Vilniaus savivaldybė apsisprendė – K. Škirpos alėja bus pervadinta į Trispalvės alėją (video) (61)

Piketas prie Vilniaus miesto savivaldybės prieš K. Škirpos gatvės pervadinimą | J. Česnavičiaus nuotr.

Piketas prie Vilniaus miesto savivaldybės prieš K. Škirpos gatvės pervadinimą | J. Česnavičiaus nuotr.

Liepos 24 d., trečiadienį, Vilniaus miesto savivaldybės taryba nepaisydama visuomenės protestų priėmė sprendimą pervadinti Vilniaus Kazio Škirpos alėją į Trispalvės alėją.

Už alėjos pervadinimą balsavo 21, prieš – 16 tarybos narių, vienas susilaikė. Prieš balsavo  valstiečiai ir žalieji, Artūro Zuoko Lietuvos laisvės sąjungos (LLS, liberalų)  atstovai bei mero Remigijaus Šimašiaus koalicijos nariai konservatoriai.

Prie savivaldybės vykusio piketo dalyviai ragino klausimo nesvarstyti ir prašė įvertinti tarpukario Lietuvos diplomato K. Škirpos indėlį nepriklausomos valstybės kūrimui ir įtvirtinimui.  Savo ruožtu LLS atstovai taryboje ragino padaryti pertrauką svarstant šį klausimą, kad būtų galima atlikti išsamūs istorinius tyrimus ir surengti miestiečių apklausą dėl gatvės pervadinimo. Tačiau tam nebuvo pritarta.

Lietuvos žydų bendruomenės atstovas ir R. Šimašiaus bendražygis taryboje Renaldas Vaisbrodas sako, kad klausimas yra „labai skaudus“, nes jo vadovaujamo Lietuvių aktyvistų fronto atsišaukimai galėjo paskatinti neapykantą žydams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

61 komentaras

 1. Antanas:

  Vienas žodis – pyd. ..ai!!! 😕

 2. ŽEMAITIS:

  Manau, kad Vilniaus m. Tarybos sprendimas teisingas ir jį palaikau dėl dviejų priežasčių:

  1) K. Škirpa yra abejotinos repustacijos asmuo. Tikrai gerbiu demokratiškesnių pažiūrų tarpukario Lietuvos politikus (išskyrus tokius, kaip A. Smetona, Valdemaras ir pan.). Gerbiu pokario partizanus (mano giminėje jų taip pat buvo, seneliai buvo partizanų globėjai), tėvai – aktyvūs sąjūdiečiai. Tačiau, nežiūrint visko, jei asmuo buvo nedemokratiškų pažiūrų, jei net šiek tiek suabejojo žydų ir kt. Lietuvos piliečių teisėmis, dirbo okupacinėse (sovietų ar nacių) valdžios struktūrose – jo vardu tikrai negali būti niekas vadinama.
  2) Ir iš viso manau, kad žmonių vardais vadinti gatves ir t.t. yra bloga praktika. Juk taip būtų galima įamžinti sunykusius kaimus, kitus mūsų tautos objektus. Bet pavardžių tokių būdų įamžinti nereiektų. Vietų (tame tarpe gatvių, aiškščių ir t.t.) pavadinimai turėtų būti nuasmeninti.

  • Antanas:

   Reikia skubiai griauti V. Kudirkos paminklus, – tas svoločius savo metu negražiai rašė apie žydus!!! 🤯

   • Kęstutis:

    Jei Izraelis Lietuvai neišdavė Rainių miškelio žudiko Dušanksnio, kai to buvo prašoma, tai kodėl mums tada turi rūpėti kažkokių judomasonų nuomonė??? Žemaitis tokiais “amebiškais” pasvarstymai, tik parodo savo menkumą.
    Kur tavo “Žemaitį” žmogiškas, tautiškas orumas? Tau ant galvos kakoja, o tu atsiprašinėji… “teisingai padarė”… “gerbiu tik tuos prieškario politikus, apie kuriuos judomasonai DAR nieko blogo nepasakė”. Pasakys su laiku ir sakys kol nebus deramai atsakytą…

   • Ką čia – Kudirkos paminklą…, reikia griauti apskritai Lietuvą, nes lietuvių buitinėje sąmonėje radosi ir negrąžumų apie žydus…

    • Antanas:

     Jo, jo, dar iš vaikystės laikų atsimenu vaikišką eilėraštuką: “Lipo žydas kopečiom ir nukrito netyčiom…” Reikia ne Lietuvą griauti, o išnaikinti visus lietuvius (kaip kryžiuočiai išnaikino prūsų gentis), o paskui privežti čia iš Rusijos putinoidų, o dar geriau – perkelti į laisvą nuo lietuvių teritoriją visus litvakų palikuonis … Jeigu ką, čia buvo angliškas humoras. 😊

  • Juozas:

   deja, tokie “žemaičiai” yra mūsų tautos gėda. Jie remiasi priešiškų jėgų propaganda, o ne faktais. Šią savaitę per “Žinių radiją” buvo surengta laida apie K.Škirpą, joje dalyvavo istorikai, visuomenės veikėjai. Pasirodo, kad Šimašiaus išsakyta frazė, neva priklausanti K.Škirpai, yra niekuo nepagrįsta, galimai šmeižtas. Taigi ją galime priskirti ir pačiam Šimašiui. Ar reikia dėl to apkaltos Šimašiui ? Manau, dėl kvailumo jam užtektų ir įspėjimo. Bet, svarbiausia: kaltinti reikia ne už kalbas, o už darbus. Dėl A.Smetonos vertinimo, matau, vaikinas irgi dar visai nesigaudai. Pasiklausyk istoriko Baranausko laidų ir , gal būt suvoksi, kad negalima veikėjo vertinti išėmus iš politinių realijų, iš konteksto. Tokiu metodu remiantis tau ir savo tėvų tektų atsisakyti – juk sovietmečiu kažko tokio buvo ?

 3. Gerbiamas Žemaiti, Jums pritariu. Jūsų pasisakymas teikia vilčių, kad Lietuvoje yra tautiškai sąmoninga svetainė, kur galima bandyti susikalbėti, atsisakyti už savo šalį, už savo tautos valios reiškėjus, branginti ir puoselėti Lietuvą, kaip vieną iš žmonijos kraštų, gerbiančių tiesą ir neteisinančių nusikaltimų žmonijai. Gaila, kiek daug Lietuvos internete yra bereikalingo melo ir neapykantos.

 4. Antanas:

  P.S. Siūlau skverą prie Vilniaus m. savivaldybės pavadinti LR ordininkės, Kaniūkų kaimo “akcijos” prieš kaimiečius-fašistus (?!) aktyvios dalyvės Fanios Brancovskajos vardu! Za Stalina! Za rodinu! Ura, tovarišči!!! …… Visiškas pypiecas ant tos Lietuvos… 😢

 5. Kęstutis:

  “tautiškai sąmoninga”… Suprantu tautinį sąmoningumą taip kaip Izraelis. Kai Lietuva paprašė išduoti Rainių miškelio žudiką Dušanskis Izraelis atsakė, kad jie savo didvyrių neišduoda. Taip sutinku, Izraelis pasielgė tautiškai oriai. O kaip pasielgė Lietuvos skystablaudžiai???? Kodėl jie Škirpos atveju neatsakė – Lietuva savo didvyrių neišduoda…??? Tuo labiau, kad ir “įrodymai” labai jau dviprasmiški…

  • Kęstutis:

   Čia Andriui Kulikauskui…

  • Žemyna:

   Įrodymai grįsti feiknjūsais, o juos platina „grupė draugų”, itin suinteresuotų nukreipti pasaulio dėmesį nuo savo pačių klano praeities ir dabarties veikų.
   Kas tokiu įtemptu metu veiksmingiausiai patrauks dėmesį? Holokaustas. Kadangi Vokietijos kaltinimas jau nesprogs, kaip bomba, reikia naujo „kaltininko”, tų žudynių „iniciatoriaus”. Rado. Valio. Dar reikia nuolatinių ugnies kurstytojų. Irgi rado. Ir reikia turinčių talentą tėvą motiną išduoti. Ar gal net ir geno. Tikrų pavlikų morozovų. Prašom, turim – visu gražumu: mielu noru pasitarnaus savus purve skandindami, kad tik patys paviršiaus putose plūduriuotų. Bet kokia kaina užsakovų norą įgyvendins.
   Išbandymas valdžia sunkiausias. Ne visi jį atlaiko. O kitų tikrąjį jų vidų visu „gražumu” išryškina.

 6. Jurgis:

  Lietuva tampa ne Amerikos, bet Izraelio klapčiuke, o Šimašius, visokių Vai SBRODO apšviestas, jo įkaitu…

 7. Lietuvos aktyvistų fronto vadovaujamame 1941 m. Birželio 23-osios Tautos sukilime dalyvavo, regis, apie 36 tūkst. asmenų, tai viena. Antra, nors K.Škirpa ir buvo LAF vadovas, tačiau tuo metu būdamas ne Lietuvoje, o Berlyne, faktiškai negalėjo kotroliuoti kas buvo rašoma Fronto atsišaukimose Lietuvoje. Visa tai yra istoriškai ištirtina, be to, konkrečiai K.Škirpos atsakomybė dėl atsišaukimo, pagal minimą turinį vertintino kaip baudžiamojo nusižengimo pobūdžio turintis faktas, privalo būti nustatytas įstatymų nustatyta tvarka. O įstatymai sako, kad juridinių faktų nustatymo teisė priklauso teismams. Šiuo atveju savivaldybė alėjos pervadinimo klausimą sprendė ne įstatymo tvarka nustatyto fakto pagrindu. Todėl jos sprendimas kaip niekinis skųstinas Administraciniam teismui, prašant jį panaikinti. Yra galima čia įžiūrėti ir K.Škirpos apšmeižimo savivaldybės priimtu sprendimu veikos pobūdį, dėl kurio kaip viešo Tautos istorinio intereso įžeidimo yra teisė kreiptis į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo.

  • Bartas:

   O kas kreipsis į teismą? Piketo dalyviai? Priimtas sprendimas. Viskas. Jei Vilniuje lietuvių mažuma, tai ant mažumos , “šimašiaus šaikai ” – nusispjaut. Baisus miestas.

   • Vilnius yra valstybės sostinė, o valstybė – visų. K. Škirpa – valstybės veikėjas, vadinasi, į teismą gali kreiptis ir Bartas iš Kauno. Nebūtai reikia kreiptis vienu pareiškimu. Pareiškimų gali būti daug – iš Vilniaus , Kauno, Alytaus ir t.t.- teismas ar prokuratūra juos sujungs į vieną bylą.

 8. mvasionis:

  KOdėl šimašiniai taip kuklinasi, reikėjo iš karto pavadinti Septynspalvės alėja. Visi sau spalvas atsirinktų: lietuviai tris, žydai mėgstamą mėlyną, o garbiausieji pasaulio piliečiai — visas vaivorykštės spalvas.

 9. Taip:

  Niekuo dėtas meras Šimašius ir tie,kurie pasisakė prieš Škirpą,- kalti vilniečiai ,,pažangiečiai” išrinkę minėtus politinius nevykėlius į sostinės valdžią.Vis dėlto meras ir miesto Taryba prieš Teismą turi atsakyti už Škirpos pažeminimą ir šmeižimą / joks teisinis organas nepaskelbė Jo nusikaltėliu prieš žydus/.

 10. Pamąstymui.Goglinam čia::

  Vilniaus meras žada, kad Lukiškių aikštėje nebus tradicinio Vyčio skulptūros

 11. Mielas Kęstuti,

  Manau, jūs geranoriškai klausiate, tad ir aš bandysiu geranoriškai atsakyti.

  A) Elgesio klausimais galime vystyti savo sąžine, arba galime lygintis į kitus. Ar mano elgesį turėtų įtakoti Izraelio pavyzdys?

  B) Vikipedijoje yra nuoroda į Kazio Škirpos prisiminimus rašytus 1942-1943 metais ir į 110 dokumentų priedą, kurį jisai tuomet sudarė. Dvylika iš jo dokumentų kursto etninį valymą, tai yra, visų Lietuvos žydų išvarymą. Jau 1940 m. liepos mėn. 13 d., vienuolika mėnesių prieš sukilimą, jisai tokį dokumentą Nr. 34 parodė nacių partijos analitikui Peter Kleistui. Šiuo dokumentu jisai davė pradžią trim bjauriem mitam, kurių daug kas nesiruošia atsisakyti: 1) žydai nusikalto lietuviams, 2) lietuviai keršija žydams, 3) žydų turtas priklauso lietuviams. Tai ne Holokaustas, o tiesiog lietuvių tautos valios reiškėjo Kazio Škirpos apskaičiavimas, kad Hitlerio Naujojoje Europoje nebus žydų, tad reikia jų atsikratyti. O ta proga būtų galima išjudinti vangiuosius lietuvius, kurie nesipriešino nė lietuviams komunistams, nė sovietams. Vadinas, “real politik” sumetimais, Kazys Škirpa lietuvių tautos labui ir Naujosios Lietuvos vardu paaukojo visus Lietuvos žydus.

  1940 metų liepos mėn. 22 d. jisai Kleistui parodė savo sumanymą steigti Lietuvių aktyvistų frontą. Su šiuo sumanymu savo bendražygius lietuvius supažindino tiktai po trijų mėnesių, tai yra, 1940 m. lapkričio mėn. 17 d.

  C) Šių prisiminimų ir dokumentų kopijas radau diplomatų Balučio ir Geručio archyvuose. Už 400 eurų nusipirkau jų kopiją. Juos 2015 m. visą valandą rodžiau Genocido centro vadovams Birutei Teresei Burauskaitei ir Arūnui Bubniui, bet jie nesiryžo juos paskelbti. Tad paskelbiau Defending History svetainėje nes Lietuvoje, pasirodo, nėra žmonių, kurie tokius dalykus skelbtų. Dabar jau skelbiu dokumentus Kapitono Jono Noreikos muziejuje ir archyve, jo anūkės Silvia Foti svetainėje.

  D) Genocido centras ir Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamentas už tokią veiklą mane laiko valstybės priešu. Aš Lietuvos spaudoje negaliu nuoširdžiai reikštis. “Žemaičių saulutė” išdrįso mano rašinius skelbti, bet signataras Kazys Saja juos pagrasino teismais, ir Genocido centras jiems nusiuntė skelbtiną medžiagą. Panašiai, Genocido centras įtakojo Mickevičiaus biblioteką atsisakyti renginio, dėl kurio buvau su jais susitaręs.

  E) Supratau, kad tiesa yra prieinama, kas jos nori. Nėra ko man labai pergyventi, kaip čia bus. Jeigu lietuviai “patriotai”, troliai – kurių neatskirsime nuo Putino robotų, kaip vergai – be pavardžių, nori būti apsimelavusių nusikaltėlių gynėjų tauta, jeigu nori sekti paskui Vidmantą Valiušaitį, Vytautą Sinicą, Auksę Ūsienę ir prof.Vytautą Landsbergį, jeigu nori neapykanta atstumti dar pora milijonų lietuvių, tai tegul jie būna tais lietuviais. Iš kitos pusės, rinkimai parodė, kad tiktai 5% nori vaikščioti su Arvydu Juozaičiu ir genocidine Lietuvių nacionalistų partijos vėliava, o 65% tiesiog nenori kad ir žmoniškiausio žmogaus, susijusio su neapykantos autoritetais.

  F) Jūs minite “Rainių miškelio žudiką” Nachmaną Dušanskį. Anot prof. Vytauto Landsbergio knygos, “Pamirštas SSRS karo nusikaltimas”, žudynių metu Dušanskis nebuvo Rainiuose. Aš šiek tiek tyriau Rainių žudynes ir galiu jums pasiūlyti palyginti gyd. Plechavičiaus darytą medicinos protokolos išrašus (kūnus apžiūrėjo birželio 27 d.) neatitinka tai ką lietuvių spauda po to rašė (pavyzdžiui, “Ūkininko patarėjas). Lytiniai organai buvo sumušti, bet nebuvo nė vieno atvejo, kad būtų nupjauti. Spauda rašė, kad moterų krūtys buvo nupjautos, betgi moterų išvis nebuvo. Spauda rašė, kad užkasti kūnai buvo aptikti birželio 25 d., o Genocido centras ir kiti šaltiniai tvirtina, kad buvo aptikti tiktai birželio 28 d. Tuo tarpu Telšių žydų vyrai buvo į Rainius nuvaryti birželio 27 d. Visi sutaria, kad sovietai neteisėtai nužudė kalinius. Genocido centras tvirtina, kad nebuvo jokių liudytojų, ir nėra jokio tikro įrodymo, kad kaliniai buvo Rainių miške kankinami. Labiau tikėtina, kad jų lavonai sudarkyti. Panašu, kad juos sudarkė birželio 27 d. vakarą, o sudarkytus kūnus rodė birželio 28 d. O tuo tarpu kapitonas Jonas Noreika jau birželio 24 d. išvyko pas Telšių lietuvių komendantą Alfonsą Svilą. Liepos 19 d. Lietuvos Respublikos karo lauko teismas sušaudė kalėjime dirbusius lietuvius sargus, tai yra, sušaudė liudytojus. Taigi, “patriotai” apie Rainių žudynes nieko tikro žino, ir nedrįsta ištirti ir žinoti, išskyrus savo neapykantą kurstančius mitus.

  • Antanas:

   Trolių fabrikėlis dirba… Kiek moka už vieną sakinį?

  • Antanas:

   P.S. Ar pats nesi Bumbuliaucko giminaitis? Tas pyla pamazgas ant lietuvių iš lenkiškų pozicijų, o pats – iš putinoidinių… Lietuviai, pasirodo, yra kalti tuo, kad gyvena Lietuvoje, myli savo tėvynę, už ją kovoja, nekenčia okupantų ir nemyli visokių atėjūnų, kurie negerbia mūsų tikėjimo bei papročių…

  • Kęstutis:

   …trumpai tariant – savi šaudė į savus… Girdėta jau kažkur… Dušanskis tuo metu nebuvo Rainiuose? Gal ir nebuvo? O NKVD jis nedirbo? O skyriui jis nevadovavo? O trėmimų jis nevykdė? Jei sargybinius lietuvius sušaudė, už išdavystę, tai kokios tautybės buvo likusieji NKVD darbuotojai? O jūs kaip “truputi prie istoriko” nepasidomėjote kokios tautybės asmenys vyravo tarp tuometinių koloborantų? O kodėl iki pirmojo sovietų atėjimo tautiniai santykiai Lietuvoje buvo puikūs? O kokios tautybės žmonių buvo daugiausia KGB pokario laikotarpiu? Jei nenorite tuo domėtis, tai susieti, vadinasi jūs ne prie istoriko, o prie demagogo kuris be muilo lenda… geriau jau ten nelysti, nors šiais laikais ir labai madinga…

     • Kęstutis:

      Radau tokį atsiliepimą, čia kartais ne apie jus? – “Informacija po Andriaus Kulikausko šmeižikiško straipsnio apie Škirpą: „Kulikauskas Jonas 1908 Novasoduose (Kapsuko raj.) – 1941.VII.28; revoliucinio judėjimo dalyvis. Nuo 1935 metų komunistų partijos narys. Pogrindinį darbą dirbo Gižuose (Vilkaviškio rajonas). 1940 LKP Gižų valsčiaus komiteto narys, dirbo liaudies milicijoje. 1941 m. LKP Gižų vls. komiteto sekretorius. Hitlerininkų nužudytas“ – jaunasis Kulikauskas yra minėjęs, jog jo senelis žuvo 1941 m. Jei šis įrašas MŽLT enciklopedijoje apie raudonųjų okupantų kolaboranto nuopelnus, „įamžino“ Kulikausko senelį, tai anūkui, o ir jo tėveliui, reikėtų pradėti atgailauti už senelio nuodėmes ir prisidėti prie sovietinių okupantų ir jų vietinių kolaborantų-komunistų nusikaltimų Lietuvai demaskavimo.”

      • Gerbiamas Kęstuti,

       Taip, tai mano senelis. Deja, jo nepažinojau. Kaip rašo, jį sušaudė. Užtat pažinojau kitą senelį, Bronių Kviklį. Jisai daug gero padarė, parašė dvi enciklopedijas, “Mūsų Lietuvą” ir “Lietuvos bažnyčios”. Deja, jisai 1941 m. dirbo Lietuvos saugumo policijos vado Vytauto Reivyčio sekretoriumi. Vytautas Reivytis organizavo maždaug 100,000 Lietuvos žydų sulaikymą. Apgailestauju, kad mano senelis rinkosi dirbti tokiam žmogui.

       Apie senelio Jono Kulikausko dalyvavimą Lietuvos komunistų partijoje aš ir mano tėvai sužinojo tiktai 1980 m. iš sovietinės enciklopedijos. Senelė tada papasakojo daugiau, nes šiaip išeivijoje jai nebuvo galima apie tai kalbėti. Įdomu, kai karas prasidėjo, rusai ragino jį bėgti. O jis pasakė, “Jūs bėkite. Aš tai nieko blogo nepadariau.” Vis dėl to, jį kažkas įskundė. Ir po šešių savaičių jį sušaudė, tėvą trijų mažų vaikų.

       Mano senelė buvo nuostabiausias žmogus, išmintinga, geraširdė. Jį labai mylėjo. Aš jį gerbiu kaip žmogų, kuris ją mylėjo, kuris gyveno iš idėjos, aukojosi ateičiai, kad Lietuva būtų šalis, kur švietimas būtų visiems prieinamas. Senelė baigė tik dvi klases, ji užaugo pas svetimus, dirbo merga. Senelis buvo tikras kaimo komunistas, ne prisitaikėlis prie valdžios.

       Jo nuopelnai ne mano, tad negaliu dėl jo girtis nė atgailauti. Ar apgailestauju, kad jisai buvo komunistas? Pernai dalyvavau Pasaulio filosofijos kongrese, Beidžinge. Tūkstantinėje salėje filosofas skaitė plenarinį pranešimą Markso jubiliejaus proga, praėjus 200 metų nuo jo gimimo. Visų akivaizdoje klausimą. Sakau, sąmoningas nacis negali būti geras žmogus, nes nacizmas pagrįstas žmonijos skaldymu. Ar gali sąmoningas komunistas būti geras žmogus? Daviau senelio pavyzdį. Bet pasakiau, visgi, komunizmas irgi pagrįstas žmonijos skaldymu, ir klasių kova neišvengiamai baigiasi nekaltų žmonių žudymu ir skriaudimu. Tad, sakau, sąmoningas komunistas negali būti geras žmogus. Jūs, sakau, nesate geras žmogus. O apie senelį tenka pamanyti, kad jis turėjo suprasti apie komunizmą tiek, kad galėčiau apgailestauti, kad jis buvo komunistas.

       Tiek apie save. Įdomu, ką jūs norėtumėte pasakyti apie save.

       • Antanas:

        Tuojau apsiverksiu… 😪 Beje, kažin, kodėl Škirpa kaltas, kad keliolika galvažudžių dalyvavo Trečiojo Reicho funkcionierių vykdytame holokauste?! Tai gal šiandieną mums, lietuviams, reikėtų galvas pelenais barstytis, kad kažkokie emigravę iš Lietuvos tautiečiai nužudė svetur kokį nors negrą ar indusą?! Kažkoks “briedas”… 🤯

        • Gerbiamas Antanai, Kalti yra tie, kurie sugalvojo mus skaudinti ir skaldyti, iš Kazio Škirpos padarydami “didvyrį”. Kalti tie, kurie pavadino gatvę jo vardu. Kalti tie, kurie nori mus žeisti. Kazys Škirpa sukūrė tris mitus, kurie iki šiol mus skaldo ir žeidžia. Liūdna ką prirašo žmonės be pavardžių, be meilės, be žinių, be dorovės, be gražaus tikslo, be reikalo.

         • Antanas:

          Pagal Tamstą didvyriai buvo Sniečkus, Paleckis, Zimanas bei kiti Lietuvos “patriotai”, atvežę iš Maskvos Stalino “saulę” ir organizavę Lietuvos dorų ūkininkų bei šviesuolių naikinimą ir trėmimą?! Eik, Tamsta, verčiau miegoti nerašinėjęs čia nesąmonių!!! Beje, jei K. Škirpa buvo kažkuo kažkam nusikaltęs, turėtų būti teismo sprendimas, kurio kažkodėl (?!) nėra. “Vaisbrodiška” savivaldybė – tai ne teismas ir jos šis sprendimas yra niekinis, kurį derėtų skųsti. Vot tak, tovarišč.

  • Tvankstas:

   Mielas Andreli,
   esu nustebintas Jūsų nuoširdumu, pasiaukojimu, sunkiai sutinkamu savęs išsižadėjimu vardan tikslo – kad ž….s būtų gera.
   Niekaip nesuprantu, kodėl Jūs pirkote tik 1 kopiją už 400eurų, jei būtumėte pirkę 10 kopijų, tai tikrai ne daugiau kaip 1000eurų šventam reikalui būtumėte paaukoję – lietuvius ž..šaudžius išaiškinti būtumėte išleidęs, dabar gyventumėte su kompromatu kaip tvirtovėje, skleisdamas tiesą ir tiktai tiesą apie lietuvius ž…š.udžius.
   Suprantu Jumyse užsidegusią aistrą išaiškinti Pasauliui tiesą, bet aistra temdo protą.
   Dar II pasaulinio karo metais Lubiankoje analitikai (nuo liaud. žodžio annalus iš pradinio lietuviško angalus, tskant išangė,tai gaunasi analitikai kaip išangės krapštytojai, atsiprašau, bet negalima žodžių iš dainelės išmesti, ne man Jums aiškinti) dirbino birbino ‘dokumentus’, kuriais užpylė Niurnbergo procesą, į ką teisiamieji atsakė : ‘šie dokumentai yra padirbti, nes neatitinka Reicho raštvedybos taisyklių’ ( kalba ėjo apie Wannsee konferenciją 1942.01.20, Stahlecker Einsatzgruppe žudynes, Babij Jarą,…), bet Tribunolui tiko sovietiniai padirbiniai, o štai po karo, skyriui įsidirbus, negi atleisi konvertitus iš Mozės tikėjimo į komunizmą, tai ir buvo palikti dirbti, kolektyvas plėtėsi, nes reikėjo padirbinių visoms dienos aktualijoms, kiek vien dipukų buvo, ir kiekvienam kompromatą reikėjo kurpti.
   Turiu pasakyti, kad labai jau pigiai pardavė Jums tas kopijas iš Lubiankos aruodų, stebėtinai pasisekė su kainos ir kokybės deriniu.
   Mielas Andreli, linkiu Jums kūno sveikatos, taip pat išsigydyti galvą ir pasveikti dvasia nuo aklo lituanokanibalizmo.

   • Gerbiamas p.Tvankstai, Skaitmenines kopijas pirkau iš Lietuvos centrinio valstybinio archyvo. Maždaug 1,300 puslapių (kartu su ambasadorių susirašinėjimu) po 30 centų. Jeigu tik domitės Kaziu Škirpa, Stasiu Lozoraičiu, Petru Klimu ir kitais, žinokite, kad jums pirkau ir įkėliau į internetą.

    • Tvankstas:

     Mielas Andreli,
     Jūs nepasidomėjote, kokia dalis yra padirbta Lubiankos analistų ?
     Supraskime ir 1940.06.15 RA sutikimą Kaune, kuris yra nufilmuotas – ten matosi vien Mozės tikėjimo lietuviai, mėtantys gėles raudonžvaigždžiams sakalams.
     Supraskime, kad LKP ir LLKJS bent 80-90 iš 100 narių buvo persivertėliai lietuviai iš Mozės tikėjimo.
     Po 1941.06.14-15 trėmimų, Rainių ir kitų žudynių karo pradžioje, lietuvių tarpe vyravo tikra neapykanta Mozės tikėjimo lietuviams, linčo teismai komunistams ir NKVD-istams kaip Lietūkio garaže, kur žuvo ir A.Štromo tėvas, NKVD darbuotojas.
     Teisiamas 1962 m. P. Matiukas (suimtas ž… enkavedistų, tardytas ir daužytas vėl tik ž…, pastatytas nušauti prie bendro kapo duobės Pravieniškėse, vėl vieni ž…, naktį išlipęs iš duobės nuėjo savanoriu ž…. šaudyti) paklaustas, kodėl žmones šaudė, nustebęs atsakė :”aš žmonių nešaudžiau, tik ž….”.
     Supraskime lietuvius, kurie po tų sovietinių ž..ijos klaikumų, tardavo ir aštresnį žodį.
     Neužmirškime, tada visi žinojo J. Pranaičio “The Talmud Unmasked”, jo ekspertizės išvadas 1913 m., žinojo daugybę savo akimis matytų klaikių įvykių ž..-bolševikinėje Rusijoje, ž… komisarų siautėjimą, net man teko klausytis jaunystėje lietuvių senukų (apie 1970-90 metus), mačiusių iš arti V.Leniną ar L. Trockį, tik ir kalbėjusius apie pasaulinę revoliuciją, proletariato išlaisvinimą iš buržujų jungo visoje žemėje.
     Bet griežtesnis lietuvio žodis ž… atžvilgiu dar nereiškia dalyvavimą žudyme.
     Tarptautinės teisės požiūriu – Lietuva neatsako už okupantės Vokietijos veiksmus, Lietuvos gyventojai kolektyviai neatsako.
     O tų inkriminacijų, kaip Jūsų V. Reivyčio atveju, tai tik sapnų lygio.
     Aukų skaičius IX forte siekia 11-13 tūkst., bet ne 80 (A.Sniečkui sakė, kad 60tūkst., tai prašė parašyti 80 – taip geriau bus Maskvos akyse), Paneriuose vėlgi gal 16-18, bet ne 100tūkst., skaičiavau, kiek galėjo tilpti į duobes (1 kub. m – 6 lavonai), kokie laužai buvo kūrenami sudeginti lavonus, kiek medienos tam reikėjo paversti pelenais, kiek kaulų malūnai turėjo dirbti – tai Paneriuose turėjo būti pagal tokį (100tūkst.) kiekį bent 50 m aukščio, dirbti bent 1000 žmonių, o nuo dūmų Vilniuje turėjo būti tamsu ir negalima kvėpuoti.
     Mielas Andreli, stenkitės pasveikti nuo lituanokanibalizmo, kuriuo Jus užkrėtė senelis komunistas.

     • Juozas:

      šiek tiek informacijos A.Kulikauskui. Vokiečių ir lenkų mokslininkai tyrė, kiek gi faktiškai buvo nužudyta žydų karo metais. Negalutiniais duomenimis skaičius sumažėjo nuo 6 mln.iki 3 mln. Bet tai dar nepabaiga. Aušvice,pagal oficialias lagerio knygas, gautas iš Maskvos( originalai !) Nužudytų skaičius mažėja nuo 5mln. iki max.1 mln. Kai P.Stankeras, mūsų istorikas tuos duomenis paviešino, (tuo pačiu ant popieriaus išgelbėjo 3mln.! žydų), kilo baisi erzelynė, kaip jis drįso ! Jį išmetė iš darbo… Dabar apie litvakus : prieš karą jų buvo 200 000, skelbiama, kad naciai nužudė 90%, bet dabar jų pasaulyje yra 200 000. Kažkas vėl pajuokavo su skaičiais ?

  • Tvankstas:

   Mielas Andreli,
   dėl drg. Nachman Dušanski noriu tartelti žodelį.
   Nesunku jam buvo kaip KGB pulkininkui užsakyti alibi – pažymą Lubiankoje : ‘drg. N.Dušanski išleidžiamas atostogų 1941.06.20-30 dienomis imtinai poilsiauti su šeima Krymo kurorte Jaltoje pagal poilsinį kelialapį’.
   Tokias pažymas gauti buvo kaip du pirštus apsisiusioti, alibi visam likusiam gyvenimui, įskaitant ir amžinąjį, visiems gyvenimo atvejams prie visų valdžių.

  • Tvankstas:

   Mielas Andreli,
   nesunku, manau, Jums susirasti Youtube pagal ‘Rabbi packt aus’, labai simpatiškas rabinas Jums asmeniškai paaiškins pagal talmudines tiesas, kad A. Hitleris kalbėjo tiesą ir tiktai tiesą, ką jau ten kalbėti apie Jūsų taip nemėgstamus lietuvius antisemitus ir judofobus.

  • Tvankstas:

   Mielas Andreli,
   tiesiog stebina Jūsų šmeižtų apimtys, už kurias nebus jokios atsakomybės kaip Vytauto Reivyčio pavyzdžiu.
   Iš Wikipedia : “Vytautas Reivytis, (1901 m. liepos 19 d. Tirkšliuose – vasario mėn. 1988 m. Vokietijoje) – nacių okupuotos Lietuvos policijos departamentų viršininkas.
   1941 m. rugpjūčio 16 dieną Vytautas Reivytis pasiuntė vietos policijos nuovadoms aplinkraštį, kuriuo liepė sulaikyti visus ž… tautybės vyrus ir taip pat moteris, pasižymėjusias bolševikinėje veikloje, pristatyti juos į susisiekimo punktus, ir surinkus pranešti Policijos departamentui.”
   Kaip tai galėjo atsitikti, kad pragyveno net 42 metus po karo ir jo niekas neieškojo, netgi landusis Zuroff ?
   Lietuvius komunistus ir komjaunuolius irgi sulaikydavo, sušaudydavo, kaip Jūsų senelio atveju.
   Mielas Andreli, gal pasitikrinkite galvą, persišvieskite, jei Jums vaidenasi 100000 ž… dėl V. Reivyčio kaltės nužudytų, jei netgi Zuroff buvo bejėgis ką nors inkriminuoti, leidęs ramiai numirti gilioje senatvėje Vokietijoje.
   Mielas Andreli, gal skirkite savo liguistus sapnus nuo buvusios tikrovės, linkiu Jums sapnuoti gražius sapnus.

  • Tvankstas:

   Mielas Andreli,
   1941 m. pavasarį kiekvienas komunistas ir komjaunuolis turėjo perduoti NKVD nepatikimų sovietų valdžiai žmonių sąrašėlį : gydytojus, verslininkus, mokytojus, stambius ūkininkus (atsiprašau, Jūsų senelio terminu – buožes).
   Tai ar Jūsų senelis neprisidėjo prie sąrašėlio sudarymo, išsiunčiant nepatikimuosius šeimomis pas baltąsias meškutes ?
   Jei net Jūsų tėvelis tik iš enciklopedijos sužinojo, tai gal galite patvirtinti senelio nekaltumą 1941.06.14-15 dienų trėmimuose ?
   Kaip doras komunistas jis tai PRIVALĖJO atlikti savo Gižų valsčiuje – prisidėti siunčiant žmones į Sibirą.

  • Tvankstas:

   Mielas Andreli,
   Jūs norėjote pasakyti, kad V. Reivyčiui reikėjo įsakyti suimti 100tūkst. Mozės tikėjimo lietuvių, tapusių komunistais ir komajunuoliais ?
   Ačiū už supažindinimą su tikru komunistų ir komjaunuolių skaičiumi Lietuvoje užėjus Wehrmacht 1941 m. liepos mėnesį.

  • Tvankstas:

   Mielas Andreli,
   prisimenu Jus nuo 1975 m. respublikinio turistų sąskrydžio Kazokiškėse, kur Jūs su savo ansambliu iš Plungės, kuriame labai ryškiai išsiskyrė seserys Fatejevaitės, skaidrinote nuotaiką, eidavome, jei turėjome laisvo laiko, pasižiūrėti repeticijų, nenustebau, kai pamačiau Jus “Vilniaus aiduose”, vėliau kartu su V.Kernagiu.
   Dėkoju Jums už Jūsų dainas, kūrybą, kuri liks nemari lietuviams.

  • Juozas:

   kažkodėl vis painioji nuomones (kad ir Landzbergio) su faktais. Istorikai teigia, kad dokumentų originalų nėra ! Pagaliau, pasikartosiu : reikia skirti kalbas ir darbus. O darbų iš K.Škirpos pusės nebuvo.
   Dėl žydų veiklos prieš karą : 1988m.žurnale “Jaunimo gretos” buvo publikuota, kad pusei visų NKVD apskričių vadovavo žydai. Kad jų rankelės buvo kruvinos, tikiuosi, neabejoji. Dušanskis, giliau pakapsčius, NKVD tiek pridirbo, kad būtų per daug ir 10 nusikaltėlių.
   Dėl paties senelio : valsčiaus sekretorius, milicininkas neabejotinai atsakingas už nekaltų piliečių trėmimą ir persekiojimą, už jų mirtis, taigi genetika paties prasta, tas jaučiasi iš pasąmonės sklindančiais recidyvais

 12. Žemyna:

  Lietuva – VALSTYBĖ, ar kažkieno PROTEKTORATAS?
  Jei mes – valstybė, tai kaip bet kokia kita tauta. turime SAVO Tautos didvyrius, SAVO simbolius ir SAVO istoriją. Ne save „aukštesne” laikančios grupelės, o TAUTOS praeitį. Ir jokia prorytietiška, provakarietiška ar kitokia pro- grupelė negali SAUVALIŠKAI pasisavinti spendimo už VISĄ Tautą teisės, DIKTUOTI Tautai, kas ir kaip JOS SOSTINĖS iškilmių aikštėje turi būti pagerbta. Tauta išsirinko ir net SAVO pinigus tam tikslui aukojo. Tačiau grupelė Vilniaus „šviesuolių” nusprendė, jog nuo dabar jos, o ne Tautos valia svarbiausia? Grupelė vilniečių NENORI nieko žinoti nei apie Tautos rengtą konkursą, jos pasirinkimą bei tuo paremtą Seimo įstatymą, ir tai jau įstatymas visai Tautai? Ir Seimas LEIDŽIA taip piktnaudžiauti, nepaklusti įstatymui?
  Berods, dabartinė miesto „valdžia” išvirkščiai suvokia žodžio „savivaldybė” reikšmę, o meras neišmano, ką reiškia būti šalies SOSTINĖS meru. Ar ne laikas jam tai taip įtikinamai paaiškinti, kad ateityje nepainiotų?
  Manyčiau, šį tarybos nusispjovimą Tautai į veidą reikia spręsti teisme. Jei prireiks, ne tik Lietuvos teisme.

 13. Esant tokiam vaikogališkam Šimašiaus nesiskaitymui su Tautos laisvės kovų istorine atmintimi, derėtų protestuoti nepaklustant alėjos pervadinimui ir toliau viešojoje erdvėje ir tarp savęs ją vadinti iki tol duotu vardu – K.Škirpos alėja, na ir žinoma, neatidėliojant ieškoti po visą Lietuvą valstybės sostinei deramai suvokiančios sostinės Mero pareigų atsakingumą prieš Tautą asmenybės. O kas mums gali užginti iš pagarbos atminčiai ir savo vėliavą vadinti, tarkim, dar ir ilgesniu “K.Škirpos trispalvės” vardu. Pagaliau susitaikymo ir pagarbos bendro gyvenimo laisvos Lietuvos žemėje vardan taikią poziciją Lietuvai atmintinos K. Škirpos asmenybės atžvilgiu derėtų parodyti ir žydams. Būtent tokia pozicija yra reiškiama 2009 m. balandžio 2 d. Europos Parlamento rezoliucijoje dėl Europos sąžinės ir totalitarizmo.

 14. Tvankstas:

  Pagal priimtą sprendimą – Trispalvės alėja – Lietuva yra ž… kolonija Lita.

 15. Šimašius įsijautė:

  į diktatoriaus vaidmenį – Noreikos lentą nuėmė ir numetė į Grindos sandėlius, nes ,,ten vieta abiejų okupacinių laikotarpių paminklams”*. Taip JIS nusprendė. Plačiai užsimojo? Ar tik nesirengia valdžios imti?
  ________________
  * Jam niekas nesakė, jog okupacijų laikotarpiais yra ne tik okupantai, bet ir okupuotieji? Kad dalis jų kovoja prieš okupantą?

  • Antanas:

   Manau, kad norėdamas dar labiau išgarsėti jis turėtų kaip vienas antikos laikų personažas padegti… Vilnių. VSD bei kitų spec. tarnybų prašyčiau į šį mano komentarą nereaguoti ir jį vertinti kaip anglišką humorą. 🤗

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: