Antakalnio kapinėse amžinojo poilsio atgulė istorikas Algimantas Liekis (video, nuotraukos) (1)

Antakalnio kapinėse amžinojo poilsio atgulė istorikas Algimantas Liekis | S. Gorodeckio nuotr.

Antakalnio kapinėse amžinojo poilsio atgulė istorikas Algimantas Liekis | S. Gorodeckio nuotr.

Rugpjūčio 17 d. popietę į Dausas buvo palydėta žinomo Lietuvos patrioto, publicisto, žurnalisto, knygų apie Lietuvos valstybės raidą autoriaus, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos nario istoriko dr. Algimanto Liekio vėlė.

A. Liekis mirė rugpjūčio 13 d. vėlai vakare, eidamas 76 metus.

Prie kapo kalbėjo politikas ir visuomenės veikėjas Gintaras Songaila, aplinkosaugininkas Romas Pakalnis, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos (MLRT) pirmininkas Vytautas Šilas.

V. Šilo kalba: „Atsisveikiname fiziškai, bet išliekame dvasiškai kartu su iškiliu publicistu, Lietuvos istoriku dr. Algimantu Liekiu. Jo darbai problematiškais Lietuvos valstybės raidos klausimais, tautinės sąmonės klausimais, tęstinis leidinys Lietuvių tauta, šešiatomis leidinys Prezidentas Antanas Smetona, jo kritika tų, kurie menkina Lietuvos partizaninį judėjimą ilgai nepraras savo aktualumo. Malonu, kad dr. Algimantas ilgą laiką buvo Mažosios Lietuvos reikalų tarybos nariu, išleido Mažosios Lietuvos tematikos straipsnių rinkinį Tilžės šviesa, laikraštyje Vakarų ekspresas pradėjo publikuoti straipsnį Prūsų ir lietuvių žemių susigrąžinimas Lietuvai. Viena jo dalis išėjo šiandien!

Algimantas Liekis 2002 V.Kaltenio _0002

Algimantas Liekis 2002 m. | V. Kaltenio nuotr.

Atkreipsiu dėmesį į tai, kad žinią, kad iš mūsų pasitraukė dr. Algimantas Liekis paskelbė ne ta žiniasklaida, kuriai įtaką daro istorikų nomenklatūra, o patriotinis jos sparnas – Alkas, Voruta, Lietuvos aidas, Slaptai. Dr. Algimanto istorinių publikacijų adresatas nebuvo svetimųjų įtakai ar globalizmo bacilai pasidavę Lietuvos istorikai, bet tautiškumo dvasios nepraradusioji Lietuvos visuomenės dalis. Dr. Algimanto išėjimas yra didelė netektis mums. Tačiau aš tikiuosi, kad atsiras tokių jaunosios kartos Lietuvos istorikų, kuriuos dr. Algimanto publikacijos skatins veikti Lietuvos valstybės labui“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. kaunietė:

    Tegul ilsisi ramybėje šis tikras lietuvis, visada buvęs už Lietuvą, jos istoriją ir kalbą. Labai truks jo straipsnių ir tvirtos nuomonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: