Šiandien – Miškininko diena (2)

Ąžuolas | am.lt nuotr.

Ąžuolas | am.lt nuotr.

Rugsėjo 21-ąją, šalies miškininkai pažymės savo profesinę šventę. Nuo 2000-ųjų Miškininko diena kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį. Šios senas tradicijas turinčios ir gerbiamos profesijos atstovus sveikina visa aplinkosaugininkų bendruomenė.

Pasitikdama Miškininko dieną, Valstybinių miškų urėdija (VMU) organizavo beveik 70 nemokamų renginių visuomenei, skirtų šiemet pažymimam nepriklausomos Lietuvos miškų administracijos šimtmečiui. Jie vyko nuo rugsėjo 14-osios iki šios dienos visuose 26 VMU regioniniuose padaliniuose.

Po valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarkos 2018-aisiais įsteigta VMU veikia stabiliai, daug dėmesio skiria gamtotvarkos priemonėms miškuose. Bene labiausiai matomas ekonominis rezultatas – jau pirmaisiais veiklos metais pasiekta rekordinė, daugiau kaip 55 mln. eurų, grąža valstybei. Šiemet tokios padėties nepavyko išlaikyti dėl kritusių medienos kainų, bet jų svyravimas rinkoje vyksta cikliškai, ir tikimasi, kad artimiausiais metais kainos kils. Urėdijų konsolidavimas kaip tik ir leidžia lengviau išgyventi sunkesnius laikus, efektyviau perskirstyti ir panaudoti sukauptus rezervus.

Šiemet miškininkai sėkmingai išlaikė egzaminą, kuris jiems teko dėl vasarą buvusios sausros. Nors ji kėlė didžiulį pavojų įsiplieksti miško gaisrams, bet rimtų nelaimių pavyko išvengti.

Pastaruoju metu miškų tvarkymu vis labiau domisi visuomenė. Kaip sako Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės vyriausiasis patarėjas Nerijus Kupstaitis, augantis visuomenės dėmesys, ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse gausėjančios iniciatyvos prieš plynuosius kirtimus, siekis veiksmingiau kovoti su klimato kaita, geriau apsaugoti biologinę įvairovę miško ekosistemose rodo, kad būtina keisti ir miškininkystės praktikas, jas geriau derinti prie besikeičiančių visuomenės lūkesčių miškui ir besikeičiančio pačių miškų vaidmens.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. tai va:

    o mišką vis pjauna,vis veža…Ei,miškininkai,tuoj Miško ir žymės neliks,teks bulbas augint

  2. Jonas:

    Iš kur ta nesąmonė, kad miškininko diena švenčiama nuo 2000 metų. Sovetmečiu irgi buvo švenčiama rugsėjo trečią savaitgalį. Atgavus nepriklausomybę, kažkodėl profesinės šventės buvo numarintos ir tik 2000 m ryžtasi jas sugrąžinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: