Pirmadienis, 15 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Vakarai atsibudo – Rusija sustos, kai bus prismaugta Kinija

Rusijos invazijos apžvalga 2024 04 20

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2024-04-20 11:45:55
227
PERŽIŪROS
2
Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Strateginės aplinkybės

JAV apkaltino Kiniją karo Ukrainoje kurstymu ir pagalbos Maskvai teikimu. JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas (Antony Blinken) pareiškė, kad Kinijos tiekiami komponentai Rusijos gynybos pramonei padeda šaliai agresorei kare.

Jungtinių Valstijų prezidentas Džo Baidenas Kinijos vyrkomunistui Si Dzinpingui telefonu mėgino paaiškinti, kad Pekinas neturėtų padėti Rusijai atkurti jos karinių-pramoninių pajėgumų.

Neturėtų, bet padeda. Kinija, skirtingai nei Rusija, prisibijodama santūriai elgiasi JAV atžvilgiu ir visaip suka uodegą, meluodama, kad neremia Kremliaus teroristų.

Maža to, jau skelbiama, kad Kinijos pusė kažką JT mykia apie derybas dėl karo nutraukimo.

Tuo tarpu Kremlius vaidina, kad nebijo JAV ir nuolat gąsdina Vakarus karu. Tai yra ne kas kita, kaip šunelio lojimas iš po kinų begemoto skverno.

Mąstantiems Vakarų lyderiams pagaliau nušvito, kad visus pasaulio karus, neramumus, masinį terorą galima sustabdyti nesiveliant į didėjančių geopolitinių turbulencijų virtines, o prismaugiant ir pristabdant kvėpavimą pirmiausia Pekinui. Taip, neišvengiamai, per virkštelę deguonies stygių pajus ir Maskva.

Tačiau einamuoju momentu – svarbiausia parama Ukrainai. Buvęs JAV viceprezidentas Maikas Pensas paragino Atstovų Rūmų narius skubiai suteikti paramą Ukrainai, nes to nepadarius, karą gali laimėti Putinas, kuris netrukus nusitaikys į NATO šalis.

„Po susitikimo su Vladimiru Putinu neabejoju, kad jei Putinui būtų leista perimti Ukrainą, jis greitai peržengtų sieną į NATO šalį, kurioje mūsų uniformuoti vyrai ir moterys turėtų kovoti“, – gąsdino amerikiečius Pensas, teigdamas, jog 5 straipsnis įpareigoja JAV karius reaguoti į Aljanso nario užpuolimą.

Gi Aljanso karinio komiteto pirmininkas admirolas Robas Baueris pareiškė, kad NATO šalys pasirengusios galimam tiesioginiam susidūrimui su Rusija. „Financial Times“ skelbia, kad Baltijos šalys silpna vieta, kurią Putinas gali norėti išbandyti.

Visa ši karinė-psichologinė Pekino-Maskvos (+Teherano) spaudimo kampanija kelia nerimą Kremliaus nusikaltėliams.

Kolektyvinis Putinas suvokia, jog netekus Pekino paramos, o Kijevui sulaukus JAV milijardų, karo neišeis laimėt nei šią vasarą, nei artimiausiais metais.

Lygiosios ar nedideli pralaimėjimai fronto linijoje ims drebinti Putino režimo pamatus, nes orda, praradusi pergalės viltį, ims ieškoti kaltininko. O juo gali tapti pats Putinas.

Žinoma, FSB ir SVR bei GRU nelauks tribunolo ir toliau stengsis skaldyti, kiršinti, skleisti paniką Vakarų valstybėse, gąsdinti karu, mažinant paramą Ukrainai.

Tačiau, mums regisi, kad JAV ir kiti Vakarų lyderiai pagaliau suprato, jog ši Kremliaus „propagandos mašina“ tėra paskalų, blefo, melo ir kito informacinio mėšlo malūnas, į kurį nereikia kreipti jokio dėmesio.

Reikšmingi postūmiai

Vakar JAV Atstovų Rūmuose įvyko procedūrinis balsavimas dėl įstatymų projektų, skirtų Ukrainos, Izraelio ir Taivano pagalbai. Nutarimui pritarė 316 respublikonų ir demokratų, o prezidentas Džo Baidenas po pritarimo pažadėjo įstatymą pasirašyti „nedelsiant“.

Nedrįstame iš anksto džiūgauti, tačiau 60 milijardų parama Ukrainai jau keliauja prie starto linijos. Laikykime špygas, kad balsavimo metu kongresmenų neveiktų pilnatis, sąmokslo teorijos ir rusiškų informacinių nuodų tvaikas.

Senas KGB kuinas Lavrovas pareiškė, kad Rusija siunčia signalus, kad yra pasirengusi derėtis dėl Ukrainos, bet tik ne su Volodymyru Zelenskiu. Todėl užsienio teroro lyderis toliau loja, kad Rusijai reikia tęsti specialiąją karinę operaciją.

Vokietijos Quantum-Systems GmbH, kuri specializuojasi dronų gamyboje, Ukrainoje atidarė dar vieną įmonę. Naujos įmonės gamybos pajėgumai padidės iki 1 tūkst. bepiločių lėktuvų per metus.

Veiksmai ant žemės

Kijevas pranešė, kad Ukrainos oro gynyba pirmą kartą numušė tolimojo nuotolio strateginį Rusijos bombonešį Tu-22M3. Šio tipo kariniai lėktuvai yra sparnuotųjų raketų Kh-22 nešėjai, naudojami atakuojant Ukrainos miestus.

Lėktuvas buvo numuštas Rusijos teritorijoje, Stavropolio rajone. Kremlius, žinoma, viską neigia, skelbdamas, kad lėktuvas skrido į karinę bazę ir netikėtai sugedo, todėl taip pat netikėtai nukrito ant žemės.

Neva visi lakūnai katapultavosi, tačiau vienas žuvo, o vienas taip toli nusikatapultavo, kad pradingo be žinios.

Naktį driskiai atakavo Zaporožės pramoninę infrastruktūrą. Zaporožės srities karinės administracijos vadovas Ivanas Fiodorovas teigia, kad regionas buvo atakuotas 291 kartą. Aukų nėra.

Rusai surengė 5 oro smūgius į Rabotnoje, Mažąją Tokmačką ir Novoandrejevką, rajono gyvenvietės buvo apšaudytos įvairiomis artilerijos sistemomis.

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vakarai praregėjo: pasirodo, Rusija siekia pergalės, ne pralaimėjimo
  2. Kremliaus ambasadorius JT: Vakarai vedami ryžto sunaikinti Rusiją
  3. Kinija grasina Taivanui ir JAV
  4. Putinas kariaus tol, kol trypčios ir drebės Vakarai
  5. Ar Kinija gali pradėti karą?
  6. Kinija žaidžia itin pavojingą žaidimą
  7. Ar mes, vakarai, galime išeiti už mąstymo dėžutės ribų?
  8. Kinija ketina paversti Baltarusiją savo niekučių fabriku
  9. Ar puls Rusija Lietuvą?
  10. Vakarai tiesia pagalbos ranką… Rusijai?
  11. Kiek politinės valios turi Vakarai?
  12. Kokią žinią savo gynybos ministro apsilankymu Minske siunčia Kinija?
  13. Rusija ruošiasi susidūrimams su NATO?
  14. Vakarai pamiršo pagrindinę taisyklę – su teroristais nesiderima
  15. Vakarai Rusijos meškai draskyti Ukrainos neatiduos

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Klaustukas says:
    2 metai ago

    ” According to World Factbook, China is ahead of the US in Agriculture and Industry sector. Agriculture Output of United States is only 17.58% of China and 77.58% for the Industry sector. ” Ar tikrai atsibudo ? O gal pasipūtimas ir godumas ir toliau tempdo protą ?

    Atsakyti
  2. Klaustukas says:
    2 metai ago

    Lietuva jau juk pasmaugė Kiniją, o JAV tik dabar smaugs ?

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Punskas kviečia į šventę
Kultūra

70 metų lietuviškos dvasios: Punskas kviečia į jubiliejinę šventę

2026 06 15
LiLaEst 2026
Istorija

Kultūrinė atmintis kaip tautos atsparumo pagrindas: Baltijos nacionalinės bibliotekos susitiko Lietuvoje

2026 06 15
Gedulo ir vilties diena
Istorija

Kaunas kvietė Gedulo ir vilties dieną prisiminti tremtinių likimus bei puoselėti istorinę atmintį

2026 06 14
Atliekų konteineris
Lietuvoje

Kaune – mišrių komunalinių atliekų tvarkymo pakeitimai

2026 06 14
Telefonas
Lietuvoje

Dauguma keliautojų ES ir EEE šalyse už mobilųjį ryšį toliau mokės kaip namuose

2026 06 14
1941 metų Birželio sukilimo dalyvių atminimą simbolizuojanti Lietuvos trispalvė ir sukilėlių kovos vaizdinys
Pilietinė visuomenė

Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui

2026 06 14
Z karta
Lietuvoje

Kodėl Z kartai sunkiau tapti savarankiška – bėda slypi ne žinių trūkume

2026 06 14
Pinigai, taupyklė
Lietuvoje

Juodai dienai lietuviai ruošiasi nepakankamai nuosekliai

2026 06 13
Išmaniosios programėlės gali išnykti – kas taps jų įpėdiniu?
Lietuvoje

Tyrimas: tik 5 proc. lietuvių yra apmokyti ir dirba pagal aiškias DI taisykles

2026 06 13
Vaistai
Lietuvoje

Raminamieji vaistai tarp jaunimo tampa vis didesniu iššūkiu

2026 06 13
Jašiūnų dvare skambėjo jaunimo eilės, dainos ir drąsa
Kultūra

Jašiūnų dvare skambėjo jaunimo eilės, dainos ir drąsa

2026 06 13
RRT orientacinis žaidimas „Ryšio 100-metis“
Istorija

Radijo šimtmečio paminėjimui Kaune prasideda RRT orientacinis žaidimas „Ryšio 100-metis“

2026 06 13

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Inna Kuročkina (I News) apie Mato, ką rašote klaviatūra: žinovas įspėja apie 8 kartus išaugusią grėsmę
  • +++ apie Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui
  • Vilna apie A. Ažubalis. Ar LVŽS vis dar gina lietuvių kalbą ir Lietuvos interesus?
  • P.Skutas apie Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • 70 metų lietuviškos dvasios: Punskas kviečia į jubiliejinę šventę
  • Kultūrinė atmintis kaip tautos atsparumo pagrindas: Baltijos nacionalinės bibliotekos susitiko Lietuvoje
  • Kaunas kvietė Gedulo ir vilties dieną prisiminti tremtinių likimus bei puoselėti istorinę atmintį
  • Kaune – mišrių komunalinių atliekų tvarkymo pakeitimai

Kiti Straipsniai

1941 metų Birželio sukilimo dalyvių atminimą simbolizuojanti Lietuvos trispalvė ir sukilėlių kovos vaizdinys

Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui

2026 06 14
Gabrielė Tuminaitė

Ruošiamasi pristatyti Goldonio trilogiją: rugsėjį VMT – G. Tuminaitės režisuotos I d. premjera

2026 06 14
Kompiuteris

Mato, ką rašote klaviatūra: žinovas įspėja apie 8 kartus išaugusią grėsmę

2026 06 14
Birželio sukilimas 1941 m. | Youtube.com nuotr.

J. Akilaitis. Gedulo minėjimų veidmainystė: valdžia prisimena tremtinius ir aukas, bet bijo prisiminti tuos, kurie pasiryžo kovoti

2026 06 13
Prezidentas susitinka su A. Košta

Prezidentas su EVT Pirmininku aptarė ES derybas dėl Ukrainos ir biudžeto

2026 06 12
2016-m. Poezijos vakaronė Punske. Šventė prasidėjo prie kun. M. Simonaičio suolelio

S. Birgelis. Keturiasdešimt „Poezijos pavasarių“ po Jotvos dangumi (II)

2026 06 12
Aurelijus Veryga ir LVŽS politikai

A. Ažubalis. Ar LVŽS vis dar gina lietuvių kalbą ir Lietuvos interesus?

2026 06 11
Kastytis Braziulis politinės analizės kontekste Lietuvos žemėlapio fone

K. Braziulis. Ar Lietuva pamažu slenka diktatūros link?

2026 06 11
Viešieji užrašai Vilniuje

Vilniaus mieste tikrinti viešieji užrašai ir išorinė reklama

2026 06 11
Sekretas | Alkas.lt koliažas

D. Kuolys. Apie lietuvių vienybę – iškreiptą ir tikrą

2026 06 11

Skaitytojų nuomonės:

  • Inna Kuročkina (I News) apie Mato, ką rašote klaviatūra: žinovas įspėja apie 8 kartus išaugusią grėsmę
  • +++ apie Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui
  • Vilna apie A. Ažubalis. Ar LVŽS vis dar gina lietuvių kalbą ir Lietuvos interesus?
  • P.Skutas apie Seime įregistruota rezoliucija Birželio sukilimo 85-mečiui: raginama atsispirti propagandiniam Lietuvos rezistencijos juodinimui
  • AAA apie Gydytojos verdiktas: kodėl pusę jūsų vitaminų galima išmesti
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Apmokėjimas | pixabay, Obsahovka nuotr.

Tyrimas: piniginę išsitraukiame vis rečiau

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai