Popieriaus gaminiai džiugina ir japonų dailininkus, ir vaikus Lietuvos ligoninėse (0)

Ambicingas verslas: popieriaus produkcija džiugina ir japonų dailininkus, ir vaikus Lietuvos ligoninėse | LVK nuotr.

Ambicingas verslas: popieriaus gaminiai džiugina ir japonų dailininkus, ir vaikus Lietuvos ligoninėse | LVK nuotr.

Šiemet Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) įsteigtą apdovanojimą „Socialiai atsakingas verslas“ laimėjusios socialinės įmonės „Smiltainis ir ko“ vadovas Aivaras Šidla įsitikinęs, kad suprasti savo atsakomybę prieš visuomenę ir jai atiduoti duoklę privalo kiekvienas verslas.

Įmonės filosofija paprasta: svarbiausia vertybė yra žmogus, todėl jam ir reikia skirti didžiausią dėmesį. Taip socialinės atsakomybės projektai tampa ne mada, ne skambiais žodžiais, bet realiu veiksmu: ar tai būtų pagalba talentingiems vaikams, ar piešimo pamokos žmonėms su negalia.

Socialinė atsakomybė – vertybinė laikysena

Kaip pasakoja vienam didžiausių Lietuvoje gaminių iš popieriaus ir kartono gamintojui „Smiltainis ir ko“ vadovaujantis A. Šidla, būti socialiai atsakingu nėra sunku, tačiau juo gali būti tik tvirtą vertybinį pagrindą turintis verslas.

„Kiekvienas verslas gali sugalvoti, sukurti ir įgyvendinti daugybę dalykų, naudingų visuomenei ar skirtingoms jos grupėms. Tačiau kaip bebūtų yra verslas, kuris apie tai iš tiesų galvoja, ir tas, kuris negalvoja. Arba projektus vykdo „dėl varnelės“, nes gražu, nes įmonės interneto puslapį leidžia nuotraukomis papuošti. Ir būtent ši, iš esmės vertybinė laikysena, tikrai leidžia pamatyti tuos verslininkus, kurie supranta, kad neveikia „beorėje“ erdvėje, ir visada gali dalintis tuo, ką turi“, – savo filosofiją dėsto A. Šidla

Pasak jo, tai absoliučiai natūrali daugelio socialinių įmonių vertybinė laikysena, tuo tarpu kitas įmones vis dažniau motyvuoja gaunama kad ir ne tiesioginė grąža.

„Gal kažkam tai reikia priminti, bet darydamas gera, dalindamas, verslas ne tik prisideda prie laimingesnės visuomenės kūrimo, bet ir gauna aiškiai apčiuopiamą grąžą. Ne vienas atliktas tyrimas patvirtino, kad socialiai atsakingas įmones labiau vertina ne tik visuomenė, bet ir patys jose dirbantys žmonės“, – įsitikinęs A. Šidla.

Piešimo pamokos ligoninėse ar vaikų namuose

Šiuo metu daugiau nei pusė „Smiltainis ir ko“ darbuotojų yra neįgalieji. Jie, kaip niekas kitas, puikiai supranta paramos silpnesniesiems svarbą, jos vertę ir jėgą. Tad ir patys noriai prisideda prie socialinių iniciatyvų. Įmonė LVK apdovanojimuose buvo įvertinta už paramą ugdymo gaminiais norintiems išmokti piešti, talentingiems, tačiau socialiai apleistiems vaikams bei orientaciją į tvarų vartojimą, perdirbamų žaliavų naudojimą gamyboje.

„Mūsų tikslas – kad piešti galėtų visi, kas tik nori. Būtent piešimo pamokų rengimas vaikų namuose, ligoninėse ar specialiosiose mokyklose ir yra mūsų būdas su piešimo pasauliu supažindinti kuo daugiau vaikų su negalia ir be jos, o taip pat ir negalią turinčių suaugusiųjų. Esame užsibrėžę kas ketvirtį įgyvendinti bent po vieną tokį mokymo renginį. Tiesa, ateities planuose yra ir specialios tokiems renginiams skirtos erdvės atidarymas. Sukūrus tokią erdvę, įvairios piešimo pamokos galėtų būti rengiamos ir kas mėnesį“, – tikina „Smiltainis ir ko“ vadovas.

Štai praėjusių metų gruodį įmonės kolektyvas nudžiugino Lietuvos SOS vaikų kaimo dienos centrą. Pastarajame buvo surengta dailės pamoka socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams, kurios metu mažiausieji ne tik mokėsi piešimo paslapčių, bet ir karpė bei klijavo.

O jau šįmet, kovo viduryje, dailės pamoka buvo surengta ir specialiųjų poreikių turintiems vaikams Vilniaus Šilo specialiojoje mokykloje. Čia ją vedė tikras įkvėpimo šaltinis – po patirtos stuburo traumos nebevaikštantis sportininkas Mindaugas Baltuška, sau keliantis pačius įvairiausius iššūkius.

Remia ir būsimąją Meilutytę?

Dar viena bendrovės paramos dalis nuolat pasiekia talentingus vaikus. Juos bendrovė aprūpina savo gaminamomis ugdymo priemonėmis. Tai ir piešimo bloknotai, ir sąsiuviniai, spalvotas popierius, aplankai ar segtuvai.

„Štai nuo 2019 m. pradėjome remti daugkartinę Lietuvos vaikų plaukimo čempionę Smiltę Plytnikaitę, kuri iš „Smiltainis ir ko“ darbuotojų rankų jau gavo jų pagamintų daugybė skirtingų mokyklinių prekių.

Tai mūsų būdas padrąsinti Smiltę ir toliau siekti geriausių rezultatų tiek plaukimo baseine, tiek ir mokyklos suole. Tikime, kad vieną dieną ji gali tapti antrąją Rūta Meilutyte“, – sako A. Šidla.

Įmonės gaminių praėjusių metų gruodį, prieš pat didžiąsias metų šventes, buvo padovanota ir dešimčiai skirtingų sostinės mokymų įstaigų, ugdančių skirtingo amžiaus vaikus iš socialiai pažeidžiamų šeimų ir neįgaliuosius. Bendra šios paramos rinkos vertė siekia kelis tūkstančius eurų.

Tačiau apsiriboti minėtais projektais socialinė įmonė nežada. Ji jau apsisprendė iki 2020 m. pasirinkti socialinį projektą arba partnerį, kuriam skirtų tam tikrą procentą nuo už parduotos „Smiltainis ir ko“ gamybos gautų lėšų. Na, o dar tolimesnėje ateityje žada įsteigti ir specialią dailės srities stipendiją.

„Jau dabar kasmet steigiame prizus dailininko, meninių iliustracijų autoriaus Andriaus Seselsko rengiamo vaikų piešinių konkurso „Pieštukas“ laimėtojams ir dalyviams. Tad, kodėl ateityje neįsteigus ir atskiros dailės stipendijos?“, – mąsto A. Šidla ir priduria, kad tokie sprendimai yra užkoduoti įmonės DNR – galvoti apie kitus ir stengtis jiems padėti.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: