Latvijos Saeima nepritarė Globalios migracijos paktui (9)

Latvijos Respublikos Saema | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Latvijos Respublikos Saema | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 6 d. po 13 val. Latvijos Saeimoje buvo priimta rezoliucija nepritarianti Latvijos dalyvavimui Globalios migracijos pakto (Global Compact for Migration, toliau – Paktas) sudaryme. Paktui pritarė ir prieš rezoliuciją balsavo prokremlinės Santarvės partiją atstovaujantys parlamentarai ir liberalai.  Primename, kad Lietuvos Respublikos Seimo dauguma, priešingai nei latviai, gruodžio 4 d. priėmė rezoliuciją, pritariančią Lietuvos dalyvavimui Pakto sudaryme. Šis Paktas bus sudarytas gruodžio 10-11 d. Maroke, Marakešo mieste.

„Lietuvos Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad Lietuvą atstovausiantis vidaus reikalų ministras, esą, nieko nepasirašinės, tik dalyvaus. Tačiau tai gudravimas, nes visi konferencijos Marakeše dalyviai nieko nepasirašinės, o Paktą priims kolektyvinio nutarimo būdu, pritars jam kaip deklaracijai“, – sako Arvydas Juozaitis.

Dr. Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Dr. Arvydas Juozaitis | S. Paškevičiaus nuotr.

Pasak Lietuvos Respublikos prezidento posto siekiančio A. Juozaičio,  Latvija prisijungė prie nemažos grupės valstybių, kurios atsisako sudaryti Paktą dėl to, kad šis Paktas didins migracijos srautus į Europą, o Latvija nepritaria Angelos Merkel‚ „atvirų durų“ politikai. Gruodžio 5-6  dienomis A. Juozaičio kvietimu Lietuvoje viešėję Vokietijos Bundestago nariai, opozicinės Vokietijos partijos Alternatyva Vokietijai (AfD) atstovai, pateikė daug svarių motyvų, kodėl nereikėtų pritarti šiam Paktui. Deja, Lietuvos Respublikos Seimo dauguma jų nenorėjo girdėti, o štai Latvijoje į juos buvo įsiklausyta.

„Kai kurie Lietuvos politikai (Žygimantas Pavilionis – Alkas.lt) iš Seimo tribūnos apkaltino AfD prorusiškumu, netgi šnmeižė Vokietijos parlamentarus, kad jie esą palaiko Ribentropo-Molotovo paktą, nors kaip tik tie politikai, įskaitant Ž. Pavilionį, kurie palaikė Paktą, šiuo atveju, yra Kremliaus pusėje. Nes Kremlius oficialiai palaiko Pakto sudarymą.  Kodėl? Galbūt todėl, kad nori kuo labiau pakenkti Vakarų Europai. Juk kuo didesnė sumaištis Europoje, tuo geriau Rusijai. Tai atitinka Vladimiro Putino ideologo Aleksandro Dugino geopolitinę viziją. Tad, ypač apgailėtina, kad gruodžio 4 d. visuomeninės televizijos naujienų laidoje „Panorama“ buvo toliau platinama dezinformacija, esą AfD pripažįsta Krymo aneksiją“, – sakė A. Juozaitis.

Pasak jo, tokie tikrovės neatitinkantys nacionalinio transliuotojo žinių rengėjų teiginiai Lietuvai garbės nedaro.

„Net ir Ž. Pavilionis nedrįso imtis tokios propagandos, kurią paskleidė „Panorama“, – piktinosi A. Juozaitis.

Primename, kad gruodžio 5-6 dienomis A. Juozaičio kvietimu į Lietuvoje surengtą tarptautinę konferenciją „ES ateitis – suverenių valstybių Europa“ buvo atvykę ir pranešimus skaitė trys Vokietijos Bundestago nariai.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Žmogus:

  Latvijos parlamentarai yra LATVIJOS .o mums toli iki jų protų , juk pas mus už migrantus balsavo net Pranckietis su Skverneliu, ko jau tada tikėtis iš konservatorių kotiruojamos kandidatės į prezidentus Šimonytės, kai visas žiedas konservatorių drauge su liberalais ir socdemais už migrantų invaziją į Lietuvą.

 2. Skalvis:

  O aš buvau tikras, kad Latvijos ir Lietuvos valdžios tapačios. Šaunu. Idomu kas Latvijoje laimėjo Seimo rinkimus, kas turi daugumą ? Žino kas nors ?

 3. Skalvis:

  ”Paktui pritarė ir prieš rezoliuciją balsavo prokremlinės Santarvės partiją atstovaujantys parlamentarai ir liberalai. ” O kas būtent nepritarė ? Daugumos partija ? Kokia ji ?

 4. Latvijos nepritarimas paktui suprantamas. Joje daug atmigravusių rusų, neturinčių pilietybės, taigi pasirašius migracijos paktą atsirastų galimybė Latviją skųsti JT, kad šiems nesuteikiama pilietybės.

  • Skalvis:

   ” Latvijos visuotinius rinkimus laimėjo prokremliška socialdemokratinė partija „Santarvė“, aplenkusi populistus „Kam priklauso valstybė?“” Paktui pritarė ir prieš rezoliuciją balsavo prokremlinės Santarvės …”Latvijos nepritarimas paktui suprantamas.” Tikrai ? Man visiškai nesuprantamas. Gal galit paaiškinti? Ačiū.

   • Paaiškinau, -“kodėl”? Galiu tik pakartoti, kad Latvijoje yra daug nuo sovietinių laikų atvykusių rusų. Jie Latvijoje gyvena, tačiau teisės į šalies pilietybę, kaip migrantai, pagal Latvijos įstatymus, neturi. Gi Latvijai patvirtinus tą paktą šių migrantų teisinės galimybės spirti šalies valdžią suteikti pilietybę tarptautiniu lygiu galėtų sustiprėti. Lietuva ir Estija tokių grėsmių neturi. Tas skirtumas ir galėjo sąlygoti Latvijos apsisprendimą nepritarti paktui.

 5. Žemyna:

  Na, po Estijos ir Latvijos sprendimo Lietuvos Seimui dar ne gėda?

 6. Estija kaip ir Lietuva paktui pritarė, nepritarė tik Latvija ir suprantama, kad dėl skirtingos padėties – didelio skaičiaus jau atmigravusių rusų. Beje, dėl pačios teisės migruoti – tai su ja yra taip, kaip buvo su sovietmečio konstitucinės teisės į butą turėjimu. Eilėje galėjai stovėti visą gyvenimą, o numirštant būti taip jo ir negavęs… Žodžiu, teisės turėjimas ir galimybė ja pasinaudoti yra skirtingi teisiniai dalykai. Praktiškai tas paktas gali būti daugiau nukreiptas prieš totalitarinius rėžimus, sovietinio tipo “geležines uždangas”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: