G. Jakavonis. Jie mums prezidentą jau išrinko… (45)

Gediminas Jakavonis | wikipedija.org nuotr.

Gediminas Jakavonis | wikipedija.org nuotr.

Aną savaitę išgirdęs, kad Gitanas Nausėda palieka SEB banką, 99 proc. galiu prognozuoti, kad jis taps laimėtoju kitais metais vykstančiuose Lietuvos prezidento rinkimuose. Taip nusprendė Lietuvos politikos elitas su savo „dvaro“ ir užsienio finansuojamos žiniasklaidos elitu. Visa kita – tik technikos ar pinigų reikalas.

Kai per LRT ryto televiziją pamačiau G.Nausėdą kalbantį, kad jis nekandidatuotų į Lietuvos prezidentus tik tada, kai pamatytų kitą žmogų, galintį suvienyti Lietuvą, paskambinau kolegai. Šis, reportažą žiūrėjęs vakare, pastebėjo, jog G.Nausėda padarė klaidą sakydamas, kad nemato kito kandidato į Lietuvos prezidentus be savęs. Pasakiau, kad mačiau reportažą, kur šis atsakymas skambėjo jau „pakoreguotas“. Išgirdau vieną kolegos žodį: „Supratau“. O ar jūs supratote?

Yra tokia nestora knygelė „Politinio spektaklio konstravimas“. Jei tautiečiai skaitytų tokią literatūrą, tai greitai suvoktų, kaip galima manipuliuoti jų nuotaikomis, simpatijomis ir ambicijomis. Jeigu kas šią knygelę būtų paskaitęs prieš 2009 metų prezidento rinkimus Lietuvoje, būtų iškart supratęs, kad rinkimus laimės Dalia Grybauskaitė. Kai tada apie dalyvavimą prezidento rinkimuose ji pareiškė oficialiai, žiūrėdamas, kaip į tai reaguoja Lietuvos politinis elitas ir jį aptarnaujanti žiniasklaidos „grietinėlė“, supratau, kad viskas jau nuspręsta. Lygiai taip, kaip dabar.

Nesu nei G.Nausėdos priešas, nei kitų kandidatų į Lietuvos prezidentus draugas, bet kai mums visiems iškart pasakoma, kad prezidentas bus tas ar anas, man nepatinka.

Nenoriu būti viską nuspėjančiu pranašu, bet nuo tos dienos, kai apie savo kandidatavimą oficialiai paskelbs G.Nausėda, visų kitų kandidatų į šį postą veiksmai bus nušviečiami su minuso ženklu arba nepastebimi ir nutylimi. Netikite? Pamėginkite įsivaizduoti LRT darbuotoją, imantį interviu, pavyzdžiui, iš Arvydo Juozaičio ar Visvaldo Matijošaičio, kurio reitingams pakilus, tuoj pat surezgamas koks nors tariamas skandalas.

Savo laiku valdantis politinis elitas daug investavo į žiniasklaidą. Televizijoje, radijuje, interneto portaluose ir spaudoje dirba daugybė jį palaikančių žmonių. Turint omenyje, kad visas finansų-bankų sektorius, o per juos ir per turimas akcijas Lietuvos spauda jau seniai užvaldyta skandinavų kapitalo, net nekyla klausimas, koks kandidatas labiausiai tinkamas šiems žmonėms. Įsivaizduoti, kad galima prieš juos laimėti, tai tas pats, kas su šautuvu stoti prieš balistinę raketą.

Gana simpatiškas ir protingas žmogus G.Nausėda visuomenei pristatinėjamas kaip finansų analitikas, faktiškai yra SEB darbuotojas, gaunantis algą iš savo darbdavių užsienyje. Na, o kas moka pinigus, tas ir muziką užsako.

Seimo narys, finansininkas Stasys Jakeliūnas savo knygoje „Lietuvos krizės anatomija“ gana profesionaliai išnagrinėjo lietuvių nuskurdimą 2008 metais prasidėjus krizei. Jei įsigilintume į tada artėjusios ir mus visus palietusios bėdos prognozes ir G.Nausėdos tada teiktus patarimus, dažnas, švelniai tariant, juos turėtų įvardinti kaip nekompetentingus ir nemokšiškus arba paprasčiausiai naudingus skandinavų bankams. Čia dar reikėtų prisiminti, kiek minėti bankai yra investavę ir turi akcijų visoje Lietuvos žiniasklaidoje, kuri dabar visu pajėgumu pradeda dirbti G. Nausėdai. Netikite? Ogi žvilgtelėkite į bet kurią spaudos lentyną bet kuriame prekybos centre ir pabandykite suskaičiuoti minėto kandidato nuotraukas ant įvairių laikraščių ir žurnalų viršelių.

Kai girdžiu terminą „Lietuvos bankas“, man darosi liūdna. Jam vadovauja buvęs prezidentės D.Grybauskaitės rinkimų štabo vadovas Vitas Vasiliauskas, su kurio vardu siejamas euro įvedimas Lietuvoje. Liūdna todėl, kad ši įstaiga yra visiška skandinavų bankų marionetė, vykdanti jų šeimininkų nurodymus. Atkreipkime dėmesį, kad nei Norvegija, nei Švedija, nei Danija, kurios karaliauja mūsų finansų rinkoje, iki šiol neįsivedė euro ir naudojasi savo nacionalinėmis valiutomis, o Lietuvoje litas sunaikintas. Tai, kad euro įvedimas Lietuvą nuskurdino, dabar jau niekam ne paslaptis.

Kažkada rinkdami Europos komisarę D. Grybauskaitę Lietuvos prezidente, žmonės tikėjosi gyventi europietiškai. Ar dabar, balsuodami už G. Nausėdą, tikėsimės gyventi kaip Skandinavijoje? Tik neturėkime iliuzijų, kad tada laimėsime jų darbo užmokestį ar jų kainas…

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

45 komentarai

 1. ak:

  Pritariu Gediminui Jakavoniui, aplinkui jau visur skleidžiama – kito tokio gero kandidato nėra, oho, išvaizdus (kaip ir Brazauską moterėlės rinko pagal stotą), protingas… Tiktai mažai kas suvokia ir kalba, kad Nausėda visą laiką prisidėjo prie mūsų nuskurdinimo įperšant eurą, prarandant LITĄ. Šukuosena svarbiau….

  • Kęstutis:

   … jau perprato žmonės purvasklaidos įtakojimus… Per praėjusius rinkimus “turėjo” laimėti konservatoriai, bet “netikėtai” laimėjo ne jie. Trumpas irgi labai jau “netikėtai” laimėjo, o atsiminkim referendumą dėl atominės elektrinės… Taip kad neperšokus griovio dar nereikėtų sakyti op… Tikiuosi bus laaabai įdomūs rinkimai, kartu su referendumu dėl dvigubos pilietybės…

  • Irena:

   Na tiesiog idomu bus stebeti: ar tikrai mes Lietuvos zmones pilieciai ar paprasciausi skudurai , i kuriuos sluostosi kojas ivairios kilmes veiklus, protingi verteivos

 2. ŽEMAITIS:

  Nežinau, Jakavoni, kas tie “jie”, kurie tau prezidentą jau išrinko. Kaip sakoma, jei vaidenasi, žinai ką reikia daryti? 🙂

  Man tai dar nieks neišrinko ir aš pats jį rinksiu. neabejotinai balsuosiu už Gitaną Nausėdą ir aktyviai raginsiu kitus taip pat už jį balsuoti.
  Esu tikras, kad Nausėda bus GERIAUSIU VISŲ LAIKŲ LIETUVOS PREZIDENTU. Ir kad jis yra ekonomistas, “bankininkas” ir analitikas – tai dždiulis privalumas. kaip tik tokių žmonių Lietuvos politikai šiuo metu ir reikia.

  • Diedas:

   Žemaiti, ar tamsta negyvenai tarybiniais laikais? Nebepameni kas yra “jie”?
   “Jie” – tai priešai.
   Kai komunistai neturi konkrečių Įvardijamų priešų, bet liaudį reikia įspirgint, tai atsiranda “jie”
   Aš matau visai kitokią padėtį. Ne “jie” bet kremlius iš bespalvio beformio miliininkėlio kuria širdžių princesę ir jau senai modeliuoja rinkimus.
   Tarp kandidatų nematau nė vieno už kurį balsuočiau.
   Bet prieš kuriuos balsuosiu žinau tikrai.

  • Tvankstas:

   Kaip Wallenberg šeimos vietininkas arba gauleiteris tikrai Nausėda idealiai tinka eiti kolonizatorių mandarino pareigas.
   Jo ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda – SEB banko prezidento patarėjas. Tai anksčiau sugalvojo Alko skaitytojas, bet trumpiau ir tiksliau nepasakysi.
   ŽEMAITIS – iš kokios naujos kontoros Tamsta dirbate ?

   • Dronas:

    Jeigu trumpai, VU komjaunuolis. Gal net vienas iš tų kur Radžvilą ėdė. Šiuo atveju naudoja universiteto kompiuterį. Štai tokius dabar ruošia VU. Tragiška, vargas su tokiais analfabetais, antivalstybinis teroristas, skirtumas tik, kad be bombos, bet žala gali būt nesulyginamai didesnė.

   • .:

    Nesutinku! tikrai ne pats geriausias. Ir už jį aš nebalsuosiu. Kol kas nematau už ką norėčiau balsuoti

  • Vilnietis:

   va kaip mokykla išugdė degradus ir mankurtus- kuriems visiškai išplautos smegenėlės.
   jei išvardintum ką gero šitas nausėda padarė Lietuvai, kad jis nusipelnė būti prezidentu tai būtų išvis gerai.

   • Pikc:

    Apie “degradus ir mankurtus” LABAI taikliai – ir atkreiptinas dėmesys, kad tiek kiauras liberastikas, tiek “patrijotas” konservatnykas labai gražiai sukrito į tą pačią kategoriją. 😉
    Beje, įdomus momentas – šitie padarai visiškai išjungė savo smegenis (čia su sąlyga, kad apskritai buvo ką išjungti) ir tiesiog retransliuoja purvasklaidos “muzikėlę” – bet sugeba pareikšti “Man tai dar nieks neišrinko ir aš pats jį rinksiu”. 😀 😀 😀

 3. Žemyna:

  Kada rinksime geriausią, užuot rinkę mažiausią blogybę?

 4. Išties:

  Labai prasmingo ir teisingos Gerb.G.Jakavonio įžvalgos,-pritariu joms.Būtina pabrėžti tai,kad didžiausia Kovo 11-osios Lietuvos nelaimė-liberalmarksizmo,t.y. neoliberalizmo platus įsigalėjimas visose Lietuvos gyvenimo srityse,ypač politikoje,žiniasklaidoje,akademiniuose sluoksniuose,kultūroje.Labai skaudu,kad Nacionalinis transliuotojas LRT ir LRT Taryba visiškai užvaldyta delfistinių -neoliberalistinių veikėjų,žurnalistų.Juk Skandinavijos šalys-kairuoliškumo,liberalmarksistinių idėjų vos ne pasaulio centras.Išvada: Lietuvoje iškart atsikratyti neoliberalizmo viruso beveik neįmanoma.Tad, visuomeninės organizacijos,susitelkusios bendruomenės,ypač regionuose, turėtų atlikti šviečiamąją tautos užduotį / sulibėralėjusi didžioji žiniasklaida tai neatliks/, iš esmės pertvarkyti auklėjimo ir ugdymo sistemą švietimo įstaigose ir aukštose mokyklose taip,kad pilietinis sąmoningumas būtų įtvirtintas patriotinėmis vertybėmis /studentai užsienio universitetuose ir kolegijose bus auklėjami nūdienos liberalizmo dvasioje,deja/, patriotinis intelektualų sluoksnis turėtų įtikimiau skiepyti visuomenėje tautines vertybes ,tautos istorinę atmintį; Lietuvos Bažnyčios visų lygių dvasininkai,ypač bažnytinės hierachijos vadovai,turėtų drąsiau ir ženkliai daugiau prisidėti prie tikinčiosios tautos dvasinio atsinaujinimo ir raginčiau atsikratyti sulibėralėjusių krikščioniškų veikėjų .Viską tai darykim sutelktai ir pastoviai,gal tuomet ir pagrindinės Lietuvos partijos sugrįš į Sąjūdžio iškeltus politinius-kultūrinius tikslus ir jo tautines vertybes.

 5. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Gitanas Nausėda – (buvęs) komunistas? Kas turit žinių?

 6. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Susigrąžinti anų užgrobtą LRT, Tautos Forumui LRT eterį ir 100 % tikimybė, kad turėsim savo prezidentą, o ne Nausėdą.

 7. Arūnas:

  nesvarbu kaip peršama ir kaip nuspręsta, pirmajame ture aš balsuosiu už Juozaitį, jei tik jis sutiks balotiruotis. Nėra ir jis idealus variantas, nėra jis gelbėtojas, bet noriu tikėti, kad dar neužmiršo Sąjūdžio idealų. Sunku bus kiekvienam nesisteminiam pasiekti pergalę, bet tai yra ne vien Lietuvoje. Bent išreikškim savo požiūrį, nes liberalūs, kaip matome, jau pasirinko.

 8. Vilnietis:

  “Jie” mums išrinko vieną prezidentą- o mes jiems išrinksim savo prezidentą, kuriuo bus Juozaitis.

 9. Kaip matosi, didžiausias iššūkis Lietuvai artimiausią dešimtmetį gali būti Lenkijos politika, jos siekis įtraukti Lietuvą, Baltijos šalis savo politikai ES ir regione vykdyti, tuo trukdant šioms šalims turėti savo atskirą poziciją ir politiką ES, saugumo užsitikrinimo, kituos reikaluose. Matosi, kad Juozaitis, Ušackas, Skvernelis gali būti 100 % “lenkijiniai”, taigi vargu ar jie spirtųsi Lietuvos jungimuisi į visokias jai pražūtingas Lenkijos vadovaujamas “vyšegradines” ar “trijų jūrų” neaiškių tikslų, tikslingumo ir naudos grupuotes. Baltijos šalys turi eurą ir suprantama, kad joms dera žengti bendru euro šalių nusistatomu keliu nesidairant atgal. Labiausiai tikėtina, kad šia prasme su Lenkija nesidėtų prezidentu tapęs Nausėda. Akivaizdu, kad jis geriau už kitus minėtuosius pretendentus nusimanytų ir ekonominiuose reikaluose. Taigi 2 pliusus duodu Nausėdai.

  • Pikc:

   Va, ir “pačiuožusiųjų” elektoratas darniai prie liberastų prisideda. Rimta jėga kaupiasi. 😀
   P.S. Lenkai tai lenkai – bet žiū, gal Nausėda nuo KAUNO piktų kėslų apgins? Pvz, paskambins “kažinui”pasitarti, pro kur gelžkelį tiesti? 😀

  • LosAngeles:

   geras anekdotas, uzskaitau. bet cia zmones rimtai kalba, jeigu ka…

  • Rimgaudas:

   Kažin’ui – na, dėl Juozaičio “lenkiškumo” paabejočiau. Savo publikacijose jis kelia sandraugos su Latvija, o ne su Lenkija idėją. Man tai veža. Beto, jis aiškiai orientuotas į LDK tęstinumą, kitaip sakant, su pretenzija į buvusias teritorijas, kurias dabar, įskaitant ir pastarąją Pilsudskio invaziją, palaipsniui yra užgrobusi Lenkija. Rusų stiliumi, lenkai po šių užgrobimų irgi “pamiršta” išeiti. Šie “užmiršti” klausimai bus sprendžiami konferencijoje, kuri bus sušaukta pagal laimėjusių karą prieš Hitlerį valstybių sprendimą, sprendžiant Kaliningrado srities žemių priklausomybės statusą. Kadangi Vakarai ir JAV šiuos ir kitus Rusijos su Lenkija “išsidirbinėjimus” ten svarstys. Juozaitis, būdamas prezidentu, ten tars savo žodį, o Grybauskaitė, galimai atstovaudama Europą, efektingai prezidentui paantrins. Pokario konferencija bus, nes, kaip gražiai pasakė profesorius V. Landsbergis apie Putiną, “dviejų Napoleonų” paeiliui nebūna ir todėl Rusija, kaip Vokietija senai tai padarė, įgaus normalios valstybės statusą.
   Ne apie nau(d)sėdos, o apie Juozaičio kandidatūrą tauta turėtų galvoti, nes valdančioji koalicija ir be nau(d)sėdos ekonomiką teisingai veda. Dar – jeigu naujuose rinkimuose į koaliciją bus pakviesti ir konservatoriai su krikdemais, tai ir litas galimai sugrįš.

   • Pikc:

    Čia, kaip suprantu, buvo rašinėlis į kažkokį fantastikos konkursą? Fantaziją apie prieš lenkus pasisakančią Grybauckaitę arba litą grąžinančius liberastus su konservatnykais – užskaitau, kaip sako. 😀

   • Krėvos unijos ir 1387 metais Lenkijos įvykdyto Lietuvos apkrištijimo pagrindu LDK jos teisiškai laikoma Lenkijos karalystės dalimi, t.y. LDK teritorija laikoma valstybiškai priklausančia Lenkijos karalystei. Maždaug panašūs šalių santykiai yra išreiškiami ir 1994 metų Lietuvos bendrumo su Lenkija sutartyje.
    Todėl, kaip daro išvadą Oskaras Milašius, giliai istoriškai analizavęs Lenkijos ir Lietuvos santykius, vienintelė išeitis, kad Lietuva išliktų, – su Lenkija nesidėti. Taigi Lietuvai yra būtinas su ja nesidedantis Prezidentas. Sprendžiant iš A. Juozaičio pasisakymų, jis tokiu nebūtų. Apie 1994 m. sutartį, kurios 2019 metais besibaigiančio termino derėtų netęsti, apskritai nekalba.
    Kas dėl Karaliaučiaus žemių, tai vienas iš realesnių istorinių procesų galėtų vykti, jeigu Lietuvos žemvaldžiai bandytų ilgalaikiškai nuomoti žemes ir ten apsigyvenus jose lietuviškai ūkininkautų.

 10. )..(:

  tikrasis lietuviu Tautos vienytojas -a.a.Pranciskus Sliuzas ,ale neitiko Parazitams,tai nuzude.vardan gerb.Pranciskus atminimui reiktu vel susivienyti pries ta gauja.

 11. Rimgaudas:

  Pikčiui – ekscelencija Grybauskaitė visada pasisako už Lietuvą, o ne prieš ką nors prieš. Nepainioikite, prašau.

 12. Rimgaudas:

  Kažin’ui – 1387 m. Jogaila, apkrikštijęs LDK teritoriją, Lenkijos vardu teisiškai paskelbė tai Europai. Tą, kad lietuviai priklausė ir iki šiol didelėje daugumoje priklauso katalikiškų bendruomenių konfesijoms patvirtina šv. Jokūbo kelias, einantis pro Zarasus paribyje su pravoslaviška krikščionybe, bei numatomas jo šventenybės Popiežiaus vizitas. KItas reikalas yra LDK priklausomybė. Ji 1569 m. teritoriniai buvo apibrėžta lietuvių ir lenkų tautų Liublino sutartimi, kur tiek mažytė Lenkija, tiek didelė LDK krikščionybėje susijungė į federaciją, apibrėžiant tautų užimtas teritorijas su jų turima santvarka, kariuomene ir savarankišku iždu. Lenkija, tačiau, pasinaudodama krikščioniškąja vienybe, metras po metro ėmė užgrobinėti LDK, vėliau ir Lietuvos valstybės teritorijas, imtinai iki Vilniaus. Teisus esate, gerb. Kažin’ai, kad Prezidento rinkimus laimės tas, kas pareikš teisingą Lietuvai nuomonę apie 1994 m. sutartį su Lenkija, pasibaigus jos galiojimo terminui kitais metais.. Taigi, 2 pliusus duodu Juozaičiui.
  Pikčiui – taip, gerbiamasis, savo rašinėliais aš tikrai dalyvauju fantazijų konkurse su fantastu Orvelu. Kas iš mudviejų nugalės – parodys laikas.

  • Keisti tie mūsų protėviai – norėjo ir lygiateisę uniją su lenkais Liubline sudaryti, bet kartu norėjo ir jų pagalbą gauti karuose su Maskva. Nebūtų lenkams kėlę sąlygų, gal ir Ukrainos nebūtume praradę. Oj kvailiai, tai kvailai….

 13. Romas:

  Naudinga aiškiau suprasti kas tie “jie”, kurie jau dabar išrinko į prezidentus G. Nausėdą. Per tuos pačius “juos” atsirado ir toliau didėja socialinė atskirtis, o kaip pasekmė ir emigracija…
  Jie nepriklauso kuriai nors vienai partijai ir ne “maskoliai” ant kurių visus šunis karia “Diedas”.

  Tai paprasčiausi prisitaikėliai, iki kaulo smegenų – materialistai. Jiems svetima bet kokia idėja (komunizmo, Lietuvos, liberalizmo ar bet kokia kitokia). Jomis pasinaudoja tik, kaip priemone. O tikslas ir svajonė tik viena – MAMONA. Žingsnis po žingsnio jie plečiasi, kaip meta-stazės, pajungdami savo įtakon žiniasklaidą valdžios institucijas ir visą biurokratiją.

 14. Erlickas:

  Paradoksas- Vasiliauskas sunaikino LITĄ, o jo senelis LITĄ sunaikino 1940 m.

 15. Žemyna:

  TS jau 4 surinko – Gabrielius taip džiūgauja dėl Šimonytės.

  • ŽEMAITIS:

   Šimonytė – neblogai.
   Antras variantas (po Nuasėdos), jei nekandidatuotų Nausėda.
   Tačiau G. Nausėda – neabejotinai geresnis variantas ir už Šimonytę. O su kitais TS kandidatais net nėra ko lyginti (ypač su Povilionimi).

 16. T0mas J.:

  Lietuvos prezidento pagrindinės funkcijos pagal Konstituciją – teisingumo sritis ir užsienio reikalai, o šioje srityje Nausėda neturi nei PATIRTIES, nei IŠSILAVINIMO.
  Kad yra aukštas ir gražus, žinoma – tai privalumas. Bet to nepakanka. Visai netinka į prezidento pareigas.

 17. Juozas P.:

  Tiesiog puikus straipsnis, trumpai ir tiesiai šviesiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: