Atsisakęs dalyvauti LRT debatuose A.Juozaitis prie LRT surengė piketą „Už laisvus debatus“ (nuotraukos, video) (10)

Piketas prie LRT | S. Gorodeckio nuotr.

Piketas prie LRT | S. Gorodeckio nuotr.

Gegužės 2 d., ketvirtadienio vakarą, prieš prasidedant ketvirtajai LRT ir Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) rengiamai debatų laidai, kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis prie LRT pastato surengė piketą „Už laisvus debatus“ ir pristatė savo nuostatas dėl ekonominės politikos.

Prie LRT Sausio 13-osios įvykiams skirto memorialo susibūrę piketuotojai laikė plakatus ir transparantus su šūkiais: „LRT – gana mulkinti rinkėjus!“, „Debatų – ne klausimėlių!“, „Norim rinkti, ne tik balsuoti“, „Mes už Arvydą!“, „Surežisuotiems rinkimams – NE!“, „Šalin politinę korupciją!“, „Už Lietuvą – vėl didžią!“,  LRT, gana mulkinti rinkėją!“

Prieš piketą išplatintame pranešime A. Juozaitis pareiškė, kad ir prieš kitus LRT debatus televizijoje jo vadovaujamas judėjimas „Lietuva yra čia“ ketina ta pačia tema rengti akcijas „Už laisvuosius debatus“ LRT kiemelyje. Gegužės 8 ir 10 dienomis žadama rengti jau nebe piketus, o mitingus.

Prieš savaitę, balandžio 25 d. A. Juozaitis visuomeninio transliuotojo generalinei direktorei išsiuntė reikalavimą paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri buvo išplatinta balandžio 23 d. Lietuvos radijo I-osios programos laidoje „Ryto garsai“.

Kaip žinia, balandžio 25 d. A. Juozaitis išėjo iš LRT debatų, kurių tema buvo teisingumas ir kova su korupcija, pareiškęs, kad pats visuomeninis transliuotojas tapo politinės korupcijos židiniu, proteguodamas kelis parinktuosius kandidatus. Apkaltinęs LRT sistemingu šališkumu, A. Juozaitis pasitraukė iš visų LRT organizuojamų debatų iki tol, kol LRT adekvačiai sureaguos į jo reikalavimus. A. Juozaitis ir anksčiau yra rašęs protestus dėl LRT skleidžiamos informacijos šališkumo ir neteisingumo.

LRT vadovybė buvo viešai pareiškusi, kad svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl A. Juozaičio viešų pareiškimų. Tačiau balandžio 29 d. kandidatas į Prezidentus dr. A. Juozaitis gavo LRT Teisės ir vindikacijos skyriaus vadovės Daivos Apšegienės laišką, kuriame LRT pripažino vieną klaidą ir A. Juozaičiui pateikė informaciją apie šios LRT paskelbtos neteisingos žinios paneigimą.

Piketas prie LRT | S. Paškevičiaus nuotr.

Piketas prie LRT | S. Paškevičiaus nuotr.

„Tačiau iš šio laiško supratau, kad LRT nesirengia paneigti kito piktybinio melo, o konkrečiai – melagingo teiginio, kad aš pakviečiau į Lietuvą atvykti Vokietijos „kraštutinių dešiniųjų“ partijos atstovus, kurie esą pasisako už Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją“, – sako A. Juozaitis.

Pasak jo, LRT nesuteikia jam atsakymo teisės, kaip tą nustato Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas.

Prieš šios dienos piketą A. Juozaičio rinkimų štabe apsilankė balandžio 30 d. į Lietuvą atvykę  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų stebėti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro Rinkimų vertinimo misijos Lietuvoje laikinas vadovas, ambasadorius Albertas Jonsonas (Abert Jónsson) bei jo pavaduotoja ir Misijos Politikos analitikė Martina Beker-Ciganikova (Martina Barker-Ciganikova). ESBO atstovai išklausė A. Juozaičio ir jo rinkimų štabo narių pastabų dėl nesąžiningos rinkiminės kampanijos:

Balandžio 26 d. Lietuvos žmogaus teisių gynimo organizacijos  kreipėsi į Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizaciją (ESBO), Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją ir Lietuvoje reziduojančias ambasadas, prašydamos įtakoti Lietuvos valdžios institucijas, kad šios nutrauktų kandidatų rinkimuose diskriminavimą,  sudarytų  jiems vienodas sąlygas būti išrinktiems, o rinkėjams vienodas galimybes rinkti ir išsirinkti savo valstybės atstovus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

10 komentarų

 1. Romas:

  Bent jau iš principo Arvydas Juozaitis tikrai teisus. Manau jo rizikingas žingsnis (nebedalyvauti LRT debatuose) pasiteisins. Žiūrėjau ir tuos LRT, ir šį įrašą. Arvydas tikras šaunuolis. Nors kalbėjo tik vienas, bet buvo įdomiau.

 2. Bartas:

  Teisingai Arvydai. Kažkas turi pajudinti šitą smirdalynę. Dvokas baisus. Aš ir mano artimieji už Arvydą Juozaitį.

 3. Gintaras:

  Jei niekas neklastos rinkimų, tikiu, jog Arvydas išeis į antrą turą. Nuoširdžiai linkiu, kur kas daugiau!
  Korupcija Lietuvoje, lyg įsisenejusi, chroniška liga… Ne vienas sąžiningas žmogus yra patyręs įvairias jos formas… Labai sunku vienišam, kai aplink ‘savi’, ką pakeisti. Bet kuriuo atveju, judėjimas ‘Lietuva yra čia’ turi išlikti ir progresuoti.

  • Žemyna:

   Klausėtės šiandien LRT 09 val. pasisakymų besidvejinančios pilietybės tema?
   Širdį šiluma užliejo, klausant p. Vinkaus pasisakymų :). Vėl pasijutau lyg studijų metais, mokslinio komunizmo paskaitose, kurias vedė tokia entuziastinga moteriškaitė. Jis liko toks pat aktyvus, kaip anuomet, jis išsaugojo karštą savo komjaunuoliškų metų širdį, apie „i vašym, i našym” pilietybę kalba taip pat užsidegęs, kaip apie komunizmo pergalę. Ak kodėl, jis tada buvo sesers, o ne mano fakultete… Ir kokia laimė, kad rinkėjams neleidžiama kišti nagų prie partinio Top10 sąrašiuko – juk nedėkingieji jau po pirmos kadencijos daugiau prie Seimo ir kt. pareigų nė iš tolo kai kurių nebeprileistų…
   O dar nudžiugino ponia iš Amerikos. Ji ne kokia kietakaktė, kaip mes, ji ne už tai, kad Konstitucija būtų iš karto ant cveko pakabinta. Priešingai – ji siekia, kad klausimais, kurie ir jai tinka, LR Konstitucijos būtų laikomasi, tačiau dvigalvių piliečių klausimu ji būtų keičiama pagal jos skonį. Štai iš ko mokykimės, kaip reikia Tėvynę mylėti ir nuo pavojų saugoti!
   ———————-
   Pokalbio metu išlindo toks faktelis: pasirodo, ?Kirkilo partija dar prieš 10 m., neatsiklaususi Tautos, pažadėjo įvesti dvejopą pilietybę. Ir štai dabar ji jau stipriai spaudžiama vykdyti pažadą, ir labai uoliai stengiasi. Nenustebčiau – juk jie ir abėcėlę „sureparuoti”, ir lietuvių kalbą iš pasų išmesti pažadėjo. Ar gali būti, jog pažadėjo mainais už kažką? Kad yra skaudi ir nežavi vietelė, kurią dabar pasauliniai gali spustelėti?
   Gražiai manipuliavo dabartiniu pasu, kuris mus daro dviejų – ES ir LT – valstybių piliečiais, o anksčiau SSSR toks pat buvo, taigi nieko baisaus, taigi mes įpratę…
   ———————-
   DIDŽIULIS AČIŪ p. RUBAVIČIUI už jo logiškus ir pilietiškus argumentus.

 4. jurgis:

  Būkim biedni, bet teisingi: neišeis. Jau dabar gali sakyti, kad rinkimai suiklastoti, o LRT jį diskriminavo. Iš dalies tai teisinga. Na, bet palaukim …

 5. Romas:

  Kaip bėga laikas, kaip keičiasi rolės. Čia aš apie LRT, apie tą globalistinę laidą, kurioje teigiama, kad kur yra lietuvių, ten ir Lietuva. Man tai priminė komunistų propagandines iliuzijas, kad 1980 metais pastatysime komunizmą, o Sibiro upes pasuksime į Azijos dykumas ir te pražys sodai…
  Tame pačiame Sibire buvo daug lietuviu, bet Lietuvos ten nebuvo. Dabar lietuvių daug Anglijoje, Airijoje, kitur, bet ir ten Lietuvos nėra. Ir nebus. Ji yra tik čia – Lietuvoje. Ir tai yra TIESA.
  O LRT – meluoja. Kodėl? Ar patys nemato, nesupranta?

  • Gintaras:

   Kiek pasikeitusi, bet iš esmės, ta pati ideologija… Tik kodėl ji, aplamai, egzistuoja? Valdantiesiems patogiau valdyti? Saugumo jausmo užsitikrinimas? Galimybė uždirbti, praktiškai, nieko nedirbant?

 6. Romas:

  Tai nerealizuotas vienybės poreikis, dėl žmogaus netobulumo pasireiškia tokiom formom, kaip komunizmas, globalizmas, federalizacija. Pati vienybė – giliausia būtis. Viskas (dvasiniam lygmenyje) yra Viena… Amžinai yra tik Dievas, o visa kita – praeina… Bet tai kategorija dvasinė. Nevalia jos siekti materialiom priemonėm, naikinant fizines formas – tautas, kultūras, valstybes. To siekti reikia subtiliai, atsargiai, su pagarba kiekvienai gyvybės formai, paritetiniais pagrindais.
  O komunistai, globalistai, kaip beždžionė, nusitvėrusi aifoną…

 7. Gabrielė:

  Yra tokių žmonių: apsibezda ir garsiai sako ” Oi, kas čia orą pagadino?”. Taip ir LRT prisidirbo, o dabar svarsto paduoti A. Juozaitį į teismą. A. Juozaitis gavo klaidos pripažinimo laišką, o viešas atsiprašymas bus? Juk melavo tai viešai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: