Galima sakyti, kad valstybė išstūmė šeimos verslus į užribį (0)

Marijampolietis V. Navikas priima svečią Ministrą pirmininką | lrv.lt nuotr.

Marijampolietis V. Navikas priima svečią Ministrą pirmininką | lrv.lt nuotr.

Spalio 23 d.  Marijampolėje lankęsis Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis užsuko į parduotuvę „Airo“, kuri priklauso Virginijaus Naviko šeimai. Verslininkas papasakojo, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria smulkieji verslininkai bei išgirdo, kokių priemonių bus imtasi siekiant padėti šeimos verslams.

„Galima sakyti, kad valstybė išstūmė šeimos verslus į užribį. Miestų centrai atiduoti didiesiems prekybos tinklams, kurie nustatinėja savo žaidimo taisykles. Mums kalama į galvą mintis, kad valstybė neturėtų kištis, nes sistema veikia puikiai. Tikrai taip nemanau. Valstybė turi užtikrinti, kad būtiniausių maisto produktų kainomis nebūtų piktnaudžiaujama, kad konkurencija realiai veiktų, kad valstybė savo rankose turėtų pakankamai instrumentų vartotojams apginti.

Valstybė turi aktyviai kurti kuo palankesnes sąlygas šeimos verslams. „Airo“ parduotuvės – geras pavyzdys, įrodantis, kad ir smulkūs verslininkai gali pasiūlyti mažesnes maisto produktų kainas nei didieji prekybos tinklai. Tokiu parduotuvių turėtų būti daugiau, o valstybė privalo sudaryti kuo palankesnes sąlygas jums kurtis“, – teigė premjeras.

V.Naviko teigimu, konkuruoti su didžiausiais prekybos tinklais ir pritraukti klientų nėra lengva, tačiau tris parduotuves valdantis vyras rankų nuleisti neketina. Nuo 1992 m. šį šeimos verslą puoselėjantis vyras Vyriausybės vadovui išsakė savo lūkesčius.

„Tai sritis, kuri praktiškai neliesta dešimtmečius. Mes įvardinome, kokias įsisenėjusias problemas matome, tačiau kasdien jų pastebime vis daugiau ir naujų. Kai kurie piktnaudžiavimai tokio masto, kad kyla rimtų klausimų, kaip ir kodėl jie nepastebėti anksčiau.

Taip pat galiu pažadėti, kad šeimos verslams veikti bus paprasčiau. Turime atsisakyti perteklinio biurokratizmo. Turime labiau pasitikėti savo žmonėmis ir remti jų iniciatyvas. Valstybė turi nustatyti sąžiningas taisykles visiems rinkos dalyviams, o ne tik būti pasyviu stebėtoju, kai jas nustatinėja didžiosios verslo grupės“, – sakė S. Skvernelis.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: