią jie gerai supranta. Lenkiškai gerai supranta ir taisyklingai šneka tik tie, kurie baigė polonistikos fakultetus. To tak, panowie! 🤗

  • Žemyna:

   Pažiūrėsime, kiek mūsų žmonių krauju gintos LTV darbuotojų pareikš protestą? Gal MASIŠKAI atsistatydins? O LTV vadė pirmoji – pavyzdį parodys?
   O mums gal reikia budėti prie vyriausybės ir LTV? Gal Karbauskį su VSD papurtyti, kad pabustų?
   Sužinotų lenkai, kad kažkas panašaus PL rengiamasi daryti, atsirastų Solidarumas-2?
   Žinote, man atrodo, jog skurdas LT yra ne tik dėl vienų buduliško godumo, kitų nemokėjimo tvarkytis šalyje. Tai yra irgi GINKLAS prieš dvasinį Lietuvos atsparumą. Nuskurdę žmonės negali sau leisti laisvo laiko, imtis visuomeninės veiklos, jei jie kasdien daugiau kaip pusę paros prispausti prie duonos kąsnio paieškų.

 6. Tai nejaugi Nausėda, kuris, beje, vos išrinktas Prezidentu pirmiausiai nuskubėjo “Rankas išbučiuoti Lenkijai”, pavesdamas Skverneliui iš naujo sudaryti Vyriausybę, čia vardijamų faktų nežinojo…
  Manau, kad ši medžiaga yra valstybinę, visuomeninę reikšmę turinti informacija, todėl yra visuomeninio transliuotojo LRT pareiga ją paskelbti visuomenei. Taigi “Talkos” klubui derėtų kreiptis į LRT, siūlant ją paviešinti savo programose, LRT. LT portale, dėl tų Konstitucijai prieštaraujančių Skvernelio valdymo faktų organizuoti pokalbį per radiją, kelti nepasitikėjimo Skverneliu, jo atstatydinimo klausimą.

 7. Kas teksto autorius?!!:

  Tuoj atšuoliuos 240 vyčių raitų ant bananų!
  (žirgai nešiuolaikiška)

 8. Žemyna:

  Juokiatės iš Tapino?
  Tie kas matėte visą laidą (aš tik anonsą), ar pamenate? – Klausimas jo buvo maždaug toks:
  – Jeigu robotui bus patikėta (nepamenu kam) vadovauti, o jam suges programa?
  Ir tada parodo nuotrauką. Na, ar ne realistiškas klausimas?
  Palaukite, čia tik žiedeliai. Uogelės dar noksta. Vienuolyno kvartalą jau padovanojo. PL TV dengiama LT teritorija vis plėsis. Juk nežinome, kokių dar dovanų šis karalius prižadėjo? Tam tikro inteligentiškumo lygio visuomenės daliai PL visada buvo tokia „poniška”.. o Lietuva tokia „chamiška”… Ypač tai daliai, kuri tada „mokėjo gyventi”, „kombinavo”, „polukianska hara z dustem” bei iš PL atvežamais skudurais prekiavo, ru/by mišraine kalbėjo. Nepastebėsi, kad tuoj bus, kaip su Gruzija karo su RU metu buvo, kai kas naktį būdavo perstumiama gilyn į Gruzijos teritoriją siena su RU. Tik čia pradžioje bus be fizinės sienos perkėlimo – „minkštoji” vis gilyn skverbsis.
  Vakar Š. savo kalboje prasitarė/išdavė, jog karą Vyčiui būtent S. paskelbė. O aš visą laiką iniciatoriais laikiau Š. ir ministrę. Pasirodo, jie šiuo atveju buvo žemesnio rango paliepimų vykdytojai.

 9. Iš tiesų:

  Ačiū Gerb. J.Vaiškūnui už puikias -nors pavėluotas- įžvalgas. Didžiausias Žaliųjų valstiečių -už juos balsavau- politinis ir moralinis pasiklydimas yra tai,kad nuėjo ,,obuoliauti” su grynuoliu neoliberalu ir ypatingai prolenkišku S.Skverneliu.Panašu ideologiniu ir prolenkiškumu pasižymi ir Seimo Pirmininkas V.Pranckietis.Tad, gerbiamieji Žaliji valstiečiai,ypač R.Karbauski,kas jums nutiko? Be to šiuomet labai sustiprėjo lenkiiškos kultūros antplūdis į Lietuvą: lenkiškų filmų festivalis, muziejuose įvairios parodos.lenkiškų muzikinių koncertų be to dažnai rengiamos Lenkijos istorikų,politologų konferencijos ir pan.Tuo tarpu į Lenkiją lietuviška kultūra beveik neteikiama.Tokius tai turime Lietuvos atsakingus kultūros ir politikos nevykusius veikėjus- tiesiog kvepia ATR laikmečiu.

  • Žemyna:

   Brangi kaimynė žino, jog LT piniginė niekada nepatemps tokio masto ideologinės atakos, kaip PL piniginė.
   Taigi, turime tik MENAMĄ tarpvalstybinę sieną, tris dešimtmečius trunkančią galingą ideologinę invaziją, plius dar apmokama profesionali antikonstitucinė veikla ir atviras šeimininkavimas teritorijoje, kurią kaimynė pati sau pasiskyrė. O mūsų „valdžia” tam klapčiukiškai pritaria. Pritaria vien jau tuo, kad kolonizuotų bei nutautintų teritorijų gyventojus ir LT kitataučius vadina tautinėmis mažumomis…
   Įdomu, jog šis klausimas nė kiek nedomina mūsų ŽT, UNESCO. Mes tylim, tai ko jiems jaudintis? Bet būtent šios org-jos turėtų būti vieni iš iniciatorių kreiptis į EŽT, TT dėl šliaužiančio atviro, ciniško, prievartinio okupacijų padarinių įteisinimo žemėje tautos, kuri ir taip sparčiai artėja prie išnykimo. Civilizuotos kaimynės užsienio politika mažųjų kaimynių atžvilgiu niekuo neatsilieka nuo necivilizuoto Kremliaus politikos.

 10. stasys:

  Tokie sprendimai iš dangaus nekrenta ir vieno šimašinio mygtuko paspaudimu nerealizuojami . Tam žmonės ieško sutarimo tašku mainais gauna ka kitką. Va čia ir buvo svarbus klausimas Jonui ..tai ka mainais Skvernelis iš lenku gavo .? Ir tik po to galima imti diskutuot kiek tai pavojinga Lietuvai . Porceliavimas Lietuvos prasideda nuo besaikio noro visiems būti dosniu ir turtingu… o toks Skvernelis man tikrai neatrodo ..

 11. Žodžio laisvė...:

  Lenkiškoms televizijoms pinigų Lietuva turi,o va lietuviškoms kaimo mokykloms pinigų nėra.Ką tai galėtų
  reikšti?

  • Žemyna:

   Labai teisinga pastaba! AČIŪ!
   O kaip atrodo, kad Seimas atmetė siūlymą, kad vienas mero pavaduotųjų būtų iš opozicijos? Tai yra, kaimynės jau 3 dešimtmečius valdomose LT savivaldybėse ir toliau vienvaldžiai lieka „mažumiečių” merai su savo palyda, amžini, kaip Leninas mauzoliejuje. Tai ir nėra, kas lietuvybę gina, kas pagalvoja, kaip lietuviškas mokyklas išsaugoti.
   O štai rinkimų į Seimą kartelę sau nuleidžia. Taigi, dar daugiau ne iš LT nauda suinteresuotų „partijų” lengviau pateks į Seimą.

 12. jo:

  Mūsų mankurtai visiškai sąmoningai dekonstruoja Lietuvą. Tokiame fone Lenkijai labai lengva siekti savo imperinių repolonizacijos tikslų, nes mankurtai džiugiai priima ir skatina viską, kas kenkia Lietuvai. Net nesvarbu ar Skvernelis tokią politiką vykdo sąmoningai, pajutęs kur link vėjas pučia, ar tik kaip priešui naudingas idiotas, nepajėgiantis suprasti ką daro – už tokias veikas toks valstybės išdavikas turėtų būti arba sušaudytas, arba iki gyvos galvos sėdėti kalėjime, o iššvaistytoms biudžeto lėšoms kompensuoti turėtų būti turto konfiskacija.

  • Bet tokį Skvernelį Nausėda toliau teikia į Premjerus. Tai ką čia dar papildomai regime apskritai dėl valstybės valdžių…

   • stasys:

    Viska lemia derybos . Stereotipai vargiai tinka kai kalbame apie savo kaimynus .

    • Valstybei, Tautai yra ir konstituciniai dalykai, dėl kurių ne tik su kaimynais nesiderama, jais neprekiaujama, bet ir šalies vidaus politikoje, tarkim, pvz., – balsuokite už mane, būdamas valdžioje, ministeriją iš sostinės atkelsiu į jūsų miestą, nežiūrint to, kad pagal Konstituciją jos buveinės vieta – sostinėje…

     • stasys:

      Šiam konkrečiam atvejui tokie kaltinimai iš oro . Lietuvos visuomenė kai kas daugiau nei tik tautiškumas. Stipri pilietinė visuomenė nebūtinai turi remtis tik į tautine prigimti . Stipri valstybė gali realizuoti tokius užmojus kuriu neišeina kai jos tautinės mažumos stovi šone ar netgi priešinasi pokyčiams. Toks lenkišku laidu retranliavimas rytu Lietuvoje galėtu būti pirmu žingsniu siekiant sutarimu . O ju kaip žinote Vilniaus krašte netrūksta .

 13. Gintaras:

  O kas tą Skvernelį į valdžią pasodino, ką, Vaiškūai?

 14. Rimgaudas:

  “N” reiškia “Niekas”. Jis pats save pasisodino, nes nepriklauso jokiai partijai. Jo ideologija yra policinė, t. y. prižiūrėti, kad būtų geri santykiai su Lenkija. Taip pat su Rusija, Baltarusija ir Latvija. Atskiras atvejis yra Lenkija, kuri gudravoja atkurti jos vadovaujamą Neožečpospolitą ir per ją patenkinti savo galimai imperinius kėslus per oficialią trijų jūrų valstybių – Juodosios, Baltijos ir Viduržemio koalicijos paklusimo jai koncepciją. Bet, kaip prieiti prie Baltarusijos, kuri susišaukia su ArchiŽečpospolitos, kuri priklausė LDK žemėms? Tą galima padaryti tik per Lietuvą ir Latviją ir tam reikia apgudravoti kuo daugiau aukštų Lietuvos pareigūnų. Pinigais nepaimsi – reikia kabinti ant krūtinės blizgučius, tada jiems padedant bus vykdoma PL kultūrinė “kresų”, vergiant ir pačią Lietuvą, repolonizacijos politika. Tuomet svajonė lietuviams pasiekti taikos sutarties su Lenkija įgyvendinimo, užgrobus 1/3 Lietuvos teritorijos, nebus kada, nes dėl Baltarusijos turėsime konfliktą su rusais. Todėl dar kartą sakau: “liankai” ir lenkai, nuvykite į Paryžiaus Fonteblo, pažiūrėkite pranašui Oskarui Milašiui į veidą ir atsipeikėsite. Nuvykiteę ir Jūs, Skverneli, kad, paklūstant galimai imperinėms Lenkijos užmačioms, nepadarytumėte bloga jai pačiai. O į Baltarusiją dėl to, kad Batjka konsoliduoja tautą, visiems reikia žiūrėti pagarbiai. Prižiūrėkite tai, Skverneli, nes tai atitinka prigimtinę Jūsų ideologiją.

  • Lenkijos poltiką dėl priėjimo prie Baltarusijos matyčiau kiek kitaip. Pagal “kresų” strategiją labiau panašu, kad priėjimas prie Baltarusijos yra per suirutės joje išlaukimą. Kad tas suirimas būtų greitesnis ir Lenkijai kuo veiksmingesnis, yra būtina visaip veikti, visų pirma, kad Baltarusija glaudžiau nesuartėtų būtent su Lietuva. Akivaizdu, kad tam suartėjimui kelią galima užkirsti, jo išvengti turint įtaką Lietuvos valdžių, įtakingiems partijų asmenims, lemianties šalies politiką su kaimynėmis. Matyt, ne ką kita, o tokį “kresinų” tikslų politikavimą galima įžvelgti Lenkijos ir Lietuvos politikų veiksmuose mažiausiai jau 15-20 metų. Vienu iš jų galėtų būti Lenkijos dėjimasis prie Visagino AE statybos ir po keleto metų “zulinimosi” pasitraukimo iš to, kas be abejonės sąlygojo tolimesnius veiksmus tuo klausimu, tarp jų gali būti, kad tai lėmė ir sprendimo statyti AE būtent Astravo vietovėje atsiradimą, tapusiu ilgalaikiui kliūviniu glaudesnio pasitikėjimo santykiams tarp kaimynių… Kuo net ne mažiau atrodytų gali būti suinteresuota Lenkija negu Rusija… .

 15. Dainius Razauskas:

  Tai yra tragedija: Lietuvos valdžia dirba nebe Lietuvai, o Lenkijai. Nemanau, kad visi papirkti ir įsitikinę išdavikai. Manau, kad tai, pavadinkime, iš „menkystos komplekso“, kurį numatydami XX a. pradžios polonizatoriai sakė, kad „mužikai“ vis tiek nesugebės valdyti valstybės.
  Manau, kad šitas „menkystos kompleksas“ yra didžiausia Lietuvai grėsmė, didesnė už visas išorines.

  • stasys:

   Jus Dainiau nors argumentu porą paviešintumėte .. o tai man taip ir liko neaišku kuo tas Skvernelis toks blogas. Jei gerai pamenu D.Grybauskaite irgi “žmuridavo” per daug jautrus tautiniai pupuliai už nemokėjimą palaikyti gerus santykius su kaimynais. Turime nauja Prezidentą ir vėl ašarų pakalnė ..

   • mociute:

    p. Stasy, ar jums neatrodo kad paties p.Skvernelio istorijos zinios yra labai prastos? Jeigu,kaip kad pats sako, lenku kalba ismoko ziuredamas lenku TV tai is tu ziniu ne kazka gali zinoti o ypac jei jau ir visa pulkas LIetuvos istoriku, pradedant aciu Bumblausku, iki siolei “slidineja”, atsiprasau, kaip karves ant ledo aiskindami ypac sudetinga ir daugybe lenku isdavysciu parpildyta Lietuvos – Lenkijos istorija neretai priestaraudami patys sau. O D.Grybauskaite labai sauniai laikesi dideliu ir ypac grobuonisku kaimynu atzvilgiu.
    XXI amziuje pagarba valstybei neturetu buti grindziama kazkokia baime ar spaudimu bei menkinimu.

    • stasys:

     močiutei .. žengti žingsni ieškant sutarimo su Lietuvos tautinėmis mažumomis nėra blogas dalykas . Jus visada galite pasirinkti kas svarbiau mūsu visuomenei papildomos raidės abėcėlėje , gatvių lentelės ..ar Lenku televizija kurios laidas pati Lietuva retransliuoja primokant biudžeto pinigais ..mano supratimu tai teisingas kelias mažinat įtampas .

     • Teisingesnis kelias būtų – pripažinti, kad lenkai nebuvo okupavę Wilno ir sugražinti jiems tas žemes. Tada būtų taika ir ramybė. Tik dar reikėtų skubiai Lietuvos istorijos vadovėlius ištaisyti. Juk gyvename jau ES. To tak pane Staszku.

      • Žemyna:

       Labai teisinga išvada! Juk priešpaskutiniame jaunųjų mokslininkų susibėgime Lietuvoje jie aiškiai suformulavo, kas įvyko tarpukariu – tai buvo pagalba Lietuvai! AK dėl Lietuvos, dėl sesulos čia taip aukojosi, draskėsi ir ją išgelbėjo! Jei ne PL, nebūtų buvę tarpukario Lietuvos! Praktiškai jie vieni Lietuvai Nepriklausomybę ir iškovojo, ir apsaugojo, kol Kauno poniutės plaukus garbanavo, pudravosi, ir su ponais Konrade kavutę siurbčiojo.
       Viskas sudėjus, atėmus ir padalinus, turime dvi kilnias gelbėtojas, ir abi dabar laukia, kad susimokėtume. Su palūkanom, žinoma, nes jau smarkiai vėluojame.. Priešingu atveju atsiųs vieną iš seniausių savo verslo įmonių – išieškojimo verslu užsiimančią AK.
       ——————————————
       Szanowny Panie Janku, pano iniciatyva neliks nepastebėta. Būsite pristatytas aukščiausiam TĖVYNĖS apdovanojimui.
       Tik dabar, nors pasiusk, užmiršau, kaip tėtis tą pano apdovanojimą vadino… Gerai vadino! 🙂

 16. Prašalietis:

  …”Ir nors iš aukštų tribūnų labai daug kalbama apie informacinius karus ir jų grėsmes Lietuvai, bet pirmai progai pasitaikius, savo valstybės piliečius perduodame į svetimos valstybės politinių ideologų rankas ir dar iš Lietuvos iždo apmokame jų sąmonės perprogramavimą.

  Kokią kultūrą, kokią istoriją, kokią meilę ir kokiai tėvynei Lietuvos piliečių sąmonėje diegs Lenkijos informacinis ruporas Wilno nesunku numanyti”…

  Neatsistebi ” tautinių Gedimino bokšto svajotojų, tautinės tiesos skleidėjų tautiniu – patriotiniu įsivaizdavimu”, kad šiandieniniame lansberginiame išsivaiščiojančiame durnių laive per 30 metų jau nebeliko išsilavinusių, žinančių vieną ir daugiau užsienio kalbų tautiečių, kurie, esant šiandieniniam visokios informacijos prieinamumui, nesugebėtų , palyginę “kur ką kas kalba” ir kas vyksta aplink, savo protu suvokti juos supančio pasaulio. Net ir mažiau išsilavinę, bet pagyvenę ir padirbę eilę metų civilizuotose vakarų valstybėse šimtai tūkstančių jaunų tautiečių suvokia ir be didelių išsimokslinimų, kokiais principais gyvena civilizuoti kraštai ir kaip reikia patiems “gyventi” . Jie lengvai apsieina be ” tautinių sąmonės diegėjų istorijos ir tėvynių meilės diegimo pastangų”, nes jie daugiau mažiau”atsirenka”, kaip yra iš tiesų juos supančiame pasaulyje…

  • mociute:

   netiesa rasote, Prasalieti! Tarp tu kaip vadinate, issivaiksciojusiu, labai daug ir tokiu kurie siekdami savo tikslo gyvenime lietuviskus,atseit, diplomus padejo i archyvus salia atviruku ir igyjo rimta universitetini issilavinima geriausiuose pasaulio universitetuose ir ypatingai sekmingai dirba. Ne vienas is tokiu yra pasiekes ir stulbinama karjera. Taciau okupciniam palikimui Liertuvoje tokiu juk nereikia protingesniu uz juos O Lietuvoje ypac gausiai “prikeptu” universitetu kaip ir okupacijos matu diplomai yra tik tikro issilavinimo imitacija. Juk ne veltui sakoma kad svietimo sistemos lygis valstybeje yra tiesiai proporcingas tos valstybes pragyvenimo bei geroves lygiui. O ka matome Lietuvoje?
   Kaip rasot net ir tie “maziau issilavine bet padirbe eile metu civilizuotose Vakaru valstybese…” suvokia, tiksliau pamato ka prarado Lietuva per 50 paskutines okupacijos metu. Butent todel ir bijoma sugryztanciu issilavinusiu is emigraciju ir varoma buka,menkinanti zmones kurie nepabugo isvykti ir patys pameginti, propoganda

   • Prašalietis:

    “Tiesą rašanti močiute”, tikrai rimtus mokslus baigusiems net ir Lietuvoje jų gautos žinios, o ne diplomai, padeda jiems gyvenimuose ar siekimuose papildomų žinių rimtuose užsienio universitetuose. Na o “močiutės tautinis ir patriotinis pastebėjimas”, kad ir po 30 metų “tautinio antisovietizmo” Lietuvoje vis dar dėl visų blogybių šiandieniniame išsivaikščiojančiame lansberginiame durnių laive “kaltas okupacinis palikimas” yra pasaka darželiniokams. Kad “okupacijos” metų diplomai yra tik tikro išsilavinimo imitacija,parodo, kad “močiutė” nestudijavo rimtų mokslų aukštojoje mokykloje”okupaciniais”laikais. Kad ” tie “maziau issilavine bet padirbe eile metu civilizuotose Vakaru valstybese…” suvokia, tiksliau pamato ka prarado Lietuva per 50 paskutines okupacijos metu”…. parodo, kad “Močiutei tautinis patriotinis”protas neleidžia suvokti, kad “Net ir mažiau išsilavinę, bet pagyvenę ir padirbę eilę metų civilizuotose vakarų valstybėse šimtai tūkstančių jaunų tautiečių ” negali suvokti to,ką prarado ar ką turėjo Lietuvoje gyvenę žmonės, nes jų ten tais laikais nebuvo. Daugiau mažiau išsilavinęs jaunimas gali sužinoti kas buvo “okupacijos”laikais pats tik iš objektyvių istorinių šaltinių, na o mažiau išsilavinusiai jaunuomenei belieka “gauti žinias iš “tautinės močiutės” ir kitų profesionalių “tautinės sąmonės,istorijos ir tėvynių meilės ir kitokių tiesų diegėjų tautinių patriotinių” pasakojimų. Beje šiandiena pasaulyje laikomų geriausias švietimo sistemas turinčios šalys savo laiku jas perėmė iš Tarybų Sąjungos ir jas pritaikė sau…. Ir tai yra ne mano sugalvota… Kaip tikrai patriotinei ir tautinei “močiutei”, nepatenkintai primityvia ir jauną kartą bukinančia šiandienine propaganda, nelabai tiktų ir pačiai sapalioti be skaičių, palyginimų ir faktų apie Maskvos “okupacijos baisumus”, kaip ir šiandieninės Briuselinės “laisvės gerumus”…

    • mociute:

     super-sovietiskai islavintam “Prasalieciui” deretu zinoti bent tiek kad toji “tarybu sajunga” buvo ne kas kitas o iskaba pakeitusi labiausiai pasaulyje atsilikusi grobuonis rusu imperija (tautu kalejimas kaip rase Leninas), kuri po kruvinojo 1917 perversmo tapo dar baisesne ir brutalesne kadangi buvo sunaikinta viskas kas dar tenai buvo like sventa. Net ir ” atnaujintos” imperijos rublis taip ir nesugebejo per daugiau nei 100 metu pasiekti 1913 rusu rublio lygio…… Melas, priervarta,apgaules, kraujas anaujintoje rusu imperijoje priperejo milziniska kieki besmegeniu “homo sovieticus” kuriu evoliucijai i normalia busena 30 metu dazniausiai, kaip matome, nepakanka todel labai liudna tai konstatuoti kad zymi dali tokiu jau prarasti galutinai….
     Tikrai negaliu save laikyti labai issilavinusia kadangi kaip ir daugelis mano amzininku kurie gime WW2 pabaigoje ir kuriems i galveles vietoje tikru ziniu buvo kalamas sovietinis melas. Taciau likimas man buvo palankus ir jau daugiau nei 20 metu gyvenu tenai kur politikai uz mela baudziami kalejimu o laisvose visuomenese issivyste zmones susikure toki gyvenima koki nori . Ir absoliuciai jokios propogandos – faktai kalba patys uz save…..

     • Prašalietis:

      “močiute”, pagal tai kaip dėstote savo “genialias ir buvusį tarybinį velnią demaskuojančias mintis” matosi, kad galite būti tik WW2 “metais gimusių tautiečių amžininkė”. Matosi pagal komentare pademonstruotas lietuvių kalbos gramatikos ir stiliaus “giliai tautines žinias”,kalbos manierą, minčių dėstymą belieka “pasigėrėti WW2 laikais gimusių močiučių gautais tautiniais išsilavinimais”. Kaip pasakytų šiandieninio išsivaikščiojusio kaimo mažaraštis kaimo šviesuolis, malonu buvo paskaityti močiutės komentarą parašytą”Maironinio lietuviško iškalbingumo literatūrine taisyklinga kalba” ir “pasigėrėti ne homo sovietikus lygio, ne besmegenės, o tautinės intelektualės objektyviu, pagrįstu konkrečiais faktais ir palyginamaisiais skaičiais Tarybų Sąjungos blogybių demaskavimu”. Mažaraščiui kaimo bernai labai būtų įdomu sužinoti, kur močiutė “surado” tokį “rojaus kampelį” šioje žemėje, kur visuomenė “taip išsivystė”, kad žmonės” susikūrė gyvenimą kokį nori”, kur “politikus už melą baudžia kalėjimu”. Chruščiovas, paskelbto 20 komunistų partijos suvažiavime komunistinio žmogaus , kuris pastatyto komunizmo sąlygomis savo gyvenimą susikuria tokį kokį “nori”, iki 1980 metų vienoje atskirai paimtoje Tarybų Sąjungoje pastatyti nespėjo…. Matomai močiutės atrastoje laisvoje visuomenėje”išsivystę žmonės” gimę WW2 ir kitokiais WW metais ,slaptai nuo viso pasaulio, chruščiovinę komunizmo statybos programą sėkmingai įgyvendino ir komunizmą atskirai paimtoje “išsivysčiusioje visuomenėje sugebėjo pasistatyti”….

 17. Tvankstas:

  Labai gražu – Vilniaus vaivados darbai.

 18. sūduvė:

  Dėkoju ir žemai lenkiuosi straipsnio autoriui už šiuos skaudžius faktus. Mes jau seniai sekame Skvernelio vojažus pas lenkus, jo “dosnumą” lenkams ir elgesį valstybėje lyg savame dvare. Jis tikriausiai koks puslenkis – pan Skvernel.
  Laukiu kol greičiau šis netikša nueis nuo arenos, nors paliks po savęs daug brudo.

 19. Jeigu Konstitucijos nesilaikymai, išsakyti Skverneliui, “Valstiečių” valdžiai, „Stasiui“ yra – “iš oro”…, tai ką daugiau ir bekalbėti…
  Lyg „iš oro“ yra traukiamos „tautinės mažumos“, kurių, kaip žinoma, pagal Konstituciją Lietuvoje nėra. Taigi kalbama, kaip ne Lietuvoje gyvenančiojo…
  Nepaisant akivaizdaus Konstitucijos nesilaikymo, abejotinas yra pats „valstiečių“ sprendimas transliuoti Lenkijos valstybės TV programas šalies pakraštyje, o ne pačiame jos centre – Kaune ir aplink jį, nes jau pasigirsta balsų, gal ir veiksmų, o kodėl Kaunas šiuo atveju dėl Lenkijos nacionalumo diegimo yra skriaudžiamas, paliktas “litviniškai chamauti”…, nors europinę vėžę į Lenkiją jis, o ne Vilnius turi…

 20. ROBERTAS:

  Lauk Skverneli iš Lietuvos.Lenkijos universiteto padalinys Vilniuje veikia.o Lietuvos universiteto padalinys Lenkijoje neveikia.Kiek Lietuvos televizijų retransliuo ja Lenkija.Ne vienos. KIEK buvo lietuviškų mokyklų Lenkijoje ir kiek liko.Kas jas uždarė ogi Lenkija Už tai Linkevičius Lenkijos valdžia medaliais apdovanojo.Kur Lietuvos kultūros centras Suvalkuose ir Punske. IS kokių vadovėlių mokosi lietuviai Lenkijoje ogi iš Lenkiškų.Skvernel smegenys yra pateiktos auglio ir Prezidentas turi Parsidaveli premjera nušalinti nuo valdžios Kai pasveiks.bus surengtas Teismas Skvernelio už Tėvynės isdavima Jau numatytas bendras vyriausybių posėdis tarp Lietuvos ir Lenkijos Bus sukurta nauja valstybė Zespospolita

 21. Vytis:

  Ačiū Jonai Vaiškūnai…..Ir kaip tokiam premjerui – Lietuvos interesų išdavikui sveikatos linkėti?…tegu jis keliauja greičiau…….

 22. Žemyna:

  Baltijos Asamblėjos prezidentas: Baltijos šalims svarbi Šiaurės regiono parama
  – diena.lt/naujienos/verslas/ekonomika/baltijos-asamblejos-prezidentas-baltijos-salims-svarbi-siaures-regiono-parama-937525

  Klausiau kai kurių konservatorių, kodėl jie taip leidžiasi, jei dėl tų objektų labiausiai turėtų pats Briuselis stengtis, nes mūsų nauda tik mikroskopinė, lyginant su anų nauda! Bet – sadomazochistams to nereikia. Jie mieliau kęs strateginės šantažą, lipimą ant galvos.

 23. Rimgaudas:

  Gerb. Žemyna,
  Skvernelis nėra kaltas, kad serga. Prieš kalbant su Lenkija, jam reika duoti perskaityti teisingai parašytą žodį Žečpospollita su dviem L pabaigoje. Tada Skvernelis supras, kad Žečpospollita yra dviejų tautų POL ir LITOS respublika, o ne vienos POL nuosavybė.
  Sveikatos Skverneliui reikia linkėti tam, kad ŽEČPOSPOLLITOS vardą padėtų Lenkijos Dudai ant stalo, o kitos rankos kumštį uždėtų ant viršaus kaip antspaudą. Mat, mūsų Prezidentas per švelnus tokiam darbui.

 24. Valentinas Šapalas:

  Išdavikas ir tiek. O ką tautos daro su išdavikais ?

 25. Žemyna:

  Nuolaidų gavusi „Orlen Lietuva“ rėmė premjerui artimų verslininkų krepšinio klubus
  – diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/nuolaidu-gavusi-orlen-lietuva-reme-premjerui-artimu-verslininku-krepsinio-klubus-937798

  Įdomu tai, kad galima turėti skolų LT geležinkeliams, už elektrą, bet nepristigti pinigėlio premjero mėgstamoms komandoms remti. O kai šios įmonės stokos pinigų, bus leista KITIEMS padidinti kainas už šias paslaugas… Ar čia ir slypi brangių bilietų, didelių elektros kainų paslaptis? Mes visą laiką mokame už tuos, ką „reikia remti”? Aš, užėmęs tam tikrą postą, galiu sau leisti iš piliečių kišenių remti parazituojančius, jei jie žino, kaip man įtikti?

  • Žemyna:

   O po visam tam kodėl brangioji strateginė turėtų mus gerbti? Tai ir kviečiasi pas save neskelbtiems vizitams, kaip savo kambarinius – „zadanijų” skirti.
   Ar tik nebus elgeta prie Aušros daug oresnis už mūsų politikus, niekada neatlaikančius patikrų pagundomis. O šie tikisi, jog taip išsitarnaus „družba na veka” ir jos teikiamą komfortą? 🙂 Vos tik praras savo postus, taps nereikalingi, jų nė neprisimins.

  • Žemyna:

   Gerų santykių su Lenkija kaina – milijonai naftos koncernui ir parama premjero aplinkai
   – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/geru-santykiu-su-lenkija-kaina-milijonai-naftos-koncernui-ir-parama-premjero-aplinkai-56-1223990?copied

 26. Žemyna:

  Lietuviai ir lenkai baigė derinti sukilėlių valstybinių laidotuvių ceremoniją
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lietuviai-ir-lenkai-baige-derinti-sukileliu-valstybiniu-laidotuviu-ceremonija-56-1229034?copied

 27. Žemyna:

  O susisiekimo ministras su strategine derina savo tolesnę darbotvarkę:
  J.Narkevičius Varšuvoje aptaria infrastruktūros projektus
  – 15min.lt/verslas/naujiena/transportas/j-narkevicius-varsuvoje-aptaria-infrastrukturos-projektus-667-1231024?copied
  Kvies kaimynės įmones čia užsidirbti.
  Ar todėl kitiems metams biudžete pinigų stigs, todėl reikia mokesčių prisigalvoti, kad jie bus atiduoti išvežti?

 28. V A L I O !:

  Lietuvos ir Lenkijos ministrai įsipareigojo bendradarbiauti rengiant vadovėlius
  – diena.lt/naujienos/lietuva/politika/lietuvos-ir-lenkijos-ministrai-isipareigojo-bendradarbiauti-rengiant-vadovelius-940491

  Tai apšvies LT jaunimą toks TM klausimą išmanantis ministras!
  Ne cūdai, kad lietuvaičiai mandagiai keliauja svetur gyvenimo prašytis. Jiems sąžinė neleidžia gyventi žemėje, kurią, pasirodo, jų seneliai atėmė iš kaimynių!

 29. Tradicinis partinio-ūkinio aktyvo šokis:

  ištobulintas dar senais gerais sovietiniais laikais, „Krugovaja poruka”! Paplokime, tovariščiai:
  Už gautą postą ministras atsidėkojo premjerui išasfaltuota gatve, „nes to prašė jo apsauginiai”. Kadangi ranka ranką plauna, dėkingi už tai apsauginiai liepė premjerui nedrįsti blogo žodžio ministrui pasakyti dėl jo pomėgio „gražiai pagyventi”? 🙂
  Savo interesų vedinas ir Karbauskis neturi jokių pretenzijų nei vienam, nei kitam…
  Chočešj žitj – umei vertetjsia… Atrodo, visi šios „šventosios trejybės” nariai nori ir moka… 🙂

 30. Jaromir:

  Skaitau komentarus ir matau kad lietuviai prieš lenkus. Bet nuo lietuviu nieko nepriklauso. Vistiek bus taip, kaip nusprende aukščiausioji valdžia. Ir ta aukščiausioji valdžia nera lietuviška. Kaip jie pasakys, taip ir bus. Lietuviai permaža tauta kad priešintis. Jaigu bus nuspresta kad Lietuva turi buti Lenkijos provicija, tai reiškia taip ir bus. Jaigu nuspres kad lietuviai turi buti lenkais, tai reiškia taip ir bus. Kam nepatinka – emigruos. Visi kiti tyles kaip visada. Lietuviai visada tylejo ir vykde valdovu isakymus. Pasakys buti lenkais – ir busit, o jusu vaikai kalbes tik lenkiškai. Nes jus nieko negalit.

 31. taigi:

  O kas išdrįs ne apylankom, o konkrečiai nurodyti, kas yra pažeidžiama? Būtina kieto teisininko išvada.

  • Žemyna:

   Tiesiai šviesiai be apylankų: LT pažeidžiami Tarptaut. įstatymai dėl okupacijos palikimo buv. okupuotose teritorijose. Įteisinami ne tik materialusis, bet ir nematerialusis palikimas (kultūrinis, kalbos). Kiekvienas politikas, tartum avelė iš visų tribūnų ir per visus mikrofonus nuolankiai mekenantis „tautinės mažumos” PAŽEIDŽIA Tarpt. įstatymą apie okupantų pretenzijų dėl okupantų palikimo atmetimo, kaip NETEISĖTŲ. Mūsų kaimynė atvirai, brutaliai ir ciniškai kaip Kremlius, pažeidžia šį įstatymą, reikalauja to, kas jai „priklauso” – t.y., dėl Vilniaus krašto lenkinimo, ir mūsų „profesionalus politinis elitas” vergiškai tai vykdo. Taip pat ji pareikalauja, o mūsų politikos didžiavyriai, net tautos leidimo neatsiklausę, atiduoda jiems „jų NT nuosavybę”. Mes leidžiame, kad rajonuose būtų uždaromos lietuvių m-klos bei darželiai lenkų įstaigų naudai! Mes mokame už tai, kad Vilnijos „lenkai” ir ne tik jie žiūrėtų PL TV. O kiek mes dar nežinome, nes šios kadencijos vadai dar daugiau nuo mūsų slepia, nežinia ko į PL taip dažnai laksto.

 32. Žemyna:

  O dar neaišku, ką planuoja Čmilytė, ir ką kiti – ji vėl prabilo apie Konstitucijos keitimą!

  O ir čia paskaitykite
  Lietuvių kalbos mokytojas: „Lietuvius paskandins lietuvybė“
  – lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/12/16/news/lietuviu-kalbos-mokytojas-lietuvius-paskandins-lietuvybe–12932860/

 33. Plakat putą vyrai? Manot kad Skvernelis arba SD departamentas skaito Jūsų portalą? Ar kaip piliečiai pranešėt jiems apie savo nepasitenkinimą ir nepagristą biudžetinių pinigų švaistymą? Ar pareikalavot iš jų atsakymo? Aišku, kad ne.

 34. S O S ! - žr. Feisbuką!:

  Kaip suprantu, būtent Feisbuke Skvernelis kalba apie Lietuvoje skriaudžiamas tautines mažumas!!! (LRT TV papr. daro būtent FB apžvalgas)
  Ažubalis ir kiti jam atkerta, tačiau tiek, kiek išgirdau, niekur nėra pačios TM sąvokos paneigimo, kaip ne vietoje, dezinformatyviai naudojamos. Juk vien tai, kad esi slavas ne slavų valstybėje, nepaverčia tavęs mažuma! Reikia atitikti mažumą apibūdinančias sąlygas ir savybes.
  Todėl būtent buvęs URMas galėtų priminti, jog,
  jei buvusio okupanto, per amžius besigviešusio tavo žemių (ir nepraleisdavusio progos jos „atsilaužti” bei praryti), po išsivadavimo palikti kolonistai (nesvarbu, ar pačių atkeltų žmonių, ar nutautintų prasme) tampa privilegijuota tauta mažytėje valstybėje, tada ar tai tikrai buvo išsivadavimas? Ar mes vis dar esame okupuoti ir klusniai vykdome okupanto reikalavimus? Nes santykių su kaimynėmis tikrovė teigia, jog tai tebuvo deokupacijos IMITACIJA.
  Ar ne laikas pareikalauti pagaliau taip suredaguoti TMAPK dokumentą, kad nei Kremlius, nei jo ideologiniai bendrai kitų buv. okupantų sostinėse nebegalėtų dezinformuoti ir šantažuoti buvusių okupuotų tautų? Tokia TMAPK teksto redakcija, kokia dabar yra, gigantiškų agresyvių valstybių mažosioms kaimynėms pakiša pačią tikriausią KIAULĘ! TMAPK, lyg ir gero norėdama, tokiu savo nusipolitkorektinimu pati kuo efektyviausiai prisideda prie galutinio mažųjų tautų sunaikinimo, įteisina buvusių okupantų tyčiojimąsi ir valstybės silpninimą iš vidaus.
  Gal tie, kas naudojasi FB, galėtų ir SS atsikirsti, ir Ąžubaliui pasufleruoti, kur šis galėtų tautai pasitarnauti su turima URMo patirtimi? Kad kaip taranas laužytų UNESCO vartus, kad jie ten miegot negalėtų, tokią kiaulę mažoms pakišę! Kuo jų politika skiriasi nuo „aplinkosaugos”, saugančios gamtos teršėjus?!!

 35. Žemyna:

  ,,Kultūrų kryžkelė” apie ?Antrąjį vilniukų suvažiavimą –
  – lrt.lt/mediateka/irasas/2000082252

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: