„Aktualioji istorija“: Ką A. Smetonos valdymas davė Lietuvai? (video) (9)

Algis Kasperavicius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Algis Kasperavicius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Šiandien mes tęsime pokalbį apie vieną žymiausių Lietuvos istorijos veikėjų, prieškario Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną, atsižvelgiant dar ir į tai, kad šie metai Seimo yra paskelbti Antano Smetonos atminimo metais.

Su mumis pokalbyje dalyvauja Vilniaus universiteto istorikas Algis Kasperavičius.

Praėjusioje laidoje mes aptarėme ankstyvąjį A. Smetonos veiklos etapą iki jo pirmojo išrinkimo prezidentu dar Lietuvos Taryboje. O susirinkus Steigiamajam Seimui A. Smetona ir jo partija į Seimą nepateko ir pasitraukė į opoziciją.

Tiesa, kai jau Seimas susirinko, kai kurie jaunos Lietuvos kariuomenės karininkai netgi reiškė nuomonę, kad kam tas Seimas čia reikalingas, tegu toliau valdo A. Smetona. Tačiau A. Smetona nesiėmė jokių pastangų išlikti valdžioje. Juo labiau, kad ir prieš tai jis buvo tik prezidentas – didesnis vaidmuo buvo ministrų kabineto. Jo šalininkų kariuomenėje buvo, bet jis pats nedarė jokių pastangų tada išlikti valdžioje. Taip, kaip ir turėjo, perdavė įgaliojimus Seimui ir Seimas išrinko, tiesa dar tik laikinuoju prezidentu, Seimo pirmininką Aleksandrą Stulginskį.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: