Izraelis ir Šveicarija atsisakė pasirašyti JT migracijos sutartį (8)

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlo kaip stabdyti socialinį dempingą | Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ nuotr.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlo kaip stabdyti socialinį dempingą | Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ nuotr.

Izraelis ir Šveicarija Jungtinių Tautų Pasaulinės saugios, tvarios ir reguliarios migracijos sutarties nepasirašys – apie tokius sprendimus paskelbė Izraelio premjeras Benjaminas Netanjahu ir Šveicarijos Federalinė Taryba.

B. Netanjahu pranešdamas apie šį sprendimą teigė: „Užsienio reikalų ministerijai nurodžiau paskelbti, kad Izraelis nedalyvaus kitą mėnesį Maroke, Marakeše, vyksiančiame JT migracijos sutartį pasirašiusių valstybių vyriausybių atstovų susirinkime ir nepasirašys migracijos sutarties.“

„Mes turime pareigą ginti savo sienas nuo nelegalių infiltratorių. Tai yra tai, ką mes darėme ir ką mes ir toliau darysime“, – aiškinama oficialiame Izraelio premjero pranešime spaudai.

Apie tai, kad JT migracijos sutarties nepasirašys ir Šveicarija tapo aišku po to, kai Šveicarijos vyriausybė, Federalinė Taryba, pranešė, jog Šveicarijos atstovų gruodžio 10-11 dienomis Marakeše vyksiančiame susirinkime nebus.

Benjaminas Netanjahu ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Benjaminas Netanjahu ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Toks sprendimas priimtas nepaisant to, kad dar spalį Federalinė Taryba skelbė, jog Šveicarija JT migracijos sutartį pasirašys. Dėl gausios viešos kritikos tokio sprendimo atsisakyta, prieita sutarimo, kad be šalies parlamento pritarimo JT migracijos sutartis negali būti pasirašyta.

Jungtinių Tautų organizacijos narėms pasirašyti pasiūlyta „Pasaulinė saugios, tvarios ir reguliarios migracijos sutartis“ skelbia, kad migracija, nepriklausomai nuo priežasties ir tikslo, turi būti įgalinama, saugoma ir skatinama. Sutartis faktiškai paskelbia migraciją esant žmogaus teise, o tuo pačiu visus jai trukdančius valstybių įstatymus – žmogaus teisių pažeidimais. Šia konvencija siekiama iš pagrindų perrašyti tautų apsisprendimo teise ir nacionalinių valstybių suverenumu paremtą tarptautinę pasaulio tvarką. Jungtinės Tautos ir pačios sutarties teksto autoriai neigia, jog sutartimi siekiama paskelbti migraciją žmogaus teise, tačiau būtent tokia yra pamatinė sutarties prielaida.

Sutartis numato 23 tikslus, kurių dauguma įpareigoja šalis sudaryti kuo patogesnes sąlygas tarptautinei migracijai, o migrantams jų atvykimo šalyse užtikrinti tas pačias teises ir viešąsias paslaugas, kaip ir jų piliečiams. Sutartis taip pat įtvirtina multikultūralizmo principus, pagal kuriuos priimančios šalys turi vienodai gerbti savo ir migrantų kultūrines ir socialines normas, papročius, nepriklausomai nuo jų skirtumų ir nesuderinamumo su šalyje galiojančia tvarka.

Primename, kad savo ruožtu Lietuvos Vyriausybė paskelbė, kad žada šiai sutarčiai pritarti ir ją pasirašyti šių metų gruodžio 10 dieną. Tai ji paskelbė be jokių viešų konsultacijų su visuomene, nuomonės apklausų ar konsultacinio referendumo.

Vakar, trečiadienį, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dar kartą patikino, kad JT migracijos sutartis Lietuvos vardu bus pasirašyta: „Mūsų požiūriu, per daug sukelta emocijų, neteisingų interpretacijų šiuo klausimu. Mūsų nusiteikimas – palaikyti šitą sprendimą, nes čia nebus pasirašoma [sutartis], bus balsuojama, tikimės papildomai priimti paaiškinantį pareiškimą“, – mįslingai apie JT migracijos sutarties pasirašymą kalbėjo L. Linkevičius.

„Mes jau porą metų diskutuojame tuo klausimu ir manome, kad pasiekti susitarimą dėl saugios, tvarkingos ir teisėtos migracijos yra visų interesas“, – tame pačiame interviu BNS aiškino užsienio reikalų ministras.

Šiandien, ketvirtadienį, L. Linkevičiui paantrino ir Lietuvos Respublikos prezidentė pareiškusi, kad ji remia JT paktą dėl migracijos  ir patikinusi, esą, paktas nesukuria jokių naujų teisinių įsipareigojimų ir pasekmių, o migracijos politika esą liktų suverenia valstybių kompetencija.

Parengta remiantis užsienio žiniasklaidos pranešimus

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. jo:

  „Izraelis nedalyvaus kitą mėnesį Maroke, Marakeše, vyksiančiame JT migracijos sutartį pasirašiusių valstybių vyriausybių atstovų susirinkime ir nepasirašys migracijos sutarties.“

  Lietuviai, privalome išreikalauti iš Lietuvos vadovų, kad Lietuva lygiai taip pat nedalyvautų ir nepasirašytų tos migracijos sutarties.

 2. Esu:

  Lietuviai, pasirasykime peticija pries mums primetama migracijos pakta! 2973 pilieciai jau pasirase.

  https://www.peticijos.com/reikalaujame_nepasirayti_jungtini_taut_migracijos_sutarties?a=2

 3. Bartas:

  Izraelis pasakė, kad jų šalis yra žydų valstybė- ar ne taip?

 4. Žemyna:

  Geri šeimininkai labai atsakingai žiūri, kam savo namų duris atveria – ar pasisvečiuoti, ar apsigyventi kviesdami. Lygiai taip pat atsakingai žiūri, su kuo patys, ar su kuo savo vaikams bičiuliautis leidžia.
  Ši visa pabėgėlių istorija nuo pat pradžių buvo ydinga, kai per sieną, leidimo neklausdami, pulkais jėga veržėsi jauni tvirti vyrukai plieno raumenimis, su išmaniaisiais telefonais ir nuo banknotų pūpsančiomis kišenėmis. Ne išsekę vaikai bei senukai, o būtent jie pirmieji įsiveržė – kad spėtų, kol apstulbę europiečiai nespėjo atsipeikėti, susiprotėti, jog čia kažkas ne taip. Jie ne šiaip veržėsi, jie judėjo tikslingai, žinodami, kur jų paskirties taškas, ir išnyko tik jiems žinoma kryptimi. Jie nė nesirengė dėkingi apsigyventi ten, kur namų šeimininkai jiems leis, nes pirmųjų bangų „pabėgėliai” vykdė savo užduotis, ar įgyvendino savo tikslus.
  Žinoma, turint galvoje jų tautų istoriją, tai, kad dalis baltųjų tautų ne vieną amžių patys brutaliai jaukė jų gyvenimus, sutrikdė jų ir jų žemyno natūralią raidą, apiplėšė ir tautas, ir jų žemes, grobė žmones, galima manyti, jog dabar jie panoro atpildo valandos, prisiimti atsakomybę už protėvių, ar ir šiandienos verslo ryklių kaltes, už tai, prie ko galiausiai tas svetimų kišimasis privedė jų tautas.
  Tačiau mažai tautai tai kelia baimę, jog tai bus jos istorijos pabaiga -t. y., mūsų, niekada nei toms tautoms, nei jų žemynui nekenkusių. Negali atstumti tikro pabėgėlio pagalbos prašančios rankos, tačiau atverti duris svetimų minioms, kurių tikrai ne visi pagalbos ieško…

 5. Žemyna:

  Viena bėda – ne bėda 🙁
  Užsieniečiai lengvai įsilies į politinį gyvenimą – Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms pataisoms, leidžiančioms Lietuvoje gyvenantiems kitų ES valstybių piliečiams lengviau tapti mūsų šalies politinių partijų nariais
  respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/uzsienieciai_lengvai_isilies_i_politini_gyvenima/
  T. y., jie galės spręsti, kaip man savo puodus savo pačios virtuvėje statyti, ar kokiais jiems skirtais patogumais pasirūpinti, kad jie nejaustų, jog ne savo tautos žemėje gyvena, kad jiems nereiktų taikytis prie mūsų 🙁

 6. Romas:

  Be tiesioginės demokratijos nieko nebus…

 7. Albinas Vaškevičius:

  Po II pasaulinio karo į Lietuvą, Latviją, Estiją, Karaliaučiaus kraštą iš rytų atvyko 2 610 719 migrantų. Į Lietuvą pirmas migrantas galėtų atvykti tik tada kai Europos sąjunga priims 181 292 400 migrantų t. y. 10 Sirijų. Tik tada bus vienodas migrantų procentas 36,26 %. O iki to laiko: Stop migrantams į baltų valstybes ir Estiją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: