Valdovų rūmuose – „Šėtono puota“ (1)

Valdovų rūmuose – „Šėtono puota“ | Valdovų rūmų nuotr.

Valdovų rūmuose – „Šėtono puota“ | Valdovų rūmų nuotr.

Liepos 27 d., 19 val., Lietuvos Valdovų rūmų Renginių salėje, išskirtinį koncertą surengs mišrus Japonijos choras. Tai – ne paprastas koncertinis kolektyvas, o reiškinys, apimantis visą šalį. Chore dainuoja 250 muzikos mylėtojų, diriguojamų Japonijos nacionalinės chorų draugijos garbės pirmininko Keičio Asajaus (Keiiči Asai) ir Tokijo muzikos akademijos dėstytojo, kompozitoriaus Šinčiro Ikebės.

Choras, šią vasarą rengiantis koncertus Baltijos šalyse, su įspūdingu tradicinių japoniškų būgnų ansambliu atliks Šinčiro Ikebės siuitą „Šėtono puota“. Siuita pasakoja istoriją apie Japonijos įvykdytą Kinijos okupaciją. Tai yra nepaprastai kontraversiška ir sudėtinga tema Japonijoje, todėl, kaip sako kompozitorius, tokio kūrinio atlikimas chorui – nemenkas iššūkis. Okupacijos metu žuvo 20 milijonų kinų ir buvo suformuotas specialus būrys, kuriame tarnavę japonų gydytojai atliko bandymus su kinų žmonėmis ir vykdė bakteriologinį karą. Japonijai kapituliavus, Kinijoje nebuvo likę nei vieno gyvo žmogaus, patyrusio šio japonų būrio žiaurumus. Japonijos mokyklose šios temos vengiama, Vyriausybė iki šiol slepia dokumentus, o aukų artimieji pralaimėjo du dešimt metų trukusius teismo procesus. „Šėtono puota“ – kūrinys apie šiuos istorinius įvykius ir jį atliekančių japonų bandymas prisiimti atsakomybę už tai, ką prieš kelias dešimtis metų padarė jų tautiečiai.

Kūrinio kompozitorius, Tokijo muzikos akademijos dėstytojas, Kurašiki Sakujo muzikos akademijos muzikos katedros vyriausiasis konsultantas, Tokyo Opera City muzikos direktorius Šiničiro Ikebė kūrinį interpretuoja kaip amžinos taikos šauksmą: „Baltijos šalys – tai valstybės, nuo XII–XIII amžių išgyvenusios sudėtingą istoriją ir sukūrusios savitas kultūras. Baltijos šalys – tai ir chorų šalys. Man rodos, be galo prasminga čia, šiose žemėse, atlikti „Šėtono puotą“ kaip amžinos taikos pasauliui šauksmą. Savo balsais, skambėjusiais koncertuose Japonijoje ir septyniuose turuose užsienyje, ir muzikos garsais norime suvirpinti Baltijos padangę ir pasiekti Jūsų visų širdis.“

„Šėtono puota“ nuo 1990 m. buvo atlikta 28 Japonijos prefektūrose, Kinijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Pietų Korėjoje, Rusijoje. Šiųmečiai pasirodymai Baltijos šalyse – aštuntosios trupės gastrolės užsienyje.

Koncertas vyks liepos 27 d. 19 val. Valdovų rūmų Renginių salėje. Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija internetu: www.registracija.valdovurumai.lt/lenro4jd

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: