Viceministras V. Umbrasas susitiko su JAV ir Šiaurės-Baltijos valstybių aukšto rango gynybos pareigūnais (0)

Viceministras V. Umbrasas susitiko su JAV ir Šiaurės-Baltijos valstybių aukšto rango gynybos pareigūnais | G. Maksimovicz, KAM nuotr.

Viceministras V. Umbrasas susitiko su JAV ir Šiaurės-Baltijos valstybių aukšto rango gynybos pareigūnais | G. Maksimovicz, KAM nuotr.

Rugsėjo 18 d., Kopenhagoje (Danija), krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų ir Šiaurės-Baltijos valstybių gynybos ministerijų sekretorių susitikime.

Susitikime aptarti Šiaurės-Baltijos regiono saugumo klausimai ir gynybos pajėgumus stiprinančios priemonės, taip pat bendros Šiaurės-Baltijos šalių bei JAV iniciatyvos gynybos srityje.

Viceministras V. Umbrasas susitikimo dalyviams pristatė Lietuvos patirtį kovoje su propaganda ir visuomenės atsparumo informacinėms grėsmėms didinimą.Pasak viceministro V. Umbraso, nėra greito būdo, kuris padėtų išspręsti priešiškos propagandos problemą. „Siekiant pagerinti situaciją šioje srityje, reikalinga ne tik ilgalaikė strategija, bet ir glaudus bendradarbiavimas tiek regioniniame, tiek ir ES bei NATO kontekste“, – pabrėžė krašto apsaugos viceministras.

Didelį dėmesį JAV ir Šiaurės-Baltijos šalių atstovai skyrė regiono oro erdvės ir jūros stebėjimui, diskutavo apie tolimesnius veiksmus vystant priemones ir pajėgumus. Viceministras V. Umbrasas šioje susitikimo dalyje akcentavo oro gynybos svarbą Baltijos regionui ir Lietuvos pastangas didinti pajėgumus oro gynybos srityje – vykdomus trumpojo ir vidutinio nuotolio antžeminės oro erdvės gynybos sistemų projektus.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: