J. Česnavičius. Apie Vilniaus miesto tarybą (14)

Jonas Česnavičius | asmeninė nuotr.

Jonas Česnavičius | asmeninė nuotr.

Kas jie tokie? Savivaldybės taryba, tai daugiau miesto ūkio reikalus tvarkyti išrinkti atstovai. Kokią teisę jie turi vertinti Lietuvai nusipelniusius asmenis? Juk ne jų kompetencija tyrinėti ir vertinti visuomenės, politinių veikėjų, diplomatų pažiūras, jų nuopelnus valstybei. Jeigu savivaldybės taryba turi teisę suteikti gatvėms ar skverams pavadinimus, tai, manyčiau, tik pasirinkus iš kompetentingų institucijų pasiūlyto sąrašo. Pamanykite, kažkokiam žydų bendrijos nario manymu kilo noras ir… diletantai nubalsavo!

O ar jie pasmerkė nusikaltėlius prieš lietuvių tautą, Lietuvos valstybę. Kad ir tokius veikėjus, kaip Genriką. Zimaną, Alperavičių, dirbusi J. Bartašiūno specialioje vidurinėje vadovaujančių darbuotojų rengimo mokykloje (KGB), ruošusią kadrus GULAGui. Juk pastarasis buvo partinės organizacijos sekretorius, dėstytojas. Nežiūrint to žydų bendrija jį išsirinko savo pirmininku. Ar tai nieko nepasako apie bendrijoje vyraujančias politines nuostatas? Ar teko kam girdėti, kad žydų bendrijos nariai būtų pasmerkę Lietuvos partizanų žudikų vadovą Naumą Eitingoną?

Žydų holokaustas, žydų holokaustas… Tai tiesa ir niekas to neneigia. O kodėl Lietuvos istorikai nutyli ir netiria lietuvininkų holokausto Rytprūsiuose (Mažoje Lietuvoje). Kur dingo to krašto taikūs gyventojai žemdirbiai, kuriuos amžių amžiais engė vokiškieji kolonistai, ypač hitlerininkai? Kieno nurodymu buvo subombarduoti civiliai Karaliaučiaus miesto gyventojai? Juk II pasaulinio karo metais prieš visus to krašto gyventojus buvo įvykdytas siaubingas nusikaltimas.

Kas kurstė naikinti šio krašto žmones, išvadintus „fašistus“? – ar ne Ilja Erenburgas, Ivanas Černiachovskis. Ruzveltas ir Čerčilis šį kraštą pripažino valdyti J. Džiugašviliui (Stalinui). (Visi žydai). Pirmosios Lietuvos okupacijos metais NKVD/NKGB, vėliau MGB, KGB struktūrose, GULAGe dirbo tūkstančiai žydų. Ar žydų bendrija pasmerkė jų veiklą?

Neabejotinas faktas, kad bandant sukompromituoti plk. Kazį Škirpą, siekiama sukompromituoti Lietuvos valstybę, lietuvių tautą. Juk LAF sukilimas akivaizdžiai parodė lietuvių tautos poziciją atsiriboti tiek nacionalsocialistų, tiek („internacional“) komunistų, svajojusių Įvykdyti pasaulinę „proletariato“ revoliuciją, įvesti „proletariato“ diktatūrą ir tuo užvaldyti visą pasaulį.

Jeigu yra pagrindas, pritarčiau kreiptis į teismą dėl šmeižikiškų Vilniaus tarybos ir miesto mero Šimašiaus išpuolių prieš garbingus Lietuvos laisvės gynėjus.

Atrodo, kad visą Lietuvos istoriją, mes turėsime vertinti per mums peršamą prizmę.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvos kelias, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: